Kryptowalutowe karty debetowe Bitcoin - Ranking 2021

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 21 września 2021
ikona autora biały
kryptowalutowe karty 2021 ranking-ai

Ponieważ cena Bitcoina w tym roku osiągnęła nowe szczyty, inwestorzy zaczęli szukać sposobów na spieniężenie swoich kryptowalut i wykorzystanie ich do zakupów w internecie, sklepach lub wypłaty gotówki z bankomatów. Wiele firm umożliwiło realizację zysków w ten sposób wypuszczając kryptowalutowe karty. W tym przewodniku przejrzymy i porównamy najpopularniejsze karty debetowe Bitcoin, które pozwalają kupować towary i usługi, a nawet płacić rachunki. Tak więc, zaczynamy!

Co to jest kryptowalutowa karta debetowa?

Kryptowalutowa karta jest przedpłaconą kartą debetową, która może być doładowana za pomocą Bitcoina (lub innymi kryptowalutami). Najczęściej jej dostawcą są giganci płatności Mastercard i VISA. Dzięki temu tego typu karty mogą być używane na całym świecie. Bitcoin przechowywany na karcie jest najpierw konwertowany na walutę fiat (np. USD, GBP, EUR, AUD itp.). Dlatego każda płatność kryptowalutową kartą jest przetwarzana jak normalna transakcja kartą bankową. Oznacza to, że można nią płacić za artykuły codziennego użytku, towary, usługi, a nawet rachunki.


Gdzie można użyć karty debetowej Bitcoin?

Karty debetowe Bitcoin są zintegrowane z sieciami płatniczymi Mastercard lub VISA. Dzięki temu można nimi płacić wszędzie na świecie, gdzie akceptowane są karty Mastercard i VISA. Posiadacze karty mogą wydać swoje Bitcoiny lub inne cyfrowe aktywa na zakupy online lub u milionów stacjonarnych sprzedawców, którzy nie akceptują bezpośrednich płatności w Bitcoinie. Przy pomocy tego typu karty można również wypłacać pieniądze z bankomatów.


Karta Coinbase

coinbase karta

Coinbase to giełda kryptowalut z siedzibą w San Francisco w Kalifornii, która jest powszechnie uważana za jedną z najlepszych giełd kryptowalut w USA. Jej łączny wolumen handlu to ponad 20 mld USD. Platforma oferuje różne produkty i usługi, dzięki czemu stała się zaufanym dostawcą krypto usługa finansowych. Jedną z nich jest właśnie kryptowalutowa karta debetowa.

Karta Bitcoin od Coinbase działa poprzez połączenie fizycznej karty bezpośrednio z portfelem Coinbase. To pozwala na bezpośrednie wydawanie kryptowalut lub stablecoinów USDC. Przechowywana kryptowaluta przed dokonaniem zakupu lub wypłaty z bankomatu jest konwertowana na USD, GBP lub EUR. Z karty Coinbase można skorzystać w dowolnym miejscu na całym świecie, w którym akceptowane są karty VISA.

Posiadacze kart Coinbase mogą również otrzymywać nagrody za dokonane zakupy. Dla nowych użytkowników, istnieje możliwość wyboru pomiędzy otrzymywaniem 4% w XLM lub 1% w BTC . Nagrody nie są wypłacane automatycznie. Trzeba na nie poczekać 1 do 5 dni po zakończonej transakcji.

Karta może być również połączona z Google Pay. Zapewnia to szybki i bezpieczny sposób wydawania kryptowalut. Co więcej, jest ona regulowana przez Financial Conduct Authority (FCA) w zakresie wydawania pieniędzy elektronicznych i płatności. Łatwość użycia i wysokie bezpieczeństwo sprawiają, że jest to jedna z najlepszych kryptowalutowych kart Bitcoin dla początkujących.

ZALETYWADY
Karta może być używana w każdym miejscu, gdzie akceptowane są karty VISAKarta jest dostępna tylko w USA, Europie i Wielkiej Brytanii
Karta debetowa może być połączona z aplikacją mobilną, co pozwala wybrać, który portfel Coinbase ma być używany do zakupówNagrody Cashback nie są wypłacane automatycznie
Funkcje bezpieczeństwa, takie jak natychmiastowe zamrożenie kartyDosyć wysoka opłata od każdej transakcji - 2,49%
Możliwość uzyskania wirtualnej karty i połączenia z Google PayOpłata za wydanie karty w Wielkiej Brytanii i UE
Raportowanie historii zakupów, potwierdzenia transakcji i natychmiastowe powiadomienia

Karta VISA Binance

binance karta

Binance to giełda cyfrowych walut, która została założona w lipcu 2017 roku po udanym ICO, które zebrało 15 milionów. Binance jest powszechnie uważana za najlepszą giełdę kryptowalut na świecie, ponieważ stale znajduje się na 1. miejscu rankingów w oparciu o ruch, płynność oraz wolumeny handlu na rynkach spot oraz instrumentów pochodnych. Firma uruchomiła własną kartę Binance, która jest zasilana przez giganta płatności VISA.

Karta Binance powstała we współpracy z Swipe i działa jak tradycyjna karta debetowa. Jednak zamiast ładować ją walutą fiat, przechowuje ona cyfrowe aktywa, takie jak BTC, BNB, SXP i BUSD i wiele innych.

Kryptowaluta przechowywana na karcie Binance jest automatycznie przeliczana na lokalną walutę w dowolnym punkcie sprzedaży, w którym akceptowana jest karta VISA. Główną wadą karty Binance jest opłata transakcyjna wynosząca 0,9%. Jest ona naliczana zarówno za płatność kartą, jak i wypłatę z bankomatu.

ZALETYWADY
Wspierana przez wysoce zaufaną i renomowaną firmęAby uzyskać 8% cashback, należy posiadać >6 000 monet BNB
Obsługiwana przez ponad 60 milionów sprzedawców na całym świecieOgraniczona liczba aktywów na karcie
Karta jest bezpłatna i powiązania z portfelem BinanceDo 0,9% opłaty za transakcje i wypłaty z bankomatów
Brak opłat administracyjnych lub opłat za obsługę
Możliwość uzyskania do 8% cashbacku

Wysokość kryptowalutowych nagród cashback, które można uzyskać za pomocą karty debetowej Binance VISA, zależy od ilości monet BNB stakowanych w portfelu Binance. Jedynym minusem karty debetowej Binance jest ilość monet BNB, które należy posiadać, aby odblokować maksymalny cashback.

Maksymalne nagrody są dostępne tylko dla grubych ryb posiadających min. 6000 BNB. Taka liczba tokenów przy obecnych cenach jest warta ponad 2 mln USD. Giełda oferuje jednak możliwość zdobycia 1% cashbacku zupełnie za darmo, nie posiadając żadnych Binance Coinów.


Karta VISA Crypto.com

crypto com karta krypto

Crypto.com to globalna kryptowalutowa platforma, która oferuje szeroką gamę produktów w przyjaznej dla początkujących i intuicyjnej aplikacji mobilnej. Jej użytkownicy mogą kupować, handlować, sprzedawać, przechowywać, zarabiać, pożyczać i płacić rachunki za pomocą kryptowalut. Pomaga im w tym kryptowalutowa karta debetowa VISA. Podobnie jak w przypadku Binance, klienci, którzy wydają kryptowaluty przechowywane na karcie, mogą uzyskać nawet 8% cashback.

ZALETYWADY
Może być doładowywana kryptowalutami i fiatamiAby uzyskać 8% cashback, musisz postawić >5 000 000 tokenów CRO
Obsługiwana przez ponad 60 mln sprzedawców na całym świecie2% opłata za wypłatę gotówki z bankomatu
Na kartę można przelać szeroką gamę różnych kryptowalut
Brak opłat administracyjnych lub opłat za obsługę.
Aplikacja służąca do zarządzania środkami
Nawet 8% cashback za zakupy

Korzystanie z karty przedpłaconej Crypto.com w celu płacenia za towary i usługi nie wiąże się z żadnymi wstępnymi opłatami. Aby ubiegać się o kartę debetową VISA od Crypto.com, wystarczy pobrać aplikację Crypto.com oraz przeprowadzić weryfikację tożsamości (KYC).

W zależności od ilości tokenów CRO stakowanych w portfelu, posiadacze kart MCO VISA otrzymają różny procentowy cashback od 1% do 8%.

  • Karta VISA Obsidian: od 2% do 8%
  • Karta VISA Icy White/Frosted Rose Gold: 1.75% - 5%
  • Karta VISA Royal Indigo/Jade Green: 1.5% - 3%
  • Karta VISA Ruby Steel: 1% - 2%

Klienci, którzy nie stakują tokenów CRO, nadal mogą ubiegać się i korzystać z karty Crypto.com. Należy im się wtedy tylko 1% cashback za zakupy. Nie są jednak uprawnieni do dodatkowych korzyści.


Karta Nexo

nexo card

Nexo zaprezentowało kartę debetową Bitcoin dla swoich użytkowników, aby mogli wydawać swoje środki tak samo jak tradycyjną kartą debetową. Karta Nexo działa nieco inaczej niż inne kryptowalutowe karty debetowe. Jest bowiem powiązana z dostępnym saldem z linii kredytowej. Karta jest finansowana, gdy użytkownik zaciąga linię kredytową za pomocą produktu pożyczkowego opartego na kryptowalucie. Główną zaletą korzystania z pożyczonych pieniędzy jest to, że klienci mogą wydawać środki bez sprzedawania własnych Bitcoinów.

ZALETYWADY
Pozwala wydawać środki bez konieczności sprzedaży swoich aktywów dzięki natychmiastowym pożyczkom Nexo zabezpieczonym kryptowalutami.
Karta debetowa nie może być doładowana Bitcoinami lub gotówką
Fizyczna lub wirtualna karta jest obsługiwana w ponad 40 mln sprzedawców na całym świecie
Łatwe zarządzanie za pomocą aplikacji Nexo z elastycznymi opcjami spłaty
2% cashback przy wszystkich zakupach, automatycznie wypłacany w BTC lub tokenach Nexo
Brak opłat administracyjnych oraz za konwersję

Karta Nexo jest zintegrowana z ogólnoświatowym dostawcą usług płatniczych Mastercard. Dzięki temu może być używana w ponad 40 milionach punktów sprzedaży na całym świecie. Transakcje dokonywane za pomocą karty Nexo są przetwarzane w lokalnej walucie krajowej. To sprawia, że nie występują opłaty za przewalutowanie.

Zakupy dokonane za pomocą karty Nexo oferują stały, natychmiastowy bonus cashback w wysokości 2%. W przeciwieństwie do Binance i Crypto.com, cashback jest wypłacany od wszystkich transakcji bez konieczności stakowania jakichkolwiek monet. Posiadacze kart mogą wybrać, czy chcą zarabiać nagrody cashback w Bitcoinach, czy w natywnych tokenach platformy - Nexo. Po zakończeniu transakcji, bonus jest automatycznie wypłacany bezpośrednio na konto Nexo. Następnie odzyskane środki można z powrotem zainwestować i zarabiać odsetki.


Karta Wirex

wirex

Wirex to znana i renomowana aplikacja kryptowalutowa i karta płatnicza, która pozwala swoim użytkownikom wydawać i otrzymywać cyfrowe oraz tradycyjne waluty za pomocą jednej karty. Wielowalutowa karta Mastercard jest idealnym uzupełnieniem dla podróżników, ponieważ obsługuje 16 fiatów i 10 kryptowalut.

Firma była pierwszą, która uruchomiła kartę bankową wspieraną przez kryptowaluty w 2018 roku i przeskalowała produkt do ponad 3,1 miliona klientów na całym świecie. Głównymi zaletami korzystania z karty debetowej Wirex jest możliwość wymiany walut fiat i kryptowalut na potrzeby codziennych wydatków oraz jej wysokie dzienne limity wydatków.

ZALETYWADY
Obsługuje 16 walut fiat i 10 kryptowalutKarta Wirex obciążona jest 1% opłatą za doładowanie kryptowalutą
Karta Wirex jest dostępna do użytku w ponad 130 krajach
Jest regulowana przez FCA i licencjonowana w wielu jurysdykcjach, takich jak Wielka Brytania, Europa, Japonia, Singapur itp.
Limit wydatków na Bitcoin i kryptowaluty do 50 000 USD/dzień
Obsługa klienta 24/7 z pomocą live chatu

Karta BitPay

bitpay

BitPay został założony w 2011 roku i jest uważany za pioniera w branży kryptowalut i blockchain. Celem firmy jest przekształcenie sposobu, w jaki firmy i ludzie przesyłają i przechowują pieniądze na całym świecie. Wprowadzenie karty przedpłaconej BitPay Mastercard pozwala jej użytkownikom doładować ją cyfrowymi aktywami i wydawać je u milionów sprzedawców na całym świecie. Obecnie obsługuje ona 8 różnych kryptowalut. Są to BTC, ETH, BCH, GUSD, BUSD, PAX i USDC.

Posiadacze karty mogą płacić zbliżeniowo, PIN-em lub nawet wypłacać gotówkę do 6000 dolarów dziennie z kompatybilnego bankomatu.Jest ona połączona z aplikacją BitPay którą można pobrać na urządzenia z systemem iOS i Android. Pozwala ona wyświetlić saldo i ponownie załadować fundusze. Koszt zamówienia karty wynosi 10 USD. Oprócz tego posiada ona też inne opłaty, np. za konwersję zagraniczną i wypłatę z bankomatu. Jest to ogromny minus w porównaniu z innymi produktami opisanymi w tym artykule. BitPay zapewnia również wirtualną kartę, która może być używana do transakcji online zamiast karty fizycznej.

ZALETYWADY
Akceptuje główne aktywa kryptowalutowe i popularne stablecoiny, takie jak GUSD, BUSD i USDCOpłata za zamówienie karty wynosi 10 USD
Karta Mastercard może być używana do zakupów w sklepach stacjonarnych i internetowychOpłata 3% za międzynarodowe konwersje waluty fiat
Ma wbudowany chip dla większego bezpieczeństwaBrak cashbacku i nagród
Aktualnie jest dostępna tylko dla klientów z USA

Karta kredytowa BlockFi

karta blockfi

BlockFi jest wiodącą platformą, która szybko staje się ośrodkiem finansów w cyfrowych czasach. Za jej pomocą klienci mogą zarabiać odsetki od swoich kryptowalut i stablecoinów, pożyczać gotówkę lub kupować i sprzedawać kryptowaluty z rabatem 0,25% wypłacanym w bitcoinie. Jej najbardziej popularną funkcją jest BlockFi Interest Account (BIA), który pozwala zarobić do 7,5% APY na posiadanych monetach.

Klienci z zasilonym kontem BlockFi mogą zamówić pierwszą na świecie kryptowalutową kartę kredytową. Pozwola ona zarabiać Bitcoin przy robieniu zakupów. Karta działa w taki sam sposób, jak tradycyjna karta kredytowa. Oznacza to, że może być używana do zakupu towarów, usług i płacenia rachunków. Kluczowe zalety karty kredytowej BlockFi w porównaniu z tradycyjnymi kartami lub kryptowalutową kartą debetową to:

  • 1,5% zwrot w Bitcoinie przy każdym zakupie
  • 2% zwrot w Bitcoinie przy każdym zakupie jeżeli użytkownik wyda 50 000 USD rocznie.
  • 3,5% zwrot w BTC podczas pierwszych 3 miesięcy posiadania karty
  • Brak opłat za korzystanie z karty. Brak opłaty rocznej. Brak opłat za transakcje zagraniczne

Nagrody Bitcoin, które są naliczane od dokonywania zakupów za pomocą karty kredytowej są wypłacane co miesiąc na konto BlockFi klienta. Oznacza to, że inwestorzy kryptowalutowi, którzy jej używają, mogą zarabiać odsetki od zarobionego cashbacku. Ogólnie rzecz biorąc, karta kredytowa Bitcoin od BlockFi jest świetnym narzędziem finansowym, które pozwala zarabiać pasywny dochód od codziennych zakupów.

ZALETYWADY
Brak opłat za korzystanie z karty, opłat rocznych lub za transakcje zagraniczneKlient musi mieć zdolność kredytową od poziomu "good" do "excellent"
Zarabianie odsetek z otrzymanego cashbackuKarty kredytowe nie są odpowiednie dla wszystkich osób
Pierwsza na świecie karta kredytowa BitcoinPóki co karta BlockFi jest dostępna tylko dla mieszkańców USA
1,5% zwrotu w Bitcoinie przy każdym zakupie
Wstępny bonus zwiększający cashback do 3,5%

Karta debetowa Uphold

uphold

Uphold to cyfrowa giełda, która pozwala swoim klientom kupować, handlować, przenosić, przechowywać i sprzedawać kryptowaluty, amerykańskie akcje, metale szlachetne i waluty w ramach jednej zunifikowanej platformy. Została założona w 2015 roku i funkcjonuje w ponad 184 krajach na całym świecie, Uphold przetworzyła już miliardy USD w transakcjach kryptowalutowych. Firma wydała również własną kartę debetową, aby umożliwić swoim użytkownikom możliwość płacenia za zakupy przy pomocy wybranego przez nich aktywa (kryptowaluty, fiat lub towary).

Karta debetowa Uphold działa jak zwykła karta debetowa. Użytkownicy platformy mogą jednak realizować transakcje za pomocą wybranych przez siebie aktywów (kryptowaluty, waluty fiat lub metale szlachetne), które są przechowywane w portfelu Uphold. Korzyści z karty debetowej Uphold obejmują 1% cashback za płatności w USD i 2% podczas płacenia cyfrowymi aktywami.

Jest ona jednak obarczona pewnymi opłatami. Wydanie karty kosztuje jednorazowo 9,95 USD. Wypłaty podlegają opłacie w wysokości 2,50 USD. W porównaniu do innych kart opisanych w tym artykule, Uphold nie pobiera prowizji za płatności lub transakcje zagraniczne. Limity wydatków na karcie są dość wysokie i wynoszą 10 000 USD dziennie. Z bankomatu każdego dnia można wypłacić do 1500 dolarów.

ZALETYWADY
Obsługuje 46 kryptowalut i 23 waluty krajoweKarta aktualnie jest dostępna tylko dla klientów w Stanach Zjednoczonych
Możliwość wyboru płatności kryptowalutami, akcjami, walutami lub metalami szlachetnymiOpłata za wydanie karty debetowej w wysokości 9,95 USD
1% zwrotu za każdą transakcję w USD i 2% zwrotu za transakcje w kryptowalutach
Brak opłat za transakcje zagraniczne i krajowe
Limit zakupów do 10 000 USD dziennie
Kategoria wpisu:
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star