Revolut wprowadzi w USA usługi handlu akcjami z zerowymi opłatami

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 22 września 2021
ikona autora biały
revolut

Neo bank z siedzibą w Londynie - Revolut, rozszerza swoje usługi w Stanach Zjednoczonych. Zamierza tam uruchomić usługę handlu akcjami, która nie będzie obarczona prowizjami.

Według wtorkowego raportu CNBC, platforma fintech zapewniła sobie już licencję brokera-dealera od amerykańskiego Urzędu Regulacji Przemysłu Finansowego (FINRA), na którą czekała 16 miesięcy.

Revolut będzie działał jako broker wprowadzający i nawiązał współpracę z firmą DriveWealth z New Jersey. Firma ta będzie pomagać Revolutowi w rozliczaniu transakcji.

Fintech oferował już podobne usługi na rynkach europejskich, ale model jego nadchodzących usług w USA będzie inny. Podczas gdy firma trzyma się z daleka od kontrowersyjnego modelu płatności za przepływ zleceń (PFOF) w Europie, będzie go wykorzystywać do generowania przychodów w USA.

Co ciekawe, model PFOF jest obecnie pod obserwacją amerykańskiego regulatora rynku finansowego, Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Jednak mimo to, wiodący w kraju, Robinhood, nadal prowadzi swoją działalność w ramach wspomnianego wyżej wzorca.

Wykorzystanie rosnącego popytu na finanse detaliczne

Revolut wszedł na rynek amerykański w zeszłym roku, ponieważ skupił się na agresywnej ekspansji. Jednak większość jego przychodów jest nadal generowana z usług w Wielkiej Brytanii. Założyciel i dyrektor generalny Revolut, Nik Storonsky powiedział w oświadczeniu:

Budujemy jedną aplikację, w której ludzie mogą zarządzać wszystkimi aspektami swoich finansów, od bankowości i wymiany walut po kryptowaluty i handel akcjami. Chętnie przełamujemy powszechne bariery wejścia wokół handlu akcjami, takie jak minimalne depozyty i skomplikowane interfejsy.

Status Revolut jako challenger bank sprawił, że swoje kieszenie na firmę otworzyli topowi inwestorzy. Fintech w lipcu ubiegłego roku zamknął swoją ostatnią rundę finansowania. Pozyskał wtedy 800 milionów dolarów i osiągnął wycenę 33 miliardów dolarów.

Oprócz licencji brokera-dealera, Revolut złożył wniosek o przyznanie mu licencji bankowej w Stanach Zjednoczonych. Pozwoliłaby ona firmie wydawać karty oraz generalnie rozszerzać usługi.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Revolut stworzy kryptowalutowy hub na Cyprze

Firma fintech Revolut rozpoczęła tworzenie nowego hubu kryptowalutowego na Cyprze, aby dostosować się do zasad lokalnego regulatora CySEC. Informacje o tym pojawiają się w lokalnych mediach. Hub pozwoli systemowi płatności na przeprowadzanie transakcji kryptowalutowych w UE. Przedstawiciele Revolut powiedzieli, że wspierają ścisłe środki ochrony klienta zaproponowane przez CySEC, aby zapobiec wszelkim rodzajom nadużyć na rynku […]

Chińscy giganci technologiczni przekazali władzom dane o algorytmach

Chińscy giganci technologiczni podzielili się szczegółami swoich algorytmów z regulatorami tego kraju. Informację na ten temat podał serwis CNBC. Chińska Administracja ds. Cyberprzestrzeni (CAC) opublikowała listę 30 algorytmów wraz z krótkim opisem ich przeznaczenia od firm, w tym opracowań gigantów technologicznych, takich jak Alibaba i Tencent. Według dokumentu algorytm firmy ByteDance dla chińskiej wersji TikTok […]

Hyundai utworzy instytut sztucznej inteligencji i robotyki

Hyundai ogłosił utworzenie fundacji Boston Dynamics AI Institute, która ma promować badania nad sztuczną inteligencją i robotyką. We are launching the @BostonDynamics AI institute to recruit talents in diverse areas such as #ArtificialIntelligence and robotics research through e.g. partnerships with universities. Learn more: https://t.co/gQpkX6NEA7 #HyundaiXbostondynamics pic.twitter.com/cmbJNIY3GS — Hyundai Worldwide (@Hyundai_Global) August 12, 2022 Organizacją pokieruje […]

Revolut uruchomi krypto usługi na Cyprze

Firma fintech Revolut otrzymała pozwolenie od Cypryjskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (CYSEC) na oferowanie usług kryptowalutowych w Europejskim Obszarze Gospodarczym (EOG). Informację na ten temat podał serwis CoinDesk. Dostęp do produktów firmy będzie miało 17 mln klientów w EOG. Według Revolut, wybór jurysdykcji jest podyktowany głębokim reżimem regulacyjnym. Wyspiarski stan wcześniej przyciągnął kryptokompanie takie […]

ICO i STO - nowoczesne rozwiązania do gromadzenia kapitału

W obecnych niepewnych czasach wiele osób poszukuje sposobu do zwiększenia swoich zarobków, przeciwdziałania szkodliwej dla zgromadzonych oszczędności inflacji, czy też rozpoczęcia bądź rozwinięcia własnego projektu. Jednymi z ciekawszych sposobów na ostatni z wymienionych mogą być emisje ICO i STO, czyli coinów i tokenów bezpośrednio powiązanych z tak modnymi aktualnie kryptowalutami, smart kontraktami i blockchainem. Jeśli […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star