Revolut wprowadzi w USA usługi handlu akcjami z zerowymi opłatami

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 22 września 2021
ikona autora biały
revolut

Neo bank z siedzibą w Londynie - Revolut, rozszerza swoje usługi w Stanach Zjednoczonych. Zamierza tam uruchomić usługę handlu akcjami, która nie będzie obarczona prowizjami.

Według wtorkowego raportu CNBC, platforma fintech zapewniła sobie już licencję brokera-dealera od amerykańskiego Urzędu Regulacji Przemysłu Finansowego (FINRA), na którą czekała 16 miesięcy.

Revolut będzie działał jako broker wprowadzający i nawiązał współpracę z firmą DriveWealth z New Jersey. Firma ta będzie pomagać Revolutowi w rozliczaniu transakcji.

Fintech oferował już podobne usługi na rynkach europejskich, ale model jego nadchodzących usług w USA będzie inny. Podczas gdy firma trzyma się z daleka od kontrowersyjnego modelu płatności za przepływ zleceń (PFOF) w Europie, będzie go wykorzystywać do generowania przychodów w USA.

Co ciekawe, model PFOF jest obecnie pod obserwacją amerykańskiego regulatora rynku finansowego, Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Jednak mimo to, wiodący w kraju, Robinhood, nadal prowadzi swoją działalność w ramach wspomnianego wyżej wzorca.

Wykorzystanie rosnącego popytu na finanse detaliczne

Revolut wszedł na rynek amerykański w zeszłym roku, ponieważ skupił się na agresywnej ekspansji. Jednak większość jego przychodów jest nadal generowana z usług w Wielkiej Brytanii. Założyciel i dyrektor generalny Revolut, Nik Storonsky powiedział w oświadczeniu:

Budujemy jedną aplikację, w której ludzie mogą zarządzać wszystkimi aspektami swoich finansów, od bankowości i wymiany walut po kryptowaluty i handel akcjami. Chętnie przełamujemy powszechne bariery wejścia wokół handlu akcjami, takie jak minimalne depozyty i skomplikowane interfejsy.

Status Revolut jako challenger bank sprawił, że swoje kieszenie na firmę otworzyli topowi inwestorzy. Fintech w lipcu ubiegłego roku zamknął swoją ostatnią rundę finansowania. Pozyskał wtedy 800 milionów dolarów i osiągnął wycenę 33 miliardów dolarów.

Oprócz licencji brokera-dealera, Revolut złożył wniosek o przyznanie mu licencji bankowej w Stanach Zjednoczonych. Pozwoliłaby ona firmie wydawać karty oraz generalnie rozszerzać usługi.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Złoto na nowych szczytach, jaka będzie jego przyszłość?

Złoto przełamało psychologiczny poziom 2 000 USD! Poszukiwanie bezpiecznej przystani dla kapitału inwestycyjnego to niekończący się proces, w którym pieniądze są przenoszone z jednego aktywa na drugie, w celu utrzymania wartości kapitału, a najlepiej jej zwiększenia. Złoto w ciągu ostatnich 6 miesięcy wykazało się wzorowym wzrostem - cena tego towaru zyskała ponad 24%. W tym […]

Rosnące stopy procentowe zawsze prowadziły do krachu giełdowego

W tej chwili akcje są mniej więcej na plusie. Jak na razie jest to powściągliwy wzrost, ale z czasem może się to zmienić. Wszystko obecnie kręci się wokół ostatniego posiedzenia Rezerwy Federalnej. My jednak dziś chcemy się skupić na obecnym cyklu stóp procentowych. I pokazać, co działo się z rynkiem akcji w przeszłości, gdy Fed […]

Swift chwali się wynikami pilotażu blockchaina dla danych z działań korporacyjnych

Międzybankowa kooperatywa Swift z powodzeniem zakończyła swój pilotażowy program działań korporacyjnych oparty na blockchainie, opisując go jako "przekonujące rozwiązanie". Pilotaż - przeprowadzony z sześcioma uczestnikami branży papierów wartościowych, w tym American Century Investments, Citi i Northern Trust - miał na celu zbadanie sposobów zmniejszenia kosztownych ograniczeń związanych z komunikowaniem istotnych wydarzeń korporacyjnych inwestorom. W wyniku […]

Amerykańscy scenarzyści porównują AI do plagiatu

Writers Guild of America East (WGA) stwierdziła, że algorytmy sztucznej inteligencji nie powinny być wykorzystywane do pisania. The WGA’s proposal to regulate use of material produced using artificial intelligence or similar technologies ensures the Companies can’t use AI to undermine writers’ working standards including compensation, residuals, separated rights and credits. #WGAStrong 🧵 1/7 — Writers […]

Te akcje spadły o kilkadziesiąt procent od swoich rekordów - Czy to czas, aby je kupić?

Przy niepokojących poziomach inflacji i rosnących stopach procentowych, które wprowadzają na rynek niedźwiedzie nastroje, ostatnie miesiące były trudne dla inwestorów skoncentrowanych na technologii, co widać na wykresie indeksu Nasdaq 100. Tymczasem rynki akcji prawdopodobnie pozostaną niestabilne. Jednak silne spółki będą w stanie przetrwać trudne czasy, a obecna seria problemów makroekonomicznych doprowadziła do obniżenia wycen niektórych […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star