Największy bank Maroka wchodzi w kryptowaluty dołączając do RippleNet

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 20 stycznia 2022
ikona autora biały
maroko kryptowaluty

Wiodący operator usług bankowych w Maroku - Attijariwafa Bank - podobno dołączył do RippleNet. Ta druga jest międzynarodową siecią płatności transgranicznych zaprojektowaną przez amerykańską firmę blockchain Ripple.

Lokalny raport ujawnił, że Attijariwafa Bank stał się członkiem ekosystemu RippleNet. Dołączając do świata kryptowalut, marokańska instytucja finansowa wzmocniła swoją pozycję jako innowacyjny lider bankowości w regionie Afryki Północnej.

W rezultacie członkowie Attijariwafa Bank będą mogli wymieniać transakcje między sobą z wielu miejsc na całym świecie. Marokańska diaspora liczy blisko 5 mln osób, z czego ponad 1 mln przebywa we Francji.

Adnane Driouech - Corporate Cash Management Manager w banku - powiedział, że jego firma od ponad roku stara się wejść do branży nowoczesnych technologii. W tym celu uruchomiła kilka inicjatyw. Dołączenie do RippleNet i tym samym dotknięcie świata blockchain jest kolejnym kamieniem milowym dla Attijariwafa Bank. Driouech podsumował:

Dzięki RippleNet łączymy się z blockchainem, kolejnym szybkim i niezawodnym sposobem otrzymywania środków.

Attijariwafa Bank potwierdził, że nawiązał również współpracę z Thunes - agregatorem przelewów i członkiem sieci RippleNet. Współpraca ta byłaby szczególnie korzystna dla ludności marokańskiej mieszkającej w Wielkiej Brytanii i Holandii.

Kilka miesięcy temu projekt blockchain połączył siły z inną instytucją bankową - The Royal Monetary Authority (bank centralny Bhutanu). Ich głównym celem było uruchomienie cyfrowej waluty banku centralnego w tym azjatyckim kraju.

Królewski Urząd Monetarny spodziewa się "zwiększyć płatności cyfrowe i transgraniczne oraz rozszerzyć działania na rzecz włączenia finansowego" o 85% do przyszłego roku dzięki połączeniu wysiłków z amerykańską firmą.

Będąc jedynym narodem o zerowej emisji dwutlenku węgla na świecie, Bhutan jest bardzo skoncentrowany na zielonych inicjatywach. W związku z tym Ripple wyjaśnił, że rozwiązanie CBDC może być zgodne z jego zasadami, ponieważ będzie neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Te akcje spadły o kilkadziesiąt procent od swoich rekordów - Czy to czas, aby je kupić?

Przy niepokojących poziomach inflacji i rosnących stopach procentowych, które wprowadzają na rynek niedźwiedzie nastroje, ostatnie miesiące były trudne dla inwestorów skoncentrowanych na technologii, co widać na wykresie indeksu Nasdaq 100. Tymczasem rynki akcji prawdopodobnie pozostaną niestabilne. Jednak silne spółki będą w stanie przetrwać trudne czasy, a obecna seria problemów makroekonomicznych doprowadziła do obniżenia wycen niektórych […]

Inwestowanie w drony - Wszystko, co musisz wiedzieć

W dzisiejszych czasach ogólnej niepewności, kiedy większość konserwatywnych aktywów nie jest w stanie utrzymać swojej wartości, nie mówiąc już o generowaniu zysków, musimy szukać innych, alternatywnych sposobów inwestowania. Jedną z takich okazji może być rynek dronów, który w ostatnich latach znacząco się rozwija, a także przeszedł duże zmiany legislacyjne. W tym artykule przyjrzymy się bliżej […]

Jakie są alternatywy dla ChatGPT? 

Od momentu uruchomienia, ChatGPT stał się popularnym chatbotem opartym na sztucznej inteligencji i opracowanym przez OpenAI. Umożliwia on użytkownikom uzyskiwanie szczegółowych i ludzkich odpowiedzi na różnorodne pytania. ChatGPT nie tylko udostępnia użytkownikom linki, ale także potrafi rozwiązywać skomplikowane problemy i dostarczać zniuansowanych informacji, co może całkowicie zmienić sposób, w jaki ludzie będą korzystać z wyszukiwarek. […]

Jak korzystać z ChatGPT? 

Do tej pory prawdopodobnie słyszałeś o ChatGPT, prototypie chatbota ogólnego przeznaczenia, na punkcie którego internet ma obecnie obsesję. Szybko stał się dominującym przykładem wpływu treści generowanych przez sztuczną inteligencję w przyszłości, pokazując, jak potężne mogą być te narzędzia. Jest tworzony przez OpenAI, czyli dobrze znanego z opracowania generatora tekstu na obraz DALL-E. Na dzień pisania […]

Programy AI do obrabiania filmów 

Potrzebujesz świetnej, wysokiej jakości filmów, ale brakuje Ci umiejętności lub cierpliwości do edycji? A może uważasz, że programy do edytowania są żmudne i czasochłonne? Dlaczego by zatem nie pozwolić, aby sztuczna inteligencja wykonała za Ciebie te ciężkie zadania? Nie jest tajemnicą, że edycja wideo wymaga wysiłku – od zawsze był to długi i pracochłonny proces. […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star