Największy bank Maroka wchodzi w kryptowaluty dołączając do RippleNet

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 20 stycznia 2022
ikona autora biały
maroko kryptowaluty

Wiodący operator usług bankowych w Maroku - Attijariwafa Bank - podobno dołączył do RippleNet. Ta druga jest międzynarodową siecią płatności transgranicznych zaprojektowaną przez amerykańską firmę blockchain Ripple.

Lokalny raport ujawnił, że Attijariwafa Bank stał się członkiem ekosystemu RippleNet. Dołączając do świata kryptowalut, marokańska instytucja finansowa wzmocniła swoją pozycję jako innowacyjny lider bankowości w regionie Afryki Północnej.

W rezultacie członkowie Attijariwafa Bank będą mogli wymieniać transakcje między sobą z wielu miejsc na całym świecie. Marokańska diaspora liczy blisko 5 mln osób, z czego ponad 1 mln przebywa we Francji.

Adnane Driouech - Corporate Cash Management Manager w banku - powiedział, że jego firma od ponad roku stara się wejść do branży nowoczesnych technologii. W tym celu uruchomiła kilka inicjatyw. Dołączenie do RippleNet i tym samym dotknięcie świata blockchain jest kolejnym kamieniem milowym dla Attijariwafa Bank. Driouech podsumował:

Dzięki RippleNet łączymy się z blockchainem, kolejnym szybkim i niezawodnym sposobem otrzymywania środków.

Attijariwafa Bank potwierdził, że nawiązał również współpracę z Thunes - agregatorem przelewów i członkiem sieci RippleNet. Współpraca ta byłaby szczególnie korzystna dla ludności marokańskiej mieszkającej w Wielkiej Brytanii i Holandii.

Kilka miesięcy temu projekt blockchain połączył siły z inną instytucją bankową - The Royal Monetary Authority (bank centralny Bhutanu). Ich głównym celem było uruchomienie cyfrowej waluty banku centralnego w tym azjatyckim kraju.

Królewski Urząd Monetarny spodziewa się "zwiększyć płatności cyfrowe i transgraniczne oraz rozszerzyć działania na rzecz włączenia finansowego" o 85% do przyszłego roku dzięki połączeniu wysiłków z amerykańską firmą.

Będąc jedynym narodem o zerowej emisji dwutlenku węgla na świecie, Bhutan jest bardzo skoncentrowany na zielonych inicjatywach. W związku z tym Ripple wyjaśnił, że rozwiązanie CBDC może być zgodne z jego zasadami, ponieważ będzie neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Revolut stworzy kryptowalutowy hub na Cyprze

Firma fintech Revolut rozpoczęła tworzenie nowego hubu kryptowalutowego na Cyprze, aby dostosować się do zasad lokalnego regulatora CySEC. Informacje o tym pojawiają się w lokalnych mediach. Hub pozwoli systemowi płatności na przeprowadzanie transakcji kryptowalutowych w UE. Przedstawiciele Revolut powiedzieli, że wspierają ścisłe środki ochrony klienta zaproponowane przez CySEC, aby zapobiec wszelkim rodzajom nadużyć na rynku […]

Chińscy giganci technologiczni przekazali władzom dane o algorytmach

Chińscy giganci technologiczni podzielili się szczegółami swoich algorytmów z regulatorami tego kraju. Informację na ten temat podał serwis CNBC. Chińska Administracja ds. Cyberprzestrzeni (CAC) opublikowała listę 30 algorytmów wraz z krótkim opisem ich przeznaczenia od firm, w tym opracowań gigantów technologicznych, takich jak Alibaba i Tencent. Według dokumentu algorytm firmy ByteDance dla chińskiej wersji TikTok […]

Hyundai utworzy instytut sztucznej inteligencji i robotyki

Hyundai ogłosił utworzenie fundacji Boston Dynamics AI Institute, która ma promować badania nad sztuczną inteligencją i robotyką. We are launching the @BostonDynamics AI institute to recruit talents in diverse areas such as #ArtificialIntelligence and robotics research through e.g. partnerships with universities. Learn more: https://t.co/gQpkX6NEA7 #HyundaiXbostondynamics pic.twitter.com/cmbJNIY3GS — Hyundai Worldwide (@Hyundai_Global) August 12, 2022 Organizacją pokieruje […]

Revolut uruchomi krypto usługi na Cyprze

Firma fintech Revolut otrzymała pozwolenie od Cypryjskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (CYSEC) na oferowanie usług kryptowalutowych w Europejskim Obszarze Gospodarczym (EOG). Informację na ten temat podał serwis CoinDesk. Dostęp do produktów firmy będzie miało 17 mln klientów w EOG. Według Revolut, wybór jurysdykcji jest podyktowany głębokim reżimem regulacyjnym. Wyspiarski stan wcześniej przyciągnął kryptokompanie takie […]

ICO i STO - nowoczesne rozwiązania do gromadzenia kapitału

W obecnych niepewnych czasach wiele osób poszukuje sposobu do zwiększenia swoich zarobków, przeciwdziałania szkodliwej dla zgromadzonych oszczędności inflacji, czy też rozpoczęcia bądź rozwinięcia własnego projektu. Jednymi z ciekawszych sposobów na ostatni z wymienionych mogą być emisje ICO i STO, czyli coinów i tokenów bezpośrednio powiązanych z tak modnymi aktualnie kryptowalutami, smart kontraktami i blockchainem. Jeśli […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star