Nuvei wprowadza kryptowalutowe karty debetowe we współpracy z Visa

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 14 grudnia 2021
ikona autora biały
fintech

Firma Nuvei zajmująca się technologiami płatniczymi, poprzez swoją spółkę zależną o nazwie Simplex, wprowadza przyjazne kryptowalutom karty debetowe.

13 grudnia Nuvie ogłosiła, że nawiązała współpracę z Visa Inc. w celu wprowadzenia przyjaznych kryptowalutom kart debetowych dla swoich partnerów w Europejskim Obszarze Gospodarczym i Wielkiej Brytanii. Simplex jest głównym członkiem sieci Visa i posiada licencję instytucji pieniądza elektronicznego (EMI) w Unii Europejskiej. Dlatego firma krypto fintech ma pozwolenie na wydanie kart Visa i zapewnienie swoim firmom partnerskim łatwego sposobu wydawania tokenów wszędzie tam, gdzie akceptowana jest Visa.

Wprowadzenie na rynek nowych kart ma na celu uproszczenie procesu fiat-to-crypto. To z kolei ułatwiłoby konsumentom korzystanie i wydawanie środków z ich krypto zarobków Philip Fayer, przewodniczący i dyrektor generalny Nuvei powiedział:

Markowa karta debetowa Visa jest ogromnym atutem dla naszych partnerów i ich użytkowników, umożliwiając natychmiastowe i bezproblemowe wydawanie zarobków kryptowalutowych.

Fayer podkreślił również rolę, jaką Visa odgrywa w rozszerzaniu ekosystemu, podejmując próby wypełnienia luki między tradycyjnym sektorem finansowym a branżą kryptowalutową.

Tymczasem Nikola Plecas, dyrektor ds. rozwiązań kryptowalutowych w Visa Europe, komentując ogłoszenie, stwierdził:

Świadomość dotycząca kryptowalut znacznie wzrosła wśród konsumentów w całej Europie, co skutkuje zwiększoną adopcją, ponieważ więcej osób szuka dostępu do kryptowalut. Jesteśmy podekscytowani, że możemy być częścią tego, a poprzez dalsze pogłębianie naszej relacji z Nuvei, jesteśmy zachwyceni, że możemy zapewnić konsumentom prosty i bezpieczny sposób wydawania kryptowalut.

Dodatkowo, współpraca między Nuvei i Visa ma na celu optymalizację płatności kryptowalutowych i aktywów cyfrowych poprzez zapewnienie użytkownikom prostego mechanizmu zamykania luki między fiatem a kryptowalutą, procesu, który w przeszłości zależał od współpracy tradycyjnego systemu finansowego.

Nuvei kupił Simplex za 250 milionów dolarów w gotówce w maju zeszłego roku. Dzięki temu Nuvie zyskało przyszłe możliwości bankowe. Nuvei dostarczyło pierwszą partię kart we wrześniu. To właśnie wtedy Simplex nawiązał współpracę z platformą COTI.

Kryptowalutowe karty debetowe/kredytowe nowej generacji

Ogłoszenie Nuvei o współpracy z Visa pojawia się w czasie, gdy wprowadzanie kryptowalutowych kart debetowych i kredytowych jest na fali, szczególnie w krajach rozwiniętych. Świadczy to o rosnącym wykorzystaniu kryptowalut jako magazynu wartości i środka wymiany. Obecnie wielu klientów może korzystać z aktywów kryptowalutowych, aby płacić za towary i usługi, tak jak korzystaliby z dolara, euro i innych walut fiat.

Z biegiem lat wielu sprzedawców online i offline włączyło kryptowaluty, zwłaszcza Bitcoin, do akceptowanych przez nich opcji płatności. Konsumenci mogą robić zakupy w tysiącach sklepów na całym świecie za pomocą kart debetowych i kredytowych finansowanych kryptowalutami. Mogą również udać się do odległych miejsc, gdzie nikt nigdy nie słyszał o Bitcoinie i nadal wydawać kryptowaluty, tak długo jak akceptują jedną z głównych kart kredytowych, takich jak Mastercard lub Visa.

Kilku dostawców usług w przestrzeni, w tym główne giełdy kryptowalutowe, takie jak Binance Coinbase, wydają własne kryptowalutowe karty debetowe. Są one w pełni regulowane w jurysdykcjach, w których są zarejestrowane jako dostawcy usług finansowych.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Revolut stworzy kryptowalutowy hub na Cyprze

Firma fintech Revolut rozpoczęła tworzenie nowego hubu kryptowalutowego na Cyprze, aby dostosować się do zasad lokalnego regulatora CySEC. Informacje o tym pojawiają się w lokalnych mediach. Hub pozwoli systemowi płatności na przeprowadzanie transakcji kryptowalutowych w UE. Przedstawiciele Revolut powiedzieli, że wspierają ścisłe środki ochrony klienta zaproponowane przez CySEC, aby zapobiec wszelkim rodzajom nadużyć na rynku […]

Chińscy giganci technologiczni przekazali władzom dane o algorytmach

Chińscy giganci technologiczni podzielili się szczegółami swoich algorytmów z regulatorami tego kraju. Informację na ten temat podał serwis CNBC. Chińska Administracja ds. Cyberprzestrzeni (CAC) opublikowała listę 30 algorytmów wraz z krótkim opisem ich przeznaczenia od firm, w tym opracowań gigantów technologicznych, takich jak Alibaba i Tencent. Według dokumentu algorytm firmy ByteDance dla chińskiej wersji TikTok […]

Hyundai utworzy instytut sztucznej inteligencji i robotyki

Hyundai ogłosił utworzenie fundacji Boston Dynamics AI Institute, która ma promować badania nad sztuczną inteligencją i robotyką. We are launching the @BostonDynamics AI institute to recruit talents in diverse areas such as #ArtificialIntelligence and robotics research through e.g. partnerships with universities. Learn more: https://t.co/gQpkX6NEA7 #HyundaiXbostondynamics pic.twitter.com/cmbJNIY3GS — Hyundai Worldwide (@Hyundai_Global) August 12, 2022 Organizacją pokieruje […]

Revolut uruchomi krypto usługi na Cyprze

Firma fintech Revolut otrzymała pozwolenie od Cypryjskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (CYSEC) na oferowanie usług kryptowalutowych w Europejskim Obszarze Gospodarczym (EOG). Informację na ten temat podał serwis CoinDesk. Dostęp do produktów firmy będzie miało 17 mln klientów w EOG. Według Revolut, wybór jurysdykcji jest podyktowany głębokim reżimem regulacyjnym. Wyspiarski stan wcześniej przyciągnął kryptokompanie takie […]

ICO i STO - nowoczesne rozwiązania do gromadzenia kapitału

W obecnych niepewnych czasach wiele osób poszukuje sposobu do zwiększenia swoich zarobków, przeciwdziałania szkodliwej dla zgromadzonych oszczędności inflacji, czy też rozpoczęcia bądź rozwinięcia własnego projektu. Jednymi z ciekawszych sposobów na ostatni z wymienionych mogą być emisje ICO i STO, czyli coinów i tokenów bezpośrednio powiązanych z tak modnymi aktualnie kryptowalutami, smart kontraktami i blockchainem. Jeśli […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star