Nuvei wprowadza kryptowalutowe karty debetowe we współpracy z Visa

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 14 grudnia 2021
ikona autora biały
fintech

Firma Nuvei zajmująca się technologiami płatniczymi, poprzez swoją spółkę zależną o nazwie Simplex, wprowadza przyjazne kryptowalutom karty debetowe.

13 grudnia Nuvie ogłosiła, że nawiązała współpracę z Visa Inc. w celu wprowadzenia przyjaznych kryptowalutom kart debetowych dla swoich partnerów w Europejskim Obszarze Gospodarczym i Wielkiej Brytanii. Simplex jest głównym członkiem sieci Visa i posiada licencję instytucji pieniądza elektronicznego (EMI) w Unii Europejskiej. Dlatego firma krypto fintech ma pozwolenie na wydanie kart Visa i zapewnienie swoim firmom partnerskim łatwego sposobu wydawania tokenów wszędzie tam, gdzie akceptowana jest Visa.

Wprowadzenie na rynek nowych kart ma na celu uproszczenie procesu fiat-to-crypto. To z kolei ułatwiłoby konsumentom korzystanie i wydawanie środków z ich krypto zarobków Philip Fayer, przewodniczący i dyrektor generalny Nuvei powiedział:

Markowa karta debetowa Visa jest ogromnym atutem dla naszych partnerów i ich użytkowników, umożliwiając natychmiastowe i bezproblemowe wydawanie zarobków kryptowalutowych.

Fayer podkreślił również rolę, jaką Visa odgrywa w rozszerzaniu ekosystemu, podejmując próby wypełnienia luki między tradycyjnym sektorem finansowym a branżą kryptowalutową.

Tymczasem Nikola Plecas, dyrektor ds. rozwiązań kryptowalutowych w Visa Europe, komentując ogłoszenie, stwierdził:

Świadomość dotycząca kryptowalut znacznie wzrosła wśród konsumentów w całej Europie, co skutkuje zwiększoną adopcją, ponieważ więcej osób szuka dostępu do kryptowalut. Jesteśmy podekscytowani, że możemy być częścią tego, a poprzez dalsze pogłębianie naszej relacji z Nuvei, jesteśmy zachwyceni, że możemy zapewnić konsumentom prosty i bezpieczny sposób wydawania kryptowalut.

Dodatkowo, współpraca między Nuvei i Visa ma na celu optymalizację płatności kryptowalutowych i aktywów cyfrowych poprzez zapewnienie użytkownikom prostego mechanizmu zamykania luki między fiatem a kryptowalutą, procesu, który w przeszłości zależał od współpracy tradycyjnego systemu finansowego.

Nuvei kupił Simplex za 250 milionów dolarów w gotówce w maju zeszłego roku. Dzięki temu Nuvie zyskało przyszłe możliwości bankowe. Nuvei dostarczyło pierwszą partię kart we wrześniu. To właśnie wtedy Simplex nawiązał współpracę z platformą COTI.

Kryptowalutowe karty debetowe/kredytowe nowej generacji

Ogłoszenie Nuvei o współpracy z Visa pojawia się w czasie, gdy wprowadzanie kryptowalutowych kart debetowych i kredytowych jest na fali, szczególnie w krajach rozwiniętych. Świadczy to o rosnącym wykorzystaniu kryptowalut jako magazynu wartości i środka wymiany. Obecnie wielu klientów może korzystać z aktywów kryptowalutowych, aby płacić za towary i usługi, tak jak korzystaliby z dolara, euro i innych walut fiat.

Z biegiem lat wielu sprzedawców online i offline włączyło kryptowaluty, zwłaszcza Bitcoin, do akceptowanych przez nich opcji płatności. Konsumenci mogą robić zakupy w tysiącach sklepów na całym świecie za pomocą kart debetowych i kredytowych finansowanych kryptowalutami. Mogą również udać się do odległych miejsc, gdzie nikt nigdy nie słyszał o Bitcoinie i nadal wydawać kryptowaluty, tak długo jak akceptują jedną z głównych kart kredytowych, takich jak Mastercard lub Visa.

Kilku dostawców usług w przestrzeni, w tym główne giełdy kryptowalutowe, takie jak Binance Coinbase, wydają własne kryptowalutowe karty debetowe. Są one w pełni regulowane w jurysdykcjach, w których są zarejestrowane jako dostawcy usług finansowych.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Te akcje spadły o kilkadziesiąt procent od swoich rekordów - Czy to czas, aby je kupić?

Przy niepokojących poziomach inflacji i rosnących stopach procentowych, które wprowadzają na rynek niedźwiedzie nastroje, ostatnie miesiące były trudne dla inwestorów skoncentrowanych na technologii, co widać na wykresie indeksu Nasdaq 100. Tymczasem rynki akcji prawdopodobnie pozostaną niestabilne. Jednak silne spółki będą w stanie przetrwać trudne czasy, a obecna seria problemów makroekonomicznych doprowadziła do obniżenia wycen niektórych […]

Inwestowanie w drony - Wszystko, co musisz wiedzieć

W dzisiejszych czasach ogólnej niepewności, kiedy większość konserwatywnych aktywów nie jest w stanie utrzymać swojej wartości, nie mówiąc już o generowaniu zysków, musimy szukać innych, alternatywnych sposobów inwestowania. Jedną z takich okazji może być rynek dronów, który w ostatnich latach znacząco się rozwija, a także przeszedł duże zmiany legislacyjne. W tym artykule przyjrzymy się bliżej […]

Jakie są alternatywy dla ChatGPT? 

Od momentu uruchomienia, ChatGPT stał się popularnym chatbotem opartym na sztucznej inteligencji i opracowanym przez OpenAI. Umożliwia on użytkownikom uzyskiwanie szczegółowych i ludzkich odpowiedzi na różnorodne pytania. ChatGPT nie tylko udostępnia użytkownikom linki, ale także potrafi rozwiązywać skomplikowane problemy i dostarczać zniuansowanych informacji, co może całkowicie zmienić sposób, w jaki ludzie będą korzystać z wyszukiwarek. […]

Jak korzystać z ChatGPT? 

Do tej pory prawdopodobnie słyszałeś o ChatGPT, prototypie chatbota ogólnego przeznaczenia, na punkcie którego internet ma obecnie obsesję. Szybko stał się dominującym przykładem wpływu treści generowanych przez sztuczną inteligencję w przyszłości, pokazując, jak potężne mogą być te narzędzia. Jest tworzony przez OpenAI, czyli dobrze znanego z opracowania generatora tekstu na obraz DALL-E. Na dzień pisania […]

Programy AI do obrabiania filmów 

Potrzebujesz świetnej, wysokiej jakości filmów, ale brakuje Ci umiejętności lub cierpliwości do edycji? A może uważasz, że programy do edytowania są żmudne i czasochłonne? Dlaczego by zatem nie pozwolić, aby sztuczna inteligencja wykonała za Ciebie te ciężkie zadania? Nie jest tajemnicą, że edycja wideo wymaga wysiłku – od zawsze był to długi i pracochłonny proces. […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star