Nvidia stworzyła narzędzie deepfake, które ma symulować patrzenie w kamerę

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 14 stycznia 2023
ikona autora biały
chiny ai nvidia

Nvidia wprowadziła funkcję deepfake o nazwie "Eye Contact", która ma wyrównać spojrzenie użytkownika do kamery, jeśli patrzy on w inne miejsce.

Wersja beta filtra dostępna jest w aplikacji Nvidia Broadcast 1.4. Sztuczna inteligencja "zastępuje" w wideo ludzkie oczy "syntetycznymi", które niemal zawsze skierowane są na kamerę.

Firma podała, że narzędzie próbuje skopiować kolor oczu użytkownika. Filtr można również wyłączyć "jeśli patrzysz zbyt daleko".

Filtr działa z pewnymi problemami. Na przykład sztuczne spojrzenie użytkownika nie zawsze wygląda naturalnie. Również wbudowana animacja syntetycznych oczu może powodować, że będą się one poruszać w sposób nieregularny.

Firma uważa, że Eye Contact pomoże twórcom treści, którzy chcą czytać notatki lub scenariusz bez konieczności patrzenia bezpośrednio w kamerę.

Możliwe, że użytkownicy wykorzystają narzędzie do wizualnego oszukiwania rozmówców podczas internetowych spotkań. Nvidia Broadcast 1.4 pozwala na przesyłanie wideo do aplikacji takich jak Zoom.

Firma powiedziała, że filtr jest w fazie testów beta i poprosiła społeczność o pomoc w jego ulepszeniu. W komunikacie czytamy:

Istnieją miliony kolorów oczu i kombinacji oświetlenia. Jeśli znajdziecie jakieś problemy lub chcecie pomóc nam w jego dalszym rozwoju, wyślijcie nam krótkie wideo.

Oprócz Eye Contact w aplikacji Nvidia Broadcast dostępne są inne filtry AI, w tym redukcja szumów dla wbudowanego mikrofonu i zmiana tła dla filmów. Wszystkie te funkcje są darmowe, ale do działania wymagają karty graficznej z rdzeniami RT.

Przypomnijmy, że we wrześniu 2022 roku Nvidia wprowadziła na rynek GET3D, który generuje trójwymiarowe obiekty.

W tym samym miesiącu na konferencji GTC 2022 gigant technologiczny zapowiedział szereg produktów i usług.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Sztuczna inteligencja: ogromny trend technologiczny czy bańka?

Wprowadzenie ChatGPT przez OpenAI i związany z tym szum sprawiły, że generatywna AI znalazła się na radarze firm venture capital i technologicznych, które chcą zainwestować pieniądze w czasach kryzysu. Narzędzia generatywnej sztucznej inteligencji OpenAI mogą pozornie robić wszystko, od pisania poezji i kodu po tworzenie dzieł sztuki. wywołało wiele emocji w tej dziedzinie. A zarówno […]

Revolut opóźnia wydanie własnej kryptowaluty

Revolut, londyński challenger bank z siedzibą w Londynie, opóźnił uruchomienie swojej natywnej kryptowaluty o nazwie RevCoin. Financial News (FN) poinformował, że upadek giełdy kryptowalut FTX może być głównym powodem, powołując się na osoby zaznajomione ze sprawą. Revolut opóźnia debiut RevCoin Kryptowaluta miała ujrzeć światło dzienne pod koniec ubiegłego roku, ale plany Revoluta uległy zmianie. Przedłużająca […]

Akcje Google (GOOGL)  - jak inwestować, cena, kurs, wykres, dywidendy, gdzie kupić

Google (Alphabet) to amerykańska firma technologiczna, która zaczynała od produktów i usług w branży internetowej i oprogramowania komputerowego. Dziś jednak jej macki sięgają znacznie dalej i można ją nazwać gigantem technologicznym. Jest właścicielem wielu spółek zależnych, które zajmują się rozwojem sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego, technologii chmury czy środków służących poprawie ludzkiego zdrowia. W 2009 roku […]

Tysiące użytkowników PayPal ofiarą wycieku danych

Konta 34 942 użytkowników PayPal zostały zhakowane między 2 a 6 grudnia 2022 roku przez nieuprawnione osoby poprzez atak typu credential stuffing. Hakerzy potencjalnie uzyskali dostęp do danych osobowych klientów, w tym ich imienia i nazwiska, adresu, daty urodzenia, numeru identyfikacji podatkowej i numeru ubezpieczenia społecznego. Ataki typu credential stuffing mają miejsce, gdy hakerzy próbują […]

Akcje Apple (AAPL) - jak inwestować, cena, kurs, wykres, dywidendy, gdzie kupić

Na świecie jest ponad 600 milionów użytkowników Apple. Posiadają oni około 1,4 miliarda aktywnych urządzeń Apple (iPhone, iPad, iPod, Mac i inne). Same te liczby są niesamowite, a także stawiają Apple w czołówce najbardziej wartościowych firm na świecie (według magazynu Forbes). To oczywiście czyni firmę bardzo interesującą z perspektywy inwestowania w akcje. W tym obszernym […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star