Kongres USA wstrzymuje zakup wojskowych zestawów słuchawkowych HoloLens

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 14 stycznia 2023
ikona autora biały
hololens

Rząd USA odmówił zakupu kolejnych gogli wojskowych opartych na rzeczywistości rozszerzonej Microsoft HoloLens z powodu wcześniej wykrytych problemów. Informację na ten temat podał Bloomberg.

Armia amerykańska pierwotnie planowała zakup 6900 par gogli bojowych za 400 milionów dolarów w ramach rekordowego budżetu obronnego na 2023 rok o wartości 1,75 biliona dolarów. Ustawodawcy zatwierdzili jednak tylko 40 milionów dolarów, które zostaną przeznaczone na opracowanie nowej wersji zestawu słuchawkowego.

W nowej wersji okularów uwzględnione zostaną wyniki zeszłorocznych testów. Wówczas 70 żołnierzy nosiło obecną iterację HoloLens przez trzy 72-godzinne scenariusze symulujące warunki bojowe.

W wyniku testów żołnierze skarżyli się na bóle głowy, zmęczenie i mdłości. Ponad 80 procent zaczęło odczuwać dyskomfort w mniej niż trzy godziny po 72-godzinnej sesji.

Testerzy zgłaszali również częste "awarie podstawowych funkcji" zestawu słuchawkowego.

Armia nadal planuje sprzedać kontrakt z Microsoftem o wartości 21,9 mld dolarów i przyjąć 121 000 urządzeń w ciągu najbliższych dziesięciu lat.

Wcześniej szef działu HoloLens Alex Kipman opuścił firmę w związku z zarzutami o toksyczne zachowanie i molestowanie. Jednocześnie gigant technologiczny zapowiedział reorganizację swojego działu MR.

Przypomnijmy, że armia amerykańska otrzymała we wrześniu 2022 roku 5 tysięcy zestawów słuchawkowych AR opartych na HoloLens 2.

W maju Pentagon ogłosił plany zmniejszenia o połowę wydatków na gogle bojowe. Według wojska, pierwotny kontrakt odzwierciedlał "pesymistyczny scenariusz" i korekta finansowania nie wpłynie na umowę.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Sztuczna inteligencja: ogromny trend technologiczny czy bańka?

Wprowadzenie ChatGPT przez OpenAI i związany z tym szum sprawiły, że generatywna AI znalazła się na radarze firm venture capital i technologicznych, które chcą zainwestować pieniądze w czasach kryzysu. Narzędzia generatywnej sztucznej inteligencji OpenAI mogą pozornie robić wszystko, od pisania poezji i kodu po tworzenie dzieł sztuki. wywołało wiele emocji w tej dziedzinie. A zarówno […]

Revolut opóźnia wydanie własnej kryptowaluty

Revolut, londyński challenger bank z siedzibą w Londynie, opóźnił uruchomienie swojej natywnej kryptowaluty o nazwie RevCoin. Financial News (FN) poinformował, że upadek giełdy kryptowalut FTX może być głównym powodem, powołując się na osoby zaznajomione ze sprawą. Revolut opóźnia debiut RevCoin Kryptowaluta miała ujrzeć światło dzienne pod koniec ubiegłego roku, ale plany Revoluta uległy zmianie. Przedłużająca […]

Akcje Google (GOOGL)  - jak inwestować, cena, kurs, wykres, dywidendy, gdzie kupić

Google (Alphabet) to amerykańska firma technologiczna, która zaczynała od produktów i usług w branży internetowej i oprogramowania komputerowego. Dziś jednak jej macki sięgają znacznie dalej i można ją nazwać gigantem technologicznym. Jest właścicielem wielu spółek zależnych, które zajmują się rozwojem sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego, technologii chmury czy środków służących poprawie ludzkiego zdrowia. W 2009 roku […]

Tysiące użytkowników PayPal ofiarą wycieku danych

Konta 34 942 użytkowników PayPal zostały zhakowane między 2 a 6 grudnia 2022 roku przez nieuprawnione osoby poprzez atak typu credential stuffing. Hakerzy potencjalnie uzyskali dostęp do danych osobowych klientów, w tym ich imienia i nazwiska, adresu, daty urodzenia, numeru identyfikacji podatkowej i numeru ubezpieczenia społecznego. Ataki typu credential stuffing mają miejsce, gdy hakerzy próbują […]

Akcje Apple (AAPL) - jak inwestować, cena, kurs, wykres, dywidendy, gdzie kupić

Na świecie jest ponad 600 milionów użytkowników Apple. Posiadają oni około 1,4 miliarda aktywnych urządzeń Apple (iPhone, iPad, iPod, Mac i inne). Same te liczby są niesamowite, a także stawiają Apple w czołówce najbardziej wartościowych firm na świecie (według magazynu Forbes). To oczywiście czyni firmę bardzo interesującą z perspektywy inwestowania w akcje. W tym obszernym […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star