Panama idzie w ślady Salwadoru. Nowy projekt ustawy

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 8 września 2021
ikona autora biały
panama kryptowaluty

W związku z rosnącym zainteresowaniem kryptowalutami na całym świecie, w Republice Panamy złożono nowy projekt ustawy, której celem jest uznanie Bitcoina (BTC) i innych walut cyfrowych za alternatywne metody płatności.

Panama proponuje ustawę kryptowalutową

Panamski pro-kryptowalutowy kongresmen Gabriel Silva zaznaczył na Twitterze, że nowy projekt ustawy umożliwiłby swobodę korzystania z kryptowalut w kraju Ameryki Środkowej.

Projekt ustawy, według Silvy, został przygotowany przez różne strony, w tym Panamczyków oraz ekspertów branżowych i technologicznych. Stwierdził również, że przepisy są zgodne z ustalonymi politykami określonymi przez Financial Action Task Force (FATF).

Według kongresmena, nowa ustawa została ustanowiona, aby "uczynić kraj kompatybilnym z kryptowalutami, technologią blockchain i internetem".

Ponadto Silva uważa, że coś o takiej skali przyczyniłoby się pozytywnie do stworzenia tysięcy miejsc pracy, przyciągnięcia zagranicznych inwestycji w Panamie, a także sprzyjałoby przejrzystości działań rządu.

Projekt ustawy ma sprzyjać innowacjom i rozszerzyć usługi finansowe kraju poza ich obecny stan, przy czym dokument sugeruje, że Panama uznaje Bitcoin jako alternatywną globalną metodę płatności, która może być wykorzystywana w operacjach komercyjnych i cywilnych.

Projekt ustawy chce, aby kryptowaluty zostały uznane za alternatywną metodę płatności, ponieważ klasa aktywów "koncentruje się na zapewnieniu wydajnych, szybkich i tanich rozliczeń poza granicami konkretnego państwa".

W ślady Salwadoru

Ruch Panamy ma miejsce po tym, jak Salwador stał się pierwszym krajem na świecie, który zaakceptował Bitcoina jako prawny środek płatniczy. Podczas gdy na projekt ustawy o kryptowalutach Panamy miało wpływ Bitcoina jako prawnego środka płatniczego w Salwadorze, inicjatywa tego pierwszego ma inne podejście niż to, które oferuje rząd Salwadoru.

Według wczorajszych doniesień, Salwador wprowadził obowiązek akceptowania Bitcoin i dolara amerykańskiego (USD) jako dwóch form zapłaty przez firmy znajdujące się pod jego jurysdykcją. Jednak nowy projekt Panamy daje obywatelom wolność wyboru. Mogą oni nadal korzystać z tylko z USD.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Te akcje spadły o kilkadziesiąt procent od swoich rekordów - Czy to czas, aby je kupić?

Przy niepokojących poziomach inflacji i rosnących stopach procentowych, które wprowadzają na rynek niedźwiedzie nastroje, ostatnie miesiące były trudne dla inwestorów skoncentrowanych na technologii, co widać na wykresie indeksu Nasdaq 100. Tymczasem rynki akcji prawdopodobnie pozostaną niestabilne. Jednak silne spółki będą w stanie przetrwać trudne czasy, a obecna seria problemów makroekonomicznych doprowadziła do obniżenia wycen niektórych […]

Inwestowanie w drony - Wszystko, co musisz wiedzieć

W dzisiejszych czasach ogólnej niepewności, kiedy większość konserwatywnych aktywów nie jest w stanie utrzymać swojej wartości, nie mówiąc już o generowaniu zysków, musimy szukać innych, alternatywnych sposobów inwestowania. Jedną z takich okazji może być rynek dronów, który w ostatnich latach znacząco się rozwija, a także przeszedł duże zmiany legislacyjne. W tym artykule przyjrzymy się bliżej […]

Jakie są alternatywy dla ChatGPT? 

Od momentu uruchomienia, ChatGPT stał się popularnym chatbotem opartym na sztucznej inteligencji i opracowanym przez OpenAI. Umożliwia on użytkownikom uzyskiwanie szczegółowych i ludzkich odpowiedzi na różnorodne pytania. ChatGPT nie tylko udostępnia użytkownikom linki, ale także potrafi rozwiązywać skomplikowane problemy i dostarczać zniuansowanych informacji, co może całkowicie zmienić sposób, w jaki ludzie będą korzystać z wyszukiwarek. […]

Jak korzystać z ChatGPT? 

Do tej pory prawdopodobnie słyszałeś o ChatGPT, prototypie chatbota ogólnego przeznaczenia, na punkcie którego internet ma obecnie obsesję. Szybko stał się dominującym przykładem wpływu treści generowanych przez sztuczną inteligencję w przyszłości, pokazując, jak potężne mogą być te narzędzia. Jest tworzony przez OpenAI, czyli dobrze znanego z opracowania generatora tekstu na obraz DALL-E. Na dzień pisania […]

Programy AI do obrabiania filmów 

Potrzebujesz świetnej, wysokiej jakości filmów, ale brakuje Ci umiejętności lub cierpliwości do edycji? A może uważasz, że programy do edytowania są żmudne i czasochłonne? Dlaczego by zatem nie pozwolić, aby sztuczna inteligencja wykonała za Ciebie te ciężkie zadania? Nie jest tajemnicą, że edycja wideo wymaga wysiłku – od zawsze był to długi i pracochłonny proces. […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star