Panama idzie w ślady Salwadoru. Nowy projekt ustawy

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 8 września 2021
ikona autora biały
panama kryptowaluty

W związku z rosnącym zainteresowaniem kryptowalutami na całym świecie, w Republice Panamy złożono nowy projekt ustawy, której celem jest uznanie Bitcoina (BTC) i innych walut cyfrowych za alternatywne metody płatności.

Panama proponuje ustawę kryptowalutową

Panamski pro-kryptowalutowy kongresmen Gabriel Silva zaznaczył na Twitterze, że nowy projekt ustawy umożliwiłby swobodę korzystania z kryptowalut w kraju Ameryki Środkowej.

Projekt ustawy, według Silvy, został przygotowany przez różne strony, w tym Panamczyków oraz ekspertów branżowych i technologicznych. Stwierdził również, że przepisy są zgodne z ustalonymi politykami określonymi przez Financial Action Task Force (FATF).

Według kongresmena, nowa ustawa została ustanowiona, aby "uczynić kraj kompatybilnym z kryptowalutami, technologią blockchain i internetem".

Ponadto Silva uważa, że coś o takiej skali przyczyniłoby się pozytywnie do stworzenia tysięcy miejsc pracy, przyciągnięcia zagranicznych inwestycji w Panamie, a także sprzyjałoby przejrzystości działań rządu.

Projekt ustawy ma sprzyjać innowacjom i rozszerzyć usługi finansowe kraju poza ich obecny stan, przy czym dokument sugeruje, że Panama uznaje Bitcoin jako alternatywną globalną metodę płatności, która może być wykorzystywana w operacjach komercyjnych i cywilnych.

Projekt ustawy chce, aby kryptowaluty zostały uznane za alternatywną metodę płatności, ponieważ klasa aktywów "koncentruje się na zapewnieniu wydajnych, szybkich i tanich rozliczeń poza granicami konkretnego państwa".

W ślady Salwadoru

Ruch Panamy ma miejsce po tym, jak Salwador stał się pierwszym krajem na świecie, który zaakceptował Bitcoina jako prawny środek płatniczy. Podczas gdy na projekt ustawy o kryptowalutach Panamy miało wpływ Bitcoina jako prawnego środka płatniczego w Salwadorze, inicjatywa tego pierwszego ma inne podejście niż to, które oferuje rząd Salwadoru.

Według wczorajszych doniesień, Salwador wprowadził obowiązek akceptowania Bitcoin i dolara amerykańskiego (USD) jako dwóch form zapłaty przez firmy znajdujące się pod jego jurysdykcją. Jednak nowy projekt Panamy daje obywatelom wolność wyboru. Mogą oni nadal korzystać z tylko z USD.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Revolut stworzy kryptowalutowy hub na Cyprze

Firma fintech Revolut rozpoczęła tworzenie nowego hubu kryptowalutowego na Cyprze, aby dostosować się do zasad lokalnego regulatora CySEC. Informacje o tym pojawiają się w lokalnych mediach. Hub pozwoli systemowi płatności na przeprowadzanie transakcji kryptowalutowych w UE. Przedstawiciele Revolut powiedzieli, że wspierają ścisłe środki ochrony klienta zaproponowane przez CySEC, aby zapobiec wszelkim rodzajom nadużyć na rynku […]

Chińscy giganci technologiczni przekazali władzom dane o algorytmach

Chińscy giganci technologiczni podzielili się szczegółami swoich algorytmów z regulatorami tego kraju. Informację na ten temat podał serwis CNBC. Chińska Administracja ds. Cyberprzestrzeni (CAC) opublikowała listę 30 algorytmów wraz z krótkim opisem ich przeznaczenia od firm, w tym opracowań gigantów technologicznych, takich jak Alibaba i Tencent. Według dokumentu algorytm firmy ByteDance dla chińskiej wersji TikTok […]

Hyundai utworzy instytut sztucznej inteligencji i robotyki

Hyundai ogłosił utworzenie fundacji Boston Dynamics AI Institute, która ma promować badania nad sztuczną inteligencją i robotyką. We are launching the @BostonDynamics AI institute to recruit talents in diverse areas such as #ArtificialIntelligence and robotics research through e.g. partnerships with universities. Learn more: https://t.co/gQpkX6NEA7 #HyundaiXbostondynamics pic.twitter.com/cmbJNIY3GS — Hyundai Worldwide (@Hyundai_Global) August 12, 2022 Organizacją pokieruje […]

Revolut uruchomi krypto usługi na Cyprze

Firma fintech Revolut otrzymała pozwolenie od Cypryjskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (CYSEC) na oferowanie usług kryptowalutowych w Europejskim Obszarze Gospodarczym (EOG). Informację na ten temat podał serwis CoinDesk. Dostęp do produktów firmy będzie miało 17 mln klientów w EOG. Według Revolut, wybór jurysdykcji jest podyktowany głębokim reżimem regulacyjnym. Wyspiarski stan wcześniej przyciągnął kryptokompanie takie […]

ICO i STO - nowoczesne rozwiązania do gromadzenia kapitału

W obecnych niepewnych czasach wiele osób poszukuje sposobu do zwiększenia swoich zarobków, przeciwdziałania szkodliwej dla zgromadzonych oszczędności inflacji, czy też rozpoczęcia bądź rozwinięcia własnego projektu. Jednymi z ciekawszych sposobów na ostatni z wymienionych mogą być emisje ICO i STO, czyli coinów i tokenów bezpośrednio powiązanych z tak modnymi aktualnie kryptowalutami, smart kontraktami i blockchainem. Jeśli […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star