PayPal kupi japońską firmę Paidy za 2,7 mld USD

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 8 września 2021
ikona autora biały
paypal

PayPal ogłosił niedawno, że zdecydował się przejąć Paidy, japońskiego dostawcę rozwiązań finansowych. Wartość transakcji to 300 mld jenów, czyli prawie 2,7 mld dolarów, głównie w gotówce.

Zgodnie z oficjalnym komunikatem prasowym, przejęcie umożliwi PayPal rozszerzenie swoich możliwości i dystrybucji na rynku japońskim. PayPal w najnowszym komunikacie podkreślił również potencjał japońskiego rynku e-commerce.

Paidy słynie w Japonii z rozwiązań typu "kup teraz, zapłać później". Usługi płatnicze firmy pozwalają lokalnym klientom dokonywać zakupów online. Następnie mogą oni płacić za nie co miesiąc w ramach skonsolidowanego rachunku w sklepie internetowym lub poprzez przelewy bankowe.

Komentując ogłoszenie przejęcia, Peter Kenevan, wiceprezes, szef działu japońskiego w PayPal, powiedział:

Paidy był pionierem rozwiązań typu 'kup teraz, zapłać później' dostosowanych do rynku japońskiego. Szybko urósł do rangi wiodącej usługi, rozwijając pokaźną dwustronną platformę konsumentów i sprzedawców. Połączenie marki, możliwości i utalentowanego zespołu Paidy z doświadczeniem, zasobami i globalną skalą firmy PayPal stworzy silny fundament. Przyspieszy on nasze tempo rozwoju na tym strategicznie ważnym rynku.

Od początku 2021 roku, PayPal znacznie rozszerzył swoje usługi w zakresie płatności cyfrowych i kryptowalut. Najnowsze ogłoszenie firmy pojawiło się prawie dwa tygodnie po tym, jak PayPal ogłosił uruchomienie swoich krypto usług w Wielkiej Brytanii. Tydzień temu informowaliśmy też, że gigant rozważa wejście w branżę handlu akcjami. Jak podawało CNBC, firma myśli o uruchomieniu platformy obrotu akcjami dla swoich amerykańskich użytkowników. Nie jest to jednak nic pewnego. CNBC powołało się bowiem na anonimowe źródła.

Rynek japoński

Japonia jest obecnie trzecim co do wielkości rynkiem e-commerce na świecie. Wykorzystanie technologii w branży płatności w tym kraju znacznie wzrosło w ciągu ostatnich dwóch lat. Russell Cummer, założyciel i prezes wykonawczy Paidy skomentował akwizycję:

Nie ma lepszego domu dla Paidy, aby kontynuować rozwój i innowacje niż PayPal, który od ponad 20 lat ułatwia robienie zakupów online. Japonia była tętniącym życiem środowiskiem dla naszego dotychczasowego wzrostu. Jesteśmy zaszczyceni, że ciężka praca i potencjał naszego zespołu zostały docenione przez globalnego lidera. Razem z PayPal będziemy mogli dalej realizować naszą misję, jaką jest wyeliminowanie problemów z robieniem zakupów.

Według PayPal, transakcja akwizycji opiewająca na 2,7 miliarda dolarów ma zostać zamknięta w czwartym kwartale 2021 roku.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Revolut stworzy kryptowalutowy hub na Cyprze

Firma fintech Revolut rozpoczęła tworzenie nowego hubu kryptowalutowego na Cyprze, aby dostosować się do zasad lokalnego regulatora CySEC. Informacje o tym pojawiają się w lokalnych mediach. Hub pozwoli systemowi płatności na przeprowadzanie transakcji kryptowalutowych w UE. Przedstawiciele Revolut powiedzieli, że wspierają ścisłe środki ochrony klienta zaproponowane przez CySEC, aby zapobiec wszelkim rodzajom nadużyć na rynku […]

Chińscy giganci technologiczni przekazali władzom dane o algorytmach

Chińscy giganci technologiczni podzielili się szczegółami swoich algorytmów z regulatorami tego kraju. Informację na ten temat podał serwis CNBC. Chińska Administracja ds. Cyberprzestrzeni (CAC) opublikowała listę 30 algorytmów wraz z krótkim opisem ich przeznaczenia od firm, w tym opracowań gigantów technologicznych, takich jak Alibaba i Tencent. Według dokumentu algorytm firmy ByteDance dla chińskiej wersji TikTok […]

Hyundai utworzy instytut sztucznej inteligencji i robotyki

Hyundai ogłosił utworzenie fundacji Boston Dynamics AI Institute, która ma promować badania nad sztuczną inteligencją i robotyką. We are launching the @BostonDynamics AI institute to recruit talents in diverse areas such as #ArtificialIntelligence and robotics research through e.g. partnerships with universities. Learn more: https://t.co/gQpkX6NEA7 #HyundaiXbostondynamics pic.twitter.com/cmbJNIY3GS — Hyundai Worldwide (@Hyundai_Global) August 12, 2022 Organizacją pokieruje […]

Revolut uruchomi krypto usługi na Cyprze

Firma fintech Revolut otrzymała pozwolenie od Cypryjskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (CYSEC) na oferowanie usług kryptowalutowych w Europejskim Obszarze Gospodarczym (EOG). Informację na ten temat podał serwis CoinDesk. Dostęp do produktów firmy będzie miało 17 mln klientów w EOG. Według Revolut, wybór jurysdykcji jest podyktowany głębokim reżimem regulacyjnym. Wyspiarski stan wcześniej przyciągnął kryptokompanie takie […]

ICO i STO - nowoczesne rozwiązania do gromadzenia kapitału

W obecnych niepewnych czasach wiele osób poszukuje sposobu do zwiększenia swoich zarobków, przeciwdziałania szkodliwej dla zgromadzonych oszczędności inflacji, czy też rozpoczęcia bądź rozwinięcia własnego projektu. Jednymi z ciekawszych sposobów na ostatni z wymienionych mogą być emisje ICO i STO, czyli coinów i tokenów bezpośrednio powiązanych z tak modnymi aktualnie kryptowalutami, smart kontraktami i blockchainem. Jeśli […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star