PayPal kupi japońską firmę Paidy za 2,7 mld USD

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 8 września 2021
ikona autora biały
paypal

PayPal ogłosił niedawno, że zdecydował się przejąć Paidy, japońskiego dostawcę rozwiązań finansowych. Wartość transakcji to 300 mld jenów, czyli prawie 2,7 mld dolarów, głównie w gotówce.

Zgodnie z oficjalnym komunikatem prasowym, przejęcie umożliwi PayPal rozszerzenie swoich możliwości i dystrybucji na rynku japońskim. PayPal w najnowszym komunikacie podkreślił również potencjał japońskiego rynku e-commerce.

Paidy słynie w Japonii z rozwiązań typu "kup teraz, zapłać później". Usługi płatnicze firmy pozwalają lokalnym klientom dokonywać zakupów online. Następnie mogą oni płacić za nie co miesiąc w ramach skonsolidowanego rachunku w sklepie internetowym lub poprzez przelewy bankowe.

Komentując ogłoszenie przejęcia, Peter Kenevan, wiceprezes, szef działu japońskiego w PayPal, powiedział:

Paidy był pionierem rozwiązań typu 'kup teraz, zapłać później' dostosowanych do rynku japońskiego. Szybko urósł do rangi wiodącej usługi, rozwijając pokaźną dwustronną platformę konsumentów i sprzedawców. Połączenie marki, możliwości i utalentowanego zespołu Paidy z doświadczeniem, zasobami i globalną skalą firmy PayPal stworzy silny fundament. Przyspieszy on nasze tempo rozwoju na tym strategicznie ważnym rynku.

Od początku 2021 roku, PayPal znacznie rozszerzył swoje usługi w zakresie płatności cyfrowych i kryptowalut. Najnowsze ogłoszenie firmy pojawiło się prawie dwa tygodnie po tym, jak PayPal ogłosił uruchomienie swoich krypto usług w Wielkiej Brytanii. Tydzień temu informowaliśmy też, że gigant rozważa wejście w branżę handlu akcjami. Jak podawało CNBC, firma myśli o uruchomieniu platformy obrotu akcjami dla swoich amerykańskich użytkowników. Nie jest to jednak nic pewnego. CNBC powołało się bowiem na anonimowe źródła.

Rynek japoński

Japonia jest obecnie trzecim co do wielkości rynkiem e-commerce na świecie. Wykorzystanie technologii w branży płatności w tym kraju znacznie wzrosło w ciągu ostatnich dwóch lat. Russell Cummer, założyciel i prezes wykonawczy Paidy skomentował akwizycję:

Nie ma lepszego domu dla Paidy, aby kontynuować rozwój i innowacje niż PayPal, który od ponad 20 lat ułatwia robienie zakupów online. Japonia była tętniącym życiem środowiskiem dla naszego dotychczasowego wzrostu. Jesteśmy zaszczyceni, że ciężka praca i potencjał naszego zespołu zostały docenione przez globalnego lidera. Razem z PayPal będziemy mogli dalej realizować naszą misję, jaką jest wyeliminowanie problemów z robieniem zakupów.

Według PayPal, transakcja akwizycji opiewająca na 2,7 miliarda dolarów ma zostać zamknięta w czwartym kwartale 2021 roku.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Te akcje spadły o kilkadziesiąt procent od swoich rekordów - Czy to czas, aby je kupić?

Przy niepokojących poziomach inflacji i rosnących stopach procentowych, które wprowadzają na rynek niedźwiedzie nastroje, ostatnie miesiące były trudne dla inwestorów skoncentrowanych na technologii, co widać na wykresie indeksu Nasdaq 100. Tymczasem rynki akcji prawdopodobnie pozostaną niestabilne. Jednak silne spółki będą w stanie przetrwać trudne czasy, a obecna seria problemów makroekonomicznych doprowadziła do obniżenia wycen niektórych […]

Inwestowanie w drony - Wszystko, co musisz wiedzieć

W dzisiejszych czasach ogólnej niepewności, kiedy większość konserwatywnych aktywów nie jest w stanie utrzymać swojej wartości, nie mówiąc już o generowaniu zysków, musimy szukać innych, alternatywnych sposobów inwestowania. Jedną z takich okazji może być rynek dronów, który w ostatnich latach znacząco się rozwija, a także przeszedł duże zmiany legislacyjne. W tym artykule przyjrzymy się bliżej […]

Jakie są alternatywy dla ChatGPT? 

Od momentu uruchomienia, ChatGPT stał się popularnym chatbotem opartym na sztucznej inteligencji i opracowanym przez OpenAI. Umożliwia on użytkownikom uzyskiwanie szczegółowych i ludzkich odpowiedzi na różnorodne pytania. ChatGPT nie tylko udostępnia użytkownikom linki, ale także potrafi rozwiązywać skomplikowane problemy i dostarczać zniuansowanych informacji, co może całkowicie zmienić sposób, w jaki ludzie będą korzystać z wyszukiwarek. […]

Jak korzystać z ChatGPT? 

Do tej pory prawdopodobnie słyszałeś o ChatGPT, prototypie chatbota ogólnego przeznaczenia, na punkcie którego internet ma obecnie obsesję. Szybko stał się dominującym przykładem wpływu treści generowanych przez sztuczną inteligencję w przyszłości, pokazując, jak potężne mogą być te narzędzia. Jest tworzony przez OpenAI, czyli dobrze znanego z opracowania generatora tekstu na obraz DALL-E. Na dzień pisania […]

Programy AI do obrabiania filmów 

Potrzebujesz świetnej, wysokiej jakości filmów, ale brakuje Ci umiejętności lub cierpliwości do edycji? A może uważasz, że programy do edytowania są żmudne i czasochłonne? Dlaczego by zatem nie pozwolić, aby sztuczna inteligencja wykonała za Ciebie te ciężkie zadania? Nie jest tajemnicą, że edycja wideo wymaga wysiłku – od zawsze był to długi i pracochłonny proces. […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star