PayU uzyskało wsparcie regulacyjne dla przejęcia kolumbijskiego fintechu Ding

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 16 września 2022
ikona autora biały
payu

PayU, holenderski dostawca usług płatniczych dla sprzedawców internetowych, otrzymał zgodę organów regulacyjnych w Kolumbii na zakończenie transakcji przejęcia Ding, platformy elektronicznych depozytów i płatności.

Za transakcją opowiedziały się Kuratorium Przemysłu i Handlu (SIC) i Kuratorium Finansowe Kolumbii (SFC).

Zgoda ma miejsce miesiące po tym, jak PayU zawarł umowę o przejęciu z Credibanco, kolumbijską firmą i właścicielem Ding.

W zeszłym roku PayU kupiło Wimbo, firmę zajmującą się technologią płatności, która specjalizuje się w przetwarzaniu transakcji online. Akwizycja opiewała na kwotę 70 milionów dolarów.

Francisco León, dyrektor generalny PayU w Ameryce Łacińskiej, zauważył, że przejęcie Ding pomoże firmie odpowiedzieć na stałe wyzwania wynikające z rynku.

PayU towarzyszyło ewolucji płatności online w Kolumbii, a teraz firma stara się rozszerzyć zakres swoich usług, aby zwiększyć integrację finansową małych i średnich firm w kraju.

Zabierając głos, Mario Shiliashki, dyrektor generalny PayU Global Payments Division, zauważył, że Kolumbia jest najważniejszym hubem firmy w Ameryce Łacińskiej.

Jest to niewątpliwie jeden z najistotniejszych ruchów na kolumbijskim rynku finansowym, odzwierciedlający dążenie PayU do budowania znaczących biznesów internetowych dla sprzedawców i konsumentów, którzy oferują przydatne produkty i usługi milionom ludzi w ich codziennym życiu.

Juan Vargas, Country Manager PayU w Kolumbii, wyjaśnił, że strategiczną wizją PayU jest wspieranie małych i średnich przedsiębiorstw w tym kraju. Przejęcie zatem "będzie kamieniem milowy w tym ważnym celu".

PayU to marka, która jest obecna w sercach Kolumbijczyków, nie tylko ze względu na swoją wiarygodność, solidność i doświadczenie, ale także dlatego, że narodziła się z przedsięwzięcia w tym kraju.

Płatności online w Kolumbii

Według PayU, Kolumbia, w ciągu ostatnich kilku lat, była świadkiem wyjątkowej transformacji swoich systemów finansowych.

Ta transformacja sprawiła, że rynek tego kraju stał się bardziej dynamiczny, zwłaszcza dzięki zastrzykowi nowych graczy w branży.

PayU wierzy, że jego przejęcie zwiększy innowacyjność i konkurencję w branży płatności cyfrowych w Kolumbii, jednocześnie napędzając integrację. Firma wyjaśnia:

Ta operacja jest w pełni zgodna z ogólną wizją ekosystemu fintech w Kolumbii i jest kluczowym celem PayU we wszystkich społecznościach, w których uczestniczy.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Biały Dom przedstawia niewiążącą Ustawę o Prawach Sztucznej Inteligencji

Biuro Polityki Naukowej i Technologicznej Białego Domu (OSTP) opublikowało projekt AI Bill of Rights mający na celu "ochronę amerykańskiego społeczeństwa". Informacje na ten temat podaje Engadget. Według informacji prasowej, dokument opowiada się za pięcioma zasadami: Bezpieczeństwo i wydajność systemów; algorytmiczne zabezpieczenie przed dyskryminacją; prywatność danych; zgłoszenie i wyjaśnienie celu stosowania systemów AI; alternatywy dla człowieka, […]

Algorytmy Facebooka oskarżone o "przyczynianie się" do ludobójstwa w Birmie

W 2017 roku algorytmy generowania treści przez Facebooka "bezpośrednio przyczyniły się do morderstw i innych okrucieństw" popełnianych przez wojsko Myanmaru wobec muzułmańskiej mniejszości Rohingya. Tak wynika z dochodzenia przeprowadzonego przez Amnesty International. W 74-stronicowym raporcie działacze praw człowieka wymienili naruszenia praw Rohingya w ciągu ostatnich pięciu lat wśród systematycznych prześladowań i apartheidu. Od 2017 roku […]

Pekin wymaga od kierowców autobusów noszenia bransoletek "nastroju"

Władze Pekinu wprowadziły obowiązek noszenia przez kierowców autobusów dalekobieżnych elektronicznych bransoletek z technologią rozpoznawania emocji, aby monitorować ich stan skupienia. Informację na ten temat podał dziennik "South China Morning Post". Inicjatorem tego posunięcia jest Beijing State Public Transport Holding Group. Ma ono na celu zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom. Władze wydały około 1800 opasek kierowcom autobusów na […]

Revolut dodaje 29 kryptowalut dla klientów z USA

Firma fintech Revolut ogłosiła dodanie 29 nowych kryptowalut dla klientów z USA. Takie informacje podaje The Block. Wśród nowych tokenów znalazły się m.in. Dogecoin, Solana, Avalanche i Shiba Inu. Pełna lista nie została sprecyzowana. Niektóre kryptowaluty wymagają zgody NYDFS. Inicjatywa ta była częścią programu rozszerzenia usług związanych z aktywami cyfrowymi. W przyszłości przewidywane jest dodanie […]

Nvidia prezentuje nowe chipy i usługi AI

Nvidia na konferencji GTC 2022 zaprezentowała procesory do przetwarzania zadań związanych ze sztuczną inteligencją, a także szereg usług dla deweloperów. CEO firmy Techgiant, Jensen Huang, zademonstrował nową generację kart graficznych z serii GeForce RTX 40. Akceleratory oparte są na architekturze Ada Lovelace i reprezentowane są przez dwa modele: RTX 4090 i RTX 4080 w dwóch […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star