PayU uzyskało wsparcie regulacyjne dla przejęcia kolumbijskiego fintechu Ding

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 16 września 2022
ikona autora biały
payu

PayU, holenderski dostawca usług płatniczych dla sprzedawców internetowych, otrzymał zgodę organów regulacyjnych w Kolumbii na zakończenie transakcji przejęcia Ding, platformy elektronicznych depozytów i płatności.

Za transakcją opowiedziały się Kuratorium Przemysłu i Handlu (SIC) i Kuratorium Finansowe Kolumbii (SFC).

Zgoda ma miejsce miesiące po tym, jak PayU zawarł umowę o przejęciu z Credibanco, kolumbijską firmą i właścicielem Ding.

W zeszłym roku PayU kupiło Wimbo, firmę zajmującą się technologią płatności, która specjalizuje się w przetwarzaniu transakcji online. Akwizycja opiewała na kwotę 70 milionów dolarów.

Francisco León, dyrektor generalny PayU w Ameryce Łacińskiej, zauważył, że przejęcie Ding pomoże firmie odpowiedzieć na stałe wyzwania wynikające z rynku.

PayU towarzyszyło ewolucji płatności online w Kolumbii, a teraz firma stara się rozszerzyć zakres swoich usług, aby zwiększyć integrację finansową małych i średnich firm w kraju.

Zabierając głos, Mario Shiliashki, dyrektor generalny PayU Global Payments Division, zauważył, że Kolumbia jest najważniejszym hubem firmy w Ameryce Łacińskiej.

Jest to niewątpliwie jeden z najistotniejszych ruchów na kolumbijskim rynku finansowym, odzwierciedlający dążenie PayU do budowania znaczących biznesów internetowych dla sprzedawców i konsumentów, którzy oferują przydatne produkty i usługi milionom ludzi w ich codziennym życiu.

Juan Vargas, Country Manager PayU w Kolumbii, wyjaśnił, że strategiczną wizją PayU jest wspieranie małych i średnich przedsiębiorstw w tym kraju. Przejęcie zatem "będzie kamieniem milowy w tym ważnym celu".

PayU to marka, która jest obecna w sercach Kolumbijczyków, nie tylko ze względu na swoją wiarygodność, solidność i doświadczenie, ale także dlatego, że narodziła się z przedsięwzięcia w tym kraju.

Płatności online w Kolumbii

Według PayU, Kolumbia, w ciągu ostatnich kilku lat, była świadkiem wyjątkowej transformacji swoich systemów finansowych.

Ta transformacja sprawiła, że rynek tego kraju stał się bardziej dynamiczny, zwłaszcza dzięki zastrzykowi nowych graczy w branży.

PayU wierzy, że jego przejęcie zwiększy innowacyjność i konkurencję w branży płatności cyfrowych w Kolumbii, jednocześnie napędzając integrację. Firma wyjaśnia:

Ta operacja jest w pełni zgodna z ogólną wizją ekosystemu fintech w Kolumbii i jest kluczowym celem PayU we wszystkich społecznościach, w których uczestniczy.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Sztuczna inteligencja: ogromny trend technologiczny czy bańka?

Wprowadzenie ChatGPT przez OpenAI i związany z tym szum sprawiły, że generatywna AI znalazła się na radarze firm venture capital i technologicznych, które chcą zainwestować pieniądze w czasach kryzysu. Narzędzia generatywnej sztucznej inteligencji OpenAI mogą pozornie robić wszystko, od pisania poezji i kodu po tworzenie dzieł sztuki. wywołało wiele emocji w tej dziedzinie. A zarówno […]

Revolut opóźnia wydanie własnej kryptowaluty

Revolut, londyński challenger bank z siedzibą w Londynie, opóźnił uruchomienie swojej natywnej kryptowaluty o nazwie RevCoin. Financial News (FN) poinformował, że upadek giełdy kryptowalut FTX może być głównym powodem, powołując się na osoby zaznajomione ze sprawą. Revolut opóźnia debiut RevCoin Kryptowaluta miała ujrzeć światło dzienne pod koniec ubiegłego roku, ale plany Revoluta uległy zmianie. Przedłużająca […]

Akcje Google (GOOGL)  - jak inwestować, cena, kurs, wykres, dywidendy, gdzie kupić

Google (Alphabet) to amerykańska firma technologiczna, która zaczynała od produktów i usług w branży internetowej i oprogramowania komputerowego. Dziś jednak jej macki sięgają znacznie dalej i można ją nazwać gigantem technologicznym. Jest właścicielem wielu spółek zależnych, które zajmują się rozwojem sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego, technologii chmury czy środków służących poprawie ludzkiego zdrowia. W 2009 roku […]

Tysiące użytkowników PayPal ofiarą wycieku danych

Konta 34 942 użytkowników PayPal zostały zhakowane między 2 a 6 grudnia 2022 roku przez nieuprawnione osoby poprzez atak typu credential stuffing. Hakerzy potencjalnie uzyskali dostęp do danych osobowych klientów, w tym ich imienia i nazwiska, adresu, daty urodzenia, numeru identyfikacji podatkowej i numeru ubezpieczenia społecznego. Ataki typu credential stuffing mają miejsce, gdy hakerzy próbują […]

Akcje Apple (AAPL) - jak inwestować, cena, kurs, wykres, dywidendy, gdzie kupić

Na świecie jest ponad 600 milionów użytkowników Apple. Posiadają oni około 1,4 miliarda aktywnych urządzeń Apple (iPhone, iPad, iPod, Mac i inne). Same te liczby są niesamowite, a także stawiają Apple w czołówce najbardziej wartościowych firm na świecie (według magazynu Forbes). To oczywiście czyni firmę bardzo interesującą z perspektywy inwestowania w akcje. W tym obszernym […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star