Revolut stworzy kryptowalutowy hub na Cyprze

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 18 sierpnia 2022
ikona autora biały
revolut czy jest bezpieczny

Firma fintech Revolut rozpoczęła tworzenie nowego hubu kryptowalutowego na Cyprze, aby dostosować się do zasad lokalnego regulatora CySEC. Informacje o tym pojawiają się w lokalnych mediach.

Hub pozwoli systemowi płatności na przeprowadzanie transakcji kryptowalutowych w UE.

Przedstawiciele Revolut powiedzieli, że wspierają ścisłe środki ochrony klienta zaproponowane przez CySEC, aby zapobiec wszelkim rodzajom nadużyć na rynku kryptowalut.

Przepisy zostały zapisane w projekcie ustawy MiCA, który został uzgodniony przez Parlament Europejski w dniu 30 czerwca.

MiCA proponuje między innymi objęcie kryptowalut, ich emitentów i usługodawców jednolitymi ramami regulacyjnymi.

Dla przypomnienia, w zeszłym tygodniu Revolut otrzymał zgodę od CySEC na świadczenie usług kryptowalutowych w Europejskim Obszarze Gospodarczym dla 17 milionów klientów.

Według Revolut, wybór jurysdykcji jest podyktowany głębokim reżimem regulacyjnym. Wyspiarski stan wcześniej przyciągnął kryptokompanie takie jak Crypto.com, eToro i Bitpanda.

Przed projektem ustawy o regulacji kryptowalut MiCA firmy kryptowalutowe próbują założyć organizacje prawne w UE, aby zapewnić sobie możliwość świadczenia usług w regionie.

Co to jest MiCA?

MiCA ma na celu zapewnienie silnej ochrony konsumentów i rozprawienie się z oszustwami, praniem pieniędzy i innymi przestępstwami finansowymi w branży kryptowalut.

Do czasu rejestracji w brytyjskim Financial Conduct Authority, Revolut będzie nadal obsługiwał lokalnych klientów w ramach tymczasowego systemu rejestracji.

Revolut ma łącznie prawie 20 mln użytkowników. Platforma oferuje około 80 kryptowalut, z których ponad 20 zostało dodanych na początku sierpnia.

Wcześniej startup fintech ogłosił plany rozszerzenia personelu kryptowalutowego o 20% w UE, Wielkiej Brytanii i USA.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Sztuczna inteligencja: ogromny trend technologiczny czy bańka?

Wprowadzenie ChatGPT przez OpenAI i związany z tym szum sprawiły, że generatywna AI znalazła się na radarze firm venture capital i technologicznych, które chcą zainwestować pieniądze w czasach kryzysu. Narzędzia generatywnej sztucznej inteligencji OpenAI mogą pozornie robić wszystko, od pisania poezji i kodu po tworzenie dzieł sztuki. wywołało wiele emocji w tej dziedzinie. A zarówno […]

Revolut opóźnia wydanie własnej kryptowaluty

Revolut, londyński challenger bank z siedzibą w Londynie, opóźnił uruchomienie swojej natywnej kryptowaluty o nazwie RevCoin. Financial News (FN) poinformował, że upadek giełdy kryptowalut FTX może być głównym powodem, powołując się na osoby zaznajomione ze sprawą. Revolut opóźnia debiut RevCoin Kryptowaluta miała ujrzeć światło dzienne pod koniec ubiegłego roku, ale plany Revoluta uległy zmianie. Przedłużająca […]

Akcje Google (GOOGL)  - jak inwestować, cena, kurs, wykres, dywidendy, gdzie kupić

Google (Alphabet) to amerykańska firma technologiczna, która zaczynała od produktów i usług w branży internetowej i oprogramowania komputerowego. Dziś jednak jej macki sięgają znacznie dalej i można ją nazwać gigantem technologicznym. Jest właścicielem wielu spółek zależnych, które zajmują się rozwojem sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego, technologii chmury czy środków służących poprawie ludzkiego zdrowia. W 2009 roku […]

Tysiące użytkowników PayPal ofiarą wycieku danych

Konta 34 942 użytkowników PayPal zostały zhakowane między 2 a 6 grudnia 2022 roku przez nieuprawnione osoby poprzez atak typu credential stuffing. Hakerzy potencjalnie uzyskali dostęp do danych osobowych klientów, w tym ich imienia i nazwiska, adresu, daty urodzenia, numeru identyfikacji podatkowej i numeru ubezpieczenia społecznego. Ataki typu credential stuffing mają miejsce, gdy hakerzy próbują […]

Akcje Apple (AAPL) - jak inwestować, cena, kurs, wykres, dywidendy, gdzie kupić

Na świecie jest ponad 600 milionów użytkowników Apple. Posiadają oni około 1,4 miliarda aktywnych urządzeń Apple (iPhone, iPad, iPod, Mac i inne). Same te liczby są niesamowite, a także stawiają Apple w czołówce najbardziej wartościowych firm na świecie (według magazynu Forbes). To oczywiście czyni firmę bardzo interesującą z perspektywy inwestowania w akcje. W tym obszernym […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star