Robinhood uruchamia nową funkcję krypto prezentów na święta

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 20 grudnia 2021
ikona autora biały
robinhood

RobinHood Markets Inc. ogłosił, że uruchamia funkcję, która pozwoli użytkownikom na podarowanie kryptowaluty innym użytkownikom. Funkcja ta ma umożliwić przekazanie kryptowalut przyjaciołom i członkom rodziny w okresie świątecznym.

W czwartek 16 grudnia popularna, wolna od prowizji aplikacja do handlu akcjami i inwestowania oświadczyła, że użytkownicy z USA, z wyjątkiem tych na Hawajach i w Nevadzie, mogą wysyłać do innych użytkowników Bitcoina od wartości zaledwie 1 USD lub inne sześć monet kryptowalutowych wraz ze spersonalizowaną cyfrową kartą upominkową i pisemną wiadomością o długości do 180 znaków. Funkcja ma wejść w życie w dniu 22 grudnia.

Nadawca może wycofać podarowane pieniądze, zanim odbiorca je zaakceptuje. Aby zapewnić, że kryptowaluta nie zostanie utracona przez odbiorcę, który nie może lub nie chce jej użyć, aplikacja handlowa ustanowiła 14-dniowy okres dla odbiorcy na przyjęcie prezentu. Nowi klienci mogą ubiegać się o prezent, pobierając aplikację i rejestrując konto Robinhood. Minimalna wartość prezentu to 1 USD. Funkcja będzie wspierać 7 kryptowalut dostępnycht na platformie, w tym Bitcoin, Ether i Dogecoin.

Robinhood Crypto COO i VP of Product Operations, Christine Brown skomentowała nową funkcję w następujący sposób:

Krypto prezenty to świetny sposób dla naszych klientów, aby pomóc usunąć emocjonalną i ekonomiczną barierę swoich przyjaciół i rodziny, którzy po raz pierwszy wchodzą w kryptowaluty. Ponadto jest to łatwy i natychmiastowy prezent dla tych, którzy są już fanami kryptowalut.

Posunięcie Robinhood planującego uruchomienie usługi jest postrzegane jako strategia naśladowania podobnej funkcji oferowanej przez Block Inc (dawniej Square), która pozwala klientom na wysyłanie niewielkiej części Bitcoinów i ułamkowych udziałów w akcjach do innych użytkowników. 7 grudnia Block Inc. opublikował badanie pokazujące, że wielu amerykańskich użytkowników byłoby skłonnych przyjąć kryptowaluty takie jak Bitcoin, Ether i Dogecoin jako prezenty w tym sezonie świątecznym.

Krypto biznes Robinhood

Rozwój Robinhooda następuje w czasie, gdy firma stoi w obliczu potencjalnego wyzwania regulacyjnego dla swojego głównego strumienia przychodów. Wydaje się, że firma idzie w całości do kryptowalut. Popularny makler giełdowy z zerową prowizją zwiększa swoją koncentrację na wprowadzaniu ulepszeń w swojej ofercie kryptowalutowej. Firma obecnie testuje nowy portfel kryptowalutowy i funkcje przekierowania w aplikacji.

Użytkownicy mogą już kupować i sprzedawać kryptowaluty na platformie. Ale funkcja portfela pozwoliłaby użytkownikom przechowywać i zarządzać wszystkimi swoimi monetamiw jednym miejscu i używać ich bez przeliczania ich na waluty fiat. Jest to wysoce pożądana funkcja, która może sprawić, że RobinHood będzie bardziej konkurencyjny w stosunku do większych platform kryptowalutowych, takich jak Coinbase. Niedawno Robinhood stwierdził, że portfel umożliwi swoim klientom skonfigurowanie regularnych inwestycji w kryptowaluty.

Zainteresowanie Robinhooda rozszerzeniem swojej oferty kryptowalutowej jest uzasadnione. W drugim kwartale tego roku kryptowaluty stanowiły ponad 51% całkowitego przychodu firmy, przewyższając podstawowe biznesy firmy w zakresie opcji i handlu akcjami. Wydaje się, że klienci, którzy zarejestrowali się w Robinhood w drugim kwartale, zrobili to głównie po to, aby uzyskać ekspozycję na cyfrowe aktywa. W ciągu kwartału więcej nowych klientów dokonało swoich pierwszych transakcji w monetach kryptowalutowych niż w akcjach.

Firma uważa zwiększenie ekspozycji na kryptowaluty za sposób na złagodzenie pewnego ryzyka, ponieważ podstawowa działalność firmy w zakresie akcji i opcji doświadcza zwiększonej kontroli ze strony amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). SEC nie kontroluje jednak rynku kryptowalut. Ale ponieważ rynek cyfrowych aktywów jest cykliczny, a przychody firmy zależą od sprzedawców detalicznych, może być podatny na zagrożenia podczas recesji.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Revolut stworzy kryptowalutowy hub na Cyprze

Firma fintech Revolut rozpoczęła tworzenie nowego hubu kryptowalutowego na Cyprze, aby dostosować się do zasad lokalnego regulatora CySEC. Informacje o tym pojawiają się w lokalnych mediach. Hub pozwoli systemowi płatności na przeprowadzanie transakcji kryptowalutowych w UE. Przedstawiciele Revolut powiedzieli, że wspierają ścisłe środki ochrony klienta zaproponowane przez CySEC, aby zapobiec wszelkim rodzajom nadużyć na rynku […]

Chińscy giganci technologiczni przekazali władzom dane o algorytmach

Chińscy giganci technologiczni podzielili się szczegółami swoich algorytmów z regulatorami tego kraju. Informację na ten temat podał serwis CNBC. Chińska Administracja ds. Cyberprzestrzeni (CAC) opublikowała listę 30 algorytmów wraz z krótkim opisem ich przeznaczenia od firm, w tym opracowań gigantów technologicznych, takich jak Alibaba i Tencent. Według dokumentu algorytm firmy ByteDance dla chińskiej wersji TikTok […]

Hyundai utworzy instytut sztucznej inteligencji i robotyki

Hyundai ogłosił utworzenie fundacji Boston Dynamics AI Institute, która ma promować badania nad sztuczną inteligencją i robotyką. We are launching the @BostonDynamics AI institute to recruit talents in diverse areas such as #ArtificialIntelligence and robotics research through e.g. partnerships with universities. Learn more: https://t.co/gQpkX6NEA7 #HyundaiXbostondynamics pic.twitter.com/cmbJNIY3GS — Hyundai Worldwide (@Hyundai_Global) August 12, 2022 Organizacją pokieruje […]

Revolut uruchomi krypto usługi na Cyprze

Firma fintech Revolut otrzymała pozwolenie od Cypryjskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (CYSEC) na oferowanie usług kryptowalutowych w Europejskim Obszarze Gospodarczym (EOG). Informację na ten temat podał serwis CoinDesk. Dostęp do produktów firmy będzie miało 17 mln klientów w EOG. Według Revolut, wybór jurysdykcji jest podyktowany głębokim reżimem regulacyjnym. Wyspiarski stan wcześniej przyciągnął kryptokompanie takie […]

ICO i STO - nowoczesne rozwiązania do gromadzenia kapitału

W obecnych niepewnych czasach wiele osób poszukuje sposobu do zwiększenia swoich zarobków, przeciwdziałania szkodliwej dla zgromadzonych oszczędności inflacji, czy też rozpoczęcia bądź rozwinięcia własnego projektu. Jednymi z ciekawszych sposobów na ostatni z wymienionych mogą być emisje ICO i STO, czyli coinów i tokenów bezpośrednio powiązanych z tak modnymi aktualnie kryptowalutami, smart kontraktami i blockchainem. Jeśli […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star