Robinhood uruchamia nową funkcję krypto prezentów na święta

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 20 grudnia 2021
ikona autora biały
robinhood

RobinHood Markets Inc. ogłosił, że uruchamia funkcję, która pozwoli użytkownikom na podarowanie kryptowaluty innym użytkownikom. Funkcja ta ma umożliwić przekazanie kryptowalut przyjaciołom i członkom rodziny w okresie świątecznym.

W czwartek 16 grudnia popularna, wolna od prowizji aplikacja do handlu akcjami i inwestowania oświadczyła, że użytkownicy z USA, z wyjątkiem tych na Hawajach i w Nevadzie, mogą wysyłać do innych użytkowników Bitcoina od wartości zaledwie 1 USD lub inne sześć monet kryptowalutowych wraz ze spersonalizowaną cyfrową kartą upominkową i pisemną wiadomością o długości do 180 znaków. Funkcja ma wejść w życie w dniu 22 grudnia.

Nadawca może wycofać podarowane pieniądze, zanim odbiorca je zaakceptuje. Aby zapewnić, że kryptowaluta nie zostanie utracona przez odbiorcę, który nie może lub nie chce jej użyć, aplikacja handlowa ustanowiła 14-dniowy okres dla odbiorcy na przyjęcie prezentu. Nowi klienci mogą ubiegać się o prezent, pobierając aplikację i rejestrując konto Robinhood. Minimalna wartość prezentu to 1 USD. Funkcja będzie wspierać 7 kryptowalut dostępnycht na platformie, w tym Bitcoin, Ether i Dogecoin.

Robinhood Crypto COO i VP of Product Operations, Christine Brown skomentowała nową funkcję w następujący sposób:

Krypto prezenty to świetny sposób dla naszych klientów, aby pomóc usunąć emocjonalną i ekonomiczną barierę swoich przyjaciół i rodziny, którzy po raz pierwszy wchodzą w kryptowaluty. Ponadto jest to łatwy i natychmiastowy prezent dla tych, którzy są już fanami kryptowalut.

Posunięcie Robinhood planującego uruchomienie usługi jest postrzegane jako strategia naśladowania podobnej funkcji oferowanej przez Block Inc (dawniej Square), która pozwala klientom na wysyłanie niewielkiej części Bitcoinów i ułamkowych udziałów w akcjach do innych użytkowników. 7 grudnia Block Inc. opublikował badanie pokazujące, że wielu amerykańskich użytkowników byłoby skłonnych przyjąć kryptowaluty takie jak Bitcoin, Ether i Dogecoin jako prezenty w tym sezonie świątecznym.

Krypto biznes Robinhood

Rozwój Robinhooda następuje w czasie, gdy firma stoi w obliczu potencjalnego wyzwania regulacyjnego dla swojego głównego strumienia przychodów. Wydaje się, że firma idzie w całości do kryptowalut. Popularny makler giełdowy z zerową prowizją zwiększa swoją koncentrację na wprowadzaniu ulepszeń w swojej ofercie kryptowalutowej. Firma obecnie testuje nowy portfel kryptowalutowy i funkcje przekierowania w aplikacji.

Użytkownicy mogą już kupować i sprzedawać kryptowaluty na platformie. Ale funkcja portfela pozwoliłaby użytkownikom przechowywać i zarządzać wszystkimi swoimi monetamiw jednym miejscu i używać ich bez przeliczania ich na waluty fiat. Jest to wysoce pożądana funkcja, która może sprawić, że RobinHood będzie bardziej konkurencyjny w stosunku do większych platform kryptowalutowych, takich jak Coinbase. Niedawno Robinhood stwierdził, że portfel umożliwi swoim klientom skonfigurowanie regularnych inwestycji w kryptowaluty.

Zainteresowanie Robinhooda rozszerzeniem swojej oferty kryptowalutowej jest uzasadnione. W drugim kwartale tego roku kryptowaluty stanowiły ponad 51% całkowitego przychodu firmy, przewyższając podstawowe biznesy firmy w zakresie opcji i handlu akcjami. Wydaje się, że klienci, którzy zarejestrowali się w Robinhood w drugim kwartale, zrobili to głównie po to, aby uzyskać ekspozycję na cyfrowe aktywa. W ciągu kwartału więcej nowych klientów dokonało swoich pierwszych transakcji w monetach kryptowalutowych niż w akcjach.

Firma uważa zwiększenie ekspozycji na kryptowaluty za sposób na złagodzenie pewnego ryzyka, ponieważ podstawowa działalność firmy w zakresie akcji i opcji doświadcza zwiększonej kontroli ze strony amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). SEC nie kontroluje jednak rynku kryptowalut. Ale ponieważ rynek cyfrowych aktywów jest cykliczny, a przychody firmy zależą od sprzedawców detalicznych, może być podatny na zagrożenia podczas recesji.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Te akcje spadły o kilkadziesiąt procent od swoich rekordów - Czy to czas, aby je kupić?

Przy niepokojących poziomach inflacji i rosnących stopach procentowych, które wprowadzają na rynek niedźwiedzie nastroje, ostatnie miesiące były trudne dla inwestorów skoncentrowanych na technologii, co widać na wykresie indeksu Nasdaq 100. Tymczasem rynki akcji prawdopodobnie pozostaną niestabilne. Jednak silne spółki będą w stanie przetrwać trudne czasy, a obecna seria problemów makroekonomicznych doprowadziła do obniżenia wycen niektórych […]

Inwestowanie w drony - Wszystko, co musisz wiedzieć

W dzisiejszych czasach ogólnej niepewności, kiedy większość konserwatywnych aktywów nie jest w stanie utrzymać swojej wartości, nie mówiąc już o generowaniu zysków, musimy szukać innych, alternatywnych sposobów inwestowania. Jedną z takich okazji może być rynek dronów, który w ostatnich latach znacząco się rozwija, a także przeszedł duże zmiany legislacyjne. W tym artykule przyjrzymy się bliżej […]

Jakie są alternatywy dla ChatGPT? 

Od momentu uruchomienia, ChatGPT stał się popularnym chatbotem opartym na sztucznej inteligencji i opracowanym przez OpenAI. Umożliwia on użytkownikom uzyskiwanie szczegółowych i ludzkich odpowiedzi na różnorodne pytania. ChatGPT nie tylko udostępnia użytkownikom linki, ale także potrafi rozwiązywać skomplikowane problemy i dostarczać zniuansowanych informacji, co może całkowicie zmienić sposób, w jaki ludzie będą korzystać z wyszukiwarek. […]

Jak korzystać z ChatGPT? 

Do tej pory prawdopodobnie słyszałeś o ChatGPT, prototypie chatbota ogólnego przeznaczenia, na punkcie którego internet ma obecnie obsesję. Szybko stał się dominującym przykładem wpływu treści generowanych przez sztuczną inteligencję w przyszłości, pokazując, jak potężne mogą być te narzędzia. Jest tworzony przez OpenAI, czyli dobrze znanego z opracowania generatora tekstu na obraz DALL-E. Na dzień pisania […]

Programy AI do obrabiania filmów 

Potrzebujesz świetnej, wysokiej jakości filmów, ale brakuje Ci umiejętności lub cierpliwości do edycji? A może uważasz, że programy do edytowania są żmudne i czasochłonne? Dlaczego by zatem nie pozwolić, aby sztuczna inteligencja wykonała za Ciebie te ciężkie zadania? Nie jest tajemnicą, że edycja wideo wymaga wysiłku – od zawsze był to długi i pracochłonny proces. […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star