S&P Global i IHS Markit sprzedają spółki zależne przed fuzją

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 28 grudnia 2021
ikona autora biały
fuzja s and p global i ihs merkit

27 grudnia firmy dostarczające informacji gospodarczych S&P Global Inc i IHS Markit Limited ogłosiły, że zawarły porozumienie w sprawie sprzedaży swoich spółek zależnych w celu uzyskania zgody regulatora na planowane przejęcie IHS przez S&P. S&P Global Inc planuje nabyć IHS Markit w transakcji wartej 44 mld USD, w tym 4,8 mld USD długu netto. Jednak wymogi antymonopolowe związane z fuzją wartą 44 miliardy dolarów wymagają od obu firm sprzedaży swoich spółek zależnych.

W związku z tym S&P Global planuje sprzedać swojego dostawcę rozwiązań w zakresie danych o papierach wartościowych CUSIP Global Services (CGS) firmie FactSet świadczącej usługi w zakresie danych finansowych za 1,93 mld USD. Z kolei IHS zamierza sprzedać swój biznes Base Chemicals firmie News Corp za 295 mln USD.

IHS i S&P Global stwierdziły, że spodziewają się, że ich połączona firma uzyska wpływy netto ze sprzedaży swoich działów w wysokości około 1,3 mld USD, co podlega dalszej ocenie i zatwierdzeniu przez regulatorów antymonopolowych.

S&P Global oświadczyło również, że obiecało sprzedać swój dział komentarzy i danych dotyczących dźwigni finansowej, wraz z powiązaną rodziną indeksów pożyczek lewarowanych, jako warunek regulacyjny dla oczekiwanego zatwierdzenia fuzji.

Douglas L. Peterson, prezes i dyrektor generalny S&P Global, mówiąc o rozwoju sytuacji stwierdził:

Dwie transakcje zbycia, które ogłosiliśmy dzisiaj, stanowią ważny kamień milowy w naszym postępie w kierunku spełnienia wymaganych warunków regulacyjnych, aby zakończyć naszą fuzję z IHS Markit. Dzięki tym umowom jesteśmy w stanie poświęcić całą naszą uwagę naszym celom, jakimi są przyspieszenie postępu, umożliwienie innowacji i obsługa naszych klientów poprzez połączenie tych dwóch światowej klasy firm.

Lance Uggla, Prezes i Dyrektor Generalny IHS Markit, również wypowiedział się na ten temat stwierdzając:

Znalezienie odpowiedniego nabywcy dla tych dwóch biznesów spełnia kluczowy wymóg regulacyjny dla naszej fuzji. Teraz z niecierpliwością czekamy na połączenie naszych wspaniałych firm i konsolidację naszych biznesów, aby napędzać wzrost dla naszych klientów na całym świecie.

Zobowiązania do zbycia pozostają przedmiotem dalszego przeglądu i zatwierdzenia przez regulatorów antymonopolowych. S&P Global i IHS Markit oczekują zamknięcia fuzji w pierwszym kwartale 2022 roku.

Dezinwestycje mają pomóc w utrzymaniu zdrowej konkurencji

Plany dezinwestycji pojawiają się miesiąc po tym, jak zarówno S&P Global jak i IHS Markit uzyskały zgodę amerykańskiego urzędu antymonopolowego na planowaną fuzję, pod warunkiem, że sprzedadzą swoje spółki zależne i pozbędą się umowy o zakazie konkurencji z GasBuddy, dostawcą danych na temat detalicznych transakcji benzynowych. Transakcja o wartości 44 mld USD została po raz pierwszy ujawniona w listopadzie 2020 roku. Aby uzyskać zgodę na fuzję, firmy zgodziły się sprzedać trzy z agencji raportowania cen (PRA) IHS Market, które obejmują PetrochemWire (PCW); Coals, Metals, and Mining (CMM); oraz Oil Price Information Services (OPIS).

W piśmie sądowym Departament Sprawiedliwości stwierdził, że IHS i S&P Global to niewielka liczba firm, które oferują usługi PRA i silnie konkurują na każdym z właściwych rynków. To prowadzi do obniżenia cen oraz zwiększenia innowacyjności i jakości dla klientów PRA.

Jedną z firm należących do IHS jest OPIS, która gromadzi i sprzedaje informacje związane z detalicznymi cenami benzyny w USA. Od 2009 roku GasBuddy jest jednym z głównych źródeł danych dla OPIS. OPIS ma wyłączność na dostęp do danych należących do GasBuddy przez 20 lat od 2016 roku.

Z powodu umowy Departament Sprawiedliwości powstrzymał GasBuddy przed stworzeniem usługi mającej na celu konkurowanie z OPIS.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Revolut stworzy kryptowalutowy hub na Cyprze

Firma fintech Revolut rozpoczęła tworzenie nowego hubu kryptowalutowego na Cyprze, aby dostosować się do zasad lokalnego regulatora CySEC. Informacje o tym pojawiają się w lokalnych mediach. Hub pozwoli systemowi płatności na przeprowadzanie transakcji kryptowalutowych w UE. Przedstawiciele Revolut powiedzieli, że wspierają ścisłe środki ochrony klienta zaproponowane przez CySEC, aby zapobiec wszelkim rodzajom nadużyć na rynku […]

Chińscy giganci technologiczni przekazali władzom dane o algorytmach

Chińscy giganci technologiczni podzielili się szczegółami swoich algorytmów z regulatorami tego kraju. Informację na ten temat podał serwis CNBC. Chińska Administracja ds. Cyberprzestrzeni (CAC) opublikowała listę 30 algorytmów wraz z krótkim opisem ich przeznaczenia od firm, w tym opracowań gigantów technologicznych, takich jak Alibaba i Tencent. Według dokumentu algorytm firmy ByteDance dla chińskiej wersji TikTok […]

Hyundai utworzy instytut sztucznej inteligencji i robotyki

Hyundai ogłosił utworzenie fundacji Boston Dynamics AI Institute, która ma promować badania nad sztuczną inteligencją i robotyką. We are launching the @BostonDynamics AI institute to recruit talents in diverse areas such as #ArtificialIntelligence and robotics research through e.g. partnerships with universities. Learn more: https://t.co/gQpkX6NEA7 #HyundaiXbostondynamics pic.twitter.com/cmbJNIY3GS — Hyundai Worldwide (@Hyundai_Global) August 12, 2022 Organizacją pokieruje […]

Revolut uruchomi krypto usługi na Cyprze

Firma fintech Revolut otrzymała pozwolenie od Cypryjskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (CYSEC) na oferowanie usług kryptowalutowych w Europejskim Obszarze Gospodarczym (EOG). Informację na ten temat podał serwis CoinDesk. Dostęp do produktów firmy będzie miało 17 mln klientów w EOG. Według Revolut, wybór jurysdykcji jest podyktowany głębokim reżimem regulacyjnym. Wyspiarski stan wcześniej przyciągnął kryptokompanie takie […]

ICO i STO - nowoczesne rozwiązania do gromadzenia kapitału

W obecnych niepewnych czasach wiele osób poszukuje sposobu do zwiększenia swoich zarobków, przeciwdziałania szkodliwej dla zgromadzonych oszczędności inflacji, czy też rozpoczęcia bądź rozwinięcia własnego projektu. Jednymi z ciekawszych sposobów na ostatni z wymienionych mogą być emisje ICO i STO, czyli coinów i tokenów bezpośrednio powiązanych z tak modnymi aktualnie kryptowalutami, smart kontraktami i blockchainem. Jeśli […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star