S&P Global i IHS Markit sprzedają spółki zależne przed fuzją

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 28 grudnia 2021
ikona autora biały
fuzja s and p global i ihs merkit

27 grudnia firmy dostarczające informacji gospodarczych S&P Global Inc i IHS Markit Limited ogłosiły, że zawarły porozumienie w sprawie sprzedaży swoich spółek zależnych w celu uzyskania zgody regulatora na planowane przejęcie IHS przez S&P. S&P Global Inc planuje nabyć IHS Markit w transakcji wartej 44 mld USD, w tym 4,8 mld USD długu netto. Jednak wymogi antymonopolowe związane z fuzją wartą 44 miliardy dolarów wymagają od obu firm sprzedaży swoich spółek zależnych.

W związku z tym S&P Global planuje sprzedać swojego dostawcę rozwiązań w zakresie danych o papierach wartościowych CUSIP Global Services (CGS) firmie FactSet świadczącej usługi w zakresie danych finansowych za 1,93 mld USD. Z kolei IHS zamierza sprzedać swój biznes Base Chemicals firmie News Corp za 295 mln USD.

IHS i S&P Global stwierdziły, że spodziewają się, że ich połączona firma uzyska wpływy netto ze sprzedaży swoich działów w wysokości około 1,3 mld USD, co podlega dalszej ocenie i zatwierdzeniu przez regulatorów antymonopolowych.

S&P Global oświadczyło również, że obiecało sprzedać swój dział komentarzy i danych dotyczących dźwigni finansowej, wraz z powiązaną rodziną indeksów pożyczek lewarowanych, jako warunek regulacyjny dla oczekiwanego zatwierdzenia fuzji.

Douglas L. Peterson, prezes i dyrektor generalny S&P Global, mówiąc o rozwoju sytuacji stwierdził:

Dwie transakcje zbycia, które ogłosiliśmy dzisiaj, stanowią ważny kamień milowy w naszym postępie w kierunku spełnienia wymaganych warunków regulacyjnych, aby zakończyć naszą fuzję z IHS Markit. Dzięki tym umowom jesteśmy w stanie poświęcić całą naszą uwagę naszym celom, jakimi są przyspieszenie postępu, umożliwienie innowacji i obsługa naszych klientów poprzez połączenie tych dwóch światowej klasy firm.

Lance Uggla, Prezes i Dyrektor Generalny IHS Markit, również wypowiedział się na ten temat stwierdzając:

Znalezienie odpowiedniego nabywcy dla tych dwóch biznesów spełnia kluczowy wymóg regulacyjny dla naszej fuzji. Teraz z niecierpliwością czekamy na połączenie naszych wspaniałych firm i konsolidację naszych biznesów, aby napędzać wzrost dla naszych klientów na całym świecie.

Zobowiązania do zbycia pozostają przedmiotem dalszego przeglądu i zatwierdzenia przez regulatorów antymonopolowych. S&P Global i IHS Markit oczekują zamknięcia fuzji w pierwszym kwartale 2022 roku.

Dezinwestycje mają pomóc w utrzymaniu zdrowej konkurencji

Plany dezinwestycji pojawiają się miesiąc po tym, jak zarówno S&P Global jak i IHS Markit uzyskały zgodę amerykańskiego urzędu antymonopolowego na planowaną fuzję, pod warunkiem, że sprzedadzą swoje spółki zależne i pozbędą się umowy o zakazie konkurencji z GasBuddy, dostawcą danych na temat detalicznych transakcji benzynowych. Transakcja o wartości 44 mld USD została po raz pierwszy ujawniona w listopadzie 2020 roku. Aby uzyskać zgodę na fuzję, firmy zgodziły się sprzedać trzy z agencji raportowania cen (PRA) IHS Market, które obejmują PetrochemWire (PCW); Coals, Metals, and Mining (CMM); oraz Oil Price Information Services (OPIS).

W piśmie sądowym Departament Sprawiedliwości stwierdził, że IHS i S&P Global to niewielka liczba firm, które oferują usługi PRA i silnie konkurują na każdym z właściwych rynków. To prowadzi do obniżenia cen oraz zwiększenia innowacyjności i jakości dla klientów PRA.

Jedną z firm należących do IHS jest OPIS, która gromadzi i sprzedaje informacje związane z detalicznymi cenami benzyny w USA. Od 2009 roku GasBuddy jest jednym z głównych źródeł danych dla OPIS. OPIS ma wyłączność na dostęp do danych należących do GasBuddy przez 20 lat od 2016 roku.

Z powodu umowy Departament Sprawiedliwości powstrzymał GasBuddy przed stworzeniem usługi mającej na celu konkurowanie z OPIS.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Złoto na nowych szczytach, jaka będzie jego przyszłość?

Złoto przełamało psychologiczny poziom 2 000 USD! Poszukiwanie bezpiecznej przystani dla kapitału inwestycyjnego to niekończący się proces, w którym pieniądze są przenoszone z jednego aktywa na drugie, w celu utrzymania wartości kapitału, a najlepiej jej zwiększenia. Złoto w ciągu ostatnich 6 miesięcy wykazało się wzorowym wzrostem - cena tego towaru zyskała ponad 24%. W tym […]

Rosnące stopy procentowe zawsze prowadziły do krachu giełdowego

W tej chwili akcje są mniej więcej na plusie. Jak na razie jest to powściągliwy wzrost, ale z czasem może się to zmienić. Wszystko obecnie kręci się wokół ostatniego posiedzenia Rezerwy Federalnej. My jednak dziś chcemy się skupić na obecnym cyklu stóp procentowych. I pokazać, co działo się z rynkiem akcji w przeszłości, gdy Fed […]

Swift chwali się wynikami pilotażu blockchaina dla danych z działań korporacyjnych

Międzybankowa kooperatywa Swift z powodzeniem zakończyła swój pilotażowy program działań korporacyjnych oparty na blockchainie, opisując go jako "przekonujące rozwiązanie". Pilotaż - przeprowadzony z sześcioma uczestnikami branży papierów wartościowych, w tym American Century Investments, Citi i Northern Trust - miał na celu zbadanie sposobów zmniejszenia kosztownych ograniczeń związanych z komunikowaniem istotnych wydarzeń korporacyjnych inwestorom. W wyniku […]

Amerykańscy scenarzyści porównują AI do plagiatu

Writers Guild of America East (WGA) stwierdziła, że algorytmy sztucznej inteligencji nie powinny być wykorzystywane do pisania. The WGA’s proposal to regulate use of material produced using artificial intelligence or similar technologies ensures the Companies can’t use AI to undermine writers’ working standards including compensation, residuals, separated rights and credits. #WGAStrong 🧵 1/7 — Writers […]

Te akcje spadły o kilkadziesiąt procent od swoich rekordów - Czy to czas, aby je kupić?

Przy niepokojących poziomach inflacji i rosnących stopach procentowych, które wprowadzają na rynek niedźwiedzie nastroje, ostatnie miesiące były trudne dla inwestorów skoncentrowanych na technologii, co widać na wykresie indeksu Nasdaq 100. Tymczasem rynki akcji prawdopodobnie pozostaną niestabilne. Jednak silne spółki będą w stanie przetrwać trudne czasy, a obecna seria problemów makroekonomicznych doprowadziła do obniżenia wycen niektórych […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star