Szef Microsoftu nazywa asystentów głosowych "głupimi"

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 8 marca 2023
ikona autora biały
satya nadella microsoft

CEO Microsoftu Satya Nadella nazwał asystentów głosowych Siri, Alexę, Google Assistant i Cortanę "głupimi". Informację na ten temat podał Financial Times.

W 2016 roku szef korporacji twierdził, że boty to nowe aplikacje. Teraz przyznał, że asystenci głosowi nie spełnili oczekiwań.

"Wszystkie były głupie jak korek. Czy to była Cortana, Alexa, Google Assistant czy Siri […]. Mieliśmy produkt, który miał być nowym interfejsem dla wielu [informacji], ale nie zadziałał."

Prawdopodobnie nadmierna szczerość szefa Microsoftu wynika z szumu wokół wprowadzenia chatbota ze sztuczną inteligencją do usługi wyszukiwania Bing. Miesiąc po zapowiedzi firma była w stanie odzyskać zainteresowanie swoją niezbyt popularną usługą.

Współtwórca Siri Adam Cheyer również uważa, że zdolność ChatGPT do rozumienia złożonych instrukcji sprawiła, że dotychczasowi asystenci głosowi stali się stosunkowo niepoważni.

"Poprzednie funkcje były zbyt kłopotliwe. Nikt nie wie, co mogą, a czego nie mogą zrobić."

Cheyer dodał, że generatywna AI ma potencjał, aby przywrócić popularność asystentów:

"Zasadniczo ta technologia zapewni szerokość, elastyczność i złożoność, której nie miała poprzednia generacja asystentów głosowych. Myślę, że nastąpi renesans".

Asystent głosowy Cortana

Microsoft wcześniej rozwijał własnego konkurenta Siri, asystenta głosowego Cortana. Asystent był wykorzystywany w smartfonach z systemem Windows Phone, Android i iOS. W 2015 roku usługa została zintegrowana z desktopową wersją systemu operacyjnego Microsoftu.

Firma przestała jednak wspierać Cortanę na platformach mobilnych w 2021 roku. Niektóre funkcje asystenta pozostały w aplikacjach biznesowych giganta technologicznego.

Przypomnijmy, że 28 lutego Microsoft wydał aktualizację Moment 2 dla Windows 11, w której dodał szereg funkcji opartych na sztucznej inteligencji. Wśród nich jest wprowadzenie chatbota Bing na pasku zadań.

W marcu wyciekły informacje Intela, które wskazywały na rozwój Windows 12 z naciskiem na AI.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Złoto na nowych szczytach, jaka będzie jego przyszłość?

Złoto przełamało psychologiczny poziom 2 000 USD! Poszukiwanie bezpiecznej przystani dla kapitału inwestycyjnego to niekończący się proces, w którym pieniądze są przenoszone z jednego aktywa na drugie, w celu utrzymania wartości kapitału, a najlepiej jej zwiększenia. Złoto w ciągu ostatnich 6 miesięcy wykazało się wzorowym wzrostem - cena tego towaru zyskała ponad 24%. W tym […]

Rosnące stopy procentowe zawsze prowadziły do krachu giełdowego

W tej chwili akcje są mniej więcej na plusie. Jak na razie jest to powściągliwy wzrost, ale z czasem może się to zmienić. Wszystko obecnie kręci się wokół ostatniego posiedzenia Rezerwy Federalnej. My jednak dziś chcemy się skupić na obecnym cyklu stóp procentowych. I pokazać, co działo się z rynkiem akcji w przeszłości, gdy Fed […]

Swift chwali się wynikami pilotażu blockchaina dla danych z działań korporacyjnych

Międzybankowa kooperatywa Swift z powodzeniem zakończyła swój pilotażowy program działań korporacyjnych oparty na blockchainie, opisując go jako "przekonujące rozwiązanie". Pilotaż - przeprowadzony z sześcioma uczestnikami branży papierów wartościowych, w tym American Century Investments, Citi i Northern Trust - miał na celu zbadanie sposobów zmniejszenia kosztownych ograniczeń związanych z komunikowaniem istotnych wydarzeń korporacyjnych inwestorom. W wyniku […]

Amerykańscy scenarzyści porównują AI do plagiatu

Writers Guild of America East (WGA) stwierdziła, że algorytmy sztucznej inteligencji nie powinny być wykorzystywane do pisania. The WGA’s proposal to regulate use of material produced using artificial intelligence or similar technologies ensures the Companies can’t use AI to undermine writers’ working standards including compensation, residuals, separated rights and credits. #WGAStrong 🧵 1/7 — Writers […]

Te akcje spadły o kilkadziesiąt procent od swoich rekordów - Czy to czas, aby je kupić?

Przy niepokojących poziomach inflacji i rosnących stopach procentowych, które wprowadzają na rynek niedźwiedzie nastroje, ostatnie miesiące były trudne dla inwestorów skoncentrowanych na technologii, co widać na wykresie indeksu Nasdaq 100. Tymczasem rynki akcji prawdopodobnie pozostaną niestabilne. Jednak silne spółki będą w stanie przetrwać trudne czasy, a obecna seria problemów makroekonomicznych doprowadziła do obniżenia wycen niektórych […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star