Badanie przeprowadzone przez Korea Social Opinion Research Institute (KSOI) ujawniło, że większość mieszkańców Korei Południowej chce, aby rząd opodatkował kryptowaluty. Badanie, opublikowane przez Hankook Ilbo, zostało przeprowadzone między 17 września a 18 września. Wykazało on, że tylko 33% uczestników sprzeciwia się ustawie o podatku od kryptowalut.
Agencja medialna zauważyła, że w badaniu KSOI wzięło udział 1004 dorosłych, a 55,3% odpowiedziało „powinniśmy płacić podatek od wirtualnych walut”. Osoby, które zaznaczyły opcję „nie wiem” stanowiły 11,5%. Zgodnie z oczekiwaniami, populacją, która wykazała największy sprzeciw wobec nakładania podatków na kryptowaluty była młodsza populacja.
Południowokoreańskie prawo dotyczące podatku od kryptowalut zostało wprowadzone w tym roku, a konkretnie w październiku. Decydenci jednak skutecznie odłożyli jego uchwalenie do 1 stycznia 2022 roku.
Organ ustawodawczy kraju powiedział, że potrzeba więcej czasu na zbudowanie odpowiedniej infrastruktury podatkowej. Lokalne giełdy kryptowalutowe twierdziły bowiem, że nie mają czasu na zbudowanie swojego systemu raportowania przed upływem terminu.
W rezultacie władze podatkowe sklasyfikują nowe orzeczenie w sprawie zysków kapitałowych z transakcji kryptowalutowych dokonanych w 2022 roku jako „różne dochody”. Oznacza to, że udziały w aktywach cyfrowych powinny być zgłaszane w rocznych sprawozdaniach począwszy od maja 2023 roku. Będą one podlegać 20-procentowemu podatkowi. Opodatkowanie będzie miało również zastosowanie do operacji wydobywczych i dochodów z ICO. Nowe przepisy zaproponowały również poprawkę, aby sklasyfikować aktywa cyfrowe jako „towary”, a nie „waluty”.
Przepisy dotyczące giełd
Ponadto, badanie to pojawia się w środku nowych orzeczeń, które będą miały wpływ na krajowe giełdy kryptowalutowe. Spór o regulacje dotyczące kryptowalut był gorącym tematem dla rządu Korei Południowej w ciągu ostatnich miesięcy. Wszystko ze względu na to, że 24 września upływa termin wprowadzenia w życie nowego zestawu przepisów dotyczących giełd kryptowalutowych i banków. Nowe dyrektywy nadzorowane przez Komisję Usług Finansowych i Jednostkę Wywiadu Finansowego (FIU) wymagają, aby banki współpracujące z giełdami kryptowalutowymi wydawały konta z prawdziwymi nazwiskami klientów. Wszystko po to, aby zapobiec praniu brudnych pieniędzy.