Wirex wznawia usługi w Wielkiej Brytanii po "konstruktywnym dialogu" z FCA

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 23 czerwca 2022
ikona autora biały
wirex

Wirex, globalna cyfrowa platforma płatnicza, ogłosiła w czwartek, że wznawia świadczenie usług w Wielkiej Brytanii. Dostawca płatności cyfrowych powiedział, że decyzję podjął po "konstruktywnym dialogu" z Financial Conduct Authority (FCA), brytyjskim organem nadzorującym branżę finansową.

Decyzja ta została podjęta kilka tygodni po tym, jak Wirex ogłosił, że uczynił swój nie-kustodialny portfel bardziej przystępnym dla użytkowników w Malezji i Indonezji poprzez udostępnienie nowej metody płatności.

Wirex posiada licencję instytucji pieniądza elektronicznego w Wielkiej Brytanii i jest regulowany przez FCA. Firma, która póki co oferuje wyłącznie usługi fiat, poinformowała również, że "w najbliższych tygodniach" doda do swoich produktów i oferty również Faster Payments.

Fintech twierdzi, że zapewni to użytkownikom większą elastyczność i kontrolę przy transferze środków.

Faster Payment to brytyjska inicjatywa bankowa, która przyspiesza proces przesyłania pieniędzy na terenie Wielkiej Brytanii za pomocą systemu stworzonego przez Bacs Payment Schemes Limited (BACS). W oświadczeniu spółki możemy przeczytać:

Mając ponad 5 milionów klientów na całym świecie, Wirex wprowadzi na rynek brytyjski szereg unowocześnionych i innowacyjnych produktów.

Zdaniem firmy płatniczej, niektóre z nowych funkcji obejmują możliwość zamówienia przez nowych użytkowników z Wielkiej Brytanii karty debetowej Mastercard. Karta ta umożliwia posiadaczom wydawanie różnych walut w ponad 81 milionach miejsc na całym świecie.

Większe limity

Dodatkowo, wszyscy użytkownicy z Wielkiej Brytanii będą mieli dostęp do zwiększonych limitów dziennych doładowań i wydatków, ekskluzywnych kursów wymiany walut w obrocie pozagiełdowym oraz zerowych opłat za wymianę walut i przelewy na kontakty.

Zgodnie z informacjami na stronie internetowej Wirex, klienci mogą codziennie doładowywać swoje konta Wirex kwotą do 25 000 USD.

Mogą również uzyskać do 8% cashbacku za każdy zakup dokonany przy użyciu karty. Pavel Matveev, współzałożyciel i dyrektor generalny Wirex stwierdził:

Pracując nad włączeniem finansowym, niezwykle ważna jest współpraca z regulatorami branży w celu zapewnienia bezpieczeństwa i przejrzystości dla wszystkich użytkowników. Jesteśmy wdzięczni za współpracę z FCA, ponieważ aktywnie przyczyniamy się do budowania stabilnego i innowacyjnego środowiska dla firm fintech działających w Wielkiej Brytanii.

Spełnienie standardów zgodności z przepisami FCA

W listopadzie 2021 roku Wirex wznowił oferowanie usług swoim obecnym klientom w Wielkiej Brytanii. Platforma płatnicza w kwietniu ogłosiła ograniczenia na kontach Wirex swoich obecnych klientów z Wielkiej Brytanii, aby zapewnić, że działa "na najwyższym możliwym poziomie".

Wcześniej, w marcu ubiegłego roku, Wirex ogłosił również, że dobrowolnie wstrzymuje świadczenie usług dla nowych klientów.

Firma stwierdziła, że ruch ten miał na celu umożliwienie jej poświęcenia zasobów na dalsze wzmocnienie protokołów zgodności z Piątą Dyrektywą o Przeciwdziałaniu Praniu Pieniędzy (5AMLD).

Instytucja zauważyła, że działanie to pozwoli jej na dostosowanie się do zaktualizowanych wytycznych dotyczących najlepszych praktyk określonych przez FCA. Matveev wyjaśnił:

Brytyjska '5AMLD' pomoże zwiększyć przejrzystość transakcji finansowych. FCA, w ramach dialogu z nami, przedstawił sugestie, w jaki sposób możemy wprowadzić zmiany w naszych procedurach operacyjnych, które przyjmujemy z zadowoleniem i zamierzamy się do nich zastosować.

Tymczasem i2c, dostawca cyfrowych technologii płatniczych i bankowych, nawiązał niedawno współpracę z Wirex, aby rozszerzyć swoją przedpłaconą wielowalutową kartę debetową na rynek amerykański. i2c w oświadczeniu prasowym napisała:

Hybrydowa alternatywa płatności Wirex integruje technologię blockchain na platformie i2c, aby umożliwić amerykańskim klientom kupowanie, przechowywanie, wymianę i wydawanie zarówno USD, jak i do 30 kryptowalut w ponad 80 milionach punktów handlowych na całym świecie.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Swift chwali się wynikami pilotażu blockchaina dla danych z działań korporacyjnych

Międzybankowa kooperatywa Swift z powodzeniem zakończyła swój pilotażowy program działań korporacyjnych oparty na blockchainie, opisując go jako "przekonujące rozwiązanie". Pilotaż - przeprowadzony z sześcioma uczestnikami branży papierów wartościowych, w tym American Century Investments, Citi i Northern Trust - miał na celu zbadanie sposobów zmniejszenia kosztownych ograniczeń związanych z komunikowaniem istotnych wydarzeń korporacyjnych inwestorom. W wyniku […]

Amerykańscy scenarzyści porównują AI do plagiatu

Writers Guild of America East (WGA) stwierdziła, że algorytmy sztucznej inteligencji nie powinny być wykorzystywane do pisania. The WGA’s proposal to regulate use of material produced using artificial intelligence or similar technologies ensures the Companies can’t use AI to undermine writers’ working standards including compensation, residuals, separated rights and credits. #WGAStrong 🧵 1/7 — Writers […]

Te akcje spadły o kilkadziesiąt procent od swoich rekordów - Czy to czas, aby je kupić?

Przy niepokojących poziomach inflacji i rosnących stopach procentowych, które wprowadzają na rynek niedźwiedzie nastroje, ostatnie miesiące były trudne dla inwestorów skoncentrowanych na technologii, co widać na wykresie indeksu Nasdaq 100. Tymczasem rynki akcji prawdopodobnie pozostaną niestabilne. Jednak silne spółki będą w stanie przetrwać trudne czasy, a obecna seria problemów makroekonomicznych doprowadziła do obniżenia wycen niektórych […]

Inwestowanie w drony - Wszystko, co musisz wiedzieć

W dzisiejszych czasach ogólnej niepewności, kiedy większość konserwatywnych aktywów nie jest w stanie utrzymać swojej wartości, nie mówiąc już o generowaniu zysków, musimy szukać innych, alternatywnych sposobów inwestowania. Jedną z takich okazji może być rynek dronów, który w ostatnich latach znacząco się rozwija, a także przeszedł duże zmiany legislacyjne. W tym artykule przyjrzymy się bliżej […]

Jakie są alternatywy dla ChatGPT? 

Od momentu uruchomienia, ChatGPT stał się popularnym chatbotem opartym na sztucznej inteligencji i opracowanym przez OpenAI. Umożliwia on użytkownikom uzyskiwanie szczegółowych i ludzkich odpowiedzi na różnorodne pytania. ChatGPT nie tylko udostępnia użytkownikom linki, ale także potrafi rozwiązywać skomplikowane problemy i dostarczać zniuansowanych informacji, co może całkowicie zmienić sposób, w jaki ludzie będą korzystać z wyszukiwarek. […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star