Wirex wznawia usługi w Wielkiej Brytanii po "konstruktywnym dialogu" z FCA

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 23 czerwca 2022
ikona autora biały
wirex

Wirex, globalna cyfrowa platforma płatnicza, ogłosiła w czwartek, że wznawia świadczenie usług w Wielkiej Brytanii. Dostawca płatności cyfrowych powiedział, że decyzję podjął po "konstruktywnym dialogu" z Financial Conduct Authority (FCA), brytyjskim organem nadzorującym branżę finansową.

Decyzja ta została podjęta kilka tygodni po tym, jak Wirex ogłosił, że uczynił swój nie-kustodialny portfel bardziej przystępnym dla użytkowników w Malezji i Indonezji poprzez udostępnienie nowej metody płatności.

Wirex posiada licencję instytucji pieniądza elektronicznego w Wielkiej Brytanii i jest regulowany przez FCA. Firma, która póki co oferuje wyłącznie usługi fiat, poinformowała również, że "w najbliższych tygodniach" doda do swoich produktów i oferty również Faster Payments.

Fintech twierdzi, że zapewni to użytkownikom większą elastyczność i kontrolę przy transferze środków.

Faster Payment to brytyjska inicjatywa bankowa, która przyspiesza proces przesyłania pieniędzy na terenie Wielkiej Brytanii za pomocą systemu stworzonego przez Bacs Payment Schemes Limited (BACS). W oświadczeniu spółki możemy przeczytać:

Mając ponad 5 milionów klientów na całym świecie, Wirex wprowadzi na rynek brytyjski szereg unowocześnionych i innowacyjnych produktów.

Zdaniem firmy płatniczej, niektóre z nowych funkcji obejmują możliwość zamówienia przez nowych użytkowników z Wielkiej Brytanii karty debetowej Mastercard. Karta ta umożliwia posiadaczom wydawanie różnych walut w ponad 81 milionach miejsc na całym świecie.

Większe limity

Dodatkowo, wszyscy użytkownicy z Wielkiej Brytanii będą mieli dostęp do zwiększonych limitów dziennych doładowań i wydatków, ekskluzywnych kursów wymiany walut w obrocie pozagiełdowym oraz zerowych opłat za wymianę walut i przelewy na kontakty.

Zgodnie z informacjami na stronie internetowej Wirex, klienci mogą codziennie doładowywać swoje konta Wirex kwotą do 25 000 USD.

Mogą również uzyskać do 8% cashbacku za każdy zakup dokonany przy użyciu karty. Pavel Matveev, współzałożyciel i dyrektor generalny Wirex stwierdził:

Pracując nad włączeniem finansowym, niezwykle ważna jest współpraca z regulatorami branży w celu zapewnienia bezpieczeństwa i przejrzystości dla wszystkich użytkowników. Jesteśmy wdzięczni za współpracę z FCA, ponieważ aktywnie przyczyniamy się do budowania stabilnego i innowacyjnego środowiska dla firm fintech działających w Wielkiej Brytanii.

Spełnienie standardów zgodności z przepisami FCA

W listopadzie 2021 roku Wirex wznowił oferowanie usług swoim obecnym klientom w Wielkiej Brytanii. Platforma płatnicza w kwietniu ogłosiła ograniczenia na kontach Wirex swoich obecnych klientów z Wielkiej Brytanii, aby zapewnić, że działa "na najwyższym możliwym poziomie".

Wcześniej, w marcu ubiegłego roku, Wirex ogłosił również, że dobrowolnie wstrzymuje świadczenie usług dla nowych klientów.

Firma stwierdziła, że ruch ten miał na celu umożliwienie jej poświęcenia zasobów na dalsze wzmocnienie protokołów zgodności z Piątą Dyrektywą o Przeciwdziałaniu Praniu Pieniędzy (5AMLD).

Instytucja zauważyła, że działanie to pozwoli jej na dostosowanie się do zaktualizowanych wytycznych dotyczących najlepszych praktyk określonych przez FCA. Matveev wyjaśnił:

Brytyjska '5AMLD' pomoże zwiększyć przejrzystość transakcji finansowych. FCA, w ramach dialogu z nami, przedstawił sugestie, w jaki sposób możemy wprowadzić zmiany w naszych procedurach operacyjnych, które przyjmujemy z zadowoleniem i zamierzamy się do nich zastosować.

Tymczasem i2c, dostawca cyfrowych technologii płatniczych i bankowych, nawiązał niedawno współpracę z Wirex, aby rozszerzyć swoją przedpłaconą wielowalutową kartę debetową na rynek amerykański. i2c w oświadczeniu prasowym napisała:

Hybrydowa alternatywa płatności Wirex integruje technologię blockchain na platformie i2c, aby umożliwić amerykańskim klientom kupowanie, przechowywanie, wymianę i wydawanie zarówno USD, jak i do 30 kryptowalut w ponad 80 milionach punktów handlowych na całym świecie.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

ICO i STO - nowoczesne rozwiązania do gromadzenia kapitału

W obecnych niepewnych czasach wiele osób poszukuje sposobu do zwiększenia swoich zarobków, przeciwdziałania szkodliwej dla zgromadzonych oszczędności inflacji, czy też rozpoczęcia bądź rozwinięcia własnego projektu. Jednymi z ciekawszych sposobów na ostatni z wymienionych mogą być emisje ICO i STO, czyli coinów i tokenów bezpośrednio powiązanych z tak modnymi aktualnie kryptowalutami, smart kontraktami i blockchainem. Jeśli […]

Co to jest phishing i jak się przed nim uchronić?

Takie działanie polega na wysyłaniu przez osoby atakujące złośliwych e-maili, których celem jest częstokroć wyłudzenie informacji. Niejednokrotnie zależy im na skłonieniu użytkowników do ujawnienia danych finansowych, uwierzytelniających w rozmaitych systemach lub innych poufnych. Phishing jest przykładem socjotechniki - czyli zbioru technik, które oszuści wykorzystują do manipulowania ludzkim zachowaniem. Obejmują fałszerstwo, przeinaczanie i kłamstwo - wszystkie […]

USA reguluje technologię nadzoru i algorytmy

Amerykańska Federalna Komisja Handlu (FTC) rozpoczęła procedurę mającą na celu uregulowanie technologii nadzoru, algorytmów i bezpieczeństwa danych. #BREAKING: @FTC explores rules cracking down on commercial surveillance and lax data security practices: https://t.co/xnYlPO2dFJ #privacy /1 — FTC (@FTC) August 11, 2022 Agencja opublikowała wstępne zawiadomienie o proponowanych przepisach. Urzędnicy poprosili społeczeństwo o komentarze na temat komercyjnego […]

Współpraca Wise z Plaid daje klientom dostęp do 6000 aplikacji w USA

Wise zawarł umowę open finance z Plaid, aby dać swoim 13 milionom klientów dostęp do tysięcy aplikacji. Z pomocą narzędzia Plaid Core Exchange, klienci są teraz w stanie bezpośrednio połączyć swoje amerykańskie konta Wise z ponad 6000 aplikacji, w tym Venmo, Robinhood, Truebill i Chime. Partnerstwo pozwoli klientom Wise na "wygodne i bezpieczne" przenoszenie pieniędzy […]

Czym jest Rynek Niedźwiedzia i Rynek Byka?

Jeśli chodzi o giełdę, istnieją dwa charakterystyczne wyrazy, które należy wziąć pod uwagę: byk i niedźwiedź. W języku parkietu rynek niedźwiedzia oznacza, że akcje spadają o 20% lub więcej, natomiast hossa (byk) sygnalizuje, że wartości aktywów znacznie wzrastają. Oba te zjawiska są częścią cyklu życia giełdowego, bowiem każdy z nas będzie miał swój udział w […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star