Blockchainowa firma SETL została przejęta przez turecką firmę fintech Colendi

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 27 czerwca 2022
ikona autora biały
blockchain network

Blockchainowa firma SETL została przejęta przez turecką firmę fintech Colendi. Wiadomość została potwierdzona przez SETL za pośrednictwem Twittera.

Z radością ogłaszamy, że platforma usług finansowych Colendi przejmuje SETL. Zachowamy naszą znaczącą rolę w RegFi, ponieważ rozpoczynamy nasze przedsięwzięcie w przestrzeni DeFi z rozwojem publicznego blockchaina.

Transakcja połączyłaby dwie firmy, które do tej pory działały w różnych przestrzeniach w ramach rynku blockchain i usług finansowych.

Uruchomiony w 2015 roku SETL był kluczowym graczem w niektórych z wczesnych prób wykorzystania technologii blockchain na rynku funduszy inwestycyjnych.

Był on częścią współpracy między francuską platformą zarządzania funduszami IZNES a opartym na blockchainie centralnym depozytariuszem papierów wartościowych ID2S w celu utworzenia struktury potransakcyjnej opartej na technologii rozproszonej księgi (DLT).

Podczas gdy ID2S został zamknięty w 2021 roku, SETL przeszedł pod zarząd komisaryczny w 2019 roku. Po wyjściu z administracji firma oświadczyła, że będzie działać jako firma technologiczna, a nie koncentrować się na próbach rozwoju infrastruktury rynkowej.

Głównym produktem Colendi jest zdecentralizowany silnik scoringu kredytowego, który jest wykorzystywany przez wielu dostawców płatności, w tym turecką firmę PayCell. Colendi rozwija również ofertę portfela cyfrowego.

Jak podaje serwis Tech.eu, Colendi przygotowuje się do uruchomienia własnej publicznej infrastruktury blockchain, wraz z siecią tokenów, dla użytkowników portfela cyfrowego.

W rozmowie z Tech.eu, Anthony Culligan, główny inżynier SETL i były największy udziałowiec, powiedział:

Wielu naszych klientów szuka drogi od wewnętrznych prywatnych blockchainów do publicznego, współdzielonego środowiska. To zapewni taką ścieżkę.

Żadne szczegóły finansowe transakcji nie zostały ujawnione.

Pojawia się ona nieco mniej niż rok po tym, jak Colendi pozyskało 30 milionów funtów w ramach finansowania serii A, które wyceniło firmę na 120 milionów dolarów. SETL jest wspierany między innymi przez Citi i Credit Agricole.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

ICO i STO - nowoczesne rozwiązania do gromadzenia kapitału

W obecnych niepewnych czasach wiele osób poszukuje sposobu do zwiększenia swoich zarobków, przeciwdziałania szkodliwej dla zgromadzonych oszczędności inflacji, czy też rozpoczęcia bądź rozwinięcia własnego projektu. Jednymi z ciekawszych sposobów na ostatni z wymienionych mogą być emisje ICO i STO, czyli coinów i tokenów bezpośrednio powiązanych z tak modnymi aktualnie kryptowalutami, smart kontraktami i blockchainem. Jeśli […]

Co to jest phishing i jak się przed nim uchronić?

Takie działanie polega na wysyłaniu przez osoby atakujące złośliwych e-maili, których celem jest częstokroć wyłudzenie informacji. Niejednokrotnie zależy im na skłonieniu użytkowników do ujawnienia danych finansowych, uwierzytelniających w rozmaitych systemach lub innych poufnych. Phishing jest przykładem socjotechniki - czyli zbioru technik, które oszuści wykorzystują do manipulowania ludzkim zachowaniem. Obejmują fałszerstwo, przeinaczanie i kłamstwo - wszystkie […]

USA reguluje technologię nadzoru i algorytmy

Amerykańska Federalna Komisja Handlu (FTC) rozpoczęła procedurę mającą na celu uregulowanie technologii nadzoru, algorytmów i bezpieczeństwa danych. #BREAKING: @FTC explores rules cracking down on commercial surveillance and lax data security practices: https://t.co/xnYlPO2dFJ #privacy /1 — FTC (@FTC) August 11, 2022 Agencja opublikowała wstępne zawiadomienie o proponowanych przepisach. Urzędnicy poprosili społeczeństwo o komentarze na temat komercyjnego […]

Współpraca Wise z Plaid daje klientom dostęp do 6000 aplikacji w USA

Wise zawarł umowę open finance z Plaid, aby dać swoim 13 milionom klientów dostęp do tysięcy aplikacji. Z pomocą narzędzia Plaid Core Exchange, klienci są teraz w stanie bezpośrednio połączyć swoje amerykańskie konta Wise z ponad 6000 aplikacji, w tym Venmo, Robinhood, Truebill i Chime. Partnerstwo pozwoli klientom Wise na "wygodne i bezpieczne" przenoszenie pieniędzy […]

Czym jest Rynek Niedźwiedzia i Rynek Byka?

Jeśli chodzi o giełdę, istnieją dwa charakterystyczne wyrazy, które należy wziąć pod uwagę: byk i niedźwiedź. W języku parkietu rynek niedźwiedzia oznacza, że akcje spadają o 20% lub więcej, natomiast hossa (byk) sygnalizuje, że wartości aktywów znacznie wzrastają. Oba te zjawiska są częścią cyklu życia giełdowego, bowiem każdy z nas będzie miał swój udział w […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star