Blockchainowa firma SETL została przejęta przez turecką firmę fintech Colendi

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 27 czerwca 2022
ikona autora biały
blockchain network

Blockchainowa firma SETL została przejęta przez turecką firmę fintech Colendi. Wiadomość została potwierdzona przez SETL za pośrednictwem Twittera.

Z radością ogłaszamy, że platforma usług finansowych Colendi przejmuje SETL. Zachowamy naszą znaczącą rolę w RegFi, ponieważ rozpoczynamy nasze przedsięwzięcie w przestrzeni DeFi z rozwojem publicznego blockchaina.

Transakcja połączyłaby dwie firmy, które do tej pory działały w różnych przestrzeniach w ramach rynku blockchain i usług finansowych.

Uruchomiony w 2015 roku SETL był kluczowym graczem w niektórych z wczesnych prób wykorzystania technologii blockchain na rynku funduszy inwestycyjnych.

Był on częścią współpracy między francuską platformą zarządzania funduszami IZNES a opartym na blockchainie centralnym depozytariuszem papierów wartościowych ID2S w celu utworzenia struktury potransakcyjnej opartej na technologii rozproszonej księgi (DLT).

Podczas gdy ID2S został zamknięty w 2021 roku, SETL przeszedł pod zarząd komisaryczny w 2019 roku. Po wyjściu z administracji firma oświadczyła, że będzie działać jako firma technologiczna, a nie koncentrować się na próbach rozwoju infrastruktury rynkowej.

Głównym produktem Colendi jest zdecentralizowany silnik scoringu kredytowego, który jest wykorzystywany przez wielu dostawców płatności, w tym turecką firmę PayCell. Colendi rozwija również ofertę portfela cyfrowego.

Jak podaje serwis Tech.eu, Colendi przygotowuje się do uruchomienia własnej publicznej infrastruktury blockchain, wraz z siecią tokenów, dla użytkowników portfela cyfrowego.

W rozmowie z Tech.eu, Anthony Culligan, główny inżynier SETL i były największy udziałowiec, powiedział:

Wielu naszych klientów szuka drogi od wewnętrznych prywatnych blockchainów do publicznego, współdzielonego środowiska. To zapewni taką ścieżkę.

Żadne szczegóły finansowe transakcji nie zostały ujawnione.

Pojawia się ona nieco mniej niż rok po tym, jak Colendi pozyskało 30 milionów funtów w ramach finansowania serii A, które wyceniło firmę na 120 milionów dolarów. SETL jest wspierany między innymi przez Citi i Credit Agricole.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Swift chwali się wynikami pilotażu blockchaina dla danych z działań korporacyjnych

Międzybankowa kooperatywa Swift z powodzeniem zakończyła swój pilotażowy program działań korporacyjnych oparty na blockchainie, opisując go jako "przekonujące rozwiązanie". Pilotaż - przeprowadzony z sześcioma uczestnikami branży papierów wartościowych, w tym American Century Investments, Citi i Northern Trust - miał na celu zbadanie sposobów zmniejszenia kosztownych ograniczeń związanych z komunikowaniem istotnych wydarzeń korporacyjnych inwestorom. W wyniku […]

Amerykańscy scenarzyści porównują AI do plagiatu

Writers Guild of America East (WGA) stwierdziła, że algorytmy sztucznej inteligencji nie powinny być wykorzystywane do pisania. The WGA’s proposal to regulate use of material produced using artificial intelligence or similar technologies ensures the Companies can’t use AI to undermine writers’ working standards including compensation, residuals, separated rights and credits. #WGAStrong 🧵 1/7 — Writers […]

Te akcje spadły o kilkadziesiąt procent od swoich rekordów - Czy to czas, aby je kupić?

Przy niepokojących poziomach inflacji i rosnących stopach procentowych, które wprowadzają na rynek niedźwiedzie nastroje, ostatnie miesiące były trudne dla inwestorów skoncentrowanych na technologii, co widać na wykresie indeksu Nasdaq 100. Tymczasem rynki akcji prawdopodobnie pozostaną niestabilne. Jednak silne spółki będą w stanie przetrwać trudne czasy, a obecna seria problemów makroekonomicznych doprowadziła do obniżenia wycen niektórych […]

Inwestowanie w drony - Wszystko, co musisz wiedzieć

W dzisiejszych czasach ogólnej niepewności, kiedy większość konserwatywnych aktywów nie jest w stanie utrzymać swojej wartości, nie mówiąc już o generowaniu zysków, musimy szukać innych, alternatywnych sposobów inwestowania. Jedną z takich okazji może być rynek dronów, który w ostatnich latach znacząco się rozwija, a także przeszedł duże zmiany legislacyjne. W tym artykule przyjrzymy się bliżej […]

Jakie są alternatywy dla ChatGPT? 

Od momentu uruchomienia, ChatGPT stał się popularnym chatbotem opartym na sztucznej inteligencji i opracowanym przez OpenAI. Umożliwia on użytkownikom uzyskiwanie szczegółowych i ludzkich odpowiedzi na różnorodne pytania. ChatGPT nie tylko udostępnia użytkownikom linki, ale także potrafi rozwiązywać skomplikowane problemy i dostarczać zniuansowanych informacji, co może całkowicie zmienić sposób, w jaki ludzie będą korzystać z wyszukiwarek. […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star