Wise wprowadza usługę podłączenia SWIFT dla neobanków

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 13 września 2022
ikona autora biały
wise transferwise

Wise Platform, usługa infrastruktury płatniczej należąca do londyńskiej firmy fintech, Wise, uruchomiła w poniedziałek usługę zwaną International Receive.

Według firmy, International Receive jest rozwiązaniem zaprojektowanym, aby umożliwić neobankom, które nie są podłączone do sieci SWIFT, oferowanie swoim klientom usług transgranicznych przekazów płatniczych.

Wise twierdzi, że nowa usługa została uruchomiona w jednym z europejskich neobanków po, jak to określiła, szybkiej integracji.

Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication (SWIFT) jest systemem bankowym, za pośrednictwem którego banki dzielą się wiadomościami o transakcjach finansowych przed ich przetworzeniem. Wise stwierdziła:

Sieć [SWIFT] przenosi ponad 5 miliardów wiadomości finansowych rocznie i jest używana przez główne instytucje finansowe do obsługi transakcji transgranicznych.

Firma fintech wyjaśniła dalej, że zamiast łączyć się z siecią SWIFT samodzielnie, neobanki, a nawet te o ugruntowanej pozycji, mogą teraz korzystać z infrastruktury płatności firmy. Dzięki temu mogą oferować płatności międzynarodowe dla swoich klientów.

Wise zwrócił uwagę, że "zwłaszcza mniejszym neobankom może być trudniej uzyskać połączenie ze SWIFT ze względu na rozległe formalności, jakich wymaga formalny proces aplikacji, co może pochłonąć znaczną ilość czasu i zasobów."

Łatwa droga

Tymczasem Steve Naudé, szef produktu w Wise Platform, zauważył, że nowa oferta płatności jest korzystna zarówno dla uznanych, jak i początkujących neobanków.

Uznane banki od dawna są związane ze SWIFT, ale wiele nowszych banków nie jest w stanie zaangażować zasobów wymaganych do przystąpienia do niego. Ta usługa pomaga jednym i drugim. Nasza usługa pozwala uznanym bankom korzystać z szybkości i przystępności Wise Platform, a jednocześnie daje neobankom możliwość łatwego dostępu do umożliwienia klientom otrzymywania pieniędzy z zagranicy.

Wcześniej w tym roku Wise nawiązała współpracę z izraelską firmą płatniczą, Max.

Firma z siedzibą w Londynie powiedziała, że partnerstwo jest nastawione na otwarcie klientów Maxa "na tańsze, szybsze transfery zagraniczne na wyciągnięcie ręki z wygodnej aplikacji Max."

Firma fintech stwierdziła, że współpraca pozwoli klientom Max na wysyłanie pieniędzy za granicę w 32 walutach, takich jak dolar amerykański, euro, funt szterling i dolar kanadyjski.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Biały Dom przedstawia niewiążącą Ustawę o Prawach Sztucznej Inteligencji

Biuro Polityki Naukowej i Technologicznej Białego Domu (OSTP) opublikowało projekt AI Bill of Rights mający na celu "ochronę amerykańskiego społeczeństwa". Informacje na ten temat podaje Engadget. Według informacji prasowej, dokument opowiada się za pięcioma zasadami: Bezpieczeństwo i wydajność systemów; algorytmiczne zabezpieczenie przed dyskryminacją; prywatność danych; zgłoszenie i wyjaśnienie celu stosowania systemów AI; alternatywy dla człowieka, […]

Algorytmy Facebooka oskarżone o "przyczynianie się" do ludobójstwa w Birmie

W 2017 roku algorytmy generowania treści przez Facebooka "bezpośrednio przyczyniły się do morderstw i innych okrucieństw" popełnianych przez wojsko Myanmaru wobec muzułmańskiej mniejszości Rohingya. Tak wynika z dochodzenia przeprowadzonego przez Amnesty International. W 74-stronicowym raporcie działacze praw człowieka wymienili naruszenia praw Rohingya w ciągu ostatnich pięciu lat wśród systematycznych prześladowań i apartheidu. Od 2017 roku […]

Pekin wymaga od kierowców autobusów noszenia bransoletek "nastroju"

Władze Pekinu wprowadziły obowiązek noszenia przez kierowców autobusów dalekobieżnych elektronicznych bransoletek z technologią rozpoznawania emocji, aby monitorować ich stan skupienia. Informację na ten temat podał dziennik "South China Morning Post". Inicjatorem tego posunięcia jest Beijing State Public Transport Holding Group. Ma ono na celu zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom. Władze wydały około 1800 opasek kierowcom autobusów na […]

Revolut dodaje 29 kryptowalut dla klientów z USA

Firma fintech Revolut ogłosiła dodanie 29 nowych kryptowalut dla klientów z USA. Takie informacje podaje The Block. Wśród nowych tokenów znalazły się m.in. Dogecoin, Solana, Avalanche i Shiba Inu. Pełna lista nie została sprecyzowana. Niektóre kryptowaluty wymagają zgody NYDFS. Inicjatywa ta była częścią programu rozszerzenia usług związanych z aktywami cyfrowymi. W przyszłości przewidywane jest dodanie […]

Nvidia prezentuje nowe chipy i usługi AI

Nvidia na konferencji GTC 2022 zaprezentowała procesory do przetwarzania zadań związanych ze sztuczną inteligencją, a także szereg usług dla deweloperów. CEO firmy Techgiant, Jensen Huang, zademonstrował nową generację kart graficznych z serii GeForce RTX 40. Akceleratory oparte są na architekturze Ada Lovelace i reprezentowane są przez dwa modele: RTX 4090 i RTX 4080 w dwóch […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star