Wise wprowadza usługę podłączenia SWIFT dla neobanków

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 13 września 2022
ikona autora biały
wise transferwise

Wise Platform, usługa infrastruktury płatniczej należąca do londyńskiej firmy fintech, Wise, uruchomiła w poniedziałek usługę zwaną International Receive.

Według firmy, International Receive jest rozwiązaniem zaprojektowanym, aby umożliwić neobankom, które nie są podłączone do sieci SWIFT, oferowanie swoim klientom usług transgranicznych przekazów płatniczych.

Wise twierdzi, że nowa usługa została uruchomiona w jednym z europejskich neobanków po, jak to określiła, szybkiej integracji.

Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication (SWIFT) jest systemem bankowym, za pośrednictwem którego banki dzielą się wiadomościami o transakcjach finansowych przed ich przetworzeniem. Wise stwierdziła:

Sieć [SWIFT] przenosi ponad 5 miliardów wiadomości finansowych rocznie i jest używana przez główne instytucje finansowe do obsługi transakcji transgranicznych.

Firma fintech wyjaśniła dalej, że zamiast łączyć się z siecią SWIFT samodzielnie, neobanki, a nawet te o ugruntowanej pozycji, mogą teraz korzystać z infrastruktury płatności firmy. Dzięki temu mogą oferować płatności międzynarodowe dla swoich klientów.

Wise zwrócił uwagę, że "zwłaszcza mniejszym neobankom może być trudniej uzyskać połączenie ze SWIFT ze względu na rozległe formalności, jakich wymaga formalny proces aplikacji, co może pochłonąć znaczną ilość czasu i zasobów."

Łatwa droga

Tymczasem Steve Naudé, szef produktu w Wise Platform, zauważył, że nowa oferta płatności jest korzystna zarówno dla uznanych, jak i początkujących neobanków.

Uznane banki od dawna są związane ze SWIFT, ale wiele nowszych banków nie jest w stanie zaangażować zasobów wymaganych do przystąpienia do niego. Ta usługa pomaga jednym i drugim. Nasza usługa pozwala uznanym bankom korzystać z szybkości i przystępności Wise Platform, a jednocześnie daje neobankom możliwość łatwego dostępu do umożliwienia klientom otrzymywania pieniędzy z zagranicy.

Wcześniej w tym roku Wise nawiązała współpracę z izraelską firmą płatniczą, Max.

Firma z siedzibą w Londynie powiedziała, że partnerstwo jest nastawione na otwarcie klientów Maxa "na tańsze, szybsze transfery zagraniczne na wyciągnięcie ręki z wygodnej aplikacji Max."

Firma fintech stwierdziła, że współpraca pozwoli klientom Max na wysyłanie pieniędzy za granicę w 32 walutach, takich jak dolar amerykański, euro, funt szterling i dolar kanadyjski.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Sztuczna inteligencja: ogromny trend technologiczny czy bańka?

Wprowadzenie ChatGPT przez OpenAI i związany z tym szum sprawiły, że generatywna AI znalazła się na radarze firm venture capital i technologicznych, które chcą zainwestować pieniądze w czasach kryzysu. Narzędzia generatywnej sztucznej inteligencji OpenAI mogą pozornie robić wszystko, od pisania poezji i kodu po tworzenie dzieł sztuki. wywołało wiele emocji w tej dziedzinie. A zarówno […]

Revolut opóźnia wydanie własnej kryptowaluty

Revolut, londyński challenger bank z siedzibą w Londynie, opóźnił uruchomienie swojej natywnej kryptowaluty o nazwie RevCoin. Financial News (FN) poinformował, że upadek giełdy kryptowalut FTX może być głównym powodem, powołując się na osoby zaznajomione ze sprawą. Revolut opóźnia debiut RevCoin Kryptowaluta miała ujrzeć światło dzienne pod koniec ubiegłego roku, ale plany Revoluta uległy zmianie. Przedłużająca […]

Akcje Google (GOOGL)  - jak inwestować, cena, kurs, wykres, dywidendy, gdzie kupić

Google (Alphabet) to amerykańska firma technologiczna, która zaczynała od produktów i usług w branży internetowej i oprogramowania komputerowego. Dziś jednak jej macki sięgają znacznie dalej i można ją nazwać gigantem technologicznym. Jest właścicielem wielu spółek zależnych, które zajmują się rozwojem sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego, technologii chmury czy środków służących poprawie ludzkiego zdrowia. W 2009 roku […]

Tysiące użytkowników PayPal ofiarą wycieku danych

Konta 34 942 użytkowników PayPal zostały zhakowane między 2 a 6 grudnia 2022 roku przez nieuprawnione osoby poprzez atak typu credential stuffing. Hakerzy potencjalnie uzyskali dostęp do danych osobowych klientów, w tym ich imienia i nazwiska, adresu, daty urodzenia, numeru identyfikacji podatkowej i numeru ubezpieczenia społecznego. Ataki typu credential stuffing mają miejsce, gdy hakerzy próbują […]

Akcje Apple (AAPL) - jak inwestować, cena, kurs, wykres, dywidendy, gdzie kupić

Na świecie jest ponad 600 milionów użytkowników Apple. Posiadają oni około 1,4 miliarda aktywnych urządzeń Apple (iPhone, iPad, iPod, Mac i inne). Same te liczby są niesamowite, a także stawiają Apple w czołówce najbardziej wartościowych firm na świecie (według magazynu Forbes). To oczywiście czyni firmę bardzo interesującą z perspektywy inwestowania w akcje. W tym obszernym […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star