Acorns app - recenzja fintechowej aplikacji do inwestowania 

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 15 lipca 2022
ikona autora biały
Acorns App

Acorns oferuje proste, niedrogie rozwiązanie do pasywnego inwestowania, które jest odpowiednie dla nowych inwestorów. Interfejs użytkownika i treści edukacyjne aplikacji są przeznaczone głównie dla osób początkujących. Aplikacja ma swoje zalety i wady. Do korzyści związanych z używaniem Acorns app można zaliczyć adekwatne do ryzyka, niedrogie opcje portfela inwestycyjnego, funkcję automatycznego oszczędzania, które pomagają skłonić inwestorów do oszczędzania większej ilości kapitału, czy łatwy w obsłudze interfejs. Niestety aplikacja ma też wady, którymi są wysokie opłaty, brak rozliczenia strat podatkowych, czy dodatkowe koszty. Niemniej jednak wydaje się ona dosyć atrakcyjnym rozwiązaniem w zakresie inwestowania kapitału i budżetowania wydatków. Dlaczego? O tym piszemy poniżej!

Kto powinien wybrać Acorns app?

Funkcje robo-doradcy Acorns są najbardziej sensowne dla kogoś, kogo chce oszczędzać kapitał i jednocześnie przekierowywać go na rachunek inwestycyjny.Oszczędzanie odbywa się w ten sposób, że podczas wydatkowania gotówki, różnica zaokrąglona do pełnej kwoty zostaje przekierowana do konta inwestycyjnego. Jeżeli np. kupisz pizze za 29,20 usd, to 80 centów trafia automatycznie na konto inwestycyjne. 

Jak działa Acorns app? 

Acorns oferuje użytkownikom cztery główne produkty oszczędzania i inwestowania: 

 • Inwestuj - Jest to podlegający opodatkowaniu rachunek inwestycyjny , na którym twoje pieniądze trafiają do funduszy ETF wybranych dla Ciebie w oparciu o twoją tolerancję ryzyka i cele finansowe. Możesz zasilić konto poprzez zaokrąglenia, depozyty cykliczne lub depozyty na żądanie.
 • Konto na później - Jest to korzystne podatkowo indywidualne konto emerytalne (IRA). Podobnie jak Acorns Invest, twój portfel składa się z funduszy ETF. Uważamy, że nomenklatura Invest/Later jest nieco myląca, ponieważ nie jest tak, że twoje fundusze Acorns Invest są przeznaczone do handlu dziennego lub natychmiastowego użytku. 
 • Wydatki - Rachunek czekowy z kartą debetową, który pozwala uniknąć wielu opłat, takich jak minimalne opłaty za saldo. Zwraca również niektóre opłaty bankomatowe. Inna funkcja, zwana Smart Deposit, umożliwia automatyczne pobieranie pieniędzy z bezpośredniego depozytu na koncie 
 • Zwroty z zakupów -  Rynek internetowy, który oferuje niewielki procent zwrotu z zakupów dokonanych w setkach głównych sprzedawców, w tym Walmart. 

Jak zarządza twoimi pieniędzmi w Acorns app? 

Podobnie jak większość innych robo-doradców, Acorns oferuje swoim klientom zdywersyfikowany portfel tanich funduszy ETF dostosowanych do ich tolerancji na ryzyko i celów, w oparciu o to, jak odpowiadają pytania związane z aplikacją i funduszami. W trakcie zakładania konta zostaniesz zapytany o wiek, majątek netto , dochód i kiedy możesz potrzebować dostępu do funduszy. Acorns wybiera Twój portfel z listy prawie 25 ETF-ów. 

Opłaty i koszty Acorns app

Istnieją dwa poziomy członkostwa Acorns, z których oba pobierają stałe miesięczne opłaty:

 • Konto osobiste: 3 dolary miesięcznie. Otrzymasz dostęp do Inwestycji, Konta na później i wydatkowego. 
 • Rodzina: 5 USD miesięcznie. Oprócz wszystkich funkcji poziomu osobistego, Rodzina zapewnia dostęp do kont inwestycyjnych Early, Acorns UTMA/UGMA. Można powiedzieć, że są to zasadniczo rachunki inwestycyjne dla dzieci.

Chociaż opłaty te wydają się możliwe do opanowania, to w rzeczywistości są one dość drogie w ujęciu rocznym. Młodsi pracownicy, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z oszczędzaniem i finansami prawdopodobnie zapłacą za aplikację więcej, niż w przypadku innych robo-doradców. Przykładowo: jeżeli otworzyłeś nowy rachunek inwestycyjny za jedyne 100 USD i  korzystasz np. Betterment, to niniejsza aplikacja pobiera roczny procent w wysokości 0,25% za swoją podstawową ofertę Betterment Digital. Oznacza to, że twój roczny koszt wyniesie 0,25 USD. Jeśli otworzysz konto osobiste Acorns, roczny koszt tych 100 USD z inwestycji wyniesie 36 USD. Oczywiście, im więcej zainwestujesz, tym bardziej opłaty staną coraz mniejszą częścią twojego salda. W zakresie kosztów inwestycji wskaźniki wahają się od 0,03% (VOO) do 0,25% (dwa fundusze ESG). Pamiętaj, że chociaż konto czekowe jest nominalnie bezpłatne, to nie jest idealnym rozwiązaniem fakt, że musisz zapłacić 36 USD rocznie, aby uzyskać do niego dostęp. Wynika to z faktu, że niektóre roboty, takie jak Betterment, zapewniają dostęp do środków bez takich barier. 

Acorns app - zalety i wady robo - doradcy 

Jak każde rozwiązanie fintechowe, tak i Acorns app posiada zalety i wady, które należy wziąć pod uwagę podczas zakładania konta: 

Zalety 

 • Najlepszym sposobem na inwestowanie nie jest czekanie, lecz rozpoczęcie inwestowania już teraz — Acorns stara się to maksymalnie ułatwić. Bez minimum i formalności możesz dość szybko zacząć cykliczne wpłaty, a także zaokrąglić zakupy na połączonych kontach, aby zdobyć pieniądze na rynku, nawet jeśli nie myślisz o sobie jako o inwestorze.
 • Łatwy w użyciu interfejs sprawia, że ​​konfigurowanie oszczędności jest dość proste i nie będziesz przeciążony skomplikowaną gamą funduszy ETF. Jeśli pozostaniesz przy podstawowym koncie, bez funduszy ESG, poniesiesz bardzo niskie opłaty. Jeśli jesteś kimś, kto potrzebuje “szturchnięcia” aby zacząć działać, usługa robota Acorns ma sens.

Wady 

Acorns app ma kilka poważnych wad. 

 • Najważniejsza  z nich, to wielopoziomowa struktura opłat, która jest zbyt wysoka dla osób zaczynających finanse z małymi oszczędnościami.  Płacenie 36 dolarów rocznie, gdy zainwestujesz kilkaset dolarów, to zły interes. Podczas gdy wielu robo-doradców ma konto na minimum 500 USD lub 1000 USD, Betterment zapewnia alternatywę bez minimalnej i niższej opłaty.
 • Konieczność posiadania 3 USD, aby uzyskać dostęp do konta czekowego, to trudna pigułka do przełknięcia.
 • Ponadto nie ma mechanizmu, aby porozmawiać z prawdziwym doradcą finansowym .
 • Tymczasem niektórzy rodzice mogą chcieć mieć dostęp do konta UTMA/UGMA.
 • Dodatkowo nie ma funkcji gromadzenia i rozliczenia strat podatkowych, które przydadzą się, gdy zgromadzisz więcej pieniędzy na swoim koncie i będziesz musiał zrekompensować konsekwencje podatkowe sprzedaży towarów, papierów wartościowych etc. 

Acors app to fajny robo-doradca, który pomaga oszczędzać kapitał poprzez zaokrąglanie rachunków do pełnych dolarów. Jednocześnie program może automatycznie reinwestować zaoszczędzony kapitał. Chociaż posiada on niezłą automatyzację i kilka rodzajów kont, to może okazać się, że utrzymanie takiego konta będzie potencjalnie droższe, niż zyski z inwestycji. 

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Revolut stworzy kryptowalutowy hub na Cyprze

Firma fintech Revolut rozpoczęła tworzenie nowego hubu kryptowalutowego na Cyprze, aby dostosować się do zasad lokalnego regulatora CySEC. Informacje o tym pojawiają się w lokalnych mediach. Hub pozwoli systemowi płatności na przeprowadzanie transakcji kryptowalutowych w UE. Przedstawiciele Revolut powiedzieli, że wspierają ścisłe środki ochrony klienta zaproponowane przez CySEC, aby zapobiec wszelkim rodzajom nadużyć na rynku […]

Chińscy giganci technologiczni przekazali władzom dane o algorytmach

Chińscy giganci technologiczni podzielili się szczegółami swoich algorytmów z regulatorami tego kraju. Informację na ten temat podał serwis CNBC. Chińska Administracja ds. Cyberprzestrzeni (CAC) opublikowała listę 30 algorytmów wraz z krótkim opisem ich przeznaczenia od firm, w tym opracowań gigantów technologicznych, takich jak Alibaba i Tencent. Według dokumentu algorytm firmy ByteDance dla chińskiej wersji TikTok […]

Hyundai utworzy instytut sztucznej inteligencji i robotyki

Hyundai ogłosił utworzenie fundacji Boston Dynamics AI Institute, która ma promować badania nad sztuczną inteligencją i robotyką. We are launching the @BostonDynamics AI institute to recruit talents in diverse areas such as #ArtificialIntelligence and robotics research through e.g. partnerships with universities. Learn more: https://t.co/gQpkX6NEA7 #HyundaiXbostondynamics pic.twitter.com/cmbJNIY3GS — Hyundai Worldwide (@Hyundai_Global) August 12, 2022 Organizacją pokieruje […]

Revolut uruchomi krypto usługi na Cyprze

Firma fintech Revolut otrzymała pozwolenie od Cypryjskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (CYSEC) na oferowanie usług kryptowalutowych w Europejskim Obszarze Gospodarczym (EOG). Informację na ten temat podał serwis CoinDesk. Dostęp do produktów firmy będzie miało 17 mln klientów w EOG. Według Revolut, wybór jurysdykcji jest podyktowany głębokim reżimem regulacyjnym. Wyspiarski stan wcześniej przyciągnął kryptokompanie takie […]

ICO i STO - nowoczesne rozwiązania do gromadzenia kapitału

W obecnych niepewnych czasach wiele osób poszukuje sposobu do zwiększenia swoich zarobków, przeciwdziałania szkodliwej dla zgromadzonych oszczędności inflacji, czy też rozpoczęcia bądź rozwinięcia własnego projektu. Jednymi z ciekawszych sposobów na ostatni z wymienionych mogą być emisje ICO i STO, czyli coinów i tokenów bezpośrednio powiązanych z tak modnymi aktualnie kryptowalutami, smart kontraktami i blockchainem. Jeśli […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star