Acorns oferuje proste, niedrogie rozwiązanie do pasywnego inwestowania, które jest odpowiednie dla nowych inwestorów. Interfejs użytkownika i treści edukacyjne aplikacji są przeznaczone głównie dla osób początkujących. Aplikacja ma swoje zalety i wady. Do korzyści związanych z używaniem Acorns app można zaliczyć adekwatne do ryzyka, niedrogie opcje portfela inwestycyjnego, funkcję automatycznego oszczędzania, które pomagają skłonić inwestorów do oszczędzania większej ilości kapitału, czy łatwy w obsłudze interfejs. Niestety aplikacja ma też wady, którymi są wysokie opłaty, brak rozliczenia strat podatkowych, czy dodatkowe koszty. Niemniej jednak wydaje się ona dosyć atrakcyjnym rozwiązaniem w zakresie inwestowania kapitału i budżetowania wydatków. Dlaczego? O tym piszemy poniżej!
Funkcje robo-doradcy Acorns są najbardziej sensowne dla kogoś, kogo chce oszczędzać kapitał i jednocześnie przekierowywać go na rachunek inwestycyjny.Oszczędzanie odbywa się w ten sposób, że podczas wydatkowania gotówki, różnica zaokrąglona do pełnej kwoty zostaje przekierowana do konta inwestycyjnego. Jeżeli np. kupisz pizze za 29,20 usd, to 80 centów trafia automatycznie na konto inwestycyjne.
Acorns oferuje użytkownikom cztery główne produkty oszczędzania i inwestowania:
Podobnie jak większość innych robo-doradców, Acorns oferuje swoim klientom zdywersyfikowany portfel tanich funduszy ETF dostosowanych do ich tolerancji na ryzyko i celów, w oparciu o to, jak odpowiadają pytania związane z aplikacją i funduszami. W trakcie zakładania konta zostaniesz zapytany o wiek, majątek netto , dochód i kiedy możesz potrzebować dostępu do funduszy. Acorns wybiera Twój portfel z listy prawie 25 ETF-ów.
Istnieją dwa poziomy członkostwa Acorns, z których oba pobierają stałe miesięczne opłaty:
Chociaż opłaty te wydają się możliwe do opanowania, to w rzeczywistości są one dość drogie w ujęciu rocznym. Młodsi pracownicy, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z oszczędzaniem i finansami prawdopodobnie zapłacą za aplikację więcej, niż w przypadku innych robo-doradców. Przykładowo: jeżeli otworzyłeś nowy rachunek inwestycyjny za jedyne 100 USD i korzystasz np. Betterment, to niniejsza aplikacja pobiera roczny procent w wysokości 0,25% za swoją podstawową ofertę Betterment Digital. Oznacza to, że twój roczny koszt wyniesie 0,25 USD. Jeśli otworzysz konto osobiste Acorns, roczny koszt tych 100 USD z inwestycji wyniesie 36 USD. Oczywiście, im więcej zainwestujesz, tym bardziej opłaty staną coraz mniejszą częścią twojego salda. W zakresie kosztów inwestycji wskaźniki wahają się od 0,03% (VOO) do 0,25% (dwa fundusze ESG). Pamiętaj, że chociaż konto czekowe jest nominalnie bezpłatne, to nie jest idealnym rozwiązaniem fakt, że musisz zapłacić 36 USD rocznie, aby uzyskać do niego dostęp. Wynika to z faktu, że niektóre roboty, takie jak Betterment, zapewniają dostęp do środków bez takich barier.
Jak każde rozwiązanie fintechowe, tak i Acorns app posiada zalety i wady, które należy wziąć pod uwagę podczas zakładania konta:
Zalety
Wady
Acorns app ma kilka poważnych wad.
Acors app to fajny robo-doradca, który pomaga oszczędzać kapitał poprzez zaokrąglanie rachunków do pełnych dolarów. Jednocześnie program może automatycznie reinwestować zaoszczędzony kapitał. Chociaż posiada on niezłą automatyzację i kilka rodzajów kont, to może okazać się, że utrzymanie takiego konta będzie potencjalnie droższe, niż zyski z inwestycji.