Tellus - od zarządzania nieruchomościami do inwestowania 

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 16 lipca 2022
ikona autora biały
Tellus

Tellus to tak naprawdę wysoko oprocentowane konto do zarządzania gotówką, dzięki któremu oszczędzanie staje się opłacalne. Każdy z nas ma jakieś cele finansowe, które chce osiągnąć, ale jeśli chodzi o powiększanie swojej wartości netto, aby osiągnąć najważniejsze z nich, tradycyjne konta oszczędnościowe w bankach już nie wystarczą. Tak, kiedyś „normalne” konta i lokaty były wysoko oprocentowane - mówię tu o stopach APY sięgających nawet 5% aż do lat 80-tych - ale niestety, teraz już tak nie jest. Obecnie większość kont oszczędnościowych oferuje oprocentowanie, które nie nadąża za inflacją i nie robi prawie nic, aby pomóc Ci zarobić na swoich pieniądzach. Przy obecnej skali inflacji problemem jest utrzymać swoje oszczędności na dotychczasowym poziomie, a co dopiero rozsądnie je powiększyć. Czy jest na to alternatywa? O tym piszemy w poniższym artykule!

Czym jest Tellus?

Tellus został założony w 2016 roku początkowo jako aplikacja do zarządzania nieruchomościami. Obecnie przekształcił się w aplikację, która zapewnia różnorodne usługi finansowe, w tym konta do zarządzania gotówką, pożyczki home equity, a na horyzoncie również inwestowanie w nieruchomości. Tellus oferuje wysokodochodowe konto do zarządzania gotówką z codziennymi odsetkami, które obecnie wynoszą 3% (z możliwością zwiększenia dziennych odsetek), światowej klasy narzędzia do zarządzania nieruchomościami, które usprawniają różne procesy dla właścicieli, zarządców nieruchomości i najemców, a także pożyczki mieszkaniowe z szybkimi wnioskami online i bez kontroli kredytowej.

Co oferuje Tellus? 

Inwestowanie oferuje wyższe zyski niż oszczędzanie, ale zazwyczaj wiąże się też z większym ryzykiem. Odpowiednie zbilansowanie funduszy inwestycyjnych i oszczędnościowych gwarantuje, że zawsze będziesz mieć co najmniej poduszkę finansową na wypadek nagłych wypadków. Zawsze warto mieć odłożone pieniądze, które pomogą zaspokoić wszelkie krótkoterminowe potrzeby związane z brakiem gotówki. Jeśli planujesz konkretne wydatki, o których wiesz, że się zbliżają - takie jak nowy samochód, wakacje z rodziną czy zaliczka na dom - możesz być bardziej zadowolony z oszczędzania pieniędzy na te cele, niż z inwestowania pieniędzy na giełdzie i przeżywania wzlotów i upadków, które często się z tym wiążą. Tellus ma ambicję wypełnić tę lukę na rynku, oferując wysokodochodowy rachunek  do zarządzania gotówką, oparty na inwestycjach w nieruchomości, z roczną stopą zwrotu (APY) od 3% wzwyż, która jest codziennie akumulowana. To nie wszystko, Tellus oferuje również inne usługi finansowe, które pomogą Ci w budowaniu bogactwa.

Tellus Boost - wykonuj zadania, by zarobić więcej

Tellus Boost to konto do zarządzania gotówką. Czym dokładnie jest rachunek do zarządzania gotówką? Jest to alternatywa dla tradycyjnych kont czekowych i oszczędnościowych. Są one proponowane przez instytucje finansowe, które nie są bankami ani spółdzielniami kredytowymi i zazwyczaj łączą w sobie usługi i funkcje konta czekowego, oszczędnościowego, a czasem nawet inwestycyjnego. Wiele z nich oferuje konkurencyjne oprocentowanie zdeponowanych środków pieniężnych.

 • Tellus Boost zapewnia dzienne odsetki od salda konta w wysokości 3%, co jest niespotykane w przypadku jakiegokolwiek konta czekowego, nie mówiąc już o tradycyjnych kontach oszczędnościowych.
 • Większość kont czekowych nie gwarantuje oprocentowania od zdeponowanej gotówki, a znaczna część oszczędnościowych ma bardzo niskie APY, dzięki którym można zarobić tylko kilka centów na dolarze rocznie. Według FDIC (Federal Deposit Insurance Corporation), średnia krajowa stopa APY dla konta oszczędnościowego wynosi 0,04%. Codziennie składana stopa procentowa 3%, którą oferuje konto Tellus Boost, jest 50 razy wyższa. Codziennie składane odsetki działają na Twoją korzyść pomnażając Twoje oszczędności każdego dnia.
 • Istnieją również możliwości zwiększenia APY do 6% dziennie poprzez wykonywanie prostych czynności, takich jak codzienne logowanie się na konto, wypełnianie quizów i polecanie znajomych.
 • W aplikacji możemy znaleźć dwa rodzaje premii - dzienną i rozszerzoną - przy czym w danym momencie można zastosować tylko jedną z nich. Codzienne logowania i quizy (które pomagają użytkownikom w edukacji na tematy związane z finansami osobistymi) trwają tylko jeden dzień.
 • Rozszerzone bonusy, które trwają dłużej niż jeden dzień, są zdobywane poprzez wykonywanie specjalnych czynności, takich jak polecanie Tellus swoim znajomym. W ten sposób możesz otrzymać kilka różnych nagród, takich jak 1% wzrost dziennego APY przez 30 dni, 2x 3% APY przez tydzień lub nagrody pieniężne. W tej chwili Tellus oferuje +1% APY na miesiąc za polecenie znajomego. Dzięki temu Twoja stopa Tellus Boost APY wzrośnie do 4%, do tego będzie się kumulować i będzie wypłacana codziennie. Warto zwracać uwagę na inne oferty specjalne. Mogą one mieć znaczący wpływ na pomnażanie Twoich oszczędności.
 • Tellus kładzie duży nacisk na możliwość zarabiania odsetek przez użytkowników. Użytkownicy otrzymują aktualizacje w czasie rzeczywistym, a gdy zalogują się do aplikacji, zobaczą, ile pieniędzy w odsetkach zarobili danego dnia.

Aby otworzyć i prowadzić konto Tellus Boost, należy posiadać minimalne saldo w wysokości 200 dolarów. Poza tym nie ma żadnych innych wymagań i nie ma żadnych opłat.

Dlaczego Tellus oferuje wyższe oprocentowanie?

Prawdopodobnie masz teraz w głowie kilka pytań, np. kto ustala oprocentowanie kont oszczędnościowych? I jak Tellus jest w stanie zaoferować tak wysokie dzienne odsetki składane? Odpowiedź znajdziesz poniżej.
Na wysokość oprocentowania rachunków bankowych, a także kredytów, kart kredytowych itp. duży wpływ ma Rezerwa Federalna (Fed) - centralny system bankowy Stanów Zjednoczonych, który w zasadzie odpowiada za utrzymanie stabilności gospodarczej i finansowej kraju. Tworzy on krajową politykę finansową, regulując działalność banków, zarządzając inflacją i stopami procentowymi oraz maksymalizując zatrudnienie. Fed ustala tak zwaną “stopę funduszy federalnych”, czyli kwotę, jaką banki mogą pobierać od siebie nawzajem za pożyczanie pieniędzy na noc. Instytucje finansowe wykorzystują tę stopę jako punkt odniesienia do ustalania oprocentowania np. kont oszczędnościowych. Jeśli więc Fed obniży stopę funduszy federalnych, banki i unie kredytowe prawdopodobnie obniżą oprocentowanie kont oszczędnościowych, aby chronić swoje zyski. Stopa funduszy federalnych może zmieniać się wielokrotnie w ciągu roku w zależności od zmian w gospodarce, dlatego też w 2020 roku, w okresie największej pandemii, Fed dokonał dwóch awaryjnych obniżek stopy funduszy federalnych, sprowadzając ją do rekordowo niskiego poziomu od 0 do 0,25%. Nawet gdy gospodarka zaczyna się odbijać od dna, Fed powoli podnosi stopy procentowe. Jak już wspomniałem, oprocentowanie tradycyjnych kont oszczędnościowych od lat jest dość niskie. Szczerze mówiąc, mielibyśmy szczęście, gdybyśmy znaleźli konto, na którym stopa APY wynosiłaby 1%. Jak więc Tellus jest w stanie zaoferować 3% dziennego oprocentowania składanego z możliwością podwyższenia go do 6%? Tellus zarabia na inwestycjach w nieruchomości mieszkalne poprzez zabezpieczone pożyczki, a posiadacze konta czerpią z tego korzyści w postaci wysokiego dziennego APY. Dzienne oprocentowanie Tellus Boost w wysokości 3% APY z pewnością wyróżnia się na rynku.
Należy jednak pamiętać, że Tellus nie jest bankiem, ani nie jest ubezpieczony przez FDIC, co może generować pewne ryzyko.

Zarządzanie nieruchomościami w Tellus

Jak już wspomnieliśmy, Tellus rozpoczął działalność jako aplikacja do zarządzania nieruchomościami. Został stworzony z zamierzonym celem łatwiejszego doświadczenia wynajmu dla wszystkich zaangażowanych stron i muszę powiedzieć, że to się udało. Tellus oferuje nowoczesne oprogramowanie do zarządzania nieruchomościami dla ich właścicieli, aby pomóc im usprawnić wszystkie aspekty zarządzania. Za pośrednictwem aplikacji mogą oni robić wszystkie najważniejsze czynności, od wystawiania ofert nieruchomości i sprawdzania kandydatów, przez interakcję z ich zarządcami nieruchomości, zespołem konserwacyjnym i najemcami, po pobieranie czynszu i śledzenie wydatków. Tellus robi to wszystko całkowicie bezpłatnie. W zarządzaniu nieruchomościami do wynajęcia jest wiele aspektów, których powinno się przypilnować, a im więcej nieruchomości posiadasz, tym trudniej może być utrzymać wszystko w ryzach. Tellus Rental Property Management upraszcza i centralizuje wszystkie kategorie związane z nieruchomościami.

Poniżej znajduje się lista różnych funkcji, do których właściciele nieruchomości, zarządcy nieruchomości i ich najemcy będą mieli dostęp dzięki aplikacji:

 • Zarządzanie nieograniczoną liczbą nieruchomości za darmo,
 • Dodawanie ofert nieruchomości i pozyskiwanie ruchu z 16 największych serwisów z ofertami wynajmu, takich jak Zillow, Zumper i Trulia,
 • Bezpłatne sprawdzanie najemców,
 • Pobieranie czynszu online od najemców za pomocą płatności jednym dotknięciem, które są przechowywane w Twojej dokumentacji - wszystko jest kategoryzowane i przechowywane w chmurze,
 • Łatwa komunikacja (czat) z członkami zespołu zarządzającego nieruchomością,
 • Wgląd w dochody z wynajmu nieruchomości, w tym statystyki, które z nich przynoszą największe zyski,
 • Pomoc w uzyskaniu odpowiednich odliczeń podatkowych,
 • Wynagrodzenie za pośrednictwem aplikacji,
 • Zarządzanie i archiwizacja wydatków na nieruchomości oraz inne dokumenty finansowe,
 • Szczegółowe raporty finansowe, które możesz eksportować i udostępniać,
 • Wnioski o konserwację, naprawy,
 • Obsługa kosztów za usługi, takie jak hydraulika lub zakupione rzeczy do lokalu.

Kredyty mieszkaniowe w Tellus

Tellus oferuje pożyczki mieszkaniowe dla inwestorów w nieruchomości i właścicieli nieruchomości, którzy już korzystają z Tellus Rental Property Management. Pożyczki te nie wymagają sprawdzania zdolności kredytowej wnioskodawców. Zamiast tego, pożyczki są oparte na wartości nieruchomości. Pożyczki mieszkaniowe Tellus są nisko oprocentowane (od 6% do 10%) i w przeciwieństwie do wielu innych pożyczkodawców, Tellus nie pobiera opłat karnych za wcześniejszą spłatę pożyczki. Wypełnienie wniosku jest proste i zajmuje mniej niż pięć minut, a decyzję o zatwierdzeniu otrzymujemy w ciągu 48 godzin. Jeśli wniosek zostanie zatwierdzony, dostęp do swoich pieniędzy otrzymasz w ciągu siedmiu dni. Pożyczki hipoteczne Tellus przeznaczone są dla inwestorów, którzy chcą powiększyć swój portfel nieruchomości i w tym celu mogą wykorzystać dźwignię finansową w swoich nieruchomościach oraz dla właścicieli nieruchomości, którzy chcą wykorzystać swój kapitał własny jako źródło gotówki.

Tellus Investing - każdy może inwestować w nieruchomości

Jest to nowa funkcja aplikacji Tellus, która jest jeszcze w trakcie opracowywania, ale najważniejsze jest to, że Tellus Investing otworzy możliwość inwestowania w nieruchomości dla każdego. Podobnie jak w przypadku Tellus Boost, aby rozpocząć inwestowanie na platformie, wystarczy wpłacić depozyt w wysokości 200 dolarów. Inwestorzy będą mogli albo ulokować swoje pieniądze we frakcje hipoteczne zabezpieczone nieruchomościami, albo wybrać nieruchomość, miasto lub region, w który chcą zainwestować. oferowanie inwestycji obok funkcji oszczędnościowych sprawi, że ta aplikacja może być naprawdę przydatnym narzędziem nie tylko dla bogatych inwestorów. Co więcej, twórcy Tellus zapowiadają dalszy jej rozwój.

Tellus krok po kroku - słowo o samej aplikacji i rejestracji

Zarejestrowanie się w Tellus jest bardzo proste. Po pobraniu i otwarciu aplikacji wybieramy opcję rejestracji za pomocą konta Facebook, Google lub Apple, albo za pomocą adresu e-mail lub numeru telefonu. Po dokonaniu wyboru zostaniemy poproszeni o podanie imienia i nazwiska, a następnie wszystkich informacji wymaganych dla wybranej metody rejestracji.

 • Jeśli wybierzesz numer telefonu lub e-mail, zostanie wysłany kod weryfikacyjny, który będziemy musieli podać, aby przejść dalej. Na następnej stronie pojawi się pytanie: "W czym możemy Ci dzisiaj pomóc?”, będziemy mogli wybrać pomiędzy otwarciem konta do zarządzania gotówką a zapoznaniem się z opcjami zarządzania nieruchomościami. Aby rozpocząć pracę z kontem Boost i budować swoje oszczędności, wybieramy tę opcję.
 • Po utworzeniu konta, w dolnej części aplikacji znajdują się zakładki umożliwiające dostęp do różnych funkcji. Zakładki, które zobaczymy, będą zależały od rodzaju używanej aplikacji.
 • W górnej części pierwszej zakładki, która przypomina ikonę ekranu komputera, znajduje się saldo Tellus Boost, a w prawym górnym rogu alert powiadomień. Poniżej, będziemy mogli uzyskać dostęp do kodu polecającego, skonfigurować depozyty cykliczne, uzyskać dostęp do możliwości zwiększenia APY, a także będziemy mieli możliwość polubienia strony Tellus na Facebooku, abyśmy mogli być na bieżąco z nowościami i nadchodzącymi funkcjami. Tuż pod tym, możemy eksperymentować z wykresem, aby zobaczyć, ile pieniędzy możemy zarobić na koncie Tellus Boost, jeśli zmienimy kapitał początkowy, miesięczną kwotę wpłaty i ramy czasowe oszczędzania. Na dole mamy dostęp do Tellus Talk, czyli zasobów edukacyjnych aplikacji.
 • Jeśli jesteśmy właścicielami, zarządcami nieruchomości lub najemcami, dostępna będzie dla nas druga zakładka, na której znajduje się ikona domu. Właściciele i zarządcy nieruchomości mogą zobaczyć wszystkie nieruchomości, którymi zarządzają za pośrednictwem platformy. Możemy również rejestrować przychody i wydatki, przeglądać swoje ogólne finanse związane z wynajmem, wypłacać zarobki, przeglądać swoje oferty i wnioski najemców, przeglądać czynsz i szczegóły dotyczące najmu i wiele więcej. Najemcy mogą płacić czynsz, rozmawiać z właścicielami i zarządcami nieruchomości, składać wnioski o konserwację i żądać zwrotu kosztów za usługi, za które zapłacili z własnej kieszeni (czyli wszystkie usługi, które wymieniliśmy wcześniej w artykule mamy w tej zakładce).
 • Jeśli posiadamy konto Tellus Boost, w trzeciej zakładce, która ma ikonę znaku dolara, będziemy mogli bliżej przyjrzeć się szczegółom swojego konta, w tym saldu, odsetkom zarobionym każdego dnia i całkowitym zarobionym odsetkom. Dodatkowo będziemy mogli również dokonywać wpłat i wypłat, zdobywać podwyżki APY oraz wybrać, w jaki sposób chcemy być nagradzani za wykonanie rozszerzonych czynności związanych z podwyżkami.
 • Czwarta zakładka to czat, do którego dostęp mają wszyscy użytkownicy Tellus. Właściciele, zarządcy nieruchomości, najemcy i ekipa remontowa mogą rozmawiać ze sobą w razie potrzeby. Użytkownicy Tellus mogą również korzystać z czatu, aby komunikować się z zespołem obsługi klienta Tellus na żywo. Widzimy wszystkie otwarte czaty i możemy je archiwizować.
 • W piątej i ostatniej zakładce, która ma ikonę osoby, mamy dostęp do szczegółów swojego profilu, powiadomień, kontaktów Tellus, przesłanych plików (np. umów najmu), zarchiwizowanych czatów i innych.

Podsumowanie 

Tellus to aplikacja finansowa unikalna w przestrzeni PropTech. Konto do zarządzania gotówką sprawia, że zwiększanie dochodów lub po prostu oszczędzanie pieniędzy na większe cele finansowe jest proste i szybkie. Dla użytkowników, którzy już weszli na rynek nieruchomości, oprogramowanie do zarządzania nieruchomościami Tellus pozwala na łatwą obsługę, natomiast opcja kredytów mieszkaniowych sprawia, że wykorzystanie kapitału własnego nieruchomości w celu uzyskania szybkiej gotówki jest najłatwiejsze w historii. Podsumowując, Tellus z perspektywy osób szukających alternatyw w oszczędzaniu i pomnażaniu kapitału może być interesującą propozycją.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Złoto na nowych szczytach, jaka będzie jego przyszłość?

Złoto przełamało psychologiczny poziom 2 000 USD! Poszukiwanie bezpiecznej przystani dla kapitału inwestycyjnego to niekończący się proces, w którym pieniądze są przenoszone z jednego aktywa na drugie, w celu utrzymania wartości kapitału, a najlepiej jej zwiększenia. Złoto w ciągu ostatnich 6 miesięcy wykazało się wzorowym wzrostem - cena tego towaru zyskała ponad 24%. W tym […]

Rosnące stopy procentowe zawsze prowadziły do krachu giełdowego

W tej chwili akcje są mniej więcej na plusie. Jak na razie jest to powściągliwy wzrost, ale z czasem może się to zmienić. Wszystko obecnie kręci się wokół ostatniego posiedzenia Rezerwy Federalnej. My jednak dziś chcemy się skupić na obecnym cyklu stóp procentowych. I pokazać, co działo się z rynkiem akcji w przeszłości, gdy Fed […]

Swift chwali się wynikami pilotażu blockchaina dla danych z działań korporacyjnych

Międzybankowa kooperatywa Swift z powodzeniem zakończyła swój pilotażowy program działań korporacyjnych oparty na blockchainie, opisując go jako "przekonujące rozwiązanie". Pilotaż - przeprowadzony z sześcioma uczestnikami branży papierów wartościowych, w tym American Century Investments, Citi i Northern Trust - miał na celu zbadanie sposobów zmniejszenia kosztownych ograniczeń związanych z komunikowaniem istotnych wydarzeń korporacyjnych inwestorom. W wyniku […]

Amerykańscy scenarzyści porównują AI do plagiatu

Writers Guild of America East (WGA) stwierdziła, że algorytmy sztucznej inteligencji nie powinny być wykorzystywane do pisania. The WGA’s proposal to regulate use of material produced using artificial intelligence or similar technologies ensures the Companies can’t use AI to undermine writers’ working standards including compensation, residuals, separated rights and credits. #WGAStrong 🧵 1/7 — Writers […]

Te akcje spadły o kilkadziesiąt procent od swoich rekordów - Czy to czas, aby je kupić?

Przy niepokojących poziomach inflacji i rosnących stopach procentowych, które wprowadzają na rynek niedźwiedzie nastroje, ostatnie miesiące były trudne dla inwestorów skoncentrowanych na technologii, co widać na wykresie indeksu Nasdaq 100. Tymczasem rynki akcji prawdopodobnie pozostaną niestabilne. Jednak silne spółki będą w stanie przetrwać trudne czasy, a obecna seria problemów makroekonomicznych doprowadziła do obniżenia wycen niektórych […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star