AI nie zastąpi programistów - Vitalik Buterin

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 8 grudnia 2022
ikona autora biały
vitalik buterin

Współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin uważa, że sztuczna inteligencja nie zastąpi w najbliższej przyszłości ludzkich programistów.

Buterin podzielił się swoimi doświadczeniami z interakcji z ChatGPT, chatbotem stworzonym przez OpenAI. Wśród różnych zastosowań, system AI może być wykorzystany do wyszukiwania konkretnego kodu, aby pomóc w pisaniu aplikacji.

Według Buterina, ChatGPT popełnił kilka błędów, gdy ten poprosił go o dostarczenie konkretnych fragmentów kodu. Założyciel Ethereum powiedział:

W tej chwili AI jest daleka od zastąpienia ludzkich programistów.

Buterin dodał, że w wielu przypadkach chatbot może odnieść sukces i napisać całkiem niezły kod, zwłaszcza do typowych zadań.

Podczas gdy ChatGPT może być skutecznym sposobem dla programistów na znalezienie odpowiedzi na pytania, może dać bezużyteczne porady. Programiści powinni używać narzędzia z ostrożnością, dodał współzałożyciel Ethereum.

Niemniej jednak wprowadził mnie do niektórych wzorców kodowania, których wcześniej nie widziałem, i napisał podstawowy konwerter szybciej niż zrobiłbym to sam.

Wcześniej platforma deweloperska Stack Overflow zakazała użytkownikom publikowania fragmentów kodu generowanych przez ChatGPT.

Przypomnijmy, że w grudniu OpenAI wypuściło ChatGPT - chatbota, który potrafi odpowiadać na pytania, przyznawać się do błędów, argumentować i odrzucać nieodpowiednie prośby.

W tym samym miesiącu Buterin wymienił pięć ekscytujących wektorów rozwoju Ethereum.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Sztuczna inteligencja: ogromny trend technologiczny czy bańka?

Wprowadzenie ChatGPT przez OpenAI i związany z tym szum sprawiły, że generatywna AI znalazła się na radarze firm venture capital i technologicznych, które chcą zainwestować pieniądze w czasach kryzysu. Narzędzia generatywnej sztucznej inteligencji OpenAI mogą pozornie robić wszystko, od pisania poezji i kodu po tworzenie dzieł sztuki. wywołało wiele emocji w tej dziedzinie. A zarówno […]

Revolut opóźnia wydanie własnej kryptowaluty

Revolut, londyński challenger bank z siedzibą w Londynie, opóźnił uruchomienie swojej natywnej kryptowaluty o nazwie RevCoin. Financial News (FN) poinformował, że upadek giełdy kryptowalut FTX może być głównym powodem, powołując się na osoby zaznajomione ze sprawą. Revolut opóźnia debiut RevCoin Kryptowaluta miała ujrzeć światło dzienne pod koniec ubiegłego roku, ale plany Revoluta uległy zmianie. Przedłużająca […]

Akcje Google (GOOGL)  - jak inwestować, cena, kurs, wykres, dywidendy, gdzie kupić

Google (Alphabet) to amerykańska firma technologiczna, która zaczynała od produktów i usług w branży internetowej i oprogramowania komputerowego. Dziś jednak jej macki sięgają znacznie dalej i można ją nazwać gigantem technologicznym. Jest właścicielem wielu spółek zależnych, które zajmują się rozwojem sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego, technologii chmury czy środków służących poprawie ludzkiego zdrowia. W 2009 roku […]

Tysiące użytkowników PayPal ofiarą wycieku danych

Konta 34 942 użytkowników PayPal zostały zhakowane między 2 a 6 grudnia 2022 roku przez nieuprawnione osoby poprzez atak typu credential stuffing. Hakerzy potencjalnie uzyskali dostęp do danych osobowych klientów, w tym ich imienia i nazwiska, adresu, daty urodzenia, numeru identyfikacji podatkowej i numeru ubezpieczenia społecznego. Ataki typu credential stuffing mają miejsce, gdy hakerzy próbują […]

Akcje Apple (AAPL) - jak inwestować, cena, kurs, wykres, dywidendy, gdzie kupić

Na świecie jest ponad 600 milionów użytkowników Apple. Posiadają oni około 1,4 miliarda aktywnych urządzeń Apple (iPhone, iPad, iPod, Mac i inne). Same te liczby są niesamowite, a także stawiają Apple w czołówce najbardziej wartościowych firm na świecie (według magazynu Forbes). To oczywiście czyni firmę bardzo interesującą z perspektywy inwestowania w akcje. W tym obszernym […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star