Chiny wynalazły ubrania, które są niewidzialne dla kamer AI

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 9 grudnia 2022
ikona autora biały
kamera ai

Grupa studentów z Uniwersytetu Wuhan (Chiny) wynalazła odzież InvisDefense, która czyni noszących ją niewidzialnymi dla kamer monitoringu AI. Takie informacje podaje VICE.

Projekt zdobył główną nagrodę w konkursie na innowacje w dziedzinie cyberbezpieczeństwa sponsorowanym przez chińskiego giganta technologicznego Huawei.

Opracowanie działa o każdej porze dnia i nocy. W ciągu dnia specjalny kamuflaż wygląda jak nadruk na ubraniu i może wprowadzać w błąd urządzenia pracujące w widzialnym spektrum.

W nocy natomiast kamery AI identyfikują ludzi za pomocą światła podczerwonego. Następnie konstrukcja wbudowana w InvisDefense nagrzewa się i tworzy rodzaj termicznego wzoru, czyniąc osobę niewidzialną.

Według autorów, jednym z głównych wyzwań przy projektowaniu odzieży było znalezienie równowagi pomiędzy zwodzeniem przez czujniki wideo a percepcją dla ludzkiego oka. Wei Hui, jeden z autorów badania stwierdził:

Wykorzystaliśmy algorytm do stworzenia najmniej zauważalnego obrazu, który mógłby uczynić wizję urządzeń AI nieskuteczną.

Specjalnie zaprojektowane wzory kamuflażu, które nie mogą być wykryte przez kamery światła widzialnego. Dane: Wei Hui.

Studenci testowali ubrania na kamerach zainstalowanych na terenie kampusu uniwersyteckiego. Ich dokładność rozpoznawania zmniejszyła się o 57%.

"Urządzenia do nadzoru AI są wszędzie. Nasza prywatność jest stale zagrożona - zauważył Wei.

Dodał, że InvisDefense ma za zadanie chronić prywatność i bezpieczeństwo ludzi w różnych okolicznościach.

W przyszłości zespół planuje uczynić obiekty takie jak przedmioty nieożywione i poruszające się samochody niewidzialnymi dla systemów AI. Bada również inne kamery, w tym satelitarne, teledetekcyjne i instalowane w samolotach.

Według zespołu nie planują oni podważać chińskiego systemu inwigilacji, ale starają się go wzmocnić.

"Fakt, że kamery bezpieczeństwa nie mogą wykryć odzieży InvisDefense oznacza, że są one wadliwe" - powiedział Wei.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Sztuczna inteligencja: ogromny trend technologiczny czy bańka?

Wprowadzenie ChatGPT przez OpenAI i związany z tym szum sprawiły, że generatywna AI znalazła się na radarze firm venture capital i technologicznych, które chcą zainwestować pieniądze w czasach kryzysu. Narzędzia generatywnej sztucznej inteligencji OpenAI mogą pozornie robić wszystko, od pisania poezji i kodu po tworzenie dzieł sztuki. wywołało wiele emocji w tej dziedzinie. A zarówno […]

Revolut opóźnia wydanie własnej kryptowaluty

Revolut, londyński challenger bank z siedzibą w Londynie, opóźnił uruchomienie swojej natywnej kryptowaluty o nazwie RevCoin. Financial News (FN) poinformował, że upadek giełdy kryptowalut FTX może być głównym powodem, powołując się na osoby zaznajomione ze sprawą. Revolut opóźnia debiut RevCoin Kryptowaluta miała ujrzeć światło dzienne pod koniec ubiegłego roku, ale plany Revoluta uległy zmianie. Przedłużająca […]

Akcje Google (GOOGL)  - jak inwestować, cena, kurs, wykres, dywidendy, gdzie kupić

Google (Alphabet) to amerykańska firma technologiczna, która zaczynała od produktów i usług w branży internetowej i oprogramowania komputerowego. Dziś jednak jej macki sięgają znacznie dalej i można ją nazwać gigantem technologicznym. Jest właścicielem wielu spółek zależnych, które zajmują się rozwojem sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego, technologii chmury czy środków służących poprawie ludzkiego zdrowia. W 2009 roku […]

Tysiące użytkowników PayPal ofiarą wycieku danych

Konta 34 942 użytkowników PayPal zostały zhakowane między 2 a 6 grudnia 2022 roku przez nieuprawnione osoby poprzez atak typu credential stuffing. Hakerzy potencjalnie uzyskali dostęp do danych osobowych klientów, w tym ich imienia i nazwiska, adresu, daty urodzenia, numeru identyfikacji podatkowej i numeru ubezpieczenia społecznego. Ataki typu credential stuffing mają miejsce, gdy hakerzy próbują […]

Akcje Apple (AAPL) - jak inwestować, cena, kurs, wykres, dywidendy, gdzie kupić

Na świecie jest ponad 600 milionów użytkowników Apple. Posiadają oni około 1,4 miliarda aktywnych urządzeń Apple (iPhone, iPad, iPod, Mac i inne). Same te liczby są niesamowite, a także stawiają Apple w czołówce najbardziej wartościowych firm na świecie (według magazynu Forbes). To oczywiście czyni firmę bardzo interesującą z perspektywy inwestowania w akcje. W tym obszernym […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star