AI w projektowaniu grafiki 

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 15 marca 2023
ikona autora biały
projektowanie

Projektowanie graficzne jest istotną częścią marketingu, ale może również wymagać dużych zasobów czasowych oraz finansowych. Sztuczna inteligencja (AI) szybko zmienia branżę marketingu cyfrowego. W rzeczywistości firmy wykorzystują narzędzia sztucznej inteligencji do optymalizacji swoich procesów i szybszego osiągania celów. Dodatkowo sztuczna inteligencja uczy się, jak projektować i wykonywać kreatywne zadania w krótkim czasie, ułatwiając życie projektantom. Czy AI sprawi, że graficy i projektanci znikną z rynku? Jakie programy warto znać? Jakie mają zalety i wady? O tym piszemy poniżej!

Jak działają narzędzia AI w projektowaniu grafik?

Sztuczna inteligencja symuluje procesy inteligencji człowieka z tą różnicą, że próbuje ją wdrożyć na maszynach oraz robotach. Dzięki temu systemy komputerowe mogą wykonywać żmudne zadania, pomagając ludziom skupić się na ważniejszych rzeczach. W rezultacie zapotrzebowanie na integrację AI w miejscu pracy wzrosło na przestrzeni lat o kilkaset procent. Szacuje się, że cały rynek oprogramowania AI osiągnie wartość 791,5 miliarda dolarów przychodów w 2025 roku! Sztuczna inteligencja wdrażana jest niemal do każdej dziedziny - również do projektowania grafiki. W tej branży pomaga optymalizować procesy pracy, ulepszać zasoby kreatywne i analizować preferencje klientów. Narzędzia do projektowania graficznego AI są szkolone w określaniu potrzebnych zasobów wizualnych i dostarczaniu ich jednym kliknięciem. To świetne narzędzie dla marketerów, którzy nie mają wiedzy i doświadczenia w projektowaniu grafik. 

Dlaczego warto znać AI do tworzenia grafiki? 

Zalety używania AI do tworzenia grafik są następujące: 

 • Ograniczenie pracy ręcznej - szacuje się, że przygotowanie grafik pod kampanie marketingowe firm może zajmować około 20 h w skali tygodnia. Narzędzia do projektowania graficznego AI mogą odciążyć pracę grafików, automatycznie usprawniając i generując pomysły projektowe na zapas dla każdej firmy. 
 • Automatyczne tworzenie wielu projektów - automatyczne generowanie wielu typów projektów to największy proces projektowania, jaki warto zautomatyzować. Narzędzia sztucznej inteligencji generują wiele wersji grafiki w oparciu o Twoje preferencje, potrzeby i wcześniejsze projekty. Mogą również tworzyć unikalne i alternatywne wersje zasobów wizualnych bez narażania na szwank integralności Twojej marki.
 • Podejście do projektowania z perspektywy danych - Sztuczna inteligencja może pomóc Ci przeanalizować profil odbiorców i zaproponować projekty na podstawie tych danych. Niektóre narzędzia sztucznej inteligencji mogą również identyfikować projekty o największej konwersji, preferencje użytkowników i wskaźniki użyteczności, które mogą dobrze działać dla Twojej firmy.

Jakie jest dobre narzędzie AI do tworzenia grafiki? 

Cechy dobrego narzędzia AI do tworzenia grafiki powinny być następujące: 

 • Intuicyjny interfejs - Większość projektantów i grafików zaczyna swoją przygodę bez jakiegokolwiek doświadczenia. W praktyce większość firm korzysta z narzędzi online lub kreatora grafiki, niż zatrudnia grafików. Z tego powodu najlepiej jest wybrać narzędzie do projektowania graficznego AI, które jest proste i intuicyjne. Wiele aplikacji AI jest łatwych w obsłudze, nawet dla początkujących. 
 • Przyjazne dla użytkownika zasoby projektowe - ​​tworzenie spójnych treści to największa trudność w przygotowaniu wysoce angażujących materiałów wizualnych. Inne wyzwania obejmują znalezienie odpowiedniego układu i stworzenie świetnych projektów. Solidne narzędzie do projektowania graficznego nie tylko pomoże Ci przygotować różnorodne wyjątkowe obrazy, ale także zachwyci odbiorców, jednocześnie profesjonalnie reprezentując Twoją markę.
 • Narzędzia ideacji - oryginalna grafika jest najpopularniejszym contentem wizualnym. Co więcej - odpowiednio dobrana grafika znacząco zwiększa zaangażowanie klientów. Niektóre narzędzia AI są w stanie kreatywnie tworzyć materiał, podczas gdy inne wykonują różne zadania, które pozwalają skupić się na konceptualizacji. 
 • Optymalizacja - większość twórców tworzy materiały wizualne od dwóch do pięciu razy w tygodniu. Dobre narzędzie do projektowania graficznego AI pomaga w efektywnym tworzeniu i edytowaniu grafiki z dowolnej platformy i urządzenia. Niektóre narzędzia pozwalają edytować lub aktualizować projekty jednym dotknięciem, dzięki czemu możesz zmieniać przeznaczenie materiały na wielu kanałach i udostępniać je w dowolnym miejscu.

Przykłady narzędzi AI do tworzenia grafiki

Poniżej przedstawiamy przykładowe narzędzia, które mogą pomóc Ci w projekcie grafiki:

Designs.ai 

Designs.ai to internetowe oprogramowanie do projektowania, dzięki któremu staje się ono dostępne dla wszystkich. Może pomóc Ci stworzyć portfolio marketingowe w mniej niż dwie minuty - nawet jeśli nie masz doświadczenia w projektowaniu. Co więcej, jego inteligentny edytor i narzędzie kreatora oszczędzają czas podczas burzy mózgów nad pomysłami na projekty treści marketingowych. Dzięki Designs.ai możesz tworzyć: 

 • logo, 
 • grafiki, 
 • filmy, 
 • makiety i przemówienia. 

Możesz wybierać z biblioteki zawierającej ponad 20 000 szablonów i 10 000 ikon. Platforma wykorzystuje również sztuczną inteligencję do generowania tysięcy wariantów projektów i milionów zasobów projektowych. Możesz stworzyć logo i szablon projektu, umieszczając informacje o swojej marce i preferencje. 

Cena programu 

 • Pakiet podstawowy: 29 USD 
 • Pakiet zaawansowany:  69 USD
ZaletyWady
Intuicyjny interfejsBrak aplikacji mobilnej
Działa na wielu przeglądarkach i urządzeniach Witryna ma tendencję do powolnego działania
Nie wymaga instalacji oprogramowania

Adobe Sensei

Adobe Sensei wykorzystuje sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe do ulepszania zasobów kreatywnych, przyspieszania operacji biznesowych i pogłębiania wiedzy marketingowej. Firma Adobe wprowadziła tę aplikację w 2016 r., aby inne podmioty działały szybciej i sprawniej. Adobe pomaga projektantom skupić się na ważniejszych rzeczach, takich jak tworzenie pomysłów i kontakt z klientami. Ponadto umożliwia wykrywanie obrazów i tworzenie wysokiej jakości grafiki, która automatycznie dostosowuje się do rozmiaru i rozdzielczości ekranu. Oprócz usprawnienia procesów pracy Adobe Sensei pomaga również podejmować lepsze decyzje na potrzeby marketingu. Jego funkcja prognozowania skuteczności przewiduje przyszłe wyniki i pomaga optymalizować strategie kampanii.

ZaletyWady
Niezawodna integracja z różnymi programamiBardziej ukierunkowany na profesjonalistów w dziedzinie projektowania
Kompleksowe i wysokiej jakości funkcje projektoweNiedostępne w usłudze Adobe Creative Cloud
Funkcje są dostępne dla większości programów firmy Adobe

Uizard

Uizard rozpoczął działalność w 2017 roku jako projekt badawczy, który testował uczenie maszynowe. Obecnie narzędzie do prototypowania oparte na sztucznej inteligencji ma ponad 400 000 użytkowników i ponad 8 000 projektów tworzonych każdego tygodnia. Celem platformy jest demokratyzacja projektowania poprzez pomoc zarówno projektantom, jak i osobom niebędącym projektantami, w tworzeniu produktów cyfrowych, z którymi klienci mogą wchodzić w interakcje. Dzięki Uizard możesz profesjonalnie projektować strony internetowe, interfejsy na komputery oraz aplikacje internetowe i mobilne w ciągu kilku sekund. Automatycznie konwertuje zeskanowane odręcznie szkice na prototyp i stosuje je w projekcie. Co więcej, gotowe szablony projektów Uizard oraz komponenty typu „przeciągnij i upuść” umożliwiają szybką edycję projektów.

Cena programu na miesiąc

 • Wersja darmowa: 0 USD 
 • Pro2: 15 USD (12 USD miesięcznie, jeśli rozliczane jest co roku)
 • Enterprise: 39 USD (rozliczane co roku)
ZaletyWady
Intuicyjny interfejsJedno błędne kliknięcie może zepsuć cały projekt
Szybka współpracaOgraniczone możliwości eksportu
Nie wymaga instalacji oprogramowania
Niezawodna obsługa klienta

Fronty 

Fronty to narzędzie oparte na sztucznej inteligencji, które tworzy kody źródłowe na podstawie obrazu przesłanego przez użytkownika. Oferuje nowy sposób tworzenia stron internetowych. Narzędzie do projektowania graficznego AI ma ponad dwie dekady doświadczenia w zakresie front-endu i obecnie korzysta z 11 produktów i usług technologicznych, w tym HTML5 i Google Analytics. Fronty generuje kod HTML CSS na podstawie Twojej wersji roboczej. Po prostu prześlij obraz projektu swojej strony internetowej. Sztuczna inteligencja identyfikuje różne elementy obrazu, a następnie automatycznie generuje kod HTML/CSS. Możesz także użyć edytora internetowego interfejsu użytkownika (UI), aby zmodyfikować swoje strony internetowe. Fronty szczyci się czystymi, zoptymalizowanymi pod kątem szybkości i dostępnymi kodami.

Cena programu za miesiąc

 • Freemium: 0 USD 
 • Pakiet standardowy: 4,52 USD
 • Zaawansowany: 9 USD
ZaletyWady
Dostarczone kody są w 100% ważne W3C i zgodne z ISO/EICWciąż w fazie rozwojowej
95% czasu działania obsługi klientaPrzetwarzanie HTML może być długie
Różne szablony do wyboru 

Khroma 

Multidyscyplinarny projektant George Hastings postanowił stworzyć Khromę. Zrobił to w momencie, gdy zdał sobie sprawę, że nie ma żadnych narzędzi, które pozwoliłyby mu łatwo przeglądać i porównywać kombinacje kolorów. Khroma to oparty na sztucznej inteligencji generator kombinacji kolorów, który czerpie z wybranych kolorów i tysięcy stworzonych przez człowieka palet kolorów w Internecie. Aby wygenerować spersonalizowaną listę kombinacji kolorów, musisz najpierw wybrać 50 kolorów na stronie Khroma. Istnieje możliwość wyświetlenia ich jako gradientów, palety, typografii i obrazu. Możesz także odkrywać i wyszukiwać nowe kombinacje, a także budować swoją kolekcję. Nie ma dla Ciebie czegoś atrakcyjnego? Żaden problem. Istnieje opcja przesłania własnego niestandardowego obrazu i przetestowania na nim barw.  Korzystanie z Khromy jest bezpłatne.

ZaletyCons
Możesz użyć różnych parametrów do wyszukiwania kolorówWybór z ogromnej gamy kolorów może być uciążliwy
Kombinacje kolorów są nieograniczoneNieskończony interfejs przewijania może być przytłaczający
Prosty projekt

AutoDraw

AutoDraw to internetowe narzędzie do rysowania oparte na sztucznej inteligencji. Zostało stworzone przez Dana Motzenbeckera i Kyle'a Phillipsa z Google Creative Lab. Program powstał aby rysowanie było dostępne i przyjemne dla każdego. Pomaga szybko rysować i udoskonalać grafikę, łącząc uczenie maszynowe z rysunkami różnych artystów. Zrób szkic w AutoDraw, a jego narzędzie sugestii spróbuje odgadnąć, co rysujesz. Następnie zaoferuje porady rysunkowe stworzone przez różnych artystów i projektantów, aby Twoja grafika wyglądała lepiej. Możesz pobrać swoją pracę jako plik PNG i udostępnić ją w mediach społecznościowych z dowolnego urządzenia. Korzystanie z AutoDraw jest bezpłatne.

ZaletyWady
Absolutnie darmowyBrak współpracy
Prosty interfejsBrakuje bardziej zaawansowanych funkcji rysowania
Dostępność na dowolnym urządzeniu

Deep Art Effects 

Deep Art Effects to oparte na sztucznej inteligencji narzędzie do przetwarzania obrazu, które jednym kliknięciem zamienia Twój projekt w dzieło sztuki. Dzięki ponad 120 stylom graficznym to oprogramowanie do zarysu graficznego ma ponad 2 miliony użytkowników na całym świecie i 200 milionów stworzonych dzieł sztuki. Niektórzy z partnerów DAE, to Samsung, Huawei i Globus.

Deep Art Effects nie tylko uczy się różnych stylów graficznych, ale także udoskonala Twoje obrazy. Możesz edytować tylko tło lub pierwszy plan obrazu, tworzyć własne style graficzne, renderować obrazy w dowolnej rozdzielczości i projektować przy użyciu stylów ulubionych artystów. Możesz nawet zintegrować filtry i technologię obrazu ze swoimi aplikacjami, korzystając z interfejsu programowania aplikacji (API).

Cennik programu: 

 • Subskrypcja na 1 miesiąc: 9,90 USD
 • 3-miesięczna subskrypcja: 25 USD (8,33 USD miesięcznie)
 • Roczna subskrypcja: 80 USD (6,66 USD miesięcznie)
 • Jednorazowy zakup: 129 USD
ZaletyWady
Intuicyjny i łatwy w użyciuPrzetwarzanie obrazu wymaga czasu
Responsywna obsługa klienta
Mnóstwo odmian wzorniczych

Let's Enhance

Let's Enhance to narzędzie do ulepszania i skalowania obrazu. Platforma została założona w 2017 roku, aby sprostać wyzwaniom związanym z obrazami tworzonymi przez użytkowników. Podczas gdy wiele marek chce zmaksymalizować treści generowane przez użytkowników (UGC), to większość z nich jest kręcona telefonami komórkowymi przez zwykłych ludzi. Po przesłaniu online zdjęcia te ulegają kompresji i pikselom ze względu na swój rozmiar. Dzięki najnowocześniejszym algorytmom przetwarzania obrazu Let's Enhance może skalować obrazy do 16 razy bez utraty ich jakości. Jednym kliknięciem możesz wyczyścić swoje obrazy, zmienić rozmiar logo oraz dostosować odcienie i kolory. Wszystko to możesz zrobić z dowolnej platformy internetowej. To narzędzie sztucznej inteligencji dla grafików umożliwia również jednoczesne przetwarzanie do 20 grafik, co polepsza jakość pracy.

Ceny programu za miesiąc

 • 10 darmowych kredytów: 0 USD 
 • 100 kredytów: 12 USD (9 USD naliczane rocznie)
 • 300 kredytów: 32 USD (24 USD naliczane rocznie)
 • 500 kredytów: 45 USD (34 USD rozliczane rocznie)
ZaletyWady
Dostępność na dowolnym urządzeniuBrakuje zaawansowanych funkcji dla złożonych obrazów
Intuicyjny interfejsDroższe niż inne oprogramowanie
Wysoka jakość przetwarzaniaPrzetwarzanie obrazu wymaga czasu

Remove.bg

Niezależnie od tego, czy przetwarzasz 50 czy 1000 obrazów jednocześnie, remove.bg może automatycznie usunąć tło każdego zdjęcia za pomocą przeciągania i upuszczania. Radzi sobie nawet z trudnymi krawędziami, nadając zdjęciom profesjonalny wygląd. Z aplikacji korzysta ponad 28 000 klientów z ponad 200 krajów. Niektórzy z jego klientów to AT&T Sportsnet, Canva i Samsung. Oprócz usuwania tła ze zdjęć, remove.bg pozwala również na edycję pracy w ciągu kilku sekund, dzięki czemu możesz tworzyć wysoce efektywne efekty wizualne w podróży. Możesz nawet zastępować obrazy tła i tworzyć profesjonalnie wyglądające zdjęcia produktów, korzystając z szablonów projektów. Ponadto oprogramowanie w pełni integruje się z Photoshopem, co może przyspieszyć proces pracy. 

Ceny programu za miesiąc

 • Darmowe konto: 0 USD
 • Plan subskrypcji: zaczyna się od 40 kredytów za 0,23 USD za obraz 
 • Płacenie za obraz:  kwota zaczyna się od jednego kredytu za 1,99 USD za obraz 
ZaletyWady
Bezpłatne nieograniczone podglądy dla wszystkich planówMoże usuwać inne elementy zdjęcia, których nie można dostosować
Szybki i łatwy w użyciu
Ekonomiczny

Sketch2Code 

Sketch2Code od firmy Microsoft konwertuje odręcznie narysowany projekt na prototyp HTML. Gigant technologiczny stworzył niniejszą aplikację, aby umożliwić markom i programistom zmaksymalizować sztuczną inteligencję. Wcześniej był to czasochłonny proces ręcznego rysowania szkieletu lub projektu aplikacji i wysłania go do profesjonalisty, który na tej podstawie może stworzyć kod HTML. Sketch2Code wykorzystuje sztuczną inteligencję do wykrywania wzorców projektowych, odszyfrowywania tekstu pisanego i rozumienia struktur. Możesz użyć własnego projektu do przesłania lub wybrać obraz z galerii. Sztuczna inteligencja identyfikuje elementy na obrazie i przekształci Twoją pracę w bazę kodów. Sketch2Code jest darmowy.

ZaletyWady
Szybka iteracjaBywa nielogiczny 
Łatwy dla programistów front-endDane wyjściowe są czasami błędne
Darmowy w użyciu

Zalety z korzystania AI w projektowaniu grafik 

AI (sztuczna inteligencja) może przynieść wiele korzyści w projektowaniu grafik. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze z nich: 

 • Szybkość i efektywność: AI może pomóc projektantom graficznym w szybszym i bardziej efektywnym tworzeniu grafiki, ponieważ jest w stanie wykonywać wiele zadań automatycznie i precyzyjnie.
 • Poprawa dokładności: Dzięki wykorzystaniu AI w projektowaniu grafik, można zwiększyć dokładność tworzonej pracy. Dlaczego? Ponieważ AI może wykrywać i korygować błędy automatycznie, a także dostosowywać elementy graficzne w oparciu o specyfikacje projektu.
 • Personalizacja: AI pomaga w tworzeniu bardziej spersonalizowanych projektów graficznych, na przykład dostosowując kolor, czcionkę i styl do preferencji klientów lub użytkowników.
 • Wykorzystanie Big Data: Sztuczna inteligencja pozwala analizować duże ilości danych i dostarcza wskazówek co do najlepszych praktyk w zakresie projektowania.
 • Automatyzacja zadań: Nowa technologia sprawia, że możesz przestać wykonywać wiele powtarzalnych i żmudnych zadań, takich jak obróbka zdjęć, zmiana rozmiaru obrazów i korekta kolorów, co pozwala Ci skupić się na tworzeniu bardziej kreatywnych i zaawansowanych projektów.

Wady z korzystania AI w projektowaniu grafik 

Jak każda technologia, tak i AI posiada swoje wady. Są to np.: 

 • Brak kreatywności: Chociaż AI może pomóc projektantom graficznym w wykonywaniu powtarzalnych zadań i dostarczaniu wskazówek dotyczących projektowania, to nie może zastąpić ludzkiej kreatywności i innowacyjnego myślenia, które jest niezbędne w tworzeniu wyjątkowych prac.
 • Ograniczenia w interpretacji kontekstu: AI może mieć trudności w interpretowaniu kontekstu projektu, co może prowadzić do niewłaściwych decyzji projektowych lub wyborów kolorów i typografii, które nie odpowiadają założeniom projektu.
 • Konieczność nadzoru: W przypadku zastosowania AI w projektowaniu grafik, konieczne jest nadzorowanie procesu tworzenia prac przez człowieka, aby uniknąć błędów i mieć pewność, że projekt odpowiada ustanowionym wymaganiom.
 • Ograniczone zastosowanie: AI może mieć trudności w projektowaniu bardziej skomplikowanych projektów graficznych, które wymagają więcej niż tylko podstawowe umiejętności projektowania graficznego. Przykładem są złożone ilustracje.

Podsumowanie

AI może przynieść wiele korzyści w projektowaniu grafik, od poprawy dokładności i szybszego tworzenia grafiki po personalizację projektów i analizę dużej ilości danych. Dlatego coraz więcej projektantów graficznych korzysta z tego rodzaju technologii. To pozwala zwiększyć wydajność i poprawić jakość swojej pracy.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Złoto na nowych szczytach, jaka będzie jego przyszłość?

Złoto przełamało psychologiczny poziom 2 000 USD! Poszukiwanie bezpiecznej przystani dla kapitału inwestycyjnego to niekończący się proces, w którym pieniądze są przenoszone z jednego aktywa na drugie, w celu utrzymania wartości kapitału, a najlepiej jej zwiększenia. Złoto w ciągu ostatnich 6 miesięcy wykazało się wzorowym wzrostem - cena tego towaru zyskała ponad 24%. W tym […]

Rosnące stopy procentowe zawsze prowadziły do krachu giełdowego

W tej chwili akcje są mniej więcej na plusie. Jak na razie jest to powściągliwy wzrost, ale z czasem może się to zmienić. Wszystko obecnie kręci się wokół ostatniego posiedzenia Rezerwy Federalnej. My jednak dziś chcemy się skupić na obecnym cyklu stóp procentowych. I pokazać, co działo się z rynkiem akcji w przeszłości, gdy Fed […]

Swift chwali się wynikami pilotażu blockchaina dla danych z działań korporacyjnych

Międzybankowa kooperatywa Swift z powodzeniem zakończyła swój pilotażowy program działań korporacyjnych oparty na blockchainie, opisując go jako "przekonujące rozwiązanie". Pilotaż - przeprowadzony z sześcioma uczestnikami branży papierów wartościowych, w tym American Century Investments, Citi i Northern Trust - miał na celu zbadanie sposobów zmniejszenia kosztownych ograniczeń związanych z komunikowaniem istotnych wydarzeń korporacyjnych inwestorom. W wyniku […]

Amerykańscy scenarzyści porównują AI do plagiatu

Writers Guild of America East (WGA) stwierdziła, że algorytmy sztucznej inteligencji nie powinny być wykorzystywane do pisania. The WGA’s proposal to regulate use of material produced using artificial intelligence or similar technologies ensures the Companies can’t use AI to undermine writers’ working standards including compensation, residuals, separated rights and credits. #WGAStrong 🧵 1/7 — Writers […]

Te akcje spadły o kilkadziesiąt procent od swoich rekordów - Czy to czas, aby je kupić?

Przy niepokojących poziomach inflacji i rosnących stopach procentowych, które wprowadzają na rynek niedźwiedzie nastroje, ostatnie miesiące były trudne dla inwestorów skoncentrowanych na technologii, co widać na wykresie indeksu Nasdaq 100. Tymczasem rynki akcji prawdopodobnie pozostaną niestabilne. Jednak silne spółki będą w stanie przetrwać trudne czasy, a obecna seria problemów makroekonomicznych doprowadziła do obniżenia wycen niektórych […]
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star