Założyciel Nvidii przekazuje 50 mln dolarów uniwersytetowi na rozwój AI

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 17 października 2022
ikona autora biały
sztuczna inteligencja

CEO Nvidii Jensen Huang i jego żona Laurie Huang przekazali 50 mln dolarów dla Oregon State University na budowę centrum naukowo-edukacyjnego.

W kompleksie o wartości 200 mln dolarów powstanie jeden z najpotężniejszych superkomputerów w USA. Zostanie on wykorzystany do prowadzenia badań w zakresie sztucznej inteligencji, materiałoznawstwa i robotyki. Wszystko po to, aby rozwiązywać globalne problemy.

Kompleks będzie również podstawą szkolenia uniwersyteckiego skierowanego do branży półprzewodników w Oregonie i poza nim. Prezes University of Oregon Jayati Murthy powiedział:

Jesteśmy zachwyceni tą niezwykłą filantropią i zaangażowaniem w promowanie odkryć naukowych i rozwiązywania problemów.

Powiedziała, że trzykondygnacyjne centrum o powierzchni około 14 tys. metrów kwadratowych jest w fazie projektowania. Kompleks ma zostać otwarty w 2025 roku.

Murti dodał, że centrum jest częścią wysiłków Oregon State w celu promowania różnorodności, równości i integracji w edukacji i badaniach STEM. Według Huangsa, AI jest jedną z najbardziej obiecujących technologii naszych czasów.

Aby wykorzystać tę moc, studenci inżynierii potrzebują dostępu do superkomputera […]. Ten obiekt sztucznej inteligencji umożliwi im dokonanie bardzo ważnych postępów w nauce o klimacie, oceanografii, materiałoznawstwie, robotyce i innych dziedzinach.

Szkieletem superkomputera mają być procesory graficzne Nvidia DGX SuperPOD i OVX SuperPOD. Ciepło wytwarzane przez centrum danych planuje się wykorzystać do ogrzewania kampusu uniwersyteckiego.

Instytucja zebrała już ponad 100 milionów dolarów w darowiznach.

Nowe chipy od Nvidia

Przypomnijmy, że we wrześniu Nvidia zaprezentowała szereg nowych chipów i usług dla sztucznej inteligencji. Wśród nich jest platforma Drive Thor dla samochodów bezzałogowych, platforma chmurowa Omniverse Cloud Services oraz model językowy NeMo LLM.

W kwietniu firma zapowiedziała wykorzystanie procesorów graficznych i algorytmów uczenia maszynowego do tworzenia nowych chipów.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Swift chwali się wynikami pilotażu blockchaina dla danych z działań korporacyjnych

Międzybankowa kooperatywa Swift z powodzeniem zakończyła swój pilotażowy program działań korporacyjnych oparty na blockchainie, opisując go jako "przekonujące rozwiązanie". Pilotaż - przeprowadzony z sześcioma uczestnikami branży papierów wartościowych, w tym American Century Investments, Citi i Northern Trust - miał na celu zbadanie sposobów zmniejszenia kosztownych ograniczeń związanych z komunikowaniem istotnych wydarzeń korporacyjnych inwestorom. W wyniku […]

Amerykańscy scenarzyści porównują AI do plagiatu

Writers Guild of America East (WGA) stwierdziła, że algorytmy sztucznej inteligencji nie powinny być wykorzystywane do pisania. The WGA’s proposal to regulate use of material produced using artificial intelligence or similar technologies ensures the Companies can’t use AI to undermine writers’ working standards including compensation, residuals, separated rights and credits. #WGAStrong 🧵 1/7 — Writers […]

Te akcje spadły o kilkadziesiąt procent od swoich rekordów - Czy to czas, aby je kupić?

Przy niepokojących poziomach inflacji i rosnących stopach procentowych, które wprowadzają na rynek niedźwiedzie nastroje, ostatnie miesiące były trudne dla inwestorów skoncentrowanych na technologii, co widać na wykresie indeksu Nasdaq 100. Tymczasem rynki akcji prawdopodobnie pozostaną niestabilne. Jednak silne spółki będą w stanie przetrwać trudne czasy, a obecna seria problemów makroekonomicznych doprowadziła do obniżenia wycen niektórych […]

Inwestowanie w drony - Wszystko, co musisz wiedzieć

W dzisiejszych czasach ogólnej niepewności, kiedy większość konserwatywnych aktywów nie jest w stanie utrzymać swojej wartości, nie mówiąc już o generowaniu zysków, musimy szukać innych, alternatywnych sposobów inwestowania. Jedną z takich okazji może być rynek dronów, który w ostatnich latach znacząco się rozwija, a także przeszedł duże zmiany legislacyjne. W tym artykule przyjrzymy się bliżej […]

Jakie są alternatywy dla ChatGPT? 

Od momentu uruchomienia, ChatGPT stał się popularnym chatbotem opartym na sztucznej inteligencji i opracowanym przez OpenAI. Umożliwia on użytkownikom uzyskiwanie szczegółowych i ludzkich odpowiedzi na różnorodne pytania. ChatGPT nie tylko udostępnia użytkownikom linki, ale także potrafi rozwiązywać skomplikowane problemy i dostarczać zniuansowanych informacji, co może całkowicie zmienić sposób, w jaki ludzie będą korzystać z wyszukiwarek. […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star