Arbitrum Airdrop: Czy Ty też dostaniesz darmowe tokeny?

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 17 marca 2023
ikona autora biały
arbitrum

Arbitrum, druga warstwa Ethereum i rozwiązanie do skalowania, ogłosiło dziś długo oczekiwany aidrop swojego nowego tokena. Token otrzyma symbol ARB i zostanie wydany z numerem bloku 16890400, mniej więcej 23 marca o 13:30 naszego czasu. Wraz z wydaniem tokena, Fundacja Arbitrum ma na celu decentralizację całego projektu i oddanie mocy decyzyjnej nad siecią w ręce społeczności.

Uwaga: Airdrop to sposób dystrybucji tokenów wśród społeczności. Najczęściej odbywa się retrospektywnie, co oznacza, że adresy, które zakwalifikują się według określonych kryteriów, otrzymają darmowe tokeny. Zazwyczaj jako nagrodę za to, że jako pierwsze używają danego protokołu lub aplikacji.

ARB będzie tokenem governance, więc jego posiadacze będą mogli proponować propozycje, a następnie głosować nad nimi w ramach zdecentralizowanej organizacji autonomicznej (DAO). Opłaty w sieci Arbitrum nadal będą uiszczane w eterze. Podobnie jest w przypadku Optimism (OP), innej kryptowaluty warstwy 2 skalującej Ethereum, która wydała swój token zarządzania prawie rok temu.

Uwaga: Zarówno Arbitrum, jak i Optimism są oparte na technologii Optimistic rollups. Jeśli jesteś zainteresowany tym, co to jest i jak działa cały proces, sprawdź nasz artykuł na temat kryptowaluty Optimism.

Arbitrum ujawniło również inne szczegóły dotyczące nadchodzącego aidropu. W przyszłym tygodniu 11,6% całkowitej podaży ARB zostanie rozdane użytkownikom, którzy korzystali z sieci w przeszłości. Kolejne 1,1% otrzymają w tym samym czasie twórcy aplikacji na Arbitrum. Pozostałe tokeny będą uwalniane stopniowo w ciągu najbliższych miesięcy i lat. Kompletna tokenomika nie jest jeszcze znana, ale można się spodziewać, że znaczna część tokenów trafi do zespołu deweloperskiego i prywatnych inwestorów.

Jak zdobyć tokeny ARB?

Airdropy odbywają się zazwyczaj na dwa sposoby. W pierwszym z nich deweloperzy wysyłają wszystkie kryptowaluty na uprawnione adresy, więc użytkownicy nie muszą się o nic martwić. W drugim przypadku, i tak będzie również w przypadku Arbitrum, należy odebrać tokeny dokonując transakcji, dzięki której tokeny wylądują w portfelu. Taka transakcja kosztuje użytkownika gaz (opłata transakcyjna)/

Od 23 marca uprawnieni użytkownicy będą mogli odebrać swoje tokeny na stronie arbitrum.foundation, gdzie już teraz można sprawdzić, czy będziemy uprawnieni do ich otrzymania.

Jeśli chodzi o określenie kryteriów kwalifikujących się adresów, zespół rozwojowy Arbitrum współpracował ze znaną firmą kryptoanalityczną Nansen. CEO Steven Goldfeder stwierdził:

"Celem emisji tokena i dokonania airdropu jest naprawdę przekazanie władzy rządzącej członkom społeczności, a przede wszystkim tym członkom, którzy są aktywni w sieci, uczestniczą i będą uczestniczyć".

Tym samym tokeny ARB otrzymają użytkownicy, którzy np. przenieśli swoje środki z Ethereum na Arbitrum przez most, dokonali transakcji w kilku różnych miesiącach, weszli w interakcję z 4 lub więcej smart kontraktami, mieli wolumen transakcji przekraczający 10 000 dolarów lub zapewnili płynność na Arbitrum.

Nie dostałeś ARB? Co możesz zrobić, aby nie umykały ci już aidropy?

Airdrop ARB ma być rzeczywiście fajnym prezentem dla uprawnionych adresów. Nie ma powodu, dla którego wycena ARB nie powinna dorównać głównemu rywalowi Optimism (OP), który jest obecnie około 60. największą kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej. Arbitrum ma największy udział w rynku wśród rollupów (bijąc tym samym nie tylko OP, ale wszystkie łańcuchy rollupów z dowodem zerwoej wiedzy), ruch sieciowy i wreszcie większy całkowity TVL niż OP. Arbitrum będzie również prawdopodobnie natychmiast faworyzowany przez wszystkie główne giełdy.

Mimo to, o ile nie masz doświadczenia w handlu nowo wydanymi kryptowalutami, zwykle nie jest wskazane kupowanie nowo uruchomionych i rozdanych podczas airdropu tokenów tuż po premierze, kiedy większość łowców airdropów dumpuje otrzymane tokeny.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Złoto na nowych szczytach, jaka będzie jego przyszłość?

Złoto przełamało psychologiczny poziom 2 000 USD! Poszukiwanie bezpiecznej przystani dla kapitału inwestycyjnego to niekończący się proces, w którym pieniądze są przenoszone z jednego aktywa na drugie, w celu utrzymania wartości kapitału, a najlepiej jej zwiększenia. Złoto w ciągu ostatnich 6 miesięcy wykazało się wzorowym wzrostem - cena tego towaru zyskała ponad 24%. W tym […]

Rosnące stopy procentowe zawsze prowadziły do krachu giełdowego

W tej chwili akcje są mniej więcej na plusie. Jak na razie jest to powściągliwy wzrost, ale z czasem może się to zmienić. Wszystko obecnie kręci się wokół ostatniego posiedzenia Rezerwy Federalnej. My jednak dziś chcemy się skupić na obecnym cyklu stóp procentowych. I pokazać, co działo się z rynkiem akcji w przeszłości, gdy Fed […]

Swift chwali się wynikami pilotażu blockchaina dla danych z działań korporacyjnych

Międzybankowa kooperatywa Swift z powodzeniem zakończyła swój pilotażowy program działań korporacyjnych oparty na blockchainie, opisując go jako "przekonujące rozwiązanie". Pilotaż - przeprowadzony z sześcioma uczestnikami branży papierów wartościowych, w tym American Century Investments, Citi i Northern Trust - miał na celu zbadanie sposobów zmniejszenia kosztownych ograniczeń związanych z komunikowaniem istotnych wydarzeń korporacyjnych inwestorom. W wyniku […]

Amerykańscy scenarzyści porównują AI do plagiatu

Writers Guild of America East (WGA) stwierdziła, że algorytmy sztucznej inteligencji nie powinny być wykorzystywane do pisania. The WGA’s proposal to regulate use of material produced using artificial intelligence or similar technologies ensures the Companies can’t use AI to undermine writers’ working standards including compensation, residuals, separated rights and credits. #WGAStrong 🧵 1/7 — Writers […]

Te akcje spadły o kilkadziesiąt procent od swoich rekordów - Czy to czas, aby je kupić?

Przy niepokojących poziomach inflacji i rosnących stopach procentowych, które wprowadzają na rynek niedźwiedzie nastroje, ostatnie miesiące były trudne dla inwestorów skoncentrowanych na technologii, co widać na wykresie indeksu Nasdaq 100. Tymczasem rynki akcji prawdopodobnie pozostaną niestabilne. Jednak silne spółki będą w stanie przetrwać trudne czasy, a obecna seria problemów makroekonomicznych doprowadziła do obniżenia wycen niektórych […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star