Odpowiedź Chin na ChatGPT: Baidu prezentuje Ernie Bot

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 17 marca 2023
ikona autora biały
chatbot

Wyszukiwarkowy gigant Baidu zaprezentował napędzanego sztuczną inteligencją chatbota o nazwie Ernie Bot. Informację na ten temat podała agencja Reuters.

Podczas prezentacji prezes firmy, Robin Li, pokazał pięć filmów. Ernie Bot odpowiada w nich na pytania dotyczące popularnej chińskiej powieści science fiction The Three Body Problem, wykonuje obliczenia matematyczne, rozumie chińskie dialekty oraz tworzy filmy i obrazy za pomocą podpowiedzi tekstowych. Li powiedział:

"Dzisiejsze ogłoszenie jest naturalną kontynuacją ciężkiej pracy, którą wykonaliśmy w ciągu ostatnich lat".

Baidu planuje wykorzystać Ernie Bot do zrewolucjonizowania swojej wyszukiwarki, która obecnie dominuje w Chinach. Firma wykorzysta również narzędzie do poprawy wydajności chmury obliczeniowej, inteligentnych samochodów, urządzeń domowych i innych podstawowych biznesów. Firma ostrzegła jednak, że system ma szereg problemów. Prezes Baidu Robin Li stwierdził:

"Oczywiście, nie możemy powiedzieć, że jest idealny. Dlaczego więc wprowadzamy go dzisiaj? Ponieważ rynek tego wymaga".

Ernie Bot jest już dostępny na zaproszenie. Firmy mogą ubiegać się o osadzenie bota w swoich produktach poprzez platformę chmurową Baidu.

Według Li, 650 organizacji złożyło wnioski o dołączenie do ekosystemu Ernie. Chińskie media państwowe i Shaolin Temple były jednymi z pierwszych, które nawiązały współpracę z firmą.

ChatGPT GPT-4

Ponadto Li skomentował niedawne ogłoszenie GPT-4. Według niego, pojawienie się modelu pokazało stopień zaawansowania tego typu technologii. Ponadto najwyższego szczebla menedżer był "zaskoczony" zdolnością algorytmu do generalizacji.

Przestrzegł jednak przed postrzeganiem chatbotów przez pryzmat geopolityki.

"Ernie Bot nie jest narzędziem do konfrontacji między Chinami a USA".

Ograniczona prezentacja Ernie Bot z nagranymi wcześniej filmami nie spełniła nadziei rynku. Zaraz po prezentacji notowane w Hong Kongu akcje Baidu spadły o 10%.

Przypomnijmy, że OpenAI zaprezentowało 14 marca duży multimodalny model GPT-4. Tego samego dnia firma zintegrowała algorytm z popularnym chatbotem ChatGPT.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Złoto na nowych szczytach, jaka będzie jego przyszłość?

Złoto przełamało psychologiczny poziom 2 000 USD! Poszukiwanie bezpiecznej przystani dla kapitału inwestycyjnego to niekończący się proces, w którym pieniądze są przenoszone z jednego aktywa na drugie, w celu utrzymania wartości kapitału, a najlepiej jej zwiększenia. Złoto w ciągu ostatnich 6 miesięcy wykazało się wzorowym wzrostem - cena tego towaru zyskała ponad 24%. W tym […]

Rosnące stopy procentowe zawsze prowadziły do krachu giełdowego

W tej chwili akcje są mniej więcej na plusie. Jak na razie jest to powściągliwy wzrost, ale z czasem może się to zmienić. Wszystko obecnie kręci się wokół ostatniego posiedzenia Rezerwy Federalnej. My jednak dziś chcemy się skupić na obecnym cyklu stóp procentowych. I pokazać, co działo się z rynkiem akcji w przeszłości, gdy Fed […]

Swift chwali się wynikami pilotażu blockchaina dla danych z działań korporacyjnych

Międzybankowa kooperatywa Swift z powodzeniem zakończyła swój pilotażowy program działań korporacyjnych oparty na blockchainie, opisując go jako "przekonujące rozwiązanie". Pilotaż - przeprowadzony z sześcioma uczestnikami branży papierów wartościowych, w tym American Century Investments, Citi i Northern Trust - miał na celu zbadanie sposobów zmniejszenia kosztownych ograniczeń związanych z komunikowaniem istotnych wydarzeń korporacyjnych inwestorom. W wyniku […]

Amerykańscy scenarzyści porównują AI do plagiatu

Writers Guild of America East (WGA) stwierdziła, że algorytmy sztucznej inteligencji nie powinny być wykorzystywane do pisania. The WGA’s proposal to regulate use of material produced using artificial intelligence or similar technologies ensures the Companies can’t use AI to undermine writers’ working standards including compensation, residuals, separated rights and credits. #WGAStrong 🧵 1/7 — Writers […]

Te akcje spadły o kilkadziesiąt procent od swoich rekordów - Czy to czas, aby je kupić?

Przy niepokojących poziomach inflacji i rosnących stopach procentowych, które wprowadzają na rynek niedźwiedzie nastroje, ostatnie miesiące były trudne dla inwestorów skoncentrowanych na technologii, co widać na wykresie indeksu Nasdaq 100. Tymczasem rynki akcji prawdopodobnie pozostaną niestabilne. Jednak silne spółki będą w stanie przetrwać trudne czasy, a obecna seria problemów makroekonomicznych doprowadziła do obniżenia wycen niektórych […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star