Bank Centralny Irlandii zakazał pracownikom korzystanie z ChatGPT

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 3 marca 2023
ikona autora biały
bank centralny irlandii

Bank centralny Irlandii to kolejna instytucja finansowa, która zakazała swoim pracownikom korzystania z chatbota ChatGPT opartego na sztucznej inteligencji (AI).

Według raportu w irlandzkiej gazecie The Business Post, Centralny Bank Irlandii wydał zakaz zgodnie ze swoimi zasadami cyberbezpieczeństwa.

Rzecznik powiedział gazecie, że bank centralny "wdrożył odpowiednie i właściwe środki techniczne i organizacyjne, aby zapewnić bieżącą ochronę organizacji".

Poinformowano również, że trzy irlandzkie główne banki - AIB, Permanent TSB i Bank of Ireland - rozważają podobne kroki.

ChatGPT, który generuje tekst i obrazy na podstawie podpowiedzi użytkowników, wzbudził niepokój w branży usług finansowych od czasu jego uruchomienia w listopadzie 2022 roku.

W zeszłym miesiącu JP Morgan ogłosił, że pracownikom zakazano używania narzędzia do komunikacji wewnętrznej. W ślad za nim poszło mnóstwo firm z Wall Street, w tym Goldman Sachs, Citigroup, Wells Fargo, Bank of America i Deutsche Bank.

Ograniczenia wprowadzone przez banki są następstwem ogromnych kar nałożonych za nieuprawnione wykorzystanie sieci mediów społecznościowych w komunikacji pracowników banków.

W USA Komisja Papierów Wartościowych i Giełd nałożyła ponad 1 mld dolarów kar na kilka firm z Wall Street, a także zwróciła się do kilku funduszy hedgingowych o monitorowanie urządzeń swoich pracowników pod kątem dowodów na korzystanie z takich serwisów jak WhatsApp w celu przeprowadzania transakcji.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Złoto na nowych szczytach, jaka będzie jego przyszłość?

Złoto przełamało psychologiczny poziom 2 000 USD! Poszukiwanie bezpiecznej przystani dla kapitału inwestycyjnego to niekończący się proces, w którym pieniądze są przenoszone z jednego aktywa na drugie, w celu utrzymania wartości kapitału, a najlepiej jej zwiększenia. Złoto w ciągu ostatnich 6 miesięcy wykazało się wzorowym wzrostem - cena tego towaru zyskała ponad 24%. W tym […]

Rosnące stopy procentowe zawsze prowadziły do krachu giełdowego

W tej chwili akcje są mniej więcej na plusie. Jak na razie jest to powściągliwy wzrost, ale z czasem może się to zmienić. Wszystko obecnie kręci się wokół ostatniego posiedzenia Rezerwy Federalnej. My jednak dziś chcemy się skupić na obecnym cyklu stóp procentowych. I pokazać, co działo się z rynkiem akcji w przeszłości, gdy Fed […]

Swift chwali się wynikami pilotażu blockchaina dla danych z działań korporacyjnych

Międzybankowa kooperatywa Swift z powodzeniem zakończyła swój pilotażowy program działań korporacyjnych oparty na blockchainie, opisując go jako "przekonujące rozwiązanie". Pilotaż - przeprowadzony z sześcioma uczestnikami branży papierów wartościowych, w tym American Century Investments, Citi i Northern Trust - miał na celu zbadanie sposobów zmniejszenia kosztownych ograniczeń związanych z komunikowaniem istotnych wydarzeń korporacyjnych inwestorom. W wyniku […]

Amerykańscy scenarzyści porównują AI do plagiatu

Writers Guild of America East (WGA) stwierdziła, że algorytmy sztucznej inteligencji nie powinny być wykorzystywane do pisania. The WGA’s proposal to regulate use of material produced using artificial intelligence or similar technologies ensures the Companies can’t use AI to undermine writers’ working standards including compensation, residuals, separated rights and credits. #WGAStrong 🧵 1/7 — Writers […]

Te akcje spadły o kilkadziesiąt procent od swoich rekordów - Czy to czas, aby je kupić?

Przy niepokojących poziomach inflacji i rosnących stopach procentowych, które wprowadzają na rynek niedźwiedzie nastroje, ostatnie miesiące były trudne dla inwestorów skoncentrowanych na technologii, co widać na wykresie indeksu Nasdaq 100. Tymczasem rynki akcji prawdopodobnie pozostaną niestabilne. Jednak silne spółki będą w stanie przetrwać trudne czasy, a obecna seria problemów makroekonomicznych doprowadziła do obniżenia wycen niektórych […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star