Neuralink nie może testować neurochipów na ludziach

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 3 marca 2023
ikona autora biały
neuralink

Amerykańscy regulatorzy odmówili firmie Neuralink zgody na testowanie implantów mózgu u ludzi. Informację na ten temat podał Reuters.

Według agencji startup Elona Muska złożył wniosek do amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA) na początku 2022 roku. Agencja uznała jednak, że obecne ryzyko jest zbyt wysokie.

W uzasadnieniu odrzucenia wniosku FDA wymieniła dziesiątki problemów, które mogą pojawić się podczas prób. Do największych obaw należały:

  • bateria litowa implantu;
  • możliwość migracji maleńkich drucików do innych części mózgu;
  • możliwość usunięcia urządzenia bez uszkodzenia tkanki organicznej.

Byli i obecni pracownicy Neuralink powiedzieli agencji, że rok po awarii firma nie zrealizowała swoich celów. Mimo to Musk obiecał, że firma uzyska niezbędne zgody na wiosnę 2023 roku.

Urzędnicy Neuralink nie odpowiedzieli na zapytania mediów. FDA odmówiła komentarza, powołując się na przepisy chroniące poufność informacji handlowych.

Czym jest Neuralink?

Firma Neuralink została założona w 2016 roku. Opracowuje ona implanty neuronowe, które według Muska pomogą leczyć takie choroby jak paraliż i ślepota.

W kwietniu 2021 roku miliarder pokazał małpę z chipem wszczepionym w korę mózgową, która gra w ping-ponga swoim umysłem.

W 2022 roku firma zmierzyła się jednak z falą krytyki. Obrońcy praw zwierząt oskarżyli Neuralink o powodowanie "ciężkiego cierpienia" u małp. Reuters podał później, że inspektor generalny amerykańskiego Departamentu Rolnictwa rozpoczął dochodzenie w tej sprawie.

Dla przypomnienia, Neuralink otworzył w styczniu wakat na stanowisko dyrektora ds. badań klinicznych.

W listopadzie firma Science, należąca do współzałożyciela Neuralink, Maxa Hodaka, odsłoniła neurointerfejs do leczenia ślepoty.

Wcześniej amerykański start-up Synchron rozpoczął badania kliniczne pierwszego komercyjnego implantu mózgowego.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Złoto na nowych szczytach, jaka będzie jego przyszłość?

Złoto przełamało psychologiczny poziom 2 000 USD! Poszukiwanie bezpiecznej przystani dla kapitału inwestycyjnego to niekończący się proces, w którym pieniądze są przenoszone z jednego aktywa na drugie, w celu utrzymania wartości kapitału, a najlepiej jej zwiększenia. Złoto w ciągu ostatnich 6 miesięcy wykazało się wzorowym wzrostem - cena tego towaru zyskała ponad 24%. W tym […]

Rosnące stopy procentowe zawsze prowadziły do krachu giełdowego

W tej chwili akcje są mniej więcej na plusie. Jak na razie jest to powściągliwy wzrost, ale z czasem może się to zmienić. Wszystko obecnie kręci się wokół ostatniego posiedzenia Rezerwy Federalnej. My jednak dziś chcemy się skupić na obecnym cyklu stóp procentowych. I pokazać, co działo się z rynkiem akcji w przeszłości, gdy Fed […]

Swift chwali się wynikami pilotażu blockchaina dla danych z działań korporacyjnych

Międzybankowa kooperatywa Swift z powodzeniem zakończyła swój pilotażowy program działań korporacyjnych oparty na blockchainie, opisując go jako "przekonujące rozwiązanie". Pilotaż - przeprowadzony z sześcioma uczestnikami branży papierów wartościowych, w tym American Century Investments, Citi i Northern Trust - miał na celu zbadanie sposobów zmniejszenia kosztownych ograniczeń związanych z komunikowaniem istotnych wydarzeń korporacyjnych inwestorom. W wyniku […]

Amerykańscy scenarzyści porównują AI do plagiatu

Writers Guild of America East (WGA) stwierdziła, że algorytmy sztucznej inteligencji nie powinny być wykorzystywane do pisania. The WGA’s proposal to regulate use of material produced using artificial intelligence or similar technologies ensures the Companies can’t use AI to undermine writers’ working standards including compensation, residuals, separated rights and credits. #WGAStrong 🧵 1/7 — Writers […]

Te akcje spadły o kilkadziesiąt procent od swoich rekordów - Czy to czas, aby je kupić?

Przy niepokojących poziomach inflacji i rosnących stopach procentowych, które wprowadzają na rynek niedźwiedzie nastroje, ostatnie miesiące były trudne dla inwestorów skoncentrowanych na technologii, co widać na wykresie indeksu Nasdaq 100. Tymczasem rynki akcji prawdopodobnie pozostaną niestabilne. Jednak silne spółki będą w stanie przetrwać trudne czasy, a obecna seria problemów makroekonomicznych doprowadziła do obniżenia wycen niektórych […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star