Nubank - recenzja giganta z Ameryki Łacińskiej

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 30 czerwca 2022
ikona autora biały
Nubank

Nubank jest największym bankiem cyfrowym na świecie i największą firmą zajmującą się technologią finansową w Ameryce Łacińskiej, z ponad 40 milionami klientów, głównie w Brazylii, ale także w Kolumbii i Meksyku. Wraz z upływem czasu, ten odnoszący sukcesy bank cyfrowy z Brazylii przekształcił się w największy fintech w Ameryce Łacińskiej. Nubank podejmuje wszelkie właściwe kroki, aby przyciągnąć dziesiątki milionów klientów, którzy albo byli rozczarowani dużymi bankami, albo zostali całkowicie zignorowani i zaniedbani. 

Kto jest właścicielem Nubanku?

Nubank został założony w 2013 roku przez Kolumbijczyka Davida Véleza (CEO), Brazylijkę Cristinę Junqueirę i Amerykanina Edwarda Wible. Jego siedziba znajduje się w São Paulo w Brazylii, a pierwszej w historii transakcji dokonał 1 kwietnia 2014 roku. Na przestrzeni ostatnich lat, firma otrzymała ponad 2,3 miliarda dolarów z 12 rund finansowania, z czego podczas ostatniej rundy w czerwcu 2021 roku uzyskała aż 750 milionów dolarów. W chwili obecnej Nubank ma 24 inwestorów, w tym takich graczy jak Berkshire Hathaway, Sequoia Capital, Sands Capital Ventures, MSA Capital, Tencent i inni.  W 2017 roku, po kilku latach prób, Nubank otrzymał pełną licencję bankową, a oprócz tego posiada licencję MasterCard na wydawanie kart kredytowych i debetowych w swojej sieci w Brazylii.

Dlaczego Nubank jest tak wyjątkowy?

Nubank niewątpliwie można uznać za wyjątkowy. Ich pierwszy produkt tj. karta kredytowa, stanowił doskonałe wejście na dochodowy brazylijski rynek bankowy, ponieważ oprocentowanie kart kredytowych sięgało wówczas 400% rocznie. Z łatwością przyciągnęli nowych klientów za pomocą aplikacji „tylko na zaproszenie” i zaoferowali kartę kredytową bez żadnych opłat, o którą można było ubiegać się online i uzyskać w ciągu zaledwie dwóch dni. Warto dodać, że Nubank zyskał popularność również ze względu na bezpłatną kartę kredytową, która daje zniżki, jeśli spłacisz raty z góry. W chwili obecnej konto osobiste, a nawet firmowe w Nubanku jest bezpłatne z natychmiastowymi darmowymi przelewami między dowolnymi bankami i instytucjami finansowymi.

Plusy i minusy Nubanku

Jak każdy bank cyfrowy, Nubank ma swoje zalety i wady. Ale będąc tak ogromną instytucją finansową w Ameryce Łacińskiej, zaskakująco niewiele jest przeciwwskazań, aby założyć konto we wspomniany banku cyfrowym. Lista plusów i minusów przedstawia się następująco:

Korzyści:

 • znikome opłaty, 
 • bezpłatna karta kredytowa,
 • darmowe konta biznesowe i osobiste,
 • natychmiastowe przelewy pieniężne.

Wady:

 • brak stałej opłaty miesięcznej,
 • brak rent,
 • prowizja 6,50 realów brazylijskich za wypłatę z bankomatu.

Kto może otworzyć konto Nubank?

Aby otworzyć konto bankowe Nubank, musisz być pełnoletnim mieszkańcem Brazylii oraz mieć regularny status CPF, czyli Cyfrowy Numer Identyfikacji Podatkowej. Z Nubanku można korzystać również przebywając w Meksyku i Kolumbii. Proces założenia konta trwa kilka minut - wystarczy odwiedzić stronę Nubanku lub pobierać ich aplikację z Apple App Store lub Google Play. W tym miejscu warto zaznaczyć, że podczas otwierania konta, Nubank nie sprawdza Twojej zdolności kredytowej, a jedyną czynnością, która wykonuje to analiza rejestracji. Konta firmowe są dostępne tylko dla obecnych klientów Nubank, którzy są jednoosobowymi właścicielami, indywidualnymi przedsiębiorcami i samozatrudnionymi profesjonalistami. Dodawanie środków na konto w Nubanku jest nadzwyczaj proste, gdyż możesz tego dokonać za pomocą przelewu bankowego lub po prostu wpłacając gotówkę.

Usługi finansowe w Nubanku

 1. Konto osobiste

Konto osobiste Nubank, wcześniej znane jako NuConta, to konto rozliczeniowo-oszczędnościowe w jednym. Wszystkie Twoje depozyty przynoszą Ci dzienne odsetki w wysokości 100% stawki depozytów międzybankowych. Oprocentowanie jest tym wyższe, im dłużej zostawiasz je na koncie np. jeśli wybierzesz konkretną datę odzyskania pieniędzy (lokaty terminowej), jeden rok zapewni Ci 104% CDI, dwa lata 113%, trzy lata 119% i cztery lata 121%. Wobec tego, że konta w Nubanku jest darmowe, firma twierdzi, że ich klienci oszczędzają do 370 reali brazylijskich rocznie.

 1. Konto biznesowe

Konto biznesowe Nubank to dość nowa funkcja, która jest dostępna tylko dla obecnych klientów Nubank, którzy są jedynymi właścicielami lub freelancerami. Ten rodzaj konta ułatwia oddzielenie transakcji osobistych od biznesowych, a wszelkie działania może podejmować korzystając z aplikacji i bez papierkowej roboty. Konto biznesowe najlepiej nadaje się dla przedsiębiorców poszukujących prostego konta bankowego, aby mogli skupić się wyłącznie na swojej działalności.

Plusem posiadania konta biznesowego jest z pewnością brak opłat rocznych i miesięcznych. Ponadto, Nubank oferuje szereg metod dokonywania i otrzymywania płatności oraz wysyłania pieniędzy innym osobom lub opłacania rachunków i podatków.

 1. Karta debetowa

W Nubanku masz możliwość zdobycia jednej z trzech kart. Karta debetowa jest najprostsza, ale aby ją otrzymać, musisz złożyć wniosek, który jest oczywiście darmowy. Za pomocą karty debetowej możesz wydawać tylko to, co znajduje się na Twoim koncie płatniczym i co ważne, nie możesz się zadłużyć.

 1. Karta kredytowa

Karta kredytowa to elegancka, fioletowa i z pionowym wzorem karta, która wyświetla tylko Twoje imię. Pozostałe dane karty są dostępne tylko za pośrednictwem aplikacji Nubank. W przypadku karty kredytowej to właściciel ustala dostępne limity, także w sytuacji gdy chce np. ograniczyć swoje wydatki. Podkreślenia wymaga, że jeśli spłacisz raty wcześniej, niż zgodnie z harmonogramem spłat, otrzymasz zniżkę na przyszłe usługi. 

 1. Karta metalowa

Jeśli szukasz czegoś wyjątkowego, możesz zwrócić do Nubanku o nową kartę kredytową w ultrafiolecie, wykonaną z metalu. Minusem jest jednak to, że nie można jej zdobyć tak po prostu - w chwili obecnej jest długa lista oczekujących. Niemniej, zdobyć ultrafioletową kartę metalową możesz na kilka sposobów:

 • regularnie wpłacać 49 reali brazylijskich miesięcznie,
 • zaoszczędzić lub zainwestować ponad 150 000 reali brazylijskich między Nubank i Easynvest,
 • wydać średnio 5000 reali brazylijskich w ciągu ostatnich 90 dni.

Wśród zalet karty metalowej wymienia się m.in:

 • podróżne ubezpieczenie medyczne,
 • ubezpieczenie bagażu,
 • dostęp do poczekalni VIP,
 • darmowe Wi-Fi na każdym lotnisku,
 • podwójną gwarancję na wszystkie produkty Nubanku,
 • ochronę zakupów,
 • 1% zwrotu pieniędzy

Jako ciekawostkę warto wspomnieć, że w przypadku posiadania metalowej karty, jeśli nie zrealizujesz cashbacku ze swojego konta, będzie on nadal rósł o 200% CDI.

 1. Aplikacja mobilna

Podobnie jak większość banków cyfrowych, większość Twojej bankowości w Nubanku będzie prowadzona za pośrednictwem jego aplikacji, która jest łatwa w użyciu, dobrze zaprojektowana i jednocześnie stanowi wygodną platformę do wykonywania wszystkich czynności bankowych w podróży.

 1. Płatności natychmiastowe

Płatności natychmiastowe nazywają się Pix. Za ich pomocą możesz wykonywać najszybsze i najbardziej praktyczne przelewy pieniężne między różnymi bankami i instytucjami finansowymi za darmo. Przelewy są niemal natychmiastowe, a wszystko, czego potrzebujesz, to klucz Pix do wysyłania lub odbierania pieniędzy. Nie ma potrzeby podawania danych bankowych. Zasada działania jest prosta - użyj CPF, numeru telefonu, adresu e-mail lub losowego klucza jako klucza Pix.

 1. Pożyczki

Nubank oferuje pożyczki po uczciwych cenach, które są w pełni przejrzyste tzn. klient może zobaczyć, przed uzyskaniem pożyczki i za pomocą symulacji, ile będzie wynosiła rata oraz w jakim terminie będzie musiał dokonywać spłaty.

 1. Ubezpieczenie na życie

Aby ubiegać się o ubezpieczenie na życie, które oferuje Nubank, musisz być jego klientem. Zasady są proste, tzn. płacisz miesięczną kwotę, która zaczyna się od 9 reali brazylijskich miesięcznie, a jeśli wydarzy się coś nieprzewidzianego, Ty lub Twoi beneficjenci otrzymujecie zakontraktowaną kwotę, która może osiągnąć nawet 150 000 reali brazylijskich. 

W przypadku śmierci, Twoi beneficjenci powinni szybko otrzymać pełną kwotę ubezpieczenia, zwolnioną z podatku dochodowego. Ubezpieczycielem odpowiedzialnym za ubezpieczenie na życie Nubanku jest Chubb, jeden z największych światowych graczy w branży ubezpieczeniowej.

Czy moje pieniądze są bezpieczne w Nubanku?

Do czerwca 2019 roku konto Nubank nie miało pokrycia Funduszu Gwarancyjnego (FGC), ponieważ zdeponowane pieniądze były inwestowane w obligacje rządowe. Innymi słowy, wszystkie zdeponowane pieniądze zostały zainwestowane w obligacje rządowe i oferowały zysk w wysokości 100% CDI. Wraz z uruchomieniem opcji inwestycyjnej w RDB, konta Nubanku znajdują się w zasięgu funduszu, a to oznacza, że każdy zakup depozytów w RDB jest zabezpieczony przez fundusz. 

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

ICO i STO - nowoczesne rozwiązania do gromadzenia kapitału

W obecnych niepewnych czasach wiele osób poszukuje sposobu do zwiększenia swoich zarobków, przeciwdziałania szkodliwej dla zgromadzonych oszczędności inflacji, czy też rozpoczęcia bądź rozwinięcia własnego projektu. Jednymi z ciekawszych sposobów na ostatni z wymienionych mogą być emisje ICO i STO, czyli coinów i tokenów bezpośrednio powiązanych z tak modnymi aktualnie kryptowalutami, smart kontraktami i blockchainem. Jeśli […]

Co to jest phishing i jak się przed nim uchronić?

Takie działanie polega na wysyłaniu przez osoby atakujące złośliwych e-maili, których celem jest częstokroć wyłudzenie informacji. Niejednokrotnie zależy im na skłonieniu użytkowników do ujawnienia danych finansowych, uwierzytelniających w rozmaitych systemach lub innych poufnych. Phishing jest przykładem socjotechniki - czyli zbioru technik, które oszuści wykorzystują do manipulowania ludzkim zachowaniem. Obejmują fałszerstwo, przeinaczanie i kłamstwo - wszystkie […]

USA reguluje technologię nadzoru i algorytmy

Amerykańska Federalna Komisja Handlu (FTC) rozpoczęła procedurę mającą na celu uregulowanie technologii nadzoru, algorytmów i bezpieczeństwa danych. #BREAKING: @FTC explores rules cracking down on commercial surveillance and lax data security practices: https://t.co/xnYlPO2dFJ #privacy /1 — FTC (@FTC) August 11, 2022 Agencja opublikowała wstępne zawiadomienie o proponowanych przepisach. Urzędnicy poprosili społeczeństwo o komentarze na temat komercyjnego […]

Współpraca Wise z Plaid daje klientom dostęp do 6000 aplikacji w USA

Wise zawarł umowę open finance z Plaid, aby dać swoim 13 milionom klientów dostęp do tysięcy aplikacji. Z pomocą narzędzia Plaid Core Exchange, klienci są teraz w stanie bezpośrednio połączyć swoje amerykańskie konta Wise z ponad 6000 aplikacji, w tym Venmo, Robinhood, Truebill i Chime. Partnerstwo pozwoli klientom Wise na "wygodne i bezpieczne" przenoszenie pieniędzy […]

Czym jest Rynek Niedźwiedzia i Rynek Byka?

Jeśli chodzi o giełdę, istnieją dwa charakterystyczne wyrazy, które należy wziąć pod uwagę: byk i niedźwiedź. W języku parkietu rynek niedźwiedzia oznacza, że akcje spadają o 20% lub więcej, natomiast hossa (byk) sygnalizuje, że wartości aktywów znacznie wzrastają. Oba te zjawiska są częścią cyklu życia giełdowego, bowiem każdy z nas będzie miał swój udział w […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star