Czym jest fintechowa aplikacja Prism? 

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 12 lipca 2022
ikona autora biały
Prism

Jeśli masz trudności z terminowym regulowaniem rachunków i przeznaczeniem dochodów na pokrycie ich wszystkich, to aplikacja planująca budżetowanie Prism może Ci pomóc! Prism to technologia, która pomaga zarządzać budżetem, skupiając się wyłącznie na miesięcznych dochodach i wydatkach. Pomoże Ci uporządkować finanse na jednej platformie, dzięki czemu uzyskasz lepszą kontrolę nad przepływem gotówki. Jak działa fintechowe planowanie wydawania i oszczędzania kapitału? Jakie są zalety tego rodzaju rozwiązań? O tym piszemy poniżej! 

Prism - domowy księgowy 

Prism określa się jako „darmowa aplikacja, która pomaga kontrolować swoje pieniądze”. Działa jak agregator finansowy, podobny do rozwiązania “Mint”, z tą różnicą, że przetwarza dochody i wydatki, a nie rachunki bankowe i inwestycyjne.Dzięki połączeniu wszystkich wydatków z aplikacją będziesz mieć pełny obraz swojego budżetu. Tam możesz opłacić rachunki i dokładnie dopasować wydatki do swoich dochodów. W ciągu ostatnich sześciu lat firma Prism przetworzyła ponad miliard dolarów płatności rachunków.

Jak działa aplikacja Prism? 

Prism współpracuje z telefonem komórkowym lub tabletem. Można go pobrać z App Store, Google Play, Windows Phone, Windows 8 i Kindle Fire. Konkretne wymagania dotyczące urządzeń mobilnych są następujące:

 • iPhone, iPad lub iPod touch firmy Apple z systemem iOS 7.0 lub nowszym,
 • Urządzenie z systemem Android 4.0 lub nowszym,
 • Amazon Kindle z systemem Fire OS 2 lub nowszym,
 • Komputer lub tablet z systemem Windows z systemem Windows 8 lub nowszym,
 • Telefon z systemem Windows Phone 7 lub nowszym.

Po pobraniu aplikacji możesz dodać wszystkie rachunki, które realizujesz. Prism następnie zsynchronizuje salda konta i wydatki. Tam transakcje zostaną zmontowane, dając pełny obraz twojego budżetu. W przyszłości będziesz mógł płacić rachunki bezpośrednio przez aplikację. Celem założenia konta musisz podać swoje dane informacyjne w zakresie przychodów i rozchodów aby Prism mógł uzyskać dostęp do informacji i wyświetlać je w przyszłości. Podstawową siłą tej aplikacji jest jej prostota. Nie obiecuję zarządzać całym światem finansów ani uczynić cię bogatym. Zamiast tego skupia się na najbardziej podstawowej ze wszystkich czynności finansowych, zarządzaniu miesięcznymi finansami. To niezwykle ważne, gdyż dopóki nie uzyskasz kontroli nad budżetem miesięcznym, postęp finansowy w dowolnym kierunku jest po prostu niemożliwy. 

Kto stoi za aplikacją? 

Firma ma siedzibę w Sunnyvale w Kalifornii i został założony w 2011 roku. Został opracowany w celu ułatwienia użytkownikom kontrolowania swoich finansów poprzez uproszczenie zarządzania miesięcznymi rachunkami. W 2016 roku Prism dołączył do Handle Financial, firmy świadczącej usługi w zakresie opłacania rachunków i finansów nowej generacji. Prism jest teraz spółką zależną należącą w całości do Handle Financial, Inc. Handle Financial to największa w Ameryce sieć płacenia rachunków w czasie rzeczywistym. Nie wymaga nawet posiadania konta bankowego. Umożliwia przyjmowanie płatności gotówkowych oraz zarządzanie i opłacanie rachunków za pośrednictwem aplikacji. Możliwość przyjmowania gotówki działa poprzez “PayNearMe”, co umożliwia przyjmowanie gotówki przez całą dobę. Zaprojektowany do przyjmowania płatności klientów, działa zarówno za pośrednictwem urządzeń mobilnych, jak i ponad w 27 000 punktach sprzedaży detalicznej w całym kraju.

Zalety aplikacji Prism 

Poniżej przedstawiamy zalety, które stoją za sukcesem aplikacji: 

 • Śledzenie rachunków - Prism stale śledzi twoje rachunki i wysyła przypomnienia o terminach każdego z nich. Nigdy nie możesz przegapić rachunku, ponieważ zapomniałeś o terminie płatności.Prism Ci przypomni o każdej płatności. 
 • Wszystkie dochody i wydatki są gromadzone w aplikacji - Obejmuje to dochody, salda kont i miesięczne wydatki. Nie będzie już konieczne zbieranie papierowych rachunków lub wyciągów e-mailowych, będziesz mieć je wszystkie na Prism dostępne w każdej chwili, aby szybko zerknąć na swoją sytuację. Eliminuje to również konieczność logowania się do poszczególnych witryn w celu dokonania płatności lub sprawdzenia stanu konta.
 • aplikacja pobiera informacje do kalendarza lub listy. Daje to możliwość sprawdzenia, które rachunki są wymagalne i w jakim terminie następuje wymagalność. Stamtąd możesz zapłacić każdy rachunek bezpośrednio z aplikacji.
 • Synchronizacja konta. Prism synchronizuje konta każdego ranka. Ale jeśli musisz to zrobić wcześniej, możesz ręcznie odświeżyć billing.
 • Wybierz źródło płatności rachunków. Możesz płacić rachunki z konta bankowego lub kartą debetową lub kredytową.
 • Wybierz datę płatności rachunku. Możesz dokonać płatności natychmiastowej lub wybrać przyszłą datę. Zdecydowanie zaleca się planowanie płatności w terminach i godzinach płatności, aby uniknąć opóźnień i innych kar.
 • Anulowanie płatności - Jeżeli dokonasz płatności za pośrednictwem Prism, będziesz mieć dziesięć minut na anulowanie tej płatności po jej wysłaniu. Usługa nie może być wykorzystana do dokonania zwrotu, anulowania, korekty lub cofnięcia dokonanej płatności.

Bezpieczeństwo aplikacji Prism 

Bezpieczeństwo jest głównym czynnikiem w każdym elemencie aplikacji finansowych, ponieważ dostarcza wiele danych osobowych na jednej platformie. Aplikacja zdaje sobie sprawę ze znaczenia bezpieczeństwa i podejmuje następujące kroki, aby zapewnić ochronę informacji:

 • Twoje dane osobowe nigdy nie są sprzedawane. To jest zobowiązanie Prism.
 • Szyfrowana komunikacja - Wszystkie komunikaty i transmisje danych są szyfrowane, dzięki czemu mogą być odczytywane tylko przez Ciebie lub Prism.
 • Zapory informacyjne - Numery kont, dane uwierzytelniające i inne poufne informacje są szyfrowane, więc będą bezużyteczne dla hakera. Dane są przechowywane w wysoce bezpiecznej usłudze chmury Microsoft — Windows Azure . Jest to jeden z najbardziej zaawansowanych systemów chmurowych na świecie i jest uważany za niezwykle bezpieczny, zarówno pod względem technicznym, jak i fizycznym.
 • Żadne informacje nie są przechowywane na tablecie lub urządzeniu mobilnym. Dane logowania i informacje o płatnościach nie są przechowywane na twoim urządzeniu. Prism przekaże te informacje do twoich usług tylko wtedy, gdy zapłacisz rachunek. Ale nigdy nie zostanie przesłany z powrotem do telefonu komórkowego lub tabletu. Ponadto, jeśli twoje urządzenie zostanie zgubione lub skradzione, możesz zalogować się na swoje konto Prism z innego urządzenia, a następnie usunąć ostatnie dane logowania.
 • Ochrona przed nieautoryzowanym transferem środków. Jeśli przelew środków przechodzi przez Prism, który nie został przez Ciebie autoryzowany, będziesz ponosić ograniczoną odpowiedzialność. Jeśli powiadomisz Prism w ciągu czterech dni roboczych od kradzieży z twojego konta, to twoja strata będzie ograniczona do nie więcej niż 50 USD. Jeśli nie powiadomisz Prism w ciągu czterech dni roboczych, Twoja odpowiedzialność może wynieść nawet 500 USD. Jeśli nie poinformujesz Prism o utracie środków w ciągu 90 dni, przelane nieautoryzowane środki zostaną całkowicie utracone.

Opłaty za korzystanie z aplikacji

Prism to całkowicie darmowa aplikacja, ponieważ nie ma żadnych opłat. Twórcy ujawniają jednak, że mogą pobrać opłatę za zwróconą transakcję w wysokości 15 USD, jeśli twoja płatność zostanie zwrócona nieopłacona. Jak więc prism zarabia pieniądze? Zarabiają niewielkie opłaty od niektórych billerów, którzy wolą pracować z systemami płacenia rachunków, i płacą Prismowi opłatę za szybsze płatności, które otrzymują. Ponadto aplikacja zarabia na reklamach od dostawców zewnętrznych. Możemy założyć, że jest to jedna z metod, z których korzysta firma, aby uzyskać przychody, umożliwiając w ten sposób oferowanie usług użytkownikom za darmo.

Jak zarejestrować się na aplikacji Prism?

Aby zarejestrować się do Prism musisz mieć co najmniej 18 lat. Rejestrujesz się, przechodząc na prismapp.com ze swojego urządzenia mobilnego. Aby aktywować konto, musisz utworzyć hasło, nazwę konta i osobisty numer identyfikacyjny. Po zarejestrowaniu się musisz zacząć wprowadzać swoje konta płatnicze (konto bankowe, karta kredytowa i/lub debetowa), a także płatników, których chcesz uwzględnić w aplikacji płatniczej.

Obsługa klienta

Prism ma zespół wsparcia dostępny siedem dni w tygodniu. Dążą do odpowiedzi na zapytanie dotyczące pomocy technicznej w ciągu 24 godzin. Możesz skontaktować się z nimi za pośrednictwem aplikacji przy pomocy zakładki “Pomoc i wsparcie”. Możesz również skontaktować się z nimi przez e-mail pod adresem info@prismoney.com. Niestety nie oferują wsparcia telefonicznego, co nie jest niczym niezwykłym w przypadku bezpłatnych aplikacji.

Plusy i minusy aplikacji Prism

Zalety korzystania z aplikacji Prism są następujące: 

 • Łatwe opłacanie rachunków: Prism skupia się na jednej funkcji finansowej, a mianowicie na opłacaniu rachunków. Nie zaśmieca platformy całym życiem finansowym w jednej aplikacji.
 • Może pomóc w poprawie zdolności kredytowej: Prism może poprawić twoją zdolność kredytową, pomagając w terminowej spłacie kart kredytowych i innych rachunków kredytowych.
 • Darmowa w użyciu: aplikacja nie będzie Cię nic kosztować.
 • Opcje płatności: masz do wyboru opcje płatności takie jak: bank, karta debetowa lub karty kredytowe.
 • Bezpieczne dane osobowe: Prism nie sprzedaje twoich danych osobowych.

Wady korzystania z aplikacji Prism mogą być następujące: 

 • Potencjalne opłaty: Usługa jest obecnie bezpłatna, ale w Regulaminie Prism wyraźnie zaznacza, że ​​ma prawo do nałożenia opłat za usługę z 21-dniowym wyprzedzeniem. Nie oznacza to, że tak się stanie, tylko że powinieneś mieć świadomość, że może to być możliwe w przyszłości.
 • Aplikacja wyświetla reklamy: Prism wyświetla reklamy, co jest typową praktyką w bezpłatnych aplikacjach.
 • Brak wyciągów w formie papierowej: Brak wyciągów w formie papierowej. Twoja historia płatności musi być przeglądana w aplikacji.
 • Brak wsparcia telefonicznego: aplikacja nie oferuje żadnego wsparcia za pośrednictwem sieci komórkowej. Wysyłanie wiadomości odbywa się tylko przez aplikację i e-mail.

Czy warto zarejestrować się w Prism?

Ze względu na swoją prostotę Prism to doskonała aplikacja, która pomoże Ci zapanować nad miesięcznym budżetem. Aplikacja jest darmowa, dostarcza powiadomienia o nadchodzących rachunkach, a nawet powiadamia, jeśli rachunki te zawierają znaczące różnice. Jeśli tak się stanie, zaleca skontaktowanie się z tym płatnikiem, aby sprawdzić, czy wystąpił błąd. Aplikacja może również pomóc w poprawie zdolności kredytowej. Organizując czynności związane z opłacaniem rachunków, jest znacznie mniej prawdopodobne, że przegapisz płatność kartą kredytową lub inną pożyczką. Spowoduje to zmniejszenie liczby opóźnionych płatności, które mogą pojawić się w raporcie kredytowym. Prism pomoże ci to w najbardziej podstawowej ze wszystkich czynności finansowych - w planowaniu i realizowaniu domowego budżetu. Aby uzyskać więcej informacji na temat aplikacji lub jeśli chcesz zarejestrować się w aplikacji, odwiedź witrynę Prism.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Sztuczna inteligencja w samochodach może zapobiec korkom ulicznym

Zespół naukowców odkrył, że tempomat wyposażony w sztuczną inteligencję może pomóc w likwidacji korków na ulicach. W pięciodniowym eksperymencie na I-24 w Nashville w stanie Tennessee w USA wzięło udział 100 samochodów kierowanych przez ludzi. Każdy z nich wyposażony był w system tempomatów ze sztuczną inteligencją. Zespół zastosował dwa algorytmy: "planista prędkości" i "kontroler". Oba […]

Wielka Brytania uznaje porno deepfake za przestępstwo

Władze Wielkiej Brytanii rozpatrzą projekt ustawy zakazującej rozpowszechniania materiałów o wyraźnym zabarwieniu i deepfake porno bez zgody osób na nich przedstawionych. Taką informację podaje The Guardian. The Guardian donosi, że zdjęcia o charakterze seksualnym wykonane bez zgody za pomocą ukrytych kamer będą karalne. Zdelegalizowałaby również "whistleblowing" - rozpowszechnianie osobistych zdjęć w ramach zemsty. Zgodnie z […]

USA wezwały do wpisania samochodów-robotów na listę zagrożeń narodowych

Amerykańscy kongresmani zostali poproszeni o sprawdzenie importowanej z Chin technologii jazdy bezzałogowej pod kątem zagrożeń dla bezpieczeństwa narodowego. Takie informacje podaje Wired. Członek Izby Reprezentantów USA z Partii Republikańskiej, August Pflüger, wysłał do NHTSA odpowiedni list. Kongresman poprosił regulatora o odpowiedź na szereg pytań związanych z prześwietlaniem zagrożeń dla bezpieczeństwa narodowego przez chińskie firmy. Pozostaję […]

Konkurent Neuralink stworzył implant neuronowy do leczenia ślepoty

Firma Science, należąca do współzałożyciela Neuralink, Maxa Hodaka, zaprezentowała Science Eye, neuro-interfejs do leczenia chorób oczu, które wywołują ślepotę. Start-up skupia się na fotonice. Specjaliści firmy nie wszczepiają chipów głęboko do mózgu, jak robi to Neuralink, ale wykorzystują światło i nerw wzrokowy oka. Science Eye to cienka, szeroka na 2 mm folia LED, która jest […]

Flywire osiąga rekordowe przychody w III kwartale 2022 r.

Flywire, notowana na Nasdaq firma zajmująca się umożliwieniem i obsługą międzynarodowych płatności, podała wczoraj swoje wyniki finansowe za trzeci kwartał 2022 roku. W ciągu trzech miesięcy zakończonych 30 września 2022 r. przychody Flywire osiągnęły 95,2 mln USD, co oznacza wzrost o 40% w porównaniu z 67,8 mln USD w tym samym okresie ubiegłego roku. Całkowity […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star