Google nauczył robota programować się samemu

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 9 listopada 2022
ikona autora biały
google

Naukowcy z Google opracowali algorytm, który potrafi napisać własny kod programistyczny dla robotów na podstawie instrukcji w języku naturalnym.

Model językowy Code as Policies (CaP), oparty na PaLM, ma za zadanie interpretować instrukcje języka naturalnego i przekształcać je w kod, który robot może wykonać.

Badacze wytrenowali algorytm, dostarczając mu przykłady w formacie komentarzy od programistów i powiązany z nimi kod. Dzięki temu CaP mógł otrzymać nowe instrukcje. Deweloperzy napisali:

Model autonomicznie generuje kod, który rekonfiguruje wywołania API, syntetyzuje funkcje i wyraża pętle zwrotne, aby stworzyć nowe zachowanie w czasie rzeczywistym.

Aby skłonić CaP do napisania nowego kodu dla konkretnych zadań, zespół dostarczył mu "wskazówki", takie jak dostępność API lub narzędzi, a także kilka przykładów sparowanych instrukcji. Dzięki temu model może tworzyć programy dla robota.

Według twórców, CaP może rekurencyjnie definiować nowe funkcje, gromadzić własne biblioteki i samodzielnie tworzyć dynamiczną bazę kodu.

Otrzymując raz jeden zestaw instrukcji, może opracować pewien kod, który później może być ponownie przypisany do podobnych instrukcji.

Przykład pisania kodu z modelem językowym dla robota. Dane: Google AI.

CaP może używać operacji arytmetycznych i logiki z niektórych języków. Na przykład model wytrenowany w Pythonie używa w razie potrzeby odpowiednich pętli if/else i for/while. Może również korzystać z bibliotek stron trzecich dla dodatkowej funkcjonalności.

Inżynierowie zauważyli, że możliwości CaP są wciąż mocno ograniczone. Polega na modelu językowym, aby zapewnić kontekst dla swoich instrukcji. Jeśli podpowiedzi nie mają sensu, CaP nie może pisać kodu.

Ponadto model nie jest w stanie obsłużyć kilkudziesięciu parametrów jednocześnie.

Przypomnijmy, że w czerwcu 2021 roku GitHub wprowadził oparte na sztucznej inteligencji narzędzie do autouzupełniania kodu - Copilot. Model językowy dla narzędzia został opracowany przez OpenAI.

W październiku 2022 roku programiści ogłosili zamiar pozwania Microsoftu za wytrenowanie sztucznej inteligencji przy użyciu ich kodu.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Złoto na nowych szczytach, jaka będzie jego przyszłość?

Złoto przełamało psychologiczny poziom 2 000 USD! Poszukiwanie bezpiecznej przystani dla kapitału inwestycyjnego to niekończący się proces, w którym pieniądze są przenoszone z jednego aktywa na drugie, w celu utrzymania wartości kapitału, a najlepiej jej zwiększenia. Złoto w ciągu ostatnich 6 miesięcy wykazało się wzorowym wzrostem - cena tego towaru zyskała ponad 24%. W tym […]

Rosnące stopy procentowe zawsze prowadziły do krachu giełdowego

W tej chwili akcje są mniej więcej na plusie. Jak na razie jest to powściągliwy wzrost, ale z czasem może się to zmienić. Wszystko obecnie kręci się wokół ostatniego posiedzenia Rezerwy Federalnej. My jednak dziś chcemy się skupić na obecnym cyklu stóp procentowych. I pokazać, co działo się z rynkiem akcji w przeszłości, gdy Fed […]

Swift chwali się wynikami pilotażu blockchaina dla danych z działań korporacyjnych

Międzybankowa kooperatywa Swift z powodzeniem zakończyła swój pilotażowy program działań korporacyjnych oparty na blockchainie, opisując go jako "przekonujące rozwiązanie". Pilotaż - przeprowadzony z sześcioma uczestnikami branży papierów wartościowych, w tym American Century Investments, Citi i Northern Trust - miał na celu zbadanie sposobów zmniejszenia kosztownych ograniczeń związanych z komunikowaniem istotnych wydarzeń korporacyjnych inwestorom. W wyniku […]

Amerykańscy scenarzyści porównują AI do plagiatu

Writers Guild of America East (WGA) stwierdziła, że algorytmy sztucznej inteligencji nie powinny być wykorzystywane do pisania. The WGA’s proposal to regulate use of material produced using artificial intelligence or similar technologies ensures the Companies can’t use AI to undermine writers’ working standards including compensation, residuals, separated rights and credits. #WGAStrong 🧵 1/7 — Writers […]

Te akcje spadły o kilkadziesiąt procent od swoich rekordów - Czy to czas, aby je kupić?

Przy niepokojących poziomach inflacji i rosnących stopach procentowych, które wprowadzają na rynek niedźwiedzie nastroje, ostatnie miesiące były trudne dla inwestorów skoncentrowanych na technologii, co widać na wykresie indeksu Nasdaq 100. Tymczasem rynki akcji prawdopodobnie pozostaną niestabilne. Jednak silne spółki będą w stanie przetrwać trudne czasy, a obecna seria problemów makroekonomicznych doprowadziła do obniżenia wycen niektórych […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star