Meta zapowiada zwolnienia 11 tys. pracowników

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 9 listopada 2022
ikona autora biały
meta facebook

Meta Corporation w ramach reorganizacji swojej struktury zredukuje zatrudnienie o ponad 11 tys. osób (13% załogi). Mark Zuckerberg skierował do pracowników list otwarty.

Powiedział w nim, że jest odpowiedzialny za błędy firmy i to jego "nadmierny optymizm co do wzrostu" doprowadził do rozrostu kadry. Szef Meta powiedział:

Od czasu pandemii spowolnienie makroekonomiczne, wzrost konkurencji i cięcia reklamowe spowodowały, że nasze przychody są znacznie niższe niż się spodziewałem.

Dodał, że restrukturyzacja zespołów pozwoli na obniżenie kosztów i poprawę efektywności korporacji.

Optymalizacja kadry będzie dotyczyć wszystkich jednostek, ale przede wszystkim zespołów rekrutacyjnych i biznesowych. Ze swojej strony Meta zagwarantowała, że zwolnieni pracownicy z USA otrzymają:

  • odprawa w wysokości co najmniej czterech pensji;
  • wypłata za niewykorzystany czas urlopu;
  • wynagrodzenia w formie akcji;
  • 6 miesięcy ubezpieczenia zdrowotnego;
  • trzy miesiące wsparcia w znalezieniu nowej pracy;
  • wsparcie imigracyjne.

Specjaliści z siedzibą poza USA otrzymają podobną pomoc, z zastrzeżeniem lokalnych przepisów prawa pracy.

Meta przedłuży również zamrożenie zatrudnienia do pierwszego kwartału 2023 roku.

Jak podaje WSJ, kierownicy w wielu częściach firmy zaczęli już powiadamiać swoich podwładnych o zwolnieniach.

Wcześniej publikacja informowała, że korporacja przeprowadzi pierwsze redukcje personelu na dużą skalę 9 listopada. Na koniec trzeciego kwartału miała 87 tys. specjalistów.

Akcje Mety od początku 2022 roku spadły o ponad 70 proc. Firma po raz pierwszy w swojej 18-letniej historii odnotowała exodus unikalnych użytkowników Facebooka.

Reality Labs, oddział metaverse Mety, w okresie od lipca do września zanotował stratę w wysokości 3,7 mld dolarów (9,4 mld dolarów YTD).

W przeddzień publikacji wyników finansowych za trzeci kwartał Meta, prezes Altimeter Capital Management Brad Gerstner wezwał Zuckerberga do obniżenia kosztów personelu o co najmniej 20%, zmniejszenia inwestycji o co najmniej 5 mld dolarów i ograniczenia wydatków na Reality Labs do 5 mld dolarów rocznie.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Te akcje spadły o kilkadziesiąt procent od swoich rekordów - Czy to czas, aby je kupić?

Przy niepokojących poziomach inflacji i rosnących stopach procentowych, które wprowadzają na rynek niedźwiedzie nastroje, ostatnie miesiące były trudne dla inwestorów skoncentrowanych na technologii, co widać na wykresie indeksu Nasdaq 100. Tymczasem rynki akcji prawdopodobnie pozostaną niestabilne. Jednak silne spółki będą w stanie przetrwać trudne czasy, a obecna seria problemów makroekonomicznych doprowadziła do obniżenia wycen niektórych […]

Inwestowanie w drony - Wszystko, co musisz wiedzieć

W dzisiejszych czasach ogólnej niepewności, kiedy większość konserwatywnych aktywów nie jest w stanie utrzymać swojej wartości, nie mówiąc już o generowaniu zysków, musimy szukać innych, alternatywnych sposobów inwestowania. Jedną z takich okazji może być rynek dronów, który w ostatnich latach znacząco się rozwija, a także przeszedł duże zmiany legislacyjne. W tym artykule przyjrzymy się bliżej […]

Jakie są alternatywy dla ChatGPT? 

Od momentu uruchomienia, ChatGPT stał się popularnym chatbotem opartym na sztucznej inteligencji i opracowanym przez OpenAI. Umożliwia on użytkownikom uzyskiwanie szczegółowych i ludzkich odpowiedzi na różnorodne pytania. ChatGPT nie tylko udostępnia użytkownikom linki, ale także potrafi rozwiązywać skomplikowane problemy i dostarczać zniuansowanych informacji, co może całkowicie zmienić sposób, w jaki ludzie będą korzystać z wyszukiwarek. […]

Jak korzystać z ChatGPT? 

Do tej pory prawdopodobnie słyszałeś o ChatGPT, prototypie chatbota ogólnego przeznaczenia, na punkcie którego internet ma obecnie obsesję. Szybko stał się dominującym przykładem wpływu treści generowanych przez sztuczną inteligencję w przyszłości, pokazując, jak potężne mogą być te narzędzia. Jest tworzony przez OpenAI, czyli dobrze znanego z opracowania generatora tekstu na obraz DALL-E. Na dzień pisania […]

Programy AI do obrabiania filmów 

Potrzebujesz świetnej, wysokiej jakości filmów, ale brakuje Ci umiejętności lub cierpliwości do edycji? A może uważasz, że programy do edytowania są żmudne i czasochłonne? Dlaczego by zatem nie pozwolić, aby sztuczna inteligencja wykonała za Ciebie te ciężkie zadania? Nie jest tajemnicą, że edycja wideo wymaga wysiłku – od zawsze był to długi i pracochłonny proces. […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star