HSBC inwestuje 35 mln USD w Monese

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 20 września 2022
ikona autora biały
hsbc

Umowa pomiędzy Monese a HSBC sprawi, że bankowy gigant obejmie mniejszościowy pakiet udziałów w firmie. Z kolei Monese pomoże zwiększyć ofertę HSBC w zakresie banking-as-a-service.

Firma Monese pozyskała 35 milionów dolarów inwestycji od największego europejskiego kredytodawcy HSBC. Jest to część szerszej transakcji, w ramach której HSBC obejmie mniejszościowy pakiet udziałów w Monese i zwiększy swoją ofertę banking-as-a-service poprzez fintech.

W wyniku transakcji HSBC obejmie mniej niż 10 proc. udziałów w spółce Monese. To czyni HSBC dużym inwestorem Monese, ale nie największym. Do tej pory Monese, która ma siedzibę w Londynie i Tallinie, zebrała 208 mln dolarów.

Norris Koppel, założyciel i dyrektor generalny Monese, powiedział, że inwestycja od HSBC wskazała na "siłę" platformy Monese i "ciągły apetyt inwestorów".

Co to jest Monese?

Monese, założona w 2013 roku, jest opartym na aplikacji fintechem oferującym rachunki bieżące i skupia się na klientach, którzy mają trudności z dostępem do usług finansowych banków głównego nurtu. Jego inni inwestorzy to m.in. Future Fund, Investec oraz PayPal Ventures.

Monese powiedział, że nowe finansowanie będzie wspierać "dalszy rozwój" swojej platformy. HSBC będzie podłączony do usługi opartej na chmurze banking-as-a-service.

HSBC zainwestował w Monese, która przynosi straty, poprzez swoją jednostkę Ventures, która wspiera startupy. Taylan Turan, szef grupy bankowości detalicznej i strategii, bogactwa i bankowości osobistej w HSBC, powiedział:

HSBC nieustannie jest pionierem nowych innowacji w zakresie bogactwa i bankowości dla naszych cyfrowo zorientowanych klientów - chcemy pomóc klientom w podejmowaniu mądrzejszych decyzji, aby mogli zrealizować swoje cele finansowe za pomocą innowacyjnych narzędzi cyfrowych. To nowe partnerstwo jest kluczowym krokiem w kierunku pomocy nam w dostarczaniu cyfrowych narzędzi bogactwa i bankowości w tempie i skali, łącząc referencje Monese w zakresie fintech z naszymi własnymi globalnymi możliwościami w zakresie bogactwa i bankowości.

Catherine Zhou, globalny szef ventures, partnerstw cyfrowych i innowacji w HSBC Ventures, dodał:

HSBC jest podekscytowany inwestowaniem w Monese jako jednego z wiodących graczy fintech na rynku. Nasza inwestycja zapewni silniejsze dostosowanie strategiczne i umożliwi nam wykorzystanie naszych mocnych stron jako partnerów.

Monese przynosi straty

Najnowsze wyniki Monese za 2020 rok pokazują, że przyniosło ono stratę w wysokości 31,1 mln funtów przy przychodach w wysokości 16,3 mln funtów.

W zeszłym roku Monese zgodziło się na swoje pierwsze przejęcie. Firma dokonała akwizycji Trezo, fintechu, który oferuje oparty na subskrypcji produkt dla osób samozatrudnionych.

Banking-as-a-service staje się coraz bardziej gorącym obszarem w finansach i wielu przedstawicieli branży oczekuje, że będzie miała znaczący wpływ na finanse w przyszłości.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Biały Dom przedstawia niewiążącą Ustawę o Prawach Sztucznej Inteligencji

Biuro Polityki Naukowej i Technologicznej Białego Domu (OSTP) opublikowało projekt AI Bill of Rights mający na celu "ochronę amerykańskiego społeczeństwa". Informacje na ten temat podaje Engadget. Według informacji prasowej, dokument opowiada się za pięcioma zasadami: Bezpieczeństwo i wydajność systemów; algorytmiczne zabezpieczenie przed dyskryminacją; prywatność danych; zgłoszenie i wyjaśnienie celu stosowania systemów AI; alternatywy dla człowieka, […]

Algorytmy Facebooka oskarżone o "przyczynianie się" do ludobójstwa w Birmie

W 2017 roku algorytmy generowania treści przez Facebooka "bezpośrednio przyczyniły się do morderstw i innych okrucieństw" popełnianych przez wojsko Myanmaru wobec muzułmańskiej mniejszości Rohingya. Tak wynika z dochodzenia przeprowadzonego przez Amnesty International. W 74-stronicowym raporcie działacze praw człowieka wymienili naruszenia praw Rohingya w ciągu ostatnich pięciu lat wśród systematycznych prześladowań i apartheidu. Od 2017 roku […]

Pekin wymaga od kierowców autobusów noszenia bransoletek "nastroju"

Władze Pekinu wprowadziły obowiązek noszenia przez kierowców autobusów dalekobieżnych elektronicznych bransoletek z technologią rozpoznawania emocji, aby monitorować ich stan skupienia. Informację na ten temat podał dziennik "South China Morning Post". Inicjatorem tego posunięcia jest Beijing State Public Transport Holding Group. Ma ono na celu zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom. Władze wydały około 1800 opasek kierowcom autobusów na […]

Revolut dodaje 29 kryptowalut dla klientów z USA

Firma fintech Revolut ogłosiła dodanie 29 nowych kryptowalut dla klientów z USA. Takie informacje podaje The Block. Wśród nowych tokenów znalazły się m.in. Dogecoin, Solana, Avalanche i Shiba Inu. Pełna lista nie została sprecyzowana. Niektóre kryptowaluty wymagają zgody NYDFS. Inicjatywa ta była częścią programu rozszerzenia usług związanych z aktywami cyfrowymi. W przyszłości przewidywane jest dodanie […]

Nvidia prezentuje nowe chipy i usługi AI

Nvidia na konferencji GTC 2022 zaprezentowała procesory do przetwarzania zadań związanych ze sztuczną inteligencją, a także szereg usług dla deweloperów. CEO firmy Techgiant, Jensen Huang, zademonstrował nową generację kart graficznych z serii GeForce RTX 40. Akceleratory oparte są na architekturze Ada Lovelace i reprezentowane są przez dwa modele: RTX 4090 i RTX 4080 w dwóch […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star