HSBC inwestuje 35 mln USD w Monese

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 20 września 2022
ikona autora biały
hsbc

Umowa pomiędzy Monese a HSBC sprawi, że bankowy gigant obejmie mniejszościowy pakiet udziałów w firmie. Z kolei Monese pomoże zwiększyć ofertę HSBC w zakresie banking-as-a-service.

Firma Monese pozyskała 35 milionów dolarów inwestycji od największego europejskiego kredytodawcy HSBC. Jest to część szerszej transakcji, w ramach której HSBC obejmie mniejszościowy pakiet udziałów w Monese i zwiększy swoją ofertę banking-as-a-service poprzez fintech.

W wyniku transakcji HSBC obejmie mniej niż 10 proc. udziałów w spółce Monese. To czyni HSBC dużym inwestorem Monese, ale nie największym. Do tej pory Monese, która ma siedzibę w Londynie i Tallinie, zebrała 208 mln dolarów.

Norris Koppel, założyciel i dyrektor generalny Monese, powiedział, że inwestycja od HSBC wskazała na "siłę" platformy Monese i "ciągły apetyt inwestorów".

Co to jest Monese?

Monese, założona w 2013 roku, jest opartym na aplikacji fintechem oferującym rachunki bieżące i skupia się na klientach, którzy mają trudności z dostępem do usług finansowych banków głównego nurtu. Jego inni inwestorzy to m.in. Future Fund, Investec oraz PayPal Ventures.

Monese powiedział, że nowe finansowanie będzie wspierać "dalszy rozwój" swojej platformy. HSBC będzie podłączony do usługi opartej na chmurze banking-as-a-service.

HSBC zainwestował w Monese, która przynosi straty, poprzez swoją jednostkę Ventures, która wspiera startupy. Taylan Turan, szef grupy bankowości detalicznej i strategii, bogactwa i bankowości osobistej w HSBC, powiedział:

HSBC nieustannie jest pionierem nowych innowacji w zakresie bogactwa i bankowości dla naszych cyfrowo zorientowanych klientów - chcemy pomóc klientom w podejmowaniu mądrzejszych decyzji, aby mogli zrealizować swoje cele finansowe za pomocą innowacyjnych narzędzi cyfrowych. To nowe partnerstwo jest kluczowym krokiem w kierunku pomocy nam w dostarczaniu cyfrowych narzędzi bogactwa i bankowości w tempie i skali, łącząc referencje Monese w zakresie fintech z naszymi własnymi globalnymi możliwościami w zakresie bogactwa i bankowości.

Catherine Zhou, globalny szef ventures, partnerstw cyfrowych i innowacji w HSBC Ventures, dodał:

HSBC jest podekscytowany inwestowaniem w Monese jako jednego z wiodących graczy fintech na rynku. Nasza inwestycja zapewni silniejsze dostosowanie strategiczne i umożliwi nam wykorzystanie naszych mocnych stron jako partnerów.

Monese przynosi straty

Najnowsze wyniki Monese za 2020 rok pokazują, że przyniosło ono stratę w wysokości 31,1 mln funtów przy przychodach w wysokości 16,3 mln funtów.

W zeszłym roku Monese zgodziło się na swoje pierwsze przejęcie. Firma dokonała akwizycji Trezo, fintechu, który oferuje oparty na subskrypcji produkt dla osób samozatrudnionych.

Banking-as-a-service staje się coraz bardziej gorącym obszarem w finansach i wielu przedstawicieli branży oczekuje, że będzie miała znaczący wpływ na finanse w przyszłości.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Sztuczna inteligencja: ogromny trend technologiczny czy bańka?

Wprowadzenie ChatGPT przez OpenAI i związany z tym szum sprawiły, że generatywna AI znalazła się na radarze firm venture capital i technologicznych, które chcą zainwestować pieniądze w czasach kryzysu. Narzędzia generatywnej sztucznej inteligencji OpenAI mogą pozornie robić wszystko, od pisania poezji i kodu po tworzenie dzieł sztuki. wywołało wiele emocji w tej dziedzinie. A zarówno […]

Revolut opóźnia wydanie własnej kryptowaluty

Revolut, londyński challenger bank z siedzibą w Londynie, opóźnił uruchomienie swojej natywnej kryptowaluty o nazwie RevCoin. Financial News (FN) poinformował, że upadek giełdy kryptowalut FTX może być głównym powodem, powołując się na osoby zaznajomione ze sprawą. Revolut opóźnia debiut RevCoin Kryptowaluta miała ujrzeć światło dzienne pod koniec ubiegłego roku, ale plany Revoluta uległy zmianie. Przedłużająca […]

Akcje Google (GOOGL)  - jak inwestować, cena, kurs, wykres, dywidendy, gdzie kupić

Google (Alphabet) to amerykańska firma technologiczna, która zaczynała od produktów i usług w branży internetowej i oprogramowania komputerowego. Dziś jednak jej macki sięgają znacznie dalej i można ją nazwać gigantem technologicznym. Jest właścicielem wielu spółek zależnych, które zajmują się rozwojem sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego, technologii chmury czy środków służących poprawie ludzkiego zdrowia. W 2009 roku […]

Tysiące użytkowników PayPal ofiarą wycieku danych

Konta 34 942 użytkowników PayPal zostały zhakowane między 2 a 6 grudnia 2022 roku przez nieuprawnione osoby poprzez atak typu credential stuffing. Hakerzy potencjalnie uzyskali dostęp do danych osobowych klientów, w tym ich imienia i nazwiska, adresu, daty urodzenia, numeru identyfikacji podatkowej i numeru ubezpieczenia społecznego. Ataki typu credential stuffing mają miejsce, gdy hakerzy próbują […]

Akcje Apple (AAPL) - jak inwestować, cena, kurs, wykres, dywidendy, gdzie kupić

Na świecie jest ponad 600 milionów użytkowników Apple. Posiadają oni około 1,4 miliarda aktywnych urządzeń Apple (iPhone, iPad, iPod, Mac i inne). Same te liczby są niesamowite, a także stawiają Apple w czołówce najbardziej wartościowych firm na świecie (według magazynu Forbes). To oczywiście czyni firmę bardzo interesującą z perspektywy inwestowania w akcje. W tym obszernym […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star