Jak zmieni się inwestowanie w najbliższej dekadzie?

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 3 stycznia 2023
ikona autora biały
franklin tempton

Rok dobiegł końca i wielu inwestorów już snuje plany na przyszłoroczne porady inwestycyjne. Jednak każdy pomysł inwestycyjny powinien być poparty danymi empirycznymi, najlepiej wspartymi pozytywnymi wynikami.

Prognozę przyszłych trendów postawiła również znana firma inwestycyjna Franklin Templeton, której przewidywaniom na najbliższą dekadę inwestycyjną przyjrzymy się w tym artykule.

1) Aktywa o stałym dochodzie

Obecne środowisko biznesowe stoi w obliczu znaczącego wpływu wysokiej inflacji, w którym przedsiębiorstwa i firmy będą musiały nauczyć się działać w nowym otoczeniu. Wpływ ten może osłabić pozycję akcji jako instrumentu inwestycyjnego numer jeden, powodując przesunięcie kapitału inwestycyjnego w kierunku aktywów o stałym dochodzie, które są bardziej atrakcyjne dla inwestorów w czasach inflacji.

Stopy zwrotu z tych aktywów stały się ponownie bardziej atrakcyjne ze względu na inflację, co pozwala inwestorom na czerpanie zysków w środowisku niskiej zmienności i stabilnych zwrotów. Coś takiego nie ma obecnie miejsca w przypadku akcji. Do najciekawszych aktywów o stałym dochodzie należą produkty bankowe, takie jak konta oszczędnościowe czy lokaty terminowe, a także obligacje.

2) Silne bilanse finansowe

Mimo to, jeśli inwestorzy chcą wkroczyć na rynek akcji, powinni skupić się na spółkach, które mają silne bilanse finansowe - podaje Franklin Templeton. Oznacza to firmy, które mogą generować zyski nawet w czasach wysokiej inflacji.

Firmy te są zwykle zbudowane na regularnej lub konsumpcyjnej sprzedaży produktów i usług, przy minimalizacji kosztów łańcucha dostaw. Przewagę na rynku inflacyjnym mają te firmy, które mogą zapewnić produkcję w ramach własnej struktury z minimalnym outsourcingiem.

3) Dywersyfikacja w kierunku inwestycji alternatywnych

W związku z tym, że inflacyjne otoczenie rynkowe znacząco ogranicza zyski przedsiębiorstw, uniemożliwiając jednocześnie tanie pożyczanie na rozwój lub działalność, do głosu dochodzą alternatywne rynki inwestycyjne, które z kolei pozwalają na aprecjację pieniądza w różnych warunkach rynkowych. Popularne inwestycje alternatywne to na przykład alkohol inwestycyjny czy numizmaty.

4) Ekologia

Firma inwestycyjna Franklin Templeton wskazuje również na zmianę w marketingu wielu produktów. W najbliższej dekadzie marketing wielu firm powinien skupić się na promowaniu produktów, które pomagają chronić przyrodę, a przynajmniej jej nie obciążają.

Firmy, które praktykują ten marketing, będą miały większe szanse na sprzedaż swoich produktów niż firmy, które ignorują tę technikę - twierdzi Franklin Templeton.

Zmiana postrzegania środowiska przez społeczeństwo będzie dużym problemem, który firmy będą musiały ogarnąć, aby przetrwać i osiągać zyski w niegościnnym środowisku wysokiej inflacji.

Podsumowanie

W ostatnich latach świat przechodzi wiele zmian. W 2022 r. szczególnie rynek akcji był nękany przez znaczne pogorszenie koniunktury spowodowane rosnącą inflacją. To spowodowało przesunięcie kapitału do gotówki lub innych aktywów inwestycyjnych. Zmiana sentymentu w tym roku jest bardzo wyraźna, a dzięki wizji Franklin Templeton Investment nawet inwestorzy indywidualni mogą przygotować się na kolejną dekadę handlu.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Sztuczna inteligencja: ogromny trend technologiczny czy bańka?

Wprowadzenie ChatGPT przez OpenAI i związany z tym szum sprawiły, że generatywna AI znalazła się na radarze firm venture capital i technologicznych, które chcą zainwestować pieniądze w czasach kryzysu. Narzędzia generatywnej sztucznej inteligencji OpenAI mogą pozornie robić wszystko, od pisania poezji i kodu po tworzenie dzieł sztuki. wywołało wiele emocji w tej dziedzinie. A zarówno […]

Revolut opóźnia wydanie własnej kryptowaluty

Revolut, londyński challenger bank z siedzibą w Londynie, opóźnił uruchomienie swojej natywnej kryptowaluty o nazwie RevCoin. Financial News (FN) poinformował, że upadek giełdy kryptowalut FTX może być głównym powodem, powołując się na osoby zaznajomione ze sprawą. Revolut opóźnia debiut RevCoin Kryptowaluta miała ujrzeć światło dzienne pod koniec ubiegłego roku, ale plany Revoluta uległy zmianie. Przedłużająca […]

Akcje Google (GOOGL)  - jak inwestować, cena, kurs, wykres, dywidendy, gdzie kupić

Google (Alphabet) to amerykańska firma technologiczna, która zaczynała od produktów i usług w branży internetowej i oprogramowania komputerowego. Dziś jednak jej macki sięgają znacznie dalej i można ją nazwać gigantem technologicznym. Jest właścicielem wielu spółek zależnych, które zajmują się rozwojem sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego, technologii chmury czy środków służących poprawie ludzkiego zdrowia. W 2009 roku […]

Tysiące użytkowników PayPal ofiarą wycieku danych

Konta 34 942 użytkowników PayPal zostały zhakowane między 2 a 6 grudnia 2022 roku przez nieuprawnione osoby poprzez atak typu credential stuffing. Hakerzy potencjalnie uzyskali dostęp do danych osobowych klientów, w tym ich imienia i nazwiska, adresu, daty urodzenia, numeru identyfikacji podatkowej i numeru ubezpieczenia społecznego. Ataki typu credential stuffing mają miejsce, gdy hakerzy próbują […]

Akcje Apple (AAPL) - jak inwestować, cena, kurs, wykres, dywidendy, gdzie kupić

Na świecie jest ponad 600 milionów użytkowników Apple. Posiadają oni około 1,4 miliarda aktywnych urządzeń Apple (iPhone, iPad, iPod, Mac i inne). Same te liczby są niesamowite, a także stawiają Apple w czołówce najbardziej wartościowych firm na świecie (według magazynu Forbes). To oczywiście czyni firmę bardzo interesującą z perspektywy inwestowania w akcje. W tym obszernym […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star