Kalifornia zakazuje Tesli nazywania autopilota Full Self-Driving

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 29 grudnia 2022
ikona autora biały
tesla akcje tsla

Władze w Kalifornii uchwaliły prawo zabraniające Tesli i innym producentom sprzedawania technologii wspomagania kierowcy jako całkowicie bezobsługowej. Takie informacje podaje Gizmodo.

Innowacja dotyczy twórców, których systemy nie są w pełni autonomiczne. Zgodnie z dokumentem, producenci i sprzedawcy pojazdów muszą zaoferować konsumentom "jasny opis" funkcji i ich ograniczeń.

Firmy nie mogą nazywać ani opisywać żadnych elementów częściowej automatyzacji w materiałach marketingowych przy użyciu mylącego języka. Konsumenci muszą być wyraźnie świadomi braku pełnej autonomii w takich pojazdach - twierdzą ustawodawcy.

Zmiany wejdą w życie 1 stycznia 2023 r. Naruszenie zasad będzie traktowane jako stosowanie reklamy wprowadzającej w błąd.

Innowacja może bezpośrednio wpłynąć na system Full Self-Driving w pojazdach Tesli. W sekcji wsparcia na stronie firmy czytamy, że Autopilot i FSD nie zwalniają kierowcy z udziału w prowadzeniu pojazdu. Jednak nazwa systemu Full Self-Driving może podpaść pod nowe prawo.

Właściciele samochodów Tesla wcześniej pozwali firmę za rzekomo fałszywą reklamę autopilota. Producent zaprzeczył zarzutom i złożył wniosek o oddalenie pozwu.

Przypomnimy, że w październiku media informowały o śledztwie Departamentu Sprawiedliwości USA w sprawie obietnic reklamowych Tesli dotyczących autopilota.

W sierpniu amerykański rzecznik konsumentów Ralph Nader wezwał do zakazu stosowania systemu FSD ze względu na jego "niebezpieczne i nieodpowiedzialne działania".

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Sztuczna inteligencja: ogromny trend technologiczny czy bańka?

Wprowadzenie ChatGPT przez OpenAI i związany z tym szum sprawiły, że generatywna AI znalazła się na radarze firm venture capital i technologicznych, które chcą zainwestować pieniądze w czasach kryzysu. Narzędzia generatywnej sztucznej inteligencji OpenAI mogą pozornie robić wszystko, od pisania poezji i kodu po tworzenie dzieł sztuki. wywołało wiele emocji w tej dziedzinie. A zarówno […]

Revolut opóźnia wydanie własnej kryptowaluty

Revolut, londyński challenger bank z siedzibą w Londynie, opóźnił uruchomienie swojej natywnej kryptowaluty o nazwie RevCoin. Financial News (FN) poinformował, że upadek giełdy kryptowalut FTX może być głównym powodem, powołując się na osoby zaznajomione ze sprawą. Revolut opóźnia debiut RevCoin Kryptowaluta miała ujrzeć światło dzienne pod koniec ubiegłego roku, ale plany Revoluta uległy zmianie. Przedłużająca […]

Akcje Google (GOOGL)  - jak inwestować, cena, kurs, wykres, dywidendy, gdzie kupić

Google (Alphabet) to amerykańska firma technologiczna, która zaczynała od produktów i usług w branży internetowej i oprogramowania komputerowego. Dziś jednak jej macki sięgają znacznie dalej i można ją nazwać gigantem technologicznym. Jest właścicielem wielu spółek zależnych, które zajmują się rozwojem sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego, technologii chmury czy środków służących poprawie ludzkiego zdrowia. W 2009 roku […]

Tysiące użytkowników PayPal ofiarą wycieku danych

Konta 34 942 użytkowników PayPal zostały zhakowane między 2 a 6 grudnia 2022 roku przez nieuprawnione osoby poprzez atak typu credential stuffing. Hakerzy potencjalnie uzyskali dostęp do danych osobowych klientów, w tym ich imienia i nazwiska, adresu, daty urodzenia, numeru identyfikacji podatkowej i numeru ubezpieczenia społecznego. Ataki typu credential stuffing mają miejsce, gdy hakerzy próbują […]

Akcje Apple (AAPL) - jak inwestować, cena, kurs, wykres, dywidendy, gdzie kupić

Na świecie jest ponad 600 milionów użytkowników Apple. Posiadają oni około 1,4 miliarda aktywnych urządzeń Apple (iPhone, iPad, iPod, Mac i inne). Same te liczby są niesamowite, a także stawiają Apple w czołówce najbardziej wartościowych firm na świecie (według magazynu Forbes). To oczywiście czyni firmę bardzo interesującą z perspektywy inwestowania w akcje. W tym obszernym […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star