MUFG inwestuje 200 mln dolarów w indonezyjski bank cyfrowy Akulaku

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 28 grudnia 2022
ikona autora biały
mufg

Mitsubish UFJ Finanicial Group (MUFG), japoński holding bankowy i firma świadcząca usługi finansowe, zainwestowała 200 milionów dolarów w Akulaku, platformę bankowości i finansów cyfrowych z siedzibą w Indonezji. Akulaku jest nazwą biznesową firmy Silvrr Technology Co Limited.

MUFG dąży do zwiększenia bazy klientów w Azji Południowo-Wschodniej

MUFG powiedział, że celem inwestycji jest zwiększenie bazy klientów w regionie Azji Południowo-Wschodniej. Dla Akulalu, nowa inwestycja jest dodatkiem do 100 milionów dolarów finansowania, które otrzymał wcześniej w lutym od Siam Commercial Bank PLC, wiodącego banku komercyjnego w Tajlandii.

Akulaku, w oświadczeniu wydanym w poniedziałek, wyjaśnił, że finansowanie pomoże nadać życie jego misji dostarczania usług bankowych do niezadłużonych rynków w regionie. Indonezyjska firma fintech zauważyła:

"Przyszłe plany rozwoju firmy [Akulaku] są zgodne z planami MUFG, a wspólna ekspansja firm na nowe terytoria, rynki i produkty przyspieszy w kierunku 2023 roku".

MUFG i Akulaku planują nowe partnerstwo

W ramach inwestycji, Akulaku zawarło umowę z MUFG, aby współpracować z firmami tej ostatniej w całej Azji Południowo-Wschodniej. Obszary współpracy obejmują rozwój produktu, dystrybucję, finansowanie i technologię.

"Silne możliwości technologiczne Akulaku w zakresie kredytów, zarządzania ryzykiem, bankowości mobilnej i pozyskiwania klientów wniosą solidną wartość do tego partnerstwa"

- wyjaśniła firma fintech, dodając, że obie firmy będą korzystać ze wspólnych umiejętności i wiedzy.

"Azja Południowo-Wschodnia jest kluczowym i drugim domowym rynkiem dla MUFG. Nasza inwestycja w Akulaku jeszcze bardziej ugruntuje nasze zaangażowanie w tym regionie, aby zaspokoić rosnące potrzeby finansowe niezadłużonych klientów"

- wyjaśnił Kenichi Yamato, dyrektor zarządzający i szef Global Commercial Banking Business Unit w MUFG Bank.

Tymczasem w lutym MUFG zamknął Global Open Network Japan, przedsięwzięcie związane z płatnościami online opartymi na blockchainie, które opracował we współpracy z Akamai Technologies. Firma powołała się na trudne warunki w branży płatniczej jako przyczynę. MUFG po raz pierwszy ogłosił plany rozwoju sieci płatności blockchain na początku 2019 roku.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Sztuczna inteligencja: ogromny trend technologiczny czy bańka?

Wprowadzenie ChatGPT przez OpenAI i związany z tym szum sprawiły, że generatywna AI znalazła się na radarze firm venture capital i technologicznych, które chcą zainwestować pieniądze w czasach kryzysu. Narzędzia generatywnej sztucznej inteligencji OpenAI mogą pozornie robić wszystko, od pisania poezji i kodu po tworzenie dzieł sztuki. wywołało wiele emocji w tej dziedzinie. A zarówno […]

Revolut opóźnia wydanie własnej kryptowaluty

Revolut, londyński challenger bank z siedzibą w Londynie, opóźnił uruchomienie swojej natywnej kryptowaluty o nazwie RevCoin. Financial News (FN) poinformował, że upadek giełdy kryptowalut FTX może być głównym powodem, powołując się na osoby zaznajomione ze sprawą. Revolut opóźnia debiut RevCoin Kryptowaluta miała ujrzeć światło dzienne pod koniec ubiegłego roku, ale plany Revoluta uległy zmianie. Przedłużająca […]

Akcje Google (GOOGL)  - jak inwestować, cena, kurs, wykres, dywidendy, gdzie kupić

Google (Alphabet) to amerykańska firma technologiczna, która zaczynała od produktów i usług w branży internetowej i oprogramowania komputerowego. Dziś jednak jej macki sięgają znacznie dalej i można ją nazwać gigantem technologicznym. Jest właścicielem wielu spółek zależnych, które zajmują się rozwojem sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego, technologii chmury czy środków służących poprawie ludzkiego zdrowia. W 2009 roku […]

Tysiące użytkowników PayPal ofiarą wycieku danych

Konta 34 942 użytkowników PayPal zostały zhakowane między 2 a 6 grudnia 2022 roku przez nieuprawnione osoby poprzez atak typu credential stuffing. Hakerzy potencjalnie uzyskali dostęp do danych osobowych klientów, w tym ich imienia i nazwiska, adresu, daty urodzenia, numeru identyfikacji podatkowej i numeru ubezpieczenia społecznego. Ataki typu credential stuffing mają miejsce, gdy hakerzy próbują […]

Akcje Apple (AAPL) - jak inwestować, cena, kurs, wykres, dywidendy, gdzie kupić

Na świecie jest ponad 600 milionów użytkowników Apple. Posiadają oni około 1,4 miliarda aktywnych urządzeń Apple (iPhone, iPad, iPod, Mac i inne). Same te liczby są niesamowite, a także stawiają Apple w czołówce najbardziej wartościowych firm na świecie (według magazynu Forbes). To oczywiście czyni firmę bardzo interesującą z perspektywy inwestowania w akcje. W tym obszernym […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star