MFW wzywa do "nadrobienia zaległości" w zakresie regulacji kryptowalut

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 6 września 2022
ikona autora biały
mfw kryptowaluty

Bankructwa emitentów, giełd i funduszy hedgingowych stały się dodatkowym impulsem do forsowania kompleksowej regulacji aktywów cyfrowych. Takie stwierdzenie padło ze strony MFW.

Eksperci organizacji uważają, że kryptowaluty przeszły z bycia "produktem niszowym" do "produktu masowego". Są wykorzystywane do spekulacji, zabezpieczania się przed osłabieniem walut oraz jako instrumenty płatnicze.

Autorzy opracowań dostrzegli trudności w opracowaniu ram regulacyjnych dla nowej klasy aktywów ze względu na szybką ewolucję rynków, złożoność monitoringu oraz brak praktycznych umiejętności organów nadzoru.

Eksperci wskazywali na niespójne podejście do regulacji aktywów cyfrowych, postulując stworzenie skoordynowanego i kompleksowego globalnego systemu. MFT przyznał:

Niektóre agencje mogą nadać priorytet ochronie konsumentów, inne mogą nadać priorytet bezpieczeństwu i ochronie lub integralności finansowej. Istnieje szereg podmiotów z branży - górników, walidatorów, twórców protokołów - które nie mogą być łatwo objęte tradycyjnymi regulacjami finansowymi.

Globalne ramy regulacyjne uporządkowałyby rynki, pomogłyby zbudować zaufanie konsumentów, wyznaczyłyby granice tego, co jest dopuszczalne i zapewniłyby bezpieczną przestrzeń dla ciągłych innowacji - dodają eksperci.

Ustawa MiCA

Przypomnijmy, że w lipcu Rada Unii Europejskiej i Parlament Europejski wstępnie uzgodniły zapisy projektu ustawy o regulacji kryptowalut MiCA. Przedstawia on zasady obejmujące emitentów niezabezpieczonych kryptowalut, stablecoinów, platform handlowych i depozytowych.

Później członkowie europejskiej Partii Zielonych i Socjalistów zaproponowali rozszerzenie standardów procedur AML/CFT na organizacje zdecentralizowane oraz platformy DeFi i NFT.

Wcześniej senatorowie USA Cynthia Lummis i Kirsten Gillibrand wprowadzili projekt ustawy regulującej tę branżę.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Sztuczna inteligencja: ogromny trend technologiczny czy bańka?

Wprowadzenie ChatGPT przez OpenAI i związany z tym szum sprawiły, że generatywna AI znalazła się na radarze firm venture capital i technologicznych, które chcą zainwestować pieniądze w czasach kryzysu. Narzędzia generatywnej sztucznej inteligencji OpenAI mogą pozornie robić wszystko, od pisania poezji i kodu po tworzenie dzieł sztuki. wywołało wiele emocji w tej dziedzinie. A zarówno […]

Revolut opóźnia wydanie własnej kryptowaluty

Revolut, londyński challenger bank z siedzibą w Londynie, opóźnił uruchomienie swojej natywnej kryptowaluty o nazwie RevCoin. Financial News (FN) poinformował, że upadek giełdy kryptowalut FTX może być głównym powodem, powołując się na osoby zaznajomione ze sprawą. Revolut opóźnia debiut RevCoin Kryptowaluta miała ujrzeć światło dzienne pod koniec ubiegłego roku, ale plany Revoluta uległy zmianie. Przedłużająca […]

Akcje Google (GOOGL)  - jak inwestować, cena, kurs, wykres, dywidendy, gdzie kupić

Google (Alphabet) to amerykańska firma technologiczna, która zaczynała od produktów i usług w branży internetowej i oprogramowania komputerowego. Dziś jednak jej macki sięgają znacznie dalej i można ją nazwać gigantem technologicznym. Jest właścicielem wielu spółek zależnych, które zajmują się rozwojem sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego, technologii chmury czy środków służących poprawie ludzkiego zdrowia. W 2009 roku […]

Tysiące użytkowników PayPal ofiarą wycieku danych

Konta 34 942 użytkowników PayPal zostały zhakowane między 2 a 6 grudnia 2022 roku przez nieuprawnione osoby poprzez atak typu credential stuffing. Hakerzy potencjalnie uzyskali dostęp do danych osobowych klientów, w tym ich imienia i nazwiska, adresu, daty urodzenia, numeru identyfikacji podatkowej i numeru ubezpieczenia społecznego. Ataki typu credential stuffing mają miejsce, gdy hakerzy próbują […]

Akcje Apple (AAPL) - jak inwestować, cena, kurs, wykres, dywidendy, gdzie kupić

Na świecie jest ponad 600 milionów użytkowników Apple. Posiadają oni około 1,4 miliarda aktywnych urządzeń Apple (iPhone, iPad, iPod, Mac i inne). Same te liczby są niesamowite, a także stawiają Apple w czołówce najbardziej wartościowych firm na świecie (według magazynu Forbes). To oczywiście czyni firmę bardzo interesującą z perspektywy inwestowania w akcje. W tym obszernym […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star