Mint - recenzja aplikacji Fintech 

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 13 lipca 2022
ikona autora biały
Mint

Mint to wyjątkowa usługa finansów osobistych, która zdobyła wiele nagród dzięki swojej prostocie, użyteczności i inteligentnym narzędziom finansowym. Pozwala między innymi skonfigurować połączenia z kontami finansowymi online, sprawdzić swoją zdolność kredytową i uzyskać dobre oszacowanie wartości netto za faktury i usługi. Co więcej, Mint jest bezpłatny. Jest to możliwe ponieważ usługa często wyświetla ukierunkowane reklamy kart kredytowych i innych produktów finansowych. Czym jest ta aplikacja? Dlaczego jest atrakcyjna dla rynku fintech? O tym piszemy poniżej!

Sztuczna inteligencja w Mint

Deweloperzy Mint wykorzystują technologię uczenia maszynowego (AI), aby zapewnić inteligentniejsze, bardziej spersonalizowane i zautomatyzowane środowisko, które gwarantuje głębszy wgląd w finanse i lepszą ich analizę. Usługa zawiera ulepszone narzędzia nawigacyjne i aktywnie zachęca do ulepszania technik zarządzania pieniędzmi zamiast pasywnego śledzenia kont. Jego aplikacje mobilne są również świetnym rozwiązaniem. 

Prosta konfiguracja Mint

Mint oferuje prezentację wielu funkcji, gdy tworzysz konto, a następnie zaczyna prosić o podanie nazwy użytkownika i hasła do konta bankowego, karty kredytowej i innych kont finansowych. Dzięki apce możesz przeglądać wszystkie swoje konta, wyłączać i włączać funkcje oraz wykonywać inne zadania konfiguracyjne. Najważniejszym z nich są powiadomienia. Kliknij je, a możesz poprosić (lub zrezygnować) z wiadomości e-mail i aktualizacji na miejscu, które ostrzegają Cię na przykład o nadchodzących rachunkach lub zmianach zdolności kredytowej. Możesz również poprosić o powiadomienie, jeśli saldo konta spadnie poniżej określonego poziomu lub dostępność kredytu spadnie poniżej określonej kwoty. To, ile informacji pozwolisz Mint śledzić, zależy wyłącznie od Ciebie. Jeśli chcesz mieć pełny obraz swoich finansów i najlepsze możliwe rekomendacje z usługi, powinieneś połączyć się z jak największą liczbą kont. Jednym z najlepszych aspektów Mint jest to, że już w ciągu kilku chwil po założeniu konta widzi nawyki i trendy w wydatkach, ponieważ pobiera do analizy dane z kilku miesięcy z przeszłości. Innymi słowy, od razu uzyskujesz wgląd w swoją kondycję finansową. Mint ma dostęp do Twojej historii, więc pokazuje, co robiłeś ze swoimi pieniędzmi w ciągu kilku minut od założenia konta. Automatyzacja i wykorzystanie danych historycznych może dać Ci przewagę nad wizualizacją Twoich finansów.

Pieniądze mają znaczenie

Interfejs Mint jest wyjątkowy, zarówno wizualnie, jak i pod względem użyteczności. Jest czysty, ostry, kolorowy i tak prosty, że trudno się zgubić. Ekran przeglądu — pulpit nawigacyjny Minta — również jest transparentny. Pokazuje jednostronicowe podsumowanie każdego elementu twojego obrazu finansowego. Aktualizuje się raz dziennie lub częściej. Możesz także dostosować go, aby zawierał tylko te informacje, które chcesz zobaczyć.

Budżety i cele w Mint

Wiele osób nie lubi budżetowania, ponieważ trudno jest przewidzieć, ile wydasz na zakupy w różnych kategoriach. Mint upraszcza to dla Ciebie, prezentując istniejące dane w formie skategoryzowanych transakcji, które pobiera z twoich kont online. W rzeczywistości, gdy po raz pierwszy wybierzesz Budżety (zakładając, że zaimportowałeś transakcje i skategoryzowałeś je), Mint uruchomi już dla Ciebie wszelkie historie rozliczeniowe. Możesz edytować kategorie budżetu i dodawać własne. Zwykle myślimy o budżecie jako o jednym gigantycznym arkuszu kalkulacyjnym. Mint nazywa każdą kategorię po prostu “budżetem”, który jest dzielony przez pionową linię. Pokazuje kwotę przewidzianą w budżecie w porównaniu z tym, co faktycznie wydałeś (lub otrzymałeś), zarówno poprzez proporcjonalne wypełnienie wiersza, jak i wyświetlanie rzeczywistych liczb.Wykres liniowy pokazuje porównanie twojego budżetu ze średnią krajową. Sekcja celów Mint zawiera dziewięć predefiniowanych celów finansowych oraz opcję tworzenia niestandardowych rozwiązań w oszczędzaniu. Możesz na przykład zaplanować oszczędzanie na wakacje, odkładanie pieniędzy na zaliczkę na dom lub spłatę zadłużenia karty kredytowej. Inteligentne, wieloetapowe kalkulatory pomogą Ci ustalić plan, który będzie działał na rzecz osiągnięcia twoich celów i powiązać go z istniejącym lub nowym kontem Mint.

Sekcja Inwestycje 

Inwestowanie w Mint to najmniej informacyjny i interaktywny obszar. Możesz połączyć się ze swoimi rachunkami maklerskimi i monitorować swoje pozycje. Mint aktualizuje twoje ceny i umożliwia przeglądanie zasobów według najwyższej wartości, najlepszych i najgorszych wyników. Możesz przeglądać wykresy od pięciu dni do jednego roku dla indeksów rynkowych lub akcji. Mint umożliwia również przeglądanie wyników, alokacji i wartości portfela. 

Reklamy i bezpieczeństwo

Mint używa reklamy ukierunkowanej na konkretnego odbiorcę. Usługa dokładnie wie, ile zarabiasz lub płacisz na wszystkich swoich kontach finansowych, a także widzi wszelkie opłaty roczne, które realizujesz, więc może sugerować banki i konta ze swojej sieci reklamowej, które mogą zapewnić lepszą stawkę. Pokazuje nie tylko lepszą stawkę, ale także to, ile możesz zaoszczędzić w ciągu roku, dwóch i trzech lat. Możesz po prostu zamknąć nietrafne reklamy. Rozumiemy, że Mint musi się jakoś finansować i że niektóre z tych reklam mogą być przydatne dla wielu użytkowników. 

Mobilne pieniądze

Kiedyś sprawdzaliśmy nasze portfele lub salda książeczek czekowych, aby zobaczyć dostępne fundusze, gdy byliśmy na świecie, ale obecnie wiele osób wyciąga telefony i ma swoją bankowość w jednej aplikacji. Takie wiadomości są również oferowane przez aplikacje mobilne Mint. Z wyjątkiem kilku kosmetycznych różnic, aplikacje na Androida i iOS są identyczne. Możesz tworzyć konta, transakcje i budżety; otrzymywać powiadomienia; i zobaczyć skróconą wersję trendów. Aplikacja pozwala teraz śledzić transakcje inwestycyjne, cele i rachunki. Ponadto w aplikacji jest też świetny wykres, który dzieli twoje wydatki na transakcje, kategorie i kupców. Możesz zobaczyć, które rachunki są w toku, i przejrzeć listę swoich cyklicznych subskrypcji miesięcznych. Jest też link do przewodnika finansowego po aplikacji, który zawiera wiele artykułów o tym, jak np. COVID-19 może wpływać na twoje finanse. Ten ekran to świetna kompilacja danych, które musisz zobaczyć.

Podsumowanie 

W dzisiejszych czasach niepewności finansowej śledzenie swoich pieniędzy jest ważniejsze, niż kiedykolwiek. Łatwość obsługi, kreatywna prezentacja danych i narzędzi oraz inteligentne narzędzia do finansów osobistych sprawiają, że Mint jest najlepszym wyborem dla osób, które chcą śledzić i zarządzać swoimi dochodami i wydatkami, budżetami, celami oszczędnościowymi i inwestycjami. Jeśli wiesz jak kształtują się twoje finanse, to łatwiej jest podejmować działania, które pozytywnie wpłyną na twoją przyszłość. Fakt, że Mint jest bezpłatny, czyni go jeszcze bardziej atrakcyjnym. Mint po raz kolejny króluje jako wybór w zakresie bezpłatnych usług finansów osobistych z sektora fintech. Warto zatem rozważyć jego wdrożenie do swojej domowej księgowości. 

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Revolut stworzy kryptowalutowy hub na Cyprze

Firma fintech Revolut rozpoczęła tworzenie nowego hubu kryptowalutowego na Cyprze, aby dostosować się do zasad lokalnego regulatora CySEC. Informacje o tym pojawiają się w lokalnych mediach. Hub pozwoli systemowi płatności na przeprowadzanie transakcji kryptowalutowych w UE. Przedstawiciele Revolut powiedzieli, że wspierają ścisłe środki ochrony klienta zaproponowane przez CySEC, aby zapobiec wszelkim rodzajom nadużyć na rynku […]

Chińscy giganci technologiczni przekazali władzom dane o algorytmach

Chińscy giganci technologiczni podzielili się szczegółami swoich algorytmów z regulatorami tego kraju. Informację na ten temat podał serwis CNBC. Chińska Administracja ds. Cyberprzestrzeni (CAC) opublikowała listę 30 algorytmów wraz z krótkim opisem ich przeznaczenia od firm, w tym opracowań gigantów technologicznych, takich jak Alibaba i Tencent. Według dokumentu algorytm firmy ByteDance dla chińskiej wersji TikTok […]

Hyundai utworzy instytut sztucznej inteligencji i robotyki

Hyundai ogłosił utworzenie fundacji Boston Dynamics AI Institute, która ma promować badania nad sztuczną inteligencją i robotyką. We are launching the @BostonDynamics AI institute to recruit talents in diverse areas such as #ArtificialIntelligence and robotics research through e.g. partnerships with universities. Learn more: https://t.co/gQpkX6NEA7 #HyundaiXbostondynamics pic.twitter.com/cmbJNIY3GS — Hyundai Worldwide (@Hyundai_Global) August 12, 2022 Organizacją pokieruje […]

Revolut uruchomi krypto usługi na Cyprze

Firma fintech Revolut otrzymała pozwolenie od Cypryjskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (CYSEC) na oferowanie usług kryptowalutowych w Europejskim Obszarze Gospodarczym (EOG). Informację na ten temat podał serwis CoinDesk. Dostęp do produktów firmy będzie miało 17 mln klientów w EOG. Według Revolut, wybór jurysdykcji jest podyktowany głębokim reżimem regulacyjnym. Wyspiarski stan wcześniej przyciągnął kryptokompanie takie […]

ICO i STO - nowoczesne rozwiązania do gromadzenia kapitału

W obecnych niepewnych czasach wiele osób poszukuje sposobu do zwiększenia swoich zarobków, przeciwdziałania szkodliwej dla zgromadzonych oszczędności inflacji, czy też rozpoczęcia bądź rozwinięcia własnego projektu. Jednymi z ciekawszych sposobów na ostatni z wymienionych mogą być emisje ICO i STO, czyli coinów i tokenów bezpośrednio powiązanych z tak modnymi aktualnie kryptowalutami, smart kontraktami i blockchainem. Jeśli […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star