PayPal dementuje plotki o zakupie Pinterest

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 26 października 2021
ikona autora biały
paypal

Amerykański gigant płatności PayPal powiedział, że nie jest obecnie zainteresowany zakupem platformy mediów społecznościowych Pinterest. Jest to odpowiedź na coś, co firma nazywa "rynkowymi ploatkami.".

Wraz z ogłoszeniem, akcje PayPal wzrosły o ponad 3% w poniedziałek na giełdzie Nasdaq, podczas gdy akcje Pinterest spadły o ponad 12%.

Osoba zaznajomiona ze sprawą powiedziała w środę dla CNBC, że PayPal był na zaawansowanym etapie rozmów w sprawie zakupu Pinterest,.

Akcje Pinterest poszybowały w górę po tym doniesieniu. Notowania spółki zostały dwukrotnie wstrzymane, po czym zamknęły się z ponad 12% wrostem. PayPal, w międzyczasie, zakończył sesję prawie 5% spadkiem.

PayPal rozważał przejęcie firmy za potencjalną cenę około 70 dolarów za akcję. Taka transakcja wyceniłoby Pinterest na około 45 miliardów dolarów. Wycena ta obejmuje preferowane akcje klasy B firmy. Wyłączając je z kalkulacji, transakcja kosztowałaby 39 miliardów dolarów.

Pinterest, który pozwala użytkownikom tworzyć i udostępniać tablice z obrazami, wszedł na giełdę w kwietniu 2019 roku, gdzie został wyceniony na nieco ponad 10 miliardów dolarów. Jego kapitalizacja rynkowa obecnie oscyluje wokół 37 miliardów dolarów.

Social commerce

Jak twierdzi źródło CNBC, PayPal został popchnięty do rozważenia zakupu Pinterest po presji konkurencyjnej ze strony platformy e-commerce Shopify. Shopify bowiem mocno inwestuje w mieszankę e-commerce z fintechem.

PayPal w dużej mierze skorzystał z boomu na zakupy online od początku pandemii koronawirusa. W zeszłym roku postawił się przeciwko rosnącym firmom typu buy-now-pay-later z ofertą "Pay in 4". Potencjalne przejęcie Pinteresta mogłoby pchnąć firmę w kierunku handlu społecznościowego, rosnącej przestrzeni, nad którą pracują już inni giganci technologiczni.

Facebook, na przykład, mocno naciska na uczynienie Instagrama miejscem do robienia zakupów. Ostatniego lata, zaczął testować dedykowany sklep w postaci zakładki na ekranie głównym. Pozwala również użytkownikom na zakupy poprzez regularne posty Instagram, Live, Stories. Przetestował też zakupy na swoje nowej funkcji wideo Reels.

Social commerce pozwala firmom śledzić kliknięcia i zakupy w ich odpowiednich aplikacjach, dzięki czemu mogą udowodnić skuteczność reklam reklamodawcom. To również może pozwolić firmom otrzymać działkę z każdej transakcji.

Problemy z monetyzacją?

Andrew Jeffrey, analityk w Truist Securities, powiedział CNBC w ostatni czwartek, że jest sceptyczny wobec fuzji PayPal-Pinterest. Jeffrey powiedział:

Taki rich po prostu nie ma wiele sensu w dłuższej perspektywie. Jeśli spółka nie będzie w stanie zarabiać na e-commerce (instore) za pomocą Venmo, uważamy, że jej wzrost ostatecznie powróci w kierunku e-commerce, a tego rodzaju spowolnienie nie jest obecnie wyceniane w akcjach.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

ICO i STO - nowoczesne rozwiązania do gromadzenia kapitału

W obecnych niepewnych czasach wiele osób poszukuje sposobu do zwiększenia swoich zarobków, przeciwdziałania szkodliwej dla zgromadzonych oszczędności inflacji, czy też rozpoczęcia bądź rozwinięcia własnego projektu. Jednymi z ciekawszych sposobów na ostatni z wymienionych mogą być emisje ICO i STO, czyli coinów i tokenów bezpośrednio powiązanych z tak modnymi aktualnie kryptowalutami, smart kontraktami i blockchainem. Jeśli […]

Co to jest phishing i jak się przed nim uchronić?

Takie działanie polega na wysyłaniu przez osoby atakujące złośliwych e-maili, których celem jest częstokroć wyłudzenie informacji. Niejednokrotnie zależy im na skłonieniu użytkowników do ujawnienia danych finansowych, uwierzytelniających w rozmaitych systemach lub innych poufnych. Phishing jest przykładem socjotechniki - czyli zbioru technik, które oszuści wykorzystują do manipulowania ludzkim zachowaniem. Obejmują fałszerstwo, przeinaczanie i kłamstwo - wszystkie […]

USA reguluje technologię nadzoru i algorytmy

Amerykańska Federalna Komisja Handlu (FTC) rozpoczęła procedurę mającą na celu uregulowanie technologii nadzoru, algorytmów i bezpieczeństwa danych. #BREAKING: @FTC explores rules cracking down on commercial surveillance and lax data security practices: https://t.co/xnYlPO2dFJ #privacy /1 — FTC (@FTC) August 11, 2022 Agencja opublikowała wstępne zawiadomienie o proponowanych przepisach. Urzędnicy poprosili społeczeństwo o komentarze na temat komercyjnego […]

Współpraca Wise z Plaid daje klientom dostęp do 6000 aplikacji w USA

Wise zawarł umowę open finance z Plaid, aby dać swoim 13 milionom klientów dostęp do tysięcy aplikacji. Z pomocą narzędzia Plaid Core Exchange, klienci są teraz w stanie bezpośrednio połączyć swoje amerykańskie konta Wise z ponad 6000 aplikacji, w tym Venmo, Robinhood, Truebill i Chime. Partnerstwo pozwoli klientom Wise na "wygodne i bezpieczne" przenoszenie pieniędzy […]

Czym jest Rynek Niedźwiedzia i Rynek Byka?

Jeśli chodzi o giełdę, istnieją dwa charakterystyczne wyrazy, które należy wziąć pod uwagę: byk i niedźwiedź. W języku parkietu rynek niedźwiedzia oznacza, że akcje spadają o 20% lub więcej, natomiast hossa (byk) sygnalizuje, że wartości aktywów znacznie wzrastają. Oba te zjawiska są częścią cyklu życia giełdowego, bowiem każdy z nas będzie miał swój udział w […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star