PayPal dementuje plotki o zakupie Pinterest

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 26 października 2021
ikona autora biały
paypal

Amerykański gigant płatności PayPal powiedział, że nie jest obecnie zainteresowany zakupem platformy mediów społecznościowych Pinterest. Jest to odpowiedź na coś, co firma nazywa "rynkowymi ploatkami.".

Wraz z ogłoszeniem, akcje PayPal wzrosły o ponad 3% w poniedziałek na giełdzie Nasdaq, podczas gdy akcje Pinterest spadły o ponad 12%.

Osoba zaznajomiona ze sprawą powiedziała w środę dla CNBC, że PayPal był na zaawansowanym etapie rozmów w sprawie zakupu Pinterest,.

Akcje Pinterest poszybowały w górę po tym doniesieniu. Notowania spółki zostały dwukrotnie wstrzymane, po czym zamknęły się z ponad 12% wrostem. PayPal, w międzyczasie, zakończył sesję prawie 5% spadkiem.

PayPal rozważał przejęcie firmy za potencjalną cenę około 70 dolarów za akcję. Taka transakcja wyceniłoby Pinterest na około 45 miliardów dolarów. Wycena ta obejmuje preferowane akcje klasy B firmy. Wyłączając je z kalkulacji, transakcja kosztowałaby 39 miliardów dolarów.

Pinterest, który pozwala użytkownikom tworzyć i udostępniać tablice z obrazami, wszedł na giełdę w kwietniu 2019 roku, gdzie został wyceniony na nieco ponad 10 miliardów dolarów. Jego kapitalizacja rynkowa obecnie oscyluje wokół 37 miliardów dolarów.

Social commerce

Jak twierdzi źródło CNBC, PayPal został popchnięty do rozważenia zakupu Pinterest po presji konkurencyjnej ze strony platformy e-commerce Shopify. Shopify bowiem mocno inwestuje w mieszankę e-commerce z fintechem.

PayPal w dużej mierze skorzystał z boomu na zakupy online od początku pandemii koronawirusa. W zeszłym roku postawił się przeciwko rosnącym firmom typu buy-now-pay-later z ofertą "Pay in 4". Potencjalne przejęcie Pinteresta mogłoby pchnąć firmę w kierunku handlu społecznościowego, rosnącej przestrzeni, nad którą pracują już inni giganci technologiczni.

Facebook, na przykład, mocno naciska na uczynienie Instagrama miejscem do robienia zakupów. Ostatniego lata, zaczął testować dedykowany sklep w postaci zakładki na ekranie głównym. Pozwala również użytkownikom na zakupy poprzez regularne posty Instagram, Live, Stories. Przetestował też zakupy na swoje nowej funkcji wideo Reels.

Social commerce pozwala firmom śledzić kliknięcia i zakupy w ich odpowiednich aplikacjach, dzięki czemu mogą udowodnić skuteczność reklam reklamodawcom. To również może pozwolić firmom otrzymać działkę z każdej transakcji.

Problemy z monetyzacją?

Andrew Jeffrey, analityk w Truist Securities, powiedział CNBC w ostatni czwartek, że jest sceptyczny wobec fuzji PayPal-Pinterest. Jeffrey powiedział:

Taki rich po prostu nie ma wiele sensu w dłuższej perspektywie. Jeśli spółka nie będzie w stanie zarabiać na e-commerce (instore) za pomocą Venmo, uważamy, że jej wzrost ostatecznie powróci w kierunku e-commerce, a tego rodzaju spowolnienie nie jest obecnie wyceniane w akcjach.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Te akcje spadły o kilkadziesiąt procent od swoich rekordów - Czy to czas, aby je kupić?

Przy niepokojących poziomach inflacji i rosnących stopach procentowych, które wprowadzają na rynek niedźwiedzie nastroje, ostatnie miesiące były trudne dla inwestorów skoncentrowanych na technologii, co widać na wykresie indeksu Nasdaq 100. Tymczasem rynki akcji prawdopodobnie pozostaną niestabilne. Jednak silne spółki będą w stanie przetrwać trudne czasy, a obecna seria problemów makroekonomicznych doprowadziła do obniżenia wycen niektórych […]

Inwestowanie w drony - Wszystko, co musisz wiedzieć

W dzisiejszych czasach ogólnej niepewności, kiedy większość konserwatywnych aktywów nie jest w stanie utrzymać swojej wartości, nie mówiąc już o generowaniu zysków, musimy szukać innych, alternatywnych sposobów inwestowania. Jedną z takich okazji może być rynek dronów, który w ostatnich latach znacząco się rozwija, a także przeszedł duże zmiany legislacyjne. W tym artykule przyjrzymy się bliżej […]

Jakie są alternatywy dla ChatGPT? 

Od momentu uruchomienia, ChatGPT stał się popularnym chatbotem opartym na sztucznej inteligencji i opracowanym przez OpenAI. Umożliwia on użytkownikom uzyskiwanie szczegółowych i ludzkich odpowiedzi na różnorodne pytania. ChatGPT nie tylko udostępnia użytkownikom linki, ale także potrafi rozwiązywać skomplikowane problemy i dostarczać zniuansowanych informacji, co może całkowicie zmienić sposób, w jaki ludzie będą korzystać z wyszukiwarek. […]

Jak korzystać z ChatGPT? 

Do tej pory prawdopodobnie słyszałeś o ChatGPT, prototypie chatbota ogólnego przeznaczenia, na punkcie którego internet ma obecnie obsesję. Szybko stał się dominującym przykładem wpływu treści generowanych przez sztuczną inteligencję w przyszłości, pokazując, jak potężne mogą być te narzędzia. Jest tworzony przez OpenAI, czyli dobrze znanego z opracowania generatora tekstu na obraz DALL-E. Na dzień pisania […]

Programy AI do obrabiania filmów 

Potrzebujesz świetnej, wysokiej jakości filmów, ale brakuje Ci umiejętności lub cierpliwości do edycji? A może uważasz, że programy do edytowania są żmudne i czasochłonne? Dlaczego by zatem nie pozwolić, aby sztuczna inteligencja wykonała za Ciebie te ciężkie zadania? Nie jest tajemnicą, że edycja wideo wymaga wysiłku – od zawsze był to długi i pracochłonny proces. […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star