Revolut może wprowadzić swój własny token użytkowy

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 29 września 2021
ikona autora biały
revolut

Powołując się na osoby zaznajomione ze sprawą, CoinDesk poinformował o zaskakującej inicjatywie. Pozwoliłaby ona użytkownikom Revoluta zarabiać na "tokenach", podobnych do Wirex i Nexo.

Póki co nie znamy zbyt dużo szczegółów. Możliwe jest także, że są to jedynie plotki. Jednak dwa anonimowe źródła powiedziały publikacji, że token Revoluta początkowo skupi się na Europie i innych rynkach poza USA.

Wykluczyli oni również możliwość uruchomienia stablecoina. Zamiast tego porównali token Revolut do BNB od Binance. Sugeruje to, że miałyby być zaprojektowany w taki sposób, aby pozwolić użytkownikom uzyskać dostęp do dodatkowych funkcji i zaoszczędzić na opłatach, gdy dokonują płatności w aplikacji Revolut.

Ponadto, jedno ze źródeł twierdzi, że token Revolut będzie reprezentować więcej niż możliwość inwestycji. Jego posiadanie ma odblokować wiele korzyści dla użytkowników, w tym rabaty, nagrody i dostęp premium.

Jeśli chodzi o czas wydania, źródła wskazały, że jego wdrożenie jest uzależnione od zgody brytyjskiego organu regulacyjnego FCA.

Revolut rozpoczął oferowanie możliwości kupna i sprzedaży kryptowalut cztery lata temu. Jednak dopiero w tym roku zdecydował się znacznie rozszerzyć swoją ofertę. Obecnie ten neo bak obsługuje 53 różnych tokenów.

Co jeszcze planuje Revolut?

Najnowsze wiadomości pojawiają się niedługo po ogłoszeniu przez Revolut, że planuje on rozwinąć swoją platformę handlu akcjami w Stanach Zjednoczonych.

Jednorożec fintechu działa na amerykańskim rynku detalicznym od 2020 roku. Obecnie jest zatwierdzony jako licencjonowany broker-dealer pod marką "Revolut Securities". Aby jeszcze bardziej osłodzić swoją ofertę, broker planuje wprowadzić funkcję handlu frakcyjnego. W ten sposób chce obniżyć poprzeczkę dla młodych inwestorów do zaledwie 1 USD.

Revolut, który oferuje usługi bankowe i handlowe za pośrednictwem aplikacji, zebrał 800 milionów dolarów w rundzie finansowania, która wyceniła firmę na 33 miliardy dolarów. Wycena ta była sześciokrotnym wzrostem w porównaniu do wyceny w 2020 roku - prawie 5,5 mld USD. Spowodowała też, że spółka stała się nawiększym fintechem w Wielkiej Brytanii

Revolut jest jedną z wielu firm fintechowych, które chcą wejść do sektora bankowego, aby zdywersyfikować swoje przychody i zaoferować nowe usługi swoim obecnym klientom.

Rozszerzenie działalności następuje w momencie, gdy rynekalternatyw dla tradycyjnych banków stał się bardzo konkurencyjny. Revolut już teraz rywalizuje z innymi uznanymi graczami, takimi jak Stripe. Stripe niedawno rozszerzył swoje portfolio partnerskich banków, które podpisały umowę na oferowanie usług bankowych pod wspólną marką.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Revolut stworzy kryptowalutowy hub na Cyprze

Firma fintech Revolut rozpoczęła tworzenie nowego hubu kryptowalutowego na Cyprze, aby dostosować się do zasad lokalnego regulatora CySEC. Informacje o tym pojawiają się w lokalnych mediach. Hub pozwoli systemowi płatności na przeprowadzanie transakcji kryptowalutowych w UE. Przedstawiciele Revolut powiedzieli, że wspierają ścisłe środki ochrony klienta zaproponowane przez CySEC, aby zapobiec wszelkim rodzajom nadużyć na rynku […]

Chińscy giganci technologiczni przekazali władzom dane o algorytmach

Chińscy giganci technologiczni podzielili się szczegółami swoich algorytmów z regulatorami tego kraju. Informację na ten temat podał serwis CNBC. Chińska Administracja ds. Cyberprzestrzeni (CAC) opublikowała listę 30 algorytmów wraz z krótkim opisem ich przeznaczenia od firm, w tym opracowań gigantów technologicznych, takich jak Alibaba i Tencent. Według dokumentu algorytm firmy ByteDance dla chińskiej wersji TikTok […]

Hyundai utworzy instytut sztucznej inteligencji i robotyki

Hyundai ogłosił utworzenie fundacji Boston Dynamics AI Institute, która ma promować badania nad sztuczną inteligencją i robotyką. We are launching the @BostonDynamics AI institute to recruit talents in diverse areas such as #ArtificialIntelligence and robotics research through e.g. partnerships with universities. Learn more: https://t.co/gQpkX6NEA7 #HyundaiXbostondynamics pic.twitter.com/cmbJNIY3GS — Hyundai Worldwide (@Hyundai_Global) August 12, 2022 Organizacją pokieruje […]

Revolut uruchomi krypto usługi na Cyprze

Firma fintech Revolut otrzymała pozwolenie od Cypryjskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (CYSEC) na oferowanie usług kryptowalutowych w Europejskim Obszarze Gospodarczym (EOG). Informację na ten temat podał serwis CoinDesk. Dostęp do produktów firmy będzie miało 17 mln klientów w EOG. Według Revolut, wybór jurysdykcji jest podyktowany głębokim reżimem regulacyjnym. Wyspiarski stan wcześniej przyciągnął kryptokompanie takie […]

ICO i STO - nowoczesne rozwiązania do gromadzenia kapitału

W obecnych niepewnych czasach wiele osób poszukuje sposobu do zwiększenia swoich zarobków, przeciwdziałania szkodliwej dla zgromadzonych oszczędności inflacji, czy też rozpoczęcia bądź rozwinięcia własnego projektu. Jednymi z ciekawszych sposobów na ostatni z wymienionych mogą być emisje ICO i STO, czyli coinów i tokenów bezpośrednio powiązanych z tak modnymi aktualnie kryptowalutami, smart kontraktami i blockchainem. Jeśli […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star