Revolut może wprowadzić swój własny token użytkowy

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 29 września 2021
ikona autora biały
revolut

Powołując się na osoby zaznajomione ze sprawą, CoinDesk poinformował o zaskakującej inicjatywie. Pozwoliłaby ona użytkownikom Revoluta zarabiać na "tokenach", podobnych do Wirex i Nexo.

Póki co nie znamy zbyt dużo szczegółów. Możliwe jest także, że są to jedynie plotki. Jednak dwa anonimowe źródła powiedziały publikacji, że token Revoluta początkowo skupi się na Europie i innych rynkach poza USA.

Wykluczyli oni również możliwość uruchomienia stablecoina. Zamiast tego porównali token Revolut do BNB od Binance. Sugeruje to, że miałyby być zaprojektowany w taki sposób, aby pozwolić użytkownikom uzyskać dostęp do dodatkowych funkcji i zaoszczędzić na opłatach, gdy dokonują płatności w aplikacji Revolut.

Ponadto, jedno ze źródeł twierdzi, że token Revolut będzie reprezentować więcej niż możliwość inwestycji. Jego posiadanie ma odblokować wiele korzyści dla użytkowników, w tym rabaty, nagrody i dostęp premium.

Jeśli chodzi o czas wydania, źródła wskazały, że jego wdrożenie jest uzależnione od zgody brytyjskiego organu regulacyjnego FCA.

Revolut rozpoczął oferowanie możliwości kupna i sprzedaży kryptowalut cztery lata temu. Jednak dopiero w tym roku zdecydował się znacznie rozszerzyć swoją ofertę. Obecnie ten neo bak obsługuje 53 różnych tokenów.

Co jeszcze planuje Revolut?

Najnowsze wiadomości pojawiają się niedługo po ogłoszeniu przez Revolut, że planuje on rozwinąć swoją platformę handlu akcjami w Stanach Zjednoczonych.

Jednorożec fintechu działa na amerykańskim rynku detalicznym od 2020 roku. Obecnie jest zatwierdzony jako licencjonowany broker-dealer pod marką "Revolut Securities". Aby jeszcze bardziej osłodzić swoją ofertę, broker planuje wprowadzić funkcję handlu frakcyjnego. W ten sposób chce obniżyć poprzeczkę dla młodych inwestorów do zaledwie 1 USD.

Revolut, który oferuje usługi bankowe i handlowe za pośrednictwem aplikacji, zebrał 800 milionów dolarów w rundzie finansowania, która wyceniła firmę na 33 miliardy dolarów. Wycena ta była sześciokrotnym wzrostem w porównaniu do wyceny w 2020 roku - prawie 5,5 mld USD. Spowodowała też, że spółka stała się nawiększym fintechem w Wielkiej Brytanii

Revolut jest jedną z wielu firm fintechowych, które chcą wejść do sektora bankowego, aby zdywersyfikować swoje przychody i zaoferować nowe usługi swoim obecnym klientom.

Rozszerzenie działalności następuje w momencie, gdy rynekalternatyw dla tradycyjnych banków stał się bardzo konkurencyjny. Revolut już teraz rywalizuje z innymi uznanymi graczami, takimi jak Stripe. Stripe niedawno rozszerzył swoje portfolio partnerskich banków, które podpisały umowę na oferowanie usług bankowych pod wspólną marką.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Te akcje spadły o kilkadziesiąt procent od swoich rekordów - Czy to czas, aby je kupić?

Przy niepokojących poziomach inflacji i rosnących stopach procentowych, które wprowadzają na rynek niedźwiedzie nastroje, ostatnie miesiące były trudne dla inwestorów skoncentrowanych na technologii, co widać na wykresie indeksu Nasdaq 100. Tymczasem rynki akcji prawdopodobnie pozostaną niestabilne. Jednak silne spółki będą w stanie przetrwać trudne czasy, a obecna seria problemów makroekonomicznych doprowadziła do obniżenia wycen niektórych […]

Inwestowanie w drony - Wszystko, co musisz wiedzieć

W dzisiejszych czasach ogólnej niepewności, kiedy większość konserwatywnych aktywów nie jest w stanie utrzymać swojej wartości, nie mówiąc już o generowaniu zysków, musimy szukać innych, alternatywnych sposobów inwestowania. Jedną z takich okazji może być rynek dronów, który w ostatnich latach znacząco się rozwija, a także przeszedł duże zmiany legislacyjne. W tym artykule przyjrzymy się bliżej […]

Jakie są alternatywy dla ChatGPT? 

Od momentu uruchomienia, ChatGPT stał się popularnym chatbotem opartym na sztucznej inteligencji i opracowanym przez OpenAI. Umożliwia on użytkownikom uzyskiwanie szczegółowych i ludzkich odpowiedzi na różnorodne pytania. ChatGPT nie tylko udostępnia użytkownikom linki, ale także potrafi rozwiązywać skomplikowane problemy i dostarczać zniuansowanych informacji, co może całkowicie zmienić sposób, w jaki ludzie będą korzystać z wyszukiwarek. […]

Jak korzystać z ChatGPT? 

Do tej pory prawdopodobnie słyszałeś o ChatGPT, prototypie chatbota ogólnego przeznaczenia, na punkcie którego internet ma obecnie obsesję. Szybko stał się dominującym przykładem wpływu treści generowanych przez sztuczną inteligencję w przyszłości, pokazując, jak potężne mogą być te narzędzia. Jest tworzony przez OpenAI, czyli dobrze znanego z opracowania generatora tekstu na obraz DALL-E. Na dzień pisania […]

Programy AI do obrabiania filmów 

Potrzebujesz świetnej, wysokiej jakości filmów, ale brakuje Ci umiejętności lub cierpliwości do edycji? A może uważasz, że programy do edytowania są żmudne i czasochłonne? Dlaczego by zatem nie pozwolić, aby sztuczna inteligencja wykonała za Ciebie te ciężkie zadania? Nie jest tajemnicą, że edycja wideo wymaga wysiłku – od zawsze był to długi i pracochłonny proces. […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star