Revolut - Jak zacząć, jak korzystać, jakie posiada opłaty?

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 10 sierpnia 2021
ikona autora biały
revolut

Revolut to znana już marka firmy siedzibą w Wielkiej Brytanii, która oferuje szereg nowoczesnych usług neo bankowych za pośrednictwem aplikacji mobilnej i bezpłatnej karty debetowej, polecanej głównie przez pełnoetatowych podróżników i cyfrowych nomadów.


Dzięki aplikacji Revolut, użytkownicy mają możliwość:

 • Wysyłać i odbierać natychmiastowe płatności 24/7 bez żadnych opłat między użytkownikami aplikacji;
 • Monitorować transakcje;
 • Wymieniać waluty poprzez aplikację mobilną;
 • Inwestować i handlować amerykańskimi akcjami
 • Inwestować w aktywa cyfrowe, takie jak Bitcoin;
 • Uzyskać pożyczkę osobistą
 • Złożyć wniosek o kartę kredytową
 • Oszczędzać pieniądze, korzystając z funkcji inteligentnego oszczędzania Revolut (Saving Vault);
 • Otworzyć konto Junior dla dzieci w wieku od 7 do 17 lat;
 • Korzystać ze zintegrowanego w aplikacji narzędzia do planowania budżetu;
 • Wykupić ubezpieczenie i wiele więcej, ponieważ do aplikacji są stale dodawana nowe produkty.

Jak wspomnieliśmy powyżej, Revolut obsługuje darmowe międzynarodowe transfery pieniężne, bezpłatne globalne płatności oraz dostęp do kryptowalut. Wszystkie te rozwiązania mają na celu przełamanie globalnych barier bankowych. W tej chwili ten challenger bank ma ponad 15 milionów użytkowników na całym świecie.

Revolut został założony przez Nikolaya Storonsky'ego i Vlada Yatsenko. Neo bank szczyci się tym, że jest platformą, która zaspokaja potrzeby bankowe użytkowników będących w ciągłym ruchu.


Pierwsze kroki z Revolut - jak zacząć?

Aby rozpocząć korzystanie z Revoluta, należy pobrać aplikację mobilną z Google Play Store lub App Store. Aplikacja jest kompatybilna z zegarkami Apple, iPhone'ami lub iPadami z systemem iOS 10.3 lub nowszym. W przypadku Androida, wymaga ona systemu Android 5.0 Lollipop lub nowszych wersji. Ponadto, aby aplikacja działała, telefon musi mieć ekran o przekątnej co najmniej 3 cale.

Ważne: Unikaj używania osobistego konta Revolut w sprawach biznesowych, ponieważ narusza to wytyczne Revolut. Do celów komercyjnych, używaj Revolut dla Firm, specjalnie zaprojektowanego produktu dla freelancerów i firm. Pozwoli to uniknąć ewentualnego tymczasowego zamrożenia środków.

Dzięki aplikacji, będziesz mógł otworzyć konto Revolut. Aby móc korzystać ze wszystkich funkcji oferowanych przez aplikację, konieczne będzie podanie numeru telefonu komórkowego, nazwiska, adresu, szczegółów płatności oraz doładowanie konta kwotą co najmniej 50 PLN.

Obecnie mieszkańcy następujących regionów mogą otworzyć konto Revolut: Europejski Obszar Gospodarczy (EOG), Australia, Singapur, Szwajcaria i Stany Zjednoczone. Do EOG należą: Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Republika Cypryjska, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Niemcy, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy.


Revolut - jak zweryfikować konto?

Podobnie jak większość platform bankowych, Revolut wymaga od użytkowników weryfikacji tożsamości w ramach procedury KYC. KYC jest konieczne, ponieważ pomaga ograniczyć korupcję, oszustwa, pranie pieniędzy oraz finansowanie terroryzmu. Weryfikacja tożsamości odbywa się za pośrednictwem aplikacji.

Aby przejść przez weryfikację, kliknij w aplikacji na ikonę profilu znajdującą się w lewym górnym rogu. Następnie naciśnij "Personal Details". Kolejnym krokiem jest dostarczenie zdjęcia dokumentu tożsamości wydanego przez rząd oraz selfie własnej twarzy. Jeśli mieszkasz w obcym kraju, Revolut może poprosić o dodatkowe dokumenty. Aby pomóc Ci przejść przez ten etap, Revolut przez cały czas informuje Cię o kolejnych krokach. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami w aplikacji.

Podczas robienia zdjęcia dokumentu, upewnij się, że wszystkie szczegóły są czytelne, a zdjęcie zostało wykonane w jasno oświetlonym miejscu. Dodatkowo, upewnij się, że dane przekazane do Revolut są zgodne z dokumentem.


Obsługiwane karty i waluty Revolut

Do konta Revolut możesz dodać pieniądze za pomocą karty bankowej w następujących walutach: AUD, BGN, CAD, CHF, CZK, DKK, EUR, GBP, HKD, HRK, HUF, JPY, NOK, PLN, RON, SEK, USD, ZAR. Jak podaje Revolut, wkrótce zostanie dodanych więcej możliwości.

Zasada jest taka, że powinieneś dodawać pieniądze w walucie, w której prowadzone jest Twoje konto bankowe. Na przykład, jeśli masz konto bankowe w Polsce, upewnij się, że wpłacasz PLN. Jeśli posiadasz konto w Wielkiej Brytanii wpłacaj GBP i analogicznie. Jeśli tego nie zrobisz, Twój bank przeliczy pieniądze za Ciebie i pobierze opłatę za przewalutowanie.

Revolut obsługuje obecnie płatności kartą i wypłaty z bankomatów w ponad 140 walutach. Co więcej, firma obsługuje bankomaty kompatybilne z kartami Mastercard i Visa. Niestety, na ten moment nie są obsługiwane karty American Express.

W chwili obecnej Revolut nie obsługuje następujących walut: ZWD, CKD, KID, PND, TVD, AMD, FOK, ERN, BTN, EHP, CUC, SHP, GGP, JEP, IMP, SDG, SYP, IRR, PRB, SOS, KPW.


Revolut - jak doładować konto?

Przed przystąpieniem do kolejnego kroku, aplikacja wymaga od użytkowników doładowania konta w kwocie co najmniej 50 PLN, poprzez skorzystanie z dostępnych sposobów wpłaty. Możesz zasilić konto za pomocą przelewu bankowego lub karty bankowej.

Najwygodniejszym sposobem na doładowanie konta Revolut jest użycie karty debetowej lub kredytowej:

 • Otwórz aplikację Revolut i naciśnij "Add money" (przycisk ten znajduje się w głównym oknie startowym, tuż pod dostępnym saldem).
 • Podaj poprawne dane swojej karty bankowej, w tym 16-cyfrowy numer karty, datę ważności, kod CVC i kod pocztowy.
 • Wprowadź kwotę, którą chcesz doładować. Zostanie ona natychmiast zaksięgowana na Twoim koncie Revolut.

Aby dokonać wpłaty za pośrednictwem konta w banku, w swojej aplikacji kliknij "Szczegóły konta" znajdujące się po kliknięciu w "…" na głównym ekranie. Następnie, wybierz preferowaną walutę. Pamiętaj, że musisz wybrać walutę, która znajduje się na Twoim koncie bankowym, aby zminimalizować kosztowne kursy wymiany naliczane przez lokalny bank. Przykładowo, możesz doładować konto używając GBP poprzez unikalne dane lokalnego konta, jeśli przelewasz z konta bankowego w Wielkiej Brytanii. Alternatywnie, możesz użyć szczegółów IBAN z Twoim unikalnym numerem referencyjnym.


Jak zamówić kartę Revolut?

Po otwarciu konta, Revolut wyśle na podany adres odpowiednią kartę debetową. Zanim będzie można zacząć z niej korzystać w 100%, należy ją najpierw aktywować dokonując przynajmniej jednej transakcji. Zanim jednak zamówisz swoją kartę, powinieneś zapoznać się z rodzajami kart dostępnych w Revolut.

Pierwsza z nich to fizyczna karta Revolut. W aplikacji, kliknij na "Cards", wybierz "Physical" i utwórz jedną z nich. Dostawa przedpłaconej karty Revolut na terenie Polski jest całkowicie darmowa. W niektórych krajach może być jednak pobierana minimalna opłata. Będzie to zależało od metody dostawy, którą preferujesz. Aby zamówić specjalne karty, musisz uaktualnić konto do wersji Revolut Premium lub Revolut Metal.

Karta Revolut dostarczana jest w nowoczesnym i stylowym opakowaniu.

Istnieje również możliwość zamówienia specjalnie zaprojektowanych kart. Wzory zmieniają się zależnie od regionu, w którym mieszkasz.

Aby sprawdzić, czy zamówienie karty zostało zrealizowane, w aplikacji kliknij na "Cards" a Revolut wyświetli szczegóły i szacowany czas dostarczenia. Jeśli nie widzisz tych szczegółów, złóż zamówienie na kartę.

Oprócz karty fizycznej, Revolut pozwala użytkownikom zamówić pięć wirtualnych kart, które są dostępne w aplikacji. Karty wirtualne umożliwiają użytkownikom dokonywanie płatności online. Zaletą karty wirtualnej jest to, że nie można jej zgubić. Aby zamówić kartę wirtualną, kliknij na "Cards" i wybierz "Virtual". Karta ta pojawi się w Twojej aplikacji natychmiast po zamówieniu.

Jeśli chcesz wypłacać gotówkę z bankomatu, musisz oprócz karty wirtualnej zamówić również kartę fizyczną.

Jak aktywować kartę Revolut?

Aby aktywować kartę Revolut, musisz potwierdzić swoją tożsamość. Karta wirtualna może być używana do transakcji online natychmiast po weryfikacji. Warto jednak pamiętać, że płatności zbliżeniowe i internetowe fizycznej karty Revolut zostaną aktywowane dopiero po dokonaniu przynajmniej jednej transakcji z użyciem chipu w sklepie.

Za pomocą zwykłej karty Revolut bez problemu wypłacisz gotówkę z dowolnego bankomatu.

Rodzaje kont Revolut

Revolut ma cztery różne poziomy kont i kart, w tym Revolut Standard, Revolut Plus, Revolut Premium i Revolut Metal. Poniżej przedstawiamy najlepsze funkcje dla każdego typu konta (dla rynku Brytyjskiego):

Aby zobaczyć szczegółową listę funkcji planów dostepnych w aplikacji Revolut, sprawdź powyższy obrazek. Poniżej przedstawiamy krótki opis każdego planu:

Konto Standard

Konto Standard w Revolut jest darmowe. Do konta Standard dołączona jest przedpłacona karta Revolut Visa, która jest połączona z aplikacją. Możesz używać tej karty do dokonywania zakupów w ponad 110 walutach po międzybankowym kursie wymiany.

Konto Plus

Jest to zaawansowana wersja konta Standard, z dodatkowymi funkcjami, takimi jak personalizowane karty, priorytetowa obsługa klienta 24/7, dostęp do funkcji Junior, ochrona biletów, ochrona przed zwrotami i wiele innych, w tym dzienne oprocentowanie oszczędności w wysokości 0,3% APY.

Konto Premium

Konto Premium Revolut jest wyposażone w dodatkowe korzyści oprócz tych oferowanych na koncie Standard. Przykładowo, użytkownicy Premium mają możliwość dokonywania nieograniczonych przelewów międzynarodowych w 15 głównych walutach, a także otrzymywania międzybankowego kursu wymiany walut i wyższych limitów operacji. Ponadto, karta Visa Premium Revolut ma konfigurowalne kolory i jest dostarczana przez Global Express za darmo.

Klienci w tej kategorii otrzymują priorytetową obsługę klienta w aplikacji. Konto umożliwia również dostęp do loży lotniskowych z funkcją SmartDelay (gdy loty są opóźnione o więcej niż 1 godzinę) dla Ciebie + 1 znajomego.

Użytkownik otrzymuje również bezpłatne przelewy, bezpłatne zagraniczne ubezpieczenie medyczne, bezpłatne nieograniczone wolumeny walutowe, ubezpieczenie opóźnionego bagażu, bezpłatną eksperową dostawę karty do 180 krajów w ciągu jednego do trzech dni roboczych oraz dostęp do inwestowania w kryptowaluty. Ten plan umożliwia również uzyskanie dziennego oprocentowania oszczędności w wysokości 0,3% APY.

Konto Metal

Jest to czwarty i najwyższy poziom konta oferowanego przez Revolut. Karta ta posiada wszystkie funkcje konta premium.

Dodatkowo, korzyści obejmują metalową kartę zbliżeniową oraz zwrot "excessu" w przypadku wynajmu samochodu przez pierwsze 31 dni podróży. Umożliwia również dzienne oprocentowanie oszczędności w wysokości 0,65% APY oraz dostęp do loży lotniskowych z funkcją SmartDelay (gdy loty są opóźnione o więcej niż 1 godzinę) dla Ciebie + 3 znajomych!


Revolut dla firm

Konto Revolut dla Firm jest dostosowane do potrzeb firm. Posiada również oddzielny plan dla freelancerów.

Konto biznesowe zostało zaprojektowane, aby pomóc firmom obniżyć dodatkowe koszty związane z kursami wymiany walut, przelewami zagranicznymi i innymi opłatami poprzez ograniczenie zbędnej biurokracji i formalności.

Revolut dla Firm jest idealny dla przedsiębiorstw, które prowadzą działalność międzynarodową. Może on pomóc właścicielom firm w generowaniu faktur lub płaceniu kontrahentom w obrębie różnych krajów i walut.

Podobnie jak w przypadku konta osobistego, Revolut również posiada kilka różnych poziomów: Free, Grow, Scale i Enterprise.


Funkcje aplikacji/karty Revolut

Aplikacja mobilna i karta Revolut posiadają unikalne funkcje dopasowane do potrzeb użytkowników. Wśród tych funkcji znajdują się m.in

Zautomatyzowane i spersonalizowane przelewy

Aplikacja Revolut pozwala na wygodne wysyłanie pieniędzy lokalnie lub za granicę. Aplikacja posiada narzędzie automatycznych płatności cyklicznych, które jest idealne do opłacania subskrypcji lub regularnych rachunków. Aby skorzystać z tej funkcji, użytkownicy muszą skonfigurować płatności i odbiorcę. Aplikacja pozwala również na szybkie i wygodne składanie próśb o przekazanie pieniędzy.

Skarbce oszczędnościowe

Aplikacja Revolut umożliwia użytkownikom zakładanie skarbców oszczędnościowych. Skarbce mogą być połączone z narzędziem do gromadzenia oszczędności, gdzie użytkownicy mogą ustawiać regularne cotygodniowe lub comiesięczne wpłaty lub dokonywać dowolnych wpłat. Aplikacja umożliwia użytkownikom dostosowanie skarbców oszczędnościowych poprzez nadanie im konkretnej nazwy i określenie celu oszczędzania. Ciekawą funkcją jest także możliość ustawienia, aby podczas każdych zakupów kwota była zaokrąglana do pełnej liczby. Nadwyżka jest przesyłana właśnie do skarbca.

Narzędzie do planowania budżetu

Dzięki Revolut, użytkownicy mogą ustalać miesięczne budżety i dzienne limity wydatków, wszystko to w interfejsie aplikacji. W tym samym czasie, użytkownicy mogą również wizualnie ocenić swoje wydatki dzięki zakładce analitycznej, która kategoryzuje wszystkie płatności. Narzędzie to oferuje dokładne dane liczbowe i wykresy dotyczące wydatków w procentach.

Ubezpieczenie medyczne dla kont Revolut Premium i Metal

Revolut Travel Limited oferuje polisy medyczne za granicą. Ubezpieczenie obejmuje leczenie stomatologiczne i medyczne w nagłych wypadkach podczas pobytu za granicą.

Z tym ubezpieczeniem użytkownicy otrzymują gwarancję zagranicznej pomocy medycznej w nagłych wypadkach na kwotę 15 milionów funtów. Leczenie dentystyczne w nagłych wypadkach obejmuje maksymalnie kwotę 300 funtów. Ubezpieczenie jest aktywowane natychmiast po opuszczeniu przez klienta miejsca swojego zamieszkania.

Polisa przestaje obowiązywać po powrocie klienta z podróży do domu, o północy w dniu zakończenia wskazanym w ostatnim wyciągu z ubezpieczenia lub w momencie zamknięcia konta lub obniżenia jego statusu do konta Standard.

Użytkownicy mają również dostęp do ubezpieczenia od opóźnionego lotu i bagażu, które dotyczy opóźnień powyżej czterech godzin. Za takie przypadki klienci otrzymają maksymalnie £320. W przypadku opóźnienia bagażu powyżej czterech godzin użytkownik może otrzymać do £320 na pokrycie kosztów zastępczej odzieży, kosmetyków i lekarstw.

Użytkownicy kont Metal otrzymują też 20-procentową zniżkę, jeśli zdecydują się na ubezpieczenie swojego sprzętu np. telefonu.

Handel akcjami bez prowizji

Dzięki aplikacji możesz łatwo inwestować w amerykańskie akcje bez żadnych prowizji. Wielu początkujących inwestorów już chwali sobie tę funkcję, ponieważ jest to jeden z najprostszych sposobów na rozpoczęcie inwestowania w akcje, a nawet na otrzymywanie dywidend.

Co więcej, dzięki opcji zakupu ułamkowych udziałów oferowanej przez Revolut, możesz zacząć inwestować już od zaledwie 1 dolara. Od stycznia 2021 roku, do kupna i sprzedaży za pośrednictwem aplikacji Revolut dostępnych jest ponad 800 akcji amerykańskich firm.

Większość z tych firm jest znana na całym świecie, a ich akcje można kupić już za 1 USD. Wśród znanych marek, w których można kupić udziały znajdują się m.in. Apple, Netflix, Nike, PepsiCo i setki innych.

Użytkownik może ustawić powiadomienia cenowe w czasie rzeczywistym. W ten sposób może śledzić ceny akcji i kupić je po przystępnej dla niego cenie. Co więcej, inwestorzy otrzymujący dywidendy mogą teraz otrzymywać powiadomienia, gdy wypłaty zostaną zaksięgowane na ich kontach.

Liczba transakcji bez prowizji w miesiącu według typu konta:

 • Standard - 1 transakcja bez prowizji miesięcznie
 • Plus - 3 transakcje miesięcznie bez prowizji
 • Premium - 5 transakcji miesięcznie bez prowizji
 • Metal - nieograniczony handel bez prowizji

WAŻNE: Opłata za usługi powiernicze zmieni się z jednego punktu bazowego wartości aktywów (0,01%) rocznie na dwanaście punktów bazowych wartości aktywów (0,12%) rocznie. Zastosowanie mogą mieć również odpowiednie opłaty SEC i FINRA za obrót amerykańskimi papierami wartościowymi.

Zastrzeżenie: Przed rozpoczęciem handlu z Revolut, zawsze zalecane jest sprawdzenie najnowszych aktualizacji pod tym linkiem.


Opłaty Revolut

Revolut pobiera różne opłaty za różne operacje na platformie. Większość opłat różni się w zależności od rodzaju konta. W przypadku konta Standard, firma nie pobiera żadnych opłat abonamentowych. Dodatkowo, dodawanie pieniędzy do konta jest darmowe. Jeśli jednak doładujesz konto kartą wydaną poza regionem EOG, będziesz musiał zapłacić niewielką opłatę na pokrycie kosztów.

Opłaty za wypłaty z bankomatów

Do konta Standard również dołączona jest darmowa karta. Nadal jednak musisz uwzględnić opłatę za dostawę (od 23 kwietnia 2021 roku Revolut wskazuje kwotę pobraną za standardową lub ekspresową dostawę przed zamówieniem karty Revolut w aplikacji. Jak zawsze, opłata za dostawę może się różnić w zależności od tego, gdzie chcesz ją otrzymać).

Konto Standard ma również darmowe wypłaty z bankomatów do 800 PLN na miesiąc. Po przekroczeniu tego limitu obwiązuje opłata w wysokości 2%. Wysyłanie pieniędzy do innych użytkowników Revolut jest również bezpłatne (Od 23 kwietnia 2021 r. Revolut zaczął stosować limit wypłat gotówkowych. Po jego przekroczeniu również naliczana jest opłata. Opłata za wypłatę pozostaje na poziomie 2% jak poprzednio, ale firma ustaliła minimalną kwotę podatku w wysokości 5 PLN. Oznacza to, że płacisz albo 5 PLN albo 2% kwoty za wypłatę).

Konto Premium wymaga opłacenia członkostwa w wysokości 29.99 PLN miesięcznie. Doładowanie konta Premium nie wiąże się z żadnymi kosztami. Podobnie jak w przypadku konta podstawowego, dodawanie środków za pomocą kart spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego będzie wiązało się z niewielką opłatą.

Twoja pierwsza karta Revolut będzie również darmowa, natomiast każda kolejna wymiana będzie Cię kosztować dodatkowe 20 funtów. W przypadku konta Premium, wypłaty z bankomatów do 1600 PLN funtów lub równowartość tej kwoty w ciągu miesiąca są darmowe. Wszystko ponad to podlega 2% dopłacie. W porównaniu z darmową kartą Revolut Standard, karta Revolut Premium posiada wyższe limity darmowych wypłat z bankomatów oraz specjalny pakiet ubezpieczeń podróżnych.

W przypadku konta Metal opłata abonamentowa wynosi 49.99 PLN. Doładowanie konta jest darmowe dla kart w regionie EOG. Wypłaty z bankomatów do 3000P LN lub równowartości tej kwoty w ciągu miesiąca są darmowe. Wszystko powyżej wyżej wymienionych limitów wiąże się z dodatkową opłatą w wysokości 2%.

Opłaty za międzynarodowe przekazy pieniężne

Od 23 kwietnia 2021 roku Revolut łączy przelewy międzynarodowe i SWIFT w jedną prostą i przejrzystą kategorię o nazwie "płatności międzynarodowe".

Opłata za płatności transgraniczne wynosi teraz od 0,3 € do 5 €, w zależności od przelewanej kwoty i kraju odbiorcy. Klienci Premium i Metal nadal mogą korzystać z bezpłatnego limitu przelewów, a przelewy w euro w krajach SEPA (w tym w Wielkiej Brytanii) pozostają bezpłatne dla wszystkich klientów.

 • Standard i Plus. Brak darmowych przelewów. Plany te są najbardziej odpowiednie dla klientów, którzy sporadycznie wykonują przelewy międzynarodowe.
 • Premium. Jeden darmowy przelew międzynarodowy w miesiącu. Ta opcja jest najbardziej odpowiednia dla klientów, którzy wykonują przelewy międzynarodowe co miesiąc.
 • Metal. Trzy darmowe przelewy międzynarodowe. Jest to opcja najbardziej odpowiednia dla osób, które często wysyłają przelewy międzynarodowe.

Więcej informacji i przykładów dotyczących nowego cennika można znaleźć tutaj.

Warto również zauważyć, że Revolut pobiera prowizję w wysokości 1-2% podczas weekendowej zamiany walut. Warto mieć to na uwadze, ponieważ przed tą opłatą nie da się uciec, nawet korzystając w wyższego abonamentu.


Kryptowaluty w aplikacji Revolut

Jedną z wyjątkowych cech Revolut jest funkcja kupna i sprzedaży kryptowalut. Poprzez aplikację, użytkownicy mogą kupować i sprzedawać obsługiwane kryptowaluty oraz śledzić wahania rynku. Od 9 kwietnia 2021 r. platforma obsługuje następujące aktywa cyfrowe:

 • Bitcoin (BTC),
 • Bitcoin Cash (BCH),
 • Ethereum (ETH),
 • Litecoin (LTC),
 • Ripple (XRP),
 • Stellar (XLM),
 • EOS (EOS),
 • OMG Network (OMG),
 • 0x (ZRX),
 • Tezos (XTZ),
 • Bancor (BNT),
 • Cardano (ADA),
 • Filecoin (FIL),
 • Loopring (LRC),
 • Numerai (Numerai),
 • Orchid (OXT),
 • Synthetix (SNX),
 • The Graph (GRT),
 • Universal Market Access (UMA),
 • Uniswap (UNI),
 • Yearn Finance (YFI).

Po zakupie kryptowalut, aplikacja Revolut bezpiecznie przechowuje je na "zbiorczym" koncie połączonym z gorącymi i zimnymi portfelami.

Za pośrednictwem aplikacji Revolut użytkownicy mogą śledzić, jak ich ulubione cyfrowe aktywa zachowują się w czasie, porównując historyczne zmiany cen. Ta funkcja pomaga klientowi podjąć właściwą decyzję, które aktywa kupić lub sprzedać. Można również ustawić alerty cenowe, gdy kryptowaluta osiągnie określoną wartość docelową.

Co więcej, użytkownicy mogą używać kryptowalut w Revolut tak jak każdej innej waluty. Można również je wydawać za pośrednictwem karty Revolut, automatycznie konwertując wydaną kwotę na lokalną walutę.

Aktualizacja z 1 maja 2021 roku: Revolut przypadkowo ogłosił, że klienci z wersją metal będą teraz mogli wypłacać bitcoiny z platformy do zewnętrznego portfela. Wcześniej nie było to możliwe. 

Jak bezpieczny jest Revolut?

Jeśli chodzi o bankowość cyfrową, bezpieczeństwo środków jest bardzo ważne. Revolut wprowadził pewne środki, aby zapewnić, że środki użytkowników pozostają bezpieczne. Aplikacja mobilna Revolut posiada m.in. funkcję identyfikacji odcisku palca do logowania się na konto.

Dla karty Revolut, można spersonalizować niektóre funkcje, aby zminimalizować szanse na oszustwo. Wśród nich znajduje się m.in. możliwość wyłączenia płatności eCommerce, wypłat z bankomatów, czy płatności zbliżeniowych. Kolejnym zabezpieczeniem jest karta wirtualna, z której użytkownicy mogą skorzystać tylko raz.

Dodatkowo, Revolut włączył system antyfraudowy Sherlock. System ten umożliwia Revolutowi otrzymywanie w czasie rzeczywistym powiadomień o oszustwach. W chwili obecnej Revolut pracuje również nad systemem 3D secure.

Revolut współpracuje również z Metropolitan Commercial Bank w zakresie przechowywania środków klientów. To daje użytkownikom ubezpieczenie FDIC na saldach do 250 000 dolarów. Transakcje kartą debetową są chronione przez zasady przetwarzania kart Visa, Mastercard lub Maestro.

Wreszcie, Revolut posiada zabezpieczenie oparte na lokalizacji. Oznacza to, że jeśli Twoja karta zostanie użyta w innym miejscu niż znajduje się Twój telefon, otrzymasz powiadomienie.


Obsługa klienta

Revolut posiada dedykowane biuro obsługi klienta. Z zespołem można skontaktować się poprzez aplikację mobilną za pomocą funkcji czatu. Należy pamiętać, że klienci kont Premium i Metal mają pierwszeństwo w kontaktach z obsługą. Dodatkowo, strona posiada dobrze rozbudowaną sekcję FAQ, która zawiera odpowiedzi na większość pytań klientów.


Zalety

 • Darmowe i natychmiastowe przelewy 24/7 pomiędzy użytkownikami aplikacji.
 • Płacenie za granicą w 150 walutach bez opłat lub z niskimi opłatami.
 • Całodobowa obsługa klienta.
 • Przyjazna dla użytkownika aplikacja z kontrolą nad kontami i kartami.
 • Przelewaj pieniądze po kursie międzybankowym.
 • Błyskawiczne doładowania z głównego konta.
 • Bezpłatne ubezpieczenie podróżne dla klientów Premium i Metal.
 • Możesz tymczasowo zablokować swoją kartę i samodzielnie ją odblokować.
 • Aplikacja jest łatwa w obsłudze i ma świetny design przy jednoczesnym zachowaniu prostoty.
 • Możesz otrzymać wirtualną kartę na zakupy online.
 • Dodatkowe funkcje inteligentnego osczędzania.
 • Handel amerykańskimi akcjami bez prowizji.
 • Revolut zasila Twoje konto dywidendami (dla akcji dywidendowych).
 • Karta kredytowa bez opłat.
 • Zintegrowane narzędzie do budżetowania.
 • Konto Revolut Junior dla dzieci (7-17 lat).

Wady

 • W weekendy, gdy rynki są zamknięte, Revolut nalicza dodatkowe opłaty od transakcji walutowych (1-2%)
 • Niektóre waluty obce mają dodatkową, bliżej niesprecyzowaną marżę.
 • Przelewy zagraniczne powyżej pewniej kwoty miesięcznie są obciążone dodatkową opłatą.
 • Czasami obsługa klienta ma opóźnienia w odpowiedzi dla użytkowników konta Standard.

Podsumowanie

Revolut jest najlepszą opcją dla osób, które lubią podróżować. Na początku powinieneś wybrać darmowe konto i zobaczyć jak sprawuje się dla ciebie aplikacja. Jeżeli uznasz, że jest ona przydatna i pozwala ci zaoszczędzić pieniądze, zawsze możesz uaktualnić je do wyższego poziomu.

Podobne tematy

Czym jest ChatGPT i czy jest naprawdę tak dobry?

Rok 2022 był przełomowy dla sztuki AI. Pojawiło się wiele algorytmów, dzięki którym każdy mógł stworzyć unikalne obrazy z fragmentu tekstu. Różne firmy i indywidualni programiści prześcigali się w tworzeniu systemów i aplikacji internetowych opartych na sieciach neuronowych. DALL-E 2, Midjourney i Stable Diffusion wciąż cieszą się zainteresowaniem i będą popularne jeszcze przez długi czas. […]

Akcje Google (GOOGL)  - jak inwestować, cena, kurs, wykres, dywidendy, gdzie kupić

Google (Alphabet) to amerykańska firma technologiczna, która zaczynała od produktów i usług w branży internetowej i oprogramowania komputerowego. Dziś jednak jej macki sięgają znacznie dalej i można ją nazwać gigantem technologicznym. Jest właścicielem wielu spółek zależnych, które zajmują się rozwojem sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego, technologii chmury czy środków służących poprawie ludzkiego zdrowia. W 2009 roku […]

Jak tanio wysyłać pieniądze za granicę? Dzięki P2P

Wysyłanie pieniędzy za granicę przez tradycyjne firmy oferujące przekazy pieniężne, jak np. Western Union może być czasochłonne i drogie. Całe szczęście w dzisiejszych czasach istnieją lepsze alternatywy. Jedną z nich są kryptowaluty i rynki P2P. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy jak łatwo i tanio wysyłać pieniądze za granicę przy pomocy platformy Binance P2P. Tak więc, zaczynamy! […]

Rola amerykańskich gigantów technologicznych w rozwoju sztucznej inteligencji

Rynek sztucznej inteligencji przeżywa rozkwit od pięciu lat. Wiele firm i organizacji nie tylko bada najnowocześniejsze technologie, ale także wprowadza jakąś formę narzędzia do operacji. Niebagatelną rolę w rozwoju branży odegrały wielkie amerykańskie korporacje informatyczne, zwane gigantami technologicznymi. Co więcej, w porę spojrzeli w przyszłość i dziś można ich niemal nazwać liderami rynku AI. Sprawdźmy, […]

Jak inwestować w Metaverse? | Top 5 akcji Metaverse | Przewodnik dla początkujących

Metaverse to połączenie kilku odrębnych wirtualnych światów, do których ludzie mogą mieć dostęp w dowolnym momencie za pośrednictwem sieci, nosząc zestaw do wirtualnej rzeczywistości (VR). Przewiduje się, że będzie to branża warta wiele miliardów dolarów. Nic więc dziwnego, że inwestorzy chcą się w nią zaangażować. Globalne przedsiębiorstwa, w tym Mastercard, American Express, Meta oraz giganci […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star