TOP 5 akcji technologicznych do długoterminowej inwestycji

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 2 stycznia 2023
ikona autora biały
akcje technologiczne najlepsze

W żadnej epoce w historii ludzkości biznes i technologia nie były tak nierozerwalnie związane jak obecnie. O tym, jakie to ma znaczenie, można przekonać się na podstawie ostatniego raportu Delloite, w którym nakreślono sześć trendów w 2022 r. Wszystkie pokrywają się z przestrzenią technologiczną. Sektory te obejmują technologie kosmiczne, biotechnologię, neurotechnologię, technologię robotyki i technologię energetyczną.

Tendencje te utrzymują się pomimo szerokiego spowolnienia makroekonomicznego na rynku, które faworyzuje akcje wartościowe, ponieważ inwestorzy ponownie oceniają poziom ryzyka w świetle obaw przed recesją.

Analitycy przewidują, że wiodący dostawcy technologii będą odgrywać kluczową rolę w pomaganiu przedsiębiorstwom w wykorzystaniu innowacyjnych technologii do przetrwania obecnych zawirowań. W nadchodzących latach prawdopodobnie na pierwszy plan wysunie się również wykorzystanie technologii jako bezpiecznej przystani w czasie recesji, zwłaszcza w sektorze usług.

Metodologia wyboru

Do zestawienia wybrane zostały spółki posiadające długoterminowy katalizator wzrostu i działające w sektorze technologicznym. Szczególny nacisk położyliśmy na przedstawienie podstaw działalności i ocen analityków dla każdej spółki, aby zapewnić czytelnikom pewien kontekst do podejmowania bardziej świadomych decyzji inwestycyjnych. Pamiętaj jednak, że poniższe zestawienie służy jedynie bardziej jako inspiracja, więc powinieneś poddać je własnej szczegółowej analizie przed podjęciem decyzji o zakupie.

Najlepsze akcje technologiczne w 2023 roku

PayPal Holdings, Inc (NASDAQ: PYPL)

PayPal Holdings, Inc (NASDAQ: PYPL) prowadzi platformę technologiczną, która umożliwia dokonywanie płatności cyfrowych w imieniu sprzedawców i konsumentów na całym świecie. Firma udowodniła w ciągu ostatnich kilku miesięcy, że generowane przez nią wolne przepływy pieniężne są bardziej niż zdolne do wytrzymania presji recesji. To sprawia, że jej akcje wydają się idealne do długoterminowego trzymania.

To, w połączeniu z odpornością na recesję, potencjalnie prowadzi do bardzo zrównoważonego profilu wzrostu i wartości.

Mayar Capital, firma zarządzająca aktywami, stwierdziła w swoim liście do inwestorów, że:

"W tym kwartale zakupiliśmy akcje PayPal. PayPal był jedną z najbardziej głośnych ofiar brutalnej lekkomyślności rynku w ciągu ostatnich kilku miesięcy, a akcje spadły o ponad dwie trzecie od szczytu w lipcu do początku marca tego roku. Jednak gdy poddaliśmy PayPal procesowi Mayar Checklist, zidentyfikowaliśmy biznes z wiodącą pozycją na strukturalnie rosnącym rynku."

Apple Inc (NASDAQ: AAPL)

Apple Inc (NASDAQ: AAPL) projektuje, produkuje i sprzedaje smartfony, komputery osobiste, tablety, urządzenia typu wearables i akcesoria. Jest jedną z największych firm na świecie i zbudowała markę, którą posiadają i znają miliardy ludzi na całym świecie.

Firma zdołała zwiększyć przychody nawet w obliczu globalnego spowolnienia i cieszy się zaufaniem legendarnych inwestorów, takich jak Warren Buffett.

Duża korekta ceny akcji Apple spowodowana obawami o recesję spowodowała również, że profil ryzyko-zwrot akcji był bardziej zrównoważony w ciągu ostatnich kilku miesięcy, a wraz z powrotem rynku, akcje wydają się być przygotowane do wzrostu. Spółka ma wskaźnik forward P/E na poziomie około 21 i zwrot z zainwestowanego kapitału na poziomie około 100%. W długim okresie czasu akcje mogą zwrócić inwestorom ponad 10% rocznie. Historia giełdowa spółki potwierdza te przewidywania.

Na koniec III kwartału 2022 aż 140 funduszy hedgingowych w bazie Insider Monkey posiadało akcje Apple Inc (NASDAQ:AAPL) o wartości 144 mld USD, co stanowi wzrost w stosunku do 128 na koniec poprzedniego raportowanego kwartału.

Mastercard Incorporated (NYSE: MA)

Mastercard Incorporated (NYSE: MA) to firma technologiczna zajmująca się przetwarzaniem transakcji i innych produktów i usług związanych z płatnościami. Umożliwia on natychmiastową płatność faktur dostawców z wykorzystaniem uczenia maszynowego i przetwarzania bezpośredniego. Integracja podkreśla wagę, jaką firma przywiązuje do innowacji, jednocześnie utrzymując solidny profil biznesowy, który pozwolił jej wypłacać rosnącą dywidendę dla akcjonariuszy w ciągu ostatnich jedenastu lat.

1 listopada analityk Mizuho Dan Dolev utrzymał rekomendację Buy dla akcji Mastercard Incorporated (NYSE:MA) i obniżył swoją cenę docelową do 380 z 385 dolarów, zauważając, że szacunki na 2022 rok zostały podniesione, ale oczekiwania na przyszły rok zostały obniżone. Baron Funds w swojej nocie do inwestorów napisał:

"W obrębie płatności największą wartość dostarczyła mniejsza ekspozycja na ten słabnący temat oraz lepsze wyniki Mastercard Incorporated. Te globalne sieci płatnicze są postrzegane jako bezpieczne przystanie podczas spowolnienia rynkowego, ale korzystają również z odpornych wolumenów płatności i gwałtownego odbicia w podróżach międzynarodowych".

visa mastercard

Visa Inc (NYSE: V)

Visa Inc (NYSE: V) działa jako firma zajmująca się technologią płatności na całym świecie. Jeden z wiodących gigantów płatniczych. Spółka jest również niezawodną spółką dywidendową z ponad czternastoletnią historią w branży.

2 grudnia analityk Wells Fargo Donald Fandetti utrzymał rekomendację Overweight dla akcji Visa Inc. i podniósł cenę docelową do 250 dolarów z 225 dolarów, zauważając, że uważa się, iż firma jeszcze bardziej zakorzeniła się w globalnym ekosystemie przepływu pieniędzy ze swoimi nowymi produktami, co sprawia, że jeszcze trudniej jest je rozwinąć w jakikolwiek znaczący sposób. Baron Fund, firma zarządzająca aktywami stwierdziła:

"Te globalne sieci płatnicze są postrzegane jako bezpieczne przystanie podczas spadków rynkowych, ale korzystają również z odpornych wolumenów płatności i gwałtownego odbicia w podróżach międzynarodowych" - powiedział

Microsoft Corporation (NASDAQ: MSFT)

Microsoft Corporation (NASDAQ: MSFT) rozwija, licencjonuje i wspiera oprogramowanie, usługi, urządzenia i rozwiązania na całym świecie. 12 grudnia Microsoft podpisał 10-letnią umowę handlową z London Stock Exchange Group na migrację platformy wymiany danych do chmury. W ramach transakcji firma technologiczna umożliwi cyfrową transformację infrastruktury technologicznej LSEG i platform Refinitiv do chmury Microsoft, a w zamian nabędzie 4% udziałów w firmie finansowej, która jest właścicielem londyńskiej giełdy.

26 października analityk RBC Capital, Rishi Jaluria, podtrzymał pozytywną ocenę akcji Microsoft Corporation, ale obniżył cenę docelową do 310 z 380 dolarów.

269 funduszy hedgingowych w bazie Insider Monkey posiadało na koniec trzeciego kwartału 2022 roku akcje Microsoft Corporation o wartości 61,2 mld dolarów, co oznacza wzrost z 258 na koniec poprzedniego raportowanego kwartału, wycenianego na 56 mld dolarów.

Akcje Microsoftu spadły w IV kwartale o 16,6% wraz z szerszą grupą firm zajmujących się oprogramowaniem, a także z powodu rosnących obaw o potencjalne spowolnienie spowodowane czynnikami makroekonomicznymi. Dzieje się tak pomimo tego, że spółka podała mocne kwartalne wyniki finansowe. Baron Funds w liście do inwestorów stwierdza:

"Firma odnotowała 21-procentowy wzrost przychodów, 23-procentowy wzrost dochodu operacyjnego i 35-procentowy wzrost w chmurze Microsoft Cloud, która stanowi obecnie 47% całkowitych przychodów".

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Sztuczna inteligencja: ogromny trend technologiczny czy bańka?

Wprowadzenie ChatGPT przez OpenAI i związany z tym szum sprawiły, że generatywna AI znalazła się na radarze firm venture capital i technologicznych, które chcą zainwestować pieniądze w czasach kryzysu. Narzędzia generatywnej sztucznej inteligencji OpenAI mogą pozornie robić wszystko, od pisania poezji i kodu po tworzenie dzieł sztuki. wywołało wiele emocji w tej dziedzinie. A zarówno […]

Revolut opóźnia wydanie własnej kryptowaluty

Revolut, londyński challenger bank z siedzibą w Londynie, opóźnił uruchomienie swojej natywnej kryptowaluty o nazwie RevCoin. Financial News (FN) poinformował, że upadek giełdy kryptowalut FTX może być głównym powodem, powołując się na osoby zaznajomione ze sprawą. Revolut opóźnia debiut RevCoin Kryptowaluta miała ujrzeć światło dzienne pod koniec ubiegłego roku, ale plany Revoluta uległy zmianie. Przedłużająca […]

Akcje Google (GOOGL)  - jak inwestować, cena, kurs, wykres, dywidendy, gdzie kupić

Google (Alphabet) to amerykańska firma technologiczna, która zaczynała od produktów i usług w branży internetowej i oprogramowania komputerowego. Dziś jednak jej macki sięgają znacznie dalej i można ją nazwać gigantem technologicznym. Jest właścicielem wielu spółek zależnych, które zajmują się rozwojem sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego, technologii chmury czy środków służących poprawie ludzkiego zdrowia. W 2009 roku […]

Tysiące użytkowników PayPal ofiarą wycieku danych

Konta 34 942 użytkowników PayPal zostały zhakowane między 2 a 6 grudnia 2022 roku przez nieuprawnione osoby poprzez atak typu credential stuffing. Hakerzy potencjalnie uzyskali dostęp do danych osobowych klientów, w tym ich imienia i nazwiska, adresu, daty urodzenia, numeru identyfikacji podatkowej i numeru ubezpieczenia społecznego. Ataki typu credential stuffing mają miejsce, gdy hakerzy próbują […]

Akcje Apple (AAPL) - jak inwestować, cena, kurs, wykres, dywidendy, gdzie kupić

Na świecie jest ponad 600 milionów użytkowników Apple. Posiadają oni około 1,4 miliarda aktywnych urządzeń Apple (iPhone, iPad, iPod, Mac i inne). Same te liczby są niesamowite, a także stawiają Apple w czołówce najbardziej wartościowych firm na świecie (według magazynu Forbes). To oczywiście czyni firmę bardzo interesującą z perspektywy inwestowania w akcje. W tym obszernym […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star