Trafigura wykorzysta blockchain Circulor do śledzenia emisji CO2

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 9 października 2021
ikona autora biały
emisja co2 blockchain

Wczoraj Circulor ogłosił umowę z Trafigura, aby zapewnić śledzenie emisji CO2 dla swojego działu handlowego niklu i kobaltu. Oba metale są wykorzystywane w akumulatorach pojazdów elektrycznych (EV).

Circulor ma już rozległe powiązania z sektorem motoryzacyjnym, z Jaguar Land Rover i Volvo jako inwestorami oraz Mercedes i Polestar jako klientami.

Dodatkowo, Circulor pracuje nad inicjatywą Trafigura dotyczącą odpowiedzialnego pozyskiwania surowców, aby zapewnić przejrzystość ESG. Prezes wykonawczy i dyrektor generalny Trafigura Jeremy Weir powiedział:

Trafigura zainwestowała znaczne środki w opracowanie narzędzi do identyfikacji i łagodzenia ryzyka społecznego i związanego z prawami człowieka oraz wpływu na środowisko, w tym emisji dwutlenku węgla, w globalnych łańcuchach dostaw towarów. Oferta Circulor jest sprawdzona, a ich doświadczenie i zasięg rynkowy są szanowane na całym świecie.

Brytyjski startup ma już pewne relacje w łańcuchu dostaw Trafigura, takie jak Finnish Minerals Group, która została ogłoszona w kwietniu.

Innym klientem i inwestorem Circulor jest gigantyczna australijska firma górnicza BHP. Wczoraj ogłosiła ona, że BHP Chile dostarczyła miedź amerykańskiemu producentowi drutu Southwire. Firma twierdzi, że jest to pierwsza taka transakcja neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla, a jej przebieg był śledzony za pomocą blockchaina Circulor.

BHP wypróbowała również platformę blockchain Minehub w 2020 roku. Rozwiązanie to początkowo koncentrowało się na organizacji pracy i wydajności łańcucha dostaw, ale od tego czasu zostało rozszerzone o przejrzystość zrównoważonego rozwoju.

Na początku tego roku Circulor pozyskał 14 milionów dolarów z rundy Series A, prowadzonej przez Westly Group z udziałem Salesforce Ventures i czterech innych firm inwestycyjnych.

Wiele organizacji zdecydowało się na wykorzystanie blockchaina w sektorze towarów. W maju Glencore ogłosiła swoją nową platformę blockchain Re|Source we współpracy z China Molybdenum Co i Eurasian Resources Group. Są one również ukierunkowane na śledzenie kobaltu.

Tymczasem dostawca niklu Nornickel przyjął blockchain do wielu zastosowań, w tym odpowiedzialnego zaopatrzenia jako członek sieci IBM i tokenizacji aktywów towarowych na blockchainie w ramach TokenTrust. Nawiązał również współpracę z fińskim producentem akumulatorów do pojazdów elektrycznych Johnson Matthey w celu zbadania tokenizacji w łańcuchu dostaw.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Te akcje spadły o kilkadziesiąt procent od swoich rekordów - Czy to czas, aby je kupić?

Przy niepokojących poziomach inflacji i rosnących stopach procentowych, które wprowadzają na rynek niedźwiedzie nastroje, ostatnie miesiące były trudne dla inwestorów skoncentrowanych na technologii, co widać na wykresie indeksu Nasdaq 100. Tymczasem rynki akcji prawdopodobnie pozostaną niestabilne. Jednak silne spółki będą w stanie przetrwać trudne czasy, a obecna seria problemów makroekonomicznych doprowadziła do obniżenia wycen niektórych […]

Inwestowanie w drony - Wszystko, co musisz wiedzieć

W dzisiejszych czasach ogólnej niepewności, kiedy większość konserwatywnych aktywów nie jest w stanie utrzymać swojej wartości, nie mówiąc już o generowaniu zysków, musimy szukać innych, alternatywnych sposobów inwestowania. Jedną z takich okazji może być rynek dronów, który w ostatnich latach znacząco się rozwija, a także przeszedł duże zmiany legislacyjne. W tym artykule przyjrzymy się bliżej […]

Jakie są alternatywy dla ChatGPT? 

Od momentu uruchomienia, ChatGPT stał się popularnym chatbotem opartym na sztucznej inteligencji i opracowanym przez OpenAI. Umożliwia on użytkownikom uzyskiwanie szczegółowych i ludzkich odpowiedzi na różnorodne pytania. ChatGPT nie tylko udostępnia użytkownikom linki, ale także potrafi rozwiązywać skomplikowane problemy i dostarczać zniuansowanych informacji, co może całkowicie zmienić sposób, w jaki ludzie będą korzystać z wyszukiwarek. […]

Jak korzystać z ChatGPT? 

Do tej pory prawdopodobnie słyszałeś o ChatGPT, prototypie chatbota ogólnego przeznaczenia, na punkcie którego internet ma obecnie obsesję. Szybko stał się dominującym przykładem wpływu treści generowanych przez sztuczną inteligencję w przyszłości, pokazując, jak potężne mogą być te narzędzia. Jest tworzony przez OpenAI, czyli dobrze znanego z opracowania generatora tekstu na obraz DALL-E. Na dzień pisania […]

Programy AI do obrabiania filmów 

Potrzebujesz świetnej, wysokiej jakości filmów, ale brakuje Ci umiejętności lub cierpliwości do edycji? A może uważasz, że programy do edytowania są żmudne i czasochłonne? Dlaczego by zatem nie pozwolić, aby sztuczna inteligencja wykonała za Ciebie te ciężkie zadania? Nie jest tajemnicą, że edycja wideo wymaga wysiłku – od zawsze był to długi i pracochłonny proces. […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star