Trafigura wykorzysta blockchain Circulor do śledzenia emisji CO2

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 9 października 2021
ikona autora biały
emisja co2 blockchain

Wczoraj Circulor ogłosił umowę z Trafigura, aby zapewnić śledzenie emisji CO2 dla swojego działu handlowego niklu i kobaltu. Oba metale są wykorzystywane w akumulatorach pojazdów elektrycznych (EV).

Circulor ma już rozległe powiązania z sektorem motoryzacyjnym, z Jaguar Land Rover i Volvo jako inwestorami oraz Mercedes i Polestar jako klientami.

Dodatkowo, Circulor pracuje nad inicjatywą Trafigura dotyczącą odpowiedzialnego pozyskiwania surowców, aby zapewnić przejrzystość ESG. Prezes wykonawczy i dyrektor generalny Trafigura Jeremy Weir powiedział:

Trafigura zainwestowała znaczne środki w opracowanie narzędzi do identyfikacji i łagodzenia ryzyka społecznego i związanego z prawami człowieka oraz wpływu na środowisko, w tym emisji dwutlenku węgla, w globalnych łańcuchach dostaw towarów. Oferta Circulor jest sprawdzona, a ich doświadczenie i zasięg rynkowy są szanowane na całym świecie.

Brytyjski startup ma już pewne relacje w łańcuchu dostaw Trafigura, takie jak Finnish Minerals Group, która została ogłoszona w kwietniu.

Innym klientem i inwestorem Circulor jest gigantyczna australijska firma górnicza BHP. Wczoraj ogłosiła ona, że BHP Chile dostarczyła miedź amerykańskiemu producentowi drutu Southwire. Firma twierdzi, że jest to pierwsza taka transakcja neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla, a jej przebieg był śledzony za pomocą blockchaina Circulor.

BHP wypróbowała również platformę blockchain Minehub w 2020 roku. Rozwiązanie to początkowo koncentrowało się na organizacji pracy i wydajności łańcucha dostaw, ale od tego czasu zostało rozszerzone o przejrzystość zrównoważonego rozwoju.

Na początku tego roku Circulor pozyskał 14 milionów dolarów z rundy Series A, prowadzonej przez Westly Group z udziałem Salesforce Ventures i czterech innych firm inwestycyjnych.

Wiele organizacji zdecydowało się na wykorzystanie blockchaina w sektorze towarów. W maju Glencore ogłosiła swoją nową platformę blockchain Re|Source we współpracy z China Molybdenum Co i Eurasian Resources Group. Są one również ukierunkowane na śledzenie kobaltu.

Tymczasem dostawca niklu Nornickel przyjął blockchain do wielu zastosowań, w tym odpowiedzialnego zaopatrzenia jako członek sieci IBM i tokenizacji aktywów towarowych na blockchainie w ramach TokenTrust. Nawiązał również współpracę z fińskim producentem akumulatorów do pojazdów elektrycznych Johnson Matthey w celu zbadania tokenizacji w łańcuchu dostaw.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Revolut stworzy kryptowalutowy hub na Cyprze

Firma fintech Revolut rozpoczęła tworzenie nowego hubu kryptowalutowego na Cyprze, aby dostosować się do zasad lokalnego regulatora CySEC. Informacje o tym pojawiają się w lokalnych mediach. Hub pozwoli systemowi płatności na przeprowadzanie transakcji kryptowalutowych w UE. Przedstawiciele Revolut powiedzieli, że wspierają ścisłe środki ochrony klienta zaproponowane przez CySEC, aby zapobiec wszelkim rodzajom nadużyć na rynku […]

Chińscy giganci technologiczni przekazali władzom dane o algorytmach

Chińscy giganci technologiczni podzielili się szczegółami swoich algorytmów z regulatorami tego kraju. Informację na ten temat podał serwis CNBC. Chińska Administracja ds. Cyberprzestrzeni (CAC) opublikowała listę 30 algorytmów wraz z krótkim opisem ich przeznaczenia od firm, w tym opracowań gigantów technologicznych, takich jak Alibaba i Tencent. Według dokumentu algorytm firmy ByteDance dla chińskiej wersji TikTok […]

Hyundai utworzy instytut sztucznej inteligencji i robotyki

Hyundai ogłosił utworzenie fundacji Boston Dynamics AI Institute, która ma promować badania nad sztuczną inteligencją i robotyką. We are launching the @BostonDynamics AI institute to recruit talents in diverse areas such as #ArtificialIntelligence and robotics research through e.g. partnerships with universities. Learn more: https://t.co/gQpkX6NEA7 #HyundaiXbostondynamics pic.twitter.com/cmbJNIY3GS — Hyundai Worldwide (@Hyundai_Global) August 12, 2022 Organizacją pokieruje […]

Revolut uruchomi krypto usługi na Cyprze

Firma fintech Revolut otrzymała pozwolenie od Cypryjskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (CYSEC) na oferowanie usług kryptowalutowych w Europejskim Obszarze Gospodarczym (EOG). Informację na ten temat podał serwis CoinDesk. Dostęp do produktów firmy będzie miało 17 mln klientów w EOG. Według Revolut, wybór jurysdykcji jest podyktowany głębokim reżimem regulacyjnym. Wyspiarski stan wcześniej przyciągnął kryptokompanie takie […]

ICO i STO - nowoczesne rozwiązania do gromadzenia kapitału

W obecnych niepewnych czasach wiele osób poszukuje sposobu do zwiększenia swoich zarobków, przeciwdziałania szkodliwej dla zgromadzonych oszczędności inflacji, czy też rozpoczęcia bądź rozwinięcia własnego projektu. Jednymi z ciekawszych sposobów na ostatni z wymienionych mogą być emisje ICO i STO, czyli coinów i tokenów bezpośrednio powiązanych z tak modnymi aktualnie kryptowalutami, smart kontraktami i blockchainem. Jeśli […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star