W odpowiedzi na ChatGPT: Google prezentuje chatbota Bard

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 8 lutego 2023
ikona autora biały
google bard ai

Google udostępnił ograniczonej liczbie testerów eksperymentalną usługę Bard AI. Chatbot ze sztuczną inteligencją zbudowany jest na lekkim modelu językowym LaMDA.

Według Sundara Pichai, dyrektora generalnego firmy, narzędzie wykorzystuje informacje z internetu, aby zapewnić "świeże i wysokiej jakości odpowiedzi". Można za jego pomocą rozgryźć skomplikowane odkrycia naukowe, zainspirować się lub poczytać o najlepszych piłkarzach, a następnie znaleźć odpowiednie ćwiczenia z wykorzystaniem piłki. Pichai napisał na blogu:

Bard może być platformą startową dla ciekawości, [na przykład] pomagając wyjaśnić nowe odkrycia teleskopu Jamesa Webba 9-letniemu dziecku.

Dodał, że Google Search będzie wkrótce zawierał funkcje napędzane przez AI, które "przekształcają złożone informacje i różne punkty widzenia w strawne formaty".

Ponadto firma planuje otworzyć dostęp do opartych na LaMDA generatywnych API AI dla niezależnych deweloperów.

Pichai powiedział, że po fazie zamkniętych testów przez zaufanych testerów, Bard stanie się dostępny dla ogółu społeczeństwa w najbliższych tygodniach.

Odpowiedź na ChatGPT?

Konwersacyjne AI firmy jest prawdopodobnie odpowiedzią na popularną usługę ChatGPT firmy OpenAI. Chatbot został nazwany "zabójcą Google" ze względu na jego zdolność do szybkiego wyszukiwania odpowiedzi na złożone pytania. Wywołało to niepokój u giganta technologicznego.

Kierownictwo Google ogłosiło "kod czerwony" i zwróciło się do założycieli firmy Larry'ego Page'a i Sergeya Brina "po radę" w sprawie rozwoju AI. Ten ostatni, jak podaje Forbes, wrócił do pracy nad kodem oprogramowania technologicznego giganta. Urzędnicy korporacji zwrócili uwagę, że Brin złożył wniosek o dostęp do kodu LaMDA.

Przypomnijmy, że w listopadzie 2022 roku OpenAI zaprezentowało konwersacyjnego chatbota ze sztuczną inteligencją o nazwie ChatGPT.

W styczniu 2023 roku Microsoft podpisał wielomiliardową umowę z laboratorium AI. Gigant technologiczny zamierza zintegrować chatbota ze swoją usługą wyszukiwania Bing.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Złoto na nowych szczytach, jaka będzie jego przyszłość?

Złoto przełamało psychologiczny poziom 2 000 USD! Poszukiwanie bezpiecznej przystani dla kapitału inwestycyjnego to niekończący się proces, w którym pieniądze są przenoszone z jednego aktywa na drugie, w celu utrzymania wartości kapitału, a najlepiej jej zwiększenia. Złoto w ciągu ostatnich 6 miesięcy wykazało się wzorowym wzrostem - cena tego towaru zyskała ponad 24%. W tym […]

Rosnące stopy procentowe zawsze prowadziły do krachu giełdowego

W tej chwili akcje są mniej więcej na plusie. Jak na razie jest to powściągliwy wzrost, ale z czasem może się to zmienić. Wszystko obecnie kręci się wokół ostatniego posiedzenia Rezerwy Federalnej. My jednak dziś chcemy się skupić na obecnym cyklu stóp procentowych. I pokazać, co działo się z rynkiem akcji w przeszłości, gdy Fed […]

Swift chwali się wynikami pilotażu blockchaina dla danych z działań korporacyjnych

Międzybankowa kooperatywa Swift z powodzeniem zakończyła swój pilotażowy program działań korporacyjnych oparty na blockchainie, opisując go jako "przekonujące rozwiązanie". Pilotaż - przeprowadzony z sześcioma uczestnikami branży papierów wartościowych, w tym American Century Investments, Citi i Northern Trust - miał na celu zbadanie sposobów zmniejszenia kosztownych ograniczeń związanych z komunikowaniem istotnych wydarzeń korporacyjnych inwestorom. W wyniku […]

Amerykańscy scenarzyści porównują AI do plagiatu

Writers Guild of America East (WGA) stwierdziła, że algorytmy sztucznej inteligencji nie powinny być wykorzystywane do pisania. The WGA’s proposal to regulate use of material produced using artificial intelligence or similar technologies ensures the Companies can’t use AI to undermine writers’ working standards including compensation, residuals, separated rights and credits. #WGAStrong 🧵 1/7 — Writers […]

Te akcje spadły o kilkadziesiąt procent od swoich rekordów - Czy to czas, aby je kupić?

Przy niepokojących poziomach inflacji i rosnących stopach procentowych, które wprowadzają na rynek niedźwiedzie nastroje, ostatnie miesiące były trudne dla inwestorów skoncentrowanych na technologii, co widać na wykresie indeksu Nasdaq 100. Tymczasem rynki akcji prawdopodobnie pozostaną niestabilne. Jednak silne spółki będą w stanie przetrwać trudne czasy, a obecna seria problemów makroekonomicznych doprowadziła do obniżenia wycen niektórych […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star