Władze USA wszczęły dochodzenie w sprawie RealPage

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 29 listopada 2022
ikona autora biały
sztuczna inteligencja nieruchomośći

Departament Sprawiedliwości USA wszczął dochodzenie w sprawie RealPage, firmy tworzącej oprogramowanie do szacowania czynszu oparte na sztucznej inteligencji. Informację na ten temat podał serwis The Register.

Sonda jest następstwem listu do asystenta prokuratora generalnego Wydziału Antymonopolowego Jonathana Kantera od senatorów Amy Klobuchar, Richarda Durbina i Cory'ego Bookera. Ustawodawcy stwierdzili:

Zwracamy się […] o zbadanie ostatnich zarzutów dotyczących antykonkurencyjnej zmowy skutkującej znacznymi podwyżkami czynszów.

Ich zdaniem algorytm cenowy RealPage może zachęcać wynajmujących do pobierania rekomendowanych przez program opłat. To zwiększa presję na koszty i zmniejsza dostępność ofert - dodali senatorowie.

Oprogramowanie RealPage uwzględnia różne rodzaje danych i oferuje właścicielom wycenę nieruchomości. Pod uwagę brane są wielkość, lokalizacja i wartość czynszowa pobliskich mieszkań. Użytkownicy systemu mogą decydować o przyjęciu lub odrzuceniu ofert programu.

Wcześniej pięciu najemców pozwało RealPage i oskarżyło firmę o umożliwienie właścicielom nieruchomości zmowy i działania jako "kartel" w celu podniesienia cen. Program rzekomo doradzał właścicielom mieszkań pozostawienie określonej liczby mieszkań wolnych w celu zwiększenia popytu i ustalenia wyższych opłat.

Jeśli audyt stwierdzi, że algorytm pozwalał na manipulowanie rynkiem nieruchomości, RealPage może ponieść odpowiedzialność na podstawie federalnych przepisów antymonopolowych. Rzecznik firmy zaprzeczył zarzutom:

Oprogramowanie RealPage do zarządzania przychodami zostało specjalnie zaprojektowane w celu zapewnienia zgodności z prawem.

Przypomnijmy, że w październiku Departament Sprawiedliwości USA wszczął dochodzenie karne wobec Tesli w związku z jej zapewnieniami o możliwościach systemu autopilota.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Sztuczna inteligencja: ogromny trend technologiczny czy bańka?

Wprowadzenie ChatGPT przez OpenAI i związany z tym szum sprawiły, że generatywna AI znalazła się na radarze firm venture capital i technologicznych, które chcą zainwestować pieniądze w czasach kryzysu. Narzędzia generatywnej sztucznej inteligencji OpenAI mogą pozornie robić wszystko, od pisania poezji i kodu po tworzenie dzieł sztuki. wywołało wiele emocji w tej dziedzinie. A zarówno […]

Revolut opóźnia wydanie własnej kryptowaluty

Revolut, londyński challenger bank z siedzibą w Londynie, opóźnił uruchomienie swojej natywnej kryptowaluty o nazwie RevCoin. Financial News (FN) poinformował, że upadek giełdy kryptowalut FTX może być głównym powodem, powołując się na osoby zaznajomione ze sprawą. Revolut opóźnia debiut RevCoin Kryptowaluta miała ujrzeć światło dzienne pod koniec ubiegłego roku, ale plany Revoluta uległy zmianie. Przedłużająca […]

Akcje Google (GOOGL)  - jak inwestować, cena, kurs, wykres, dywidendy, gdzie kupić

Google (Alphabet) to amerykańska firma technologiczna, która zaczynała od produktów i usług w branży internetowej i oprogramowania komputerowego. Dziś jednak jej macki sięgają znacznie dalej i można ją nazwać gigantem technologicznym. Jest właścicielem wielu spółek zależnych, które zajmują się rozwojem sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego, technologii chmury czy środków służących poprawie ludzkiego zdrowia. W 2009 roku […]

Tysiące użytkowników PayPal ofiarą wycieku danych

Konta 34 942 użytkowników PayPal zostały zhakowane między 2 a 6 grudnia 2022 roku przez nieuprawnione osoby poprzez atak typu credential stuffing. Hakerzy potencjalnie uzyskali dostęp do danych osobowych klientów, w tym ich imienia i nazwiska, adresu, daty urodzenia, numeru identyfikacji podatkowej i numeru ubezpieczenia społecznego. Ataki typu credential stuffing mają miejsce, gdy hakerzy próbują […]

Akcje Apple (AAPL) - jak inwestować, cena, kurs, wykres, dywidendy, gdzie kupić

Na świecie jest ponad 600 milionów użytkowników Apple. Posiadają oni około 1,4 miliarda aktywnych urządzeń Apple (iPhone, iPad, iPod, Mac i inne). Same te liczby są niesamowite, a także stawiają Apple w czołówce najbardziej wartościowych firm na świecie (według magazynu Forbes). To oczywiście czyni firmę bardzo interesującą z perspektywy inwestowania w akcje. W tym obszernym […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star