Jak tanio wysyłać pieniądze za granicę? Dzięki P2P

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 11 listopada 2022
ikona autora biały
wysyłanie pieniędzy za granicę

Wysyłanie pieniędzy za granicę przez tradycyjne firmy oferujące przekazy pieniężne, jak np. Western Union może być czasochłonne i drogie. Całe szczęście w dzisiejszych czasach istnieją lepsze alternatywy. Jedną z nich są kryptowaluty i rynki P2P. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy jak łatwo i tanio wysyłać pieniądze za granicę przy pomocy platformy Binance P2P. Tak więc, zaczynamy!

Dlaczego przesyłać pieniądze za granicę przez Binance P2P?

Przesyłanie pieniędzy za granicę to od dawna bolączka wszystkich osób żyjących na emigracji. Po pierwsze, przelewy lub korzystanie z usług jak Western Union jest niezmiernie drogie. Czasami może okazać się, że na tego typu transakcji tracimy nawet kilka lub kilkanaście procent. Po drugie, tego typu przelewy trwają długo. Tak długo, że w międzyczasie kurs walut może się zmienić na naszą niekorzyść. Po trzecie, wiele krajów posiada swoje własne przepisy i restrykcje, co utrudnia przesyłanie pieniędzy za granicę do niektórych jurysdykcji.

Niemniej jednak powstanie kryptowalut znacznie ułatwiło sprawę. Platformy peer-to-peet, takie jak np. Binance P2P eliminują powyższe kwestie i sprawiają, że transfer pieniędzy staje się łatwiejszy i tańszy niż kiedykowiek. Binance P2P niesie za sobą wiele korzyści, których nie oferuje żadna inna usługa transferu pieniędzy:

  • Brak ukrytych opłat, co pozwala oszczędzić na kosztach prowizji.
  • Szeroki wybór walut, od tych największych jak EUR czy USD, po waluty krajów mniej rozwiniętych.
  • Usługa escrow, która działa jak poczekalnia dla kryptowalut. Zapewnia ona wysokie bezpieczeństwo obu stronom transakcji.
  • Obsługa klienta dostępna 24/7 nawet w języku polskim.

Jak przesyłać pieniądze za granicę tanio i szybko?

Aby przesyłać pieniądze za granicę tanio i szybko najpierw potrzebujesz konta na Binance. Możesz je łatwo założyć klikając w ten link i postępując według instrukcji. Pamiętaj też, aby zweryfikować swoje konto dokumentem tożsamości. Jeżeli cały proces przebiegnie pomyślnie zaloguj się na swoje konto i postępuj według poniższej instrukcji. Pamiętaj też, że musisz posiadać konto wielowalutowe lub konto bankowe
w kraju z którego wysyłasz i w kraju docelowym.

Krok 1: Aby wysłać pieniądze, najpierw musisz kupić kryptowalutę USDT - jej wartość jest przywiązania do dolara amerykańskiego. W tym celu wejdź na www.binance.com, najedź myszką u góry na Handluj, a następnie kliknij P2P. Alternatywnie możesz też przejść bezpośrednio w ten link.

wysyłanie pieniędzy za granicę p2p

Krok 2: Wybierz opcję Kup, walutę USDT, walutę fiat, której chcesz użyć oraz metodę płatności. Następnie z wyświetlonych ofert wybierz tą, która odpowiada Twoim potrzebom i kliknij Kup USDT.

jak wysłać pieniądze za granicę

Krok 3: Wpisz odpowiednią kwotę, przeczytaj warunki i znowu kliknij Kup USDT.

wysyłanie za granicę

Krok 4: Teraz będziesz musiał zrealizować przelew do sprzedawcy. Wszystkie dane znajdziesz w wyświetlonym oknie. W razie problemów możesz też skorzystać z funkcji czatu. Jeżeli zrobiłeś przelew kliknij Przelano, powiadom sprzedawcę. Do tego momentu kryptowaluty będą znajdować się w poczekalni (escrow), to znaczy że będą zabezpieczone przez Binance. Jeżeli sprzedawca otrzyma Twoją wpłatę, uwolni USDT, a te znajdą się na Twoim koncie spot.

binance p2p - wysyłanie za granice

Krok 5: Skoro posiadasz już USDT, pewnie zastanawiasz się jak sprawić, aby znalazły się one na innym koncie w innym kraju. Nic prostszego. Znowu wchodzimy na Binance P2P. Tym razem jednak wybieramy opcję sprzedaj, filtrujemy wyniki według waluty, wybieramy kontrahenta i klikamy Sprzedaj USDT. Wpisujemy kwotę, którą chcemy sprzedać, metodę płatności i ponownie Sprzedaj USDT.

binance p2p

Krok 6: Teraz pojawi się okno z wszystkimi szczegółami. Druga strona transakcji będzie musiała wykonać przelew. Gdy otrzymasz środki na swojego konto będziesz musiał kliknąć Uwolnij, aby uwolnić USDT do kontrahenta. I to tyle. Pamiętaj jednak, aby zawsze sprawdzić czy nazwisko, z którego przyszedł przelew pokrywa się z tym na Binance!

Warto tutaj zaznaczyć, że Binance P2P obsługuje setki różnych metod płatności. Oznacza to, że możesz wysyłać pieniędze za granicę nawet do krajów trzeciego świata. Przykładowo w przypadku Meksyku masz możliwość odbioru środków nawet w sklepie 7Eleven (alternatywa dla polskiej żabki). W przypadku polski środki odbierzesz za pomocą np. BLIK.

Podsumowanie

Przesyłanie pieniędzy za granicę dotychczas było drogie i żmudne. Wszystko się jednak zmieniło wraz z powstaniem kryptowalut, a konkretnie rynków P2P. Tak więc, nie zwlekaj. Załóż konto na Binance już dziś i oszczędzaj czas oraz pieniądze podczas wysyłania pieniędzy za granicę!

Podobne tematy

Czym jest ChatGPT i czy jest naprawdę tak dobry?

Rok 2022 był przełomowy dla sztuki AI. Pojawiło się wiele algorytmów, dzięki którym każdy mógł stworzyć unikalne obrazy z fragmentu tekstu. Różne firmy i indywidualni programiści prześcigali się w tworzeniu systemów i aplikacji internetowych opartych na sieciach neuronowych. DALL-E 2, Midjourney i Stable Diffusion wciąż cieszą się zainteresowaniem i będą popularne jeszcze przez długi czas. […]

Akcje Google (GOOGL)  - jak inwestować, cena, kurs, wykres, dywidendy, gdzie kupić

Google (Alphabet) to amerykańska firma technologiczna, która zaczynała od produktów i usług w branży internetowej i oprogramowania komputerowego. Dziś jednak jej macki sięgają znacznie dalej i można ją nazwać gigantem technologicznym. Jest właścicielem wielu spółek zależnych, które zajmują się rozwojem sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego, technologii chmury czy środków służących poprawie ludzkiego zdrowia. W 2009 roku […]

Jak tanio wysyłać pieniądze za granicę? Dzięki P2P

Wysyłanie pieniędzy za granicę przez tradycyjne firmy oferujące przekazy pieniężne, jak np. Western Union może być czasochłonne i drogie. Całe szczęście w dzisiejszych czasach istnieją lepsze alternatywy. Jedną z nich są kryptowaluty i rynki P2P. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy jak łatwo i tanio wysyłać pieniądze za granicę przy pomocy platformy Binance P2P. Tak więc, zaczynamy! […]

Rola amerykańskich gigantów technologicznych w rozwoju sztucznej inteligencji

Rynek sztucznej inteligencji przeżywa rozkwit od pięciu lat. Wiele firm i organizacji nie tylko bada najnowocześniejsze technologie, ale także wprowadza jakąś formę narzędzia do operacji. Niebagatelną rolę w rozwoju branży odegrały wielkie amerykańskie korporacje informatyczne, zwane gigantami technologicznymi. Co więcej, w porę spojrzeli w przyszłość i dziś można ich niemal nazwać liderami rynku AI. Sprawdźmy, […]

Jak inwestować w Metaverse? | Top 5 akcji Metaverse | Przewodnik dla początkujących

Metaverse to połączenie kilku odrębnych wirtualnych światów, do których ludzie mogą mieć dostęp w dowolnym momencie za pośrednictwem sieci, nosząc zestaw do wirtualnej rzeczywistości (VR). Przewiduje się, że będzie to branża warta wiele miliardów dolarów. Nic więc dziwnego, że inwestorzy chcą się w nią zaangażować. Globalne przedsiębiorstwa, w tym Mastercard, American Express, Meta oraz giganci […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star