Jakie są alternatywy dla ChatGPT? 

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 19 marca 2023
ikona autora biały
gpt

Od momentu uruchomienia, ChatGPT stał się popularnym chatbotem opartym na sztucznej inteligencji i opracowanym przez OpenAI. Umożliwia on użytkownikom uzyskiwanie szczegółowych i ludzkich odpowiedzi na różnorodne pytania. ChatGPT nie tylko udostępnia użytkownikom linki, ale także potrafi rozwiązywać skomplikowane problemy i dostarczać zniuansowanych informacji, co może całkowicie zmienić sposób, w jaki ludzie będą korzystać z wyszukiwarek. Jeśli szukasz alternatyw dla ChatGPT, to właśnie trafiłeś na odpowiedni artykuł. Poniżej przedstawiamy najciekawsze alternatywy dla tego programu. 

Chatsonic vs ChatGPT

Chatsonic, podaje aktualne informacje merytoryczne, korzystając z bazy danych Google. Dzięki temu może uzyskać najświeższe informacje na temat wydarzeń i tematów występujących w danym czasie. Jak pomaga ChatSonic AI? Na każde pytanie może odpowiedzieć precyzyjnie, a może również skutecznie wypełniać codzienne obowiązki. Ten darmowy zamiennik Chata GPT wykorzystuje NLP i uczenie maszynowe do tworzenia precyzyjnych podsumowań i spostrzeżeń na temat ostatnich wydarzeń, trendów i rozmów.

ChatGPT jest ograniczony przez wejścia i dane szkoleniowe do 2021 roku. Natomiast ChatSonic AI to zaawansowany i potężny chatbot GPT3, który może nadążyć za bieżącymi wydarzeniami, co daje mu przewagę w zakresie dokładności i niezawodności.

Chinchilla vs ChatGPT

Chinchilla to projekt od DeepMind, który jest powszechnie uważany za zabójcę GPT-3. Posiada on ponad 70 miliardów parametrów - czyli cztery razy więcej danych niż Gopher. W wielu zadaniach model przewyższył Gophera, GPT-3, Jurassic-1 i Megatron-Turing NLG. Jest on wymieniany wśród najlepszych alternatyw ChatGPT na rok 2023.

Bloom vs ChatGPT

Bloom to wielojęzyczny model językowy, który znajduje się wśród najlepszych alternatyw ChatGPT. To platforma open-source uważana za najlepszy substytut GPT-3. Została stworzona przez zespół ponad tysiąca specjalistów z branży AI. Sam program posiadał 

384 karty graficzne z łączną pamięcią ponad 80 gigabajtów, co pozwoliło mu trenować na 176 miliardach parametrów - czyli  o miliard więcej niż GPT-3.

Megatron Turing NLG vs ChatGPT

Megatron Turing NLG jest znany wśród największych modeli językowych i najlepszych alternatyw Chata GPT. Megatron Turing NLG został wyprodukowany przez NVIDIA i Microsoft. Posiada ponad 530 miliardów parametrów. Jest to jeden z najsilniejszych modeli języka angielskiego, który został wytrenowany na superkomputerze Selene opartym na NVIDIA DGX SuperPOD.

Jasper

Jasper, wcześniej znany jako Jarvis, jest jednym z najlepszych programów do pisania AI. Oferta autorska taka jak Headline i Shortly AI została kupiona przez Jasper. Oba narzędzia są na razie pojedynczymi produktami, ale zamierzają całkowicie zintegrować się z Jasperem. Program tworzy dla Ciebie materiały po wybraniu tematu i wypełnieniu formularza z niezbędnymi informacjami.

ChatGPT dla Chrome Extension

ChatGPT Chrome Extension to darmowe rozszerzenie Chrome, które pozwala szybko uzyskać dostęp do ChatGPT OpenAI w sieci. Użyj tego rozszerzenia, aby zapytać cokolwiek do ChatGPT. 

Replika

Replika znajduje się wśród najlepszych alternatyw dla ChatGPT, które pomogą Ci w byciu

kreatywnym. To chatbot napędzany przez AI, który trochę przypomina przyjaciela i odpowiada na każde pytanie bez opóźnień. Możesz z tym programem porozmawiać  o życiu, miłości i najbardziej ogólnych tematach, które możesz omówić ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.

Elsa

Elsa to skrót od English Language Speech Assistant. Jest to aplikacja do nauki języka napędzana przez AI. Korzystając z AI, wykonuje analizę mowy użytkownika, a następnie wymyśla zestaw zadań, które są łatwe do zrozumienia przez użytkownika. Elsa jest dostępna zarówno dla smartfonów i tabletów z systemem Android, jak i iOS.

Socratic

Ta aplikacja pochodzi bezpośrednio od Google, giganta wyszukiwarek. Jest to świetna aplikacja dla studentów, ponieważ może pomóc w odrabianiu lekcji i wykorzystuje do tego AI. Powiedzmy, że masz równanie matematyczne lub reakcję z klasy chemicznej, która wymaga odpowiedzi, możesz po prostu zeskanować to samo za pomocą aplikacji Socratic, a Google użyje AI, aby uzyskać odpowiedź na to pytanie w ciągu zaledwie kilku sekund.

  Powiedzmy sobie szczerze - istnieje wiele powodów, dla których warto korzystać z programów opartych o AI. Niniejsza technologia jest w stanie przetwarzać i analizować duże ilości danych w bardzo krótkim czasie, co przyspiesza proces podejmowania decyzji i zwiększa efektywność biznesu. Dodatkowo, chaty AI pomagają w automatyzacji wielu zadań, co pozwala zaoszczędzić czas i zmniejszyć koszty. To nie wszystko. Dzięki różnym alternatywom dla ChatGPT możesz polepszyć proces optymalizacji dla swoich biznesów. Odpowiadanie na maile, pisanie ofert, ogłoszeń o pracę, streszczanie opisu produktów - to tylko kilka z szeregu potencjalnych zastosowań AI. Dlatego właśnie warto przyjrzeć się bliżej tej technologii. 

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Złoto na nowych szczytach, jaka będzie jego przyszłość?

Złoto przełamało psychologiczny poziom 2 000 USD! Poszukiwanie bezpiecznej przystani dla kapitału inwestycyjnego to niekończący się proces, w którym pieniądze są przenoszone z jednego aktywa na drugie, w celu utrzymania wartości kapitału, a najlepiej jej zwiększenia. Złoto w ciągu ostatnich 6 miesięcy wykazało się wzorowym wzrostem - cena tego towaru zyskała ponad 24%. W tym […]

Rosnące stopy procentowe zawsze prowadziły do krachu giełdowego

W tej chwili akcje są mniej więcej na plusie. Jak na razie jest to powściągliwy wzrost, ale z czasem może się to zmienić. Wszystko obecnie kręci się wokół ostatniego posiedzenia Rezerwy Federalnej. My jednak dziś chcemy się skupić na obecnym cyklu stóp procentowych. I pokazać, co działo się z rynkiem akcji w przeszłości, gdy Fed […]

Swift chwali się wynikami pilotażu blockchaina dla danych z działań korporacyjnych

Międzybankowa kooperatywa Swift z powodzeniem zakończyła swój pilotażowy program działań korporacyjnych oparty na blockchainie, opisując go jako "przekonujące rozwiązanie". Pilotaż - przeprowadzony z sześcioma uczestnikami branży papierów wartościowych, w tym American Century Investments, Citi i Northern Trust - miał na celu zbadanie sposobów zmniejszenia kosztownych ograniczeń związanych z komunikowaniem istotnych wydarzeń korporacyjnych inwestorom. W wyniku […]

Amerykańscy scenarzyści porównują AI do plagiatu

Writers Guild of America East (WGA) stwierdziła, że algorytmy sztucznej inteligencji nie powinny być wykorzystywane do pisania. The WGA’s proposal to regulate use of material produced using artificial intelligence or similar technologies ensures the Companies can’t use AI to undermine writers’ working standards including compensation, residuals, separated rights and credits. #WGAStrong 🧵 1/7 — Writers […]

Te akcje spadły o kilkadziesiąt procent od swoich rekordów - Czy to czas, aby je kupić?

Przy niepokojących poziomach inflacji i rosnących stopach procentowych, które wprowadzają na rynek niedźwiedzie nastroje, ostatnie miesiące były trudne dla inwestorów skoncentrowanych na technologii, co widać na wykresie indeksu Nasdaq 100. Tymczasem rynki akcji prawdopodobnie pozostaną niestabilne. Jednak silne spółki będą w stanie przetrwać trudne czasy, a obecna seria problemów makroekonomicznych doprowadziła do obniżenia wycen niektórych […]
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star