N26 dodaje obsługę kryptowalut we współpracy z Bitpanda

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 24 października 2022
ikona autora biały
co to jest n26

Challenger bank N26 wprowadza nową funkcję handlową w swojej aplikacji - N26 Crypto. Dzięki niej użytkownicy będą mogli łatwo handlować kryptowalutami przy użyciu pieniędzy na swoim koncie N26. Aby wprowadzić rozwiązanie, N26 nawiązało współpracę z Bitpanda.

N26 zamierza powoli wprowadzać N26 Crypto w całej Europie. Na początku tylko niektórzy użytkownicy w Austrii będą mogli uzyskać dostęp do nowej funkcji. Inne kraje powinny otrzymać taką opcję w ciągu najbliższych sześciu miesięcy.

Prawie 200 kryptowalut

N26 pozwoli ci kupić, sprzedać i trzymać 100 różnych aktywów kryptowalutowych. Startup planuje dodać kolejne 94 kryptowaluty w późniejszym terminie. Z pewnością firma wkrótce rozszerzy się też na rynki akcji i inne klasy aktywów.

N26 Crypto będzie dostępne z drugiej zakładki, która została przemianowana na "Finanse". Z poziomu tego ekranu znajdziecie swoje "spaces" - to subkonta, które możecie wykorzystać do odkładania pieniędzy w innym miejscu. Spaces mogą być również używane jako konta współdzielone z kimś innym.

Poniżej twojej listy spaces znajduje się nowa sekcja "Trading". To ona odpowiada za portfel kryptowalut. N26 wyświetla listę wszystkich twoich aktywów, wartość twoich pozycji i jak zmieniły się w ciągu ostatnich 24 godzin, tygodnia, miesiąca lub roku.

Aby kupić lub sprzedać niektóre kryptowaluty, musisz kliknąć w przycisk kupna lub sprzedaży, wybrać kryptowalutę (lub ją wyszukać) i wprowadzić kwotę. APlikacja N26 wyświetla zarówno kurs wymiany, jak i to, ile zapłacisz opłat.

N26 - opłaty transakcyjne od kryptowalut

N26 planuje pobierać 1,5% za transakcje bitcoinowe i 2,5% za wszystkie inne kryptowaluty. To ta sama opłata, którą użytkownicy płacą w aplikacji Bitpandy. Użytkownicy, którzy płacą 16,90 € miesięcznie za N26 Metal, zapłacą 1% i 2% w opłatach transakcyjnych odpowiednio od bitcoina i innych kryptowalut.

Główną zaletą N26 Crypto jest to, że funkcja ta jest bezpośrednio związana z Twoim istniejącym kontem bankowym. Nie musisz przesyłać pieniędzy na zewnątrz. Wystarczy przełączać się na aplikację Bitpanda (lub inną aplikację), a następnie rozpocząć handel. Podobnie, gdy wypłacisz gotówkę z N26 Crypto, otrzymasz EUR na swoim głównym koncie N26. Nie trzeba przelewać pieniędzy z powrotem na konto bankowe.

N26 nie jest pierwszym startupem fintech, który buduje głęboką integrację z Bitpandą. Francuska aplikacja płatnicza Lydia również weszła w taką współpracę, aby wprowadzić możliwość handlu akcjami, metalami szlachetnymi, kryptowalutami i ETF-ami w zeszłym roku. Opinie w internecie wskazują, że funkcja działa naprawdę dobrze.

W zeszłym tygodniu N26 podzieliło się swoimi wynikami finansowymi za rok 2021. Podczas gdy przychody brutto wzrosły o 50%, osiągając ponad 180 milionów euro, w szybkim tempie rosły też koszty operacyjne, co spowodowało stratę netto w wysokości 170 milionów euro.

Oczywiście, N26 pozyskało również setki milionów euro. Dzięki tym głębokim kieszeniom firma ma mnóstwo czasu, aby wymyślić, jak zdobyć więcej przychodów od swoich użytkowników, jednocześnie utrzymując koszty operacyjne pod kontrolą. Ponieważ N26 i Bitpanda prawdopodobnie zgodziły się podzielić przychód pochodzący z N26 Crypto, nowa funkcja powinna przyczyniać się do wyniku końcowego firmy.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Złoto na nowych szczytach, jaka będzie jego przyszłość?

Złoto przełamało psychologiczny poziom 2 000 USD! Poszukiwanie bezpiecznej przystani dla kapitału inwestycyjnego to niekończący się proces, w którym pieniądze są przenoszone z jednego aktywa na drugie, w celu utrzymania wartości kapitału, a najlepiej jej zwiększenia. Złoto w ciągu ostatnich 6 miesięcy wykazało się wzorowym wzrostem - cena tego towaru zyskała ponad 24%. W tym […]

Rosnące stopy procentowe zawsze prowadziły do krachu giełdowego

W tej chwili akcje są mniej więcej na plusie. Jak na razie jest to powściągliwy wzrost, ale z czasem może się to zmienić. Wszystko obecnie kręci się wokół ostatniego posiedzenia Rezerwy Federalnej. My jednak dziś chcemy się skupić na obecnym cyklu stóp procentowych. I pokazać, co działo się z rynkiem akcji w przeszłości, gdy Fed […]

Swift chwali się wynikami pilotażu blockchaina dla danych z działań korporacyjnych

Międzybankowa kooperatywa Swift z powodzeniem zakończyła swój pilotażowy program działań korporacyjnych oparty na blockchainie, opisując go jako "przekonujące rozwiązanie". Pilotaż - przeprowadzony z sześcioma uczestnikami branży papierów wartościowych, w tym American Century Investments, Citi i Northern Trust - miał na celu zbadanie sposobów zmniejszenia kosztownych ograniczeń związanych z komunikowaniem istotnych wydarzeń korporacyjnych inwestorom. W wyniku […]

Amerykańscy scenarzyści porównują AI do plagiatu

Writers Guild of America East (WGA) stwierdziła, że algorytmy sztucznej inteligencji nie powinny być wykorzystywane do pisania. The WGA’s proposal to regulate use of material produced using artificial intelligence or similar technologies ensures the Companies can’t use AI to undermine writers’ working standards including compensation, residuals, separated rights and credits. #WGAStrong 🧵 1/7 — Writers […]

Te akcje spadły o kilkadziesiąt procent od swoich rekordów - Czy to czas, aby je kupić?

Przy niepokojących poziomach inflacji i rosnących stopach procentowych, które wprowadzają na rynek niedźwiedzie nastroje, ostatnie miesiące były trudne dla inwestorów skoncentrowanych na technologii, co widać na wykresie indeksu Nasdaq 100. Tymczasem rynki akcji prawdopodobnie pozostaną niestabilne. Jednak silne spółki będą w stanie przetrwać trudne czasy, a obecna seria problemów makroekonomicznych doprowadziła do obniżenia wycen niektórych […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star