OpenAI przekaże 10 mln dolarów dla start-upów zajmujących się sztuczną inteligencją

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 4 listopada 2022
ikona autora biały
openai

OpenAI uruchomił Converge, aby zapewnić start-upom AI na wczesnym etapie rozwoju kapitał oraz dostęp do swojej technologii i zasobów.

Jak podaje firma, projekt zostanie sfinansowany z wartego 100 milionów dolarów OpenAI Startup Fund, za którym stoi Microsoft i inni partnerzy.

Założyciele dziesięciu lub mniej startupów wybranych do Converge otrzymają po 1 mln dolarów. Otrzymają również pięciotygodniowy wstęp do biur, warsztatów i wydarzeń z pracownikami OpenAI oraz wczesny dostęp do algorytmów i "narzędzi programowych dostosowanych do firm zajmujących się AI". We wpisie na blogu firmy możemy przeczytać:

Chętnie spotykamy się z grupami na wszystkich etapach fazy zalążkowej, od pojedynczych założycieli z samym pomysłem po zespoły współzałożycieli pracujące już nad produktem.

Według AI Lab, w programie mogą uczestniczyć osoby ze wszystkich środowisk i dyscyplin z dowolnym poziomem doświadczenia z technologią sztucznej inteligencji lub bez niej.

Termin zgłoszeń upływa 25 listopada. OpenAI powiedział też, że nawet po tej dacie będzie nadal oceniać kandydatów do przyszłych programów.

Co z Microsoft Azure?

W 2021 roku, podczas ogłoszenia OpenAI Startup Fund, firma obiecała odbiorcom transzy dostęp do zasobów Microsoft Azure. Nie wiadomo jednak, czy korzyści te przewidziane są dla uczestników Converge.

Przypomnijmy, że w październiku okazało się, że Microsoft planuje zwiększyć swoje inwestycje w OpenAI AI Lab.

W tym samym miesiącu wyszło na jaw, że Google prowadzi rozmowy w sprawie zainwestowania około 200 milionów dolarów w startup AI Cohere, który rozwija rozwiązania z zakresu przetwarzania mowy naturalnej.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Te akcje spadły o kilkadziesiąt procent od swoich rekordów - Czy to czas, aby je kupić?

Przy niepokojących poziomach inflacji i rosnących stopach procentowych, które wprowadzają na rynek niedźwiedzie nastroje, ostatnie miesiące były trudne dla inwestorów skoncentrowanych na technologii, co widać na wykresie indeksu Nasdaq 100. Tymczasem rynki akcji prawdopodobnie pozostaną niestabilne. Jednak silne spółki będą w stanie przetrwać trudne czasy, a obecna seria problemów makroekonomicznych doprowadziła do obniżenia wycen niektórych […]

Inwestowanie w drony - Wszystko, co musisz wiedzieć

W dzisiejszych czasach ogólnej niepewności, kiedy większość konserwatywnych aktywów nie jest w stanie utrzymać swojej wartości, nie mówiąc już o generowaniu zysków, musimy szukać innych, alternatywnych sposobów inwestowania. Jedną z takich okazji może być rynek dronów, który w ostatnich latach znacząco się rozwija, a także przeszedł duże zmiany legislacyjne. W tym artykule przyjrzymy się bliżej […]

Jakie są alternatywy dla ChatGPT? 

Od momentu uruchomienia, ChatGPT stał się popularnym chatbotem opartym na sztucznej inteligencji i opracowanym przez OpenAI. Umożliwia on użytkownikom uzyskiwanie szczegółowych i ludzkich odpowiedzi na różnorodne pytania. ChatGPT nie tylko udostępnia użytkownikom linki, ale także potrafi rozwiązywać skomplikowane problemy i dostarczać zniuansowanych informacji, co może całkowicie zmienić sposób, w jaki ludzie będą korzystać z wyszukiwarek. […]

Jak korzystać z ChatGPT? 

Do tej pory prawdopodobnie słyszałeś o ChatGPT, prototypie chatbota ogólnego przeznaczenia, na punkcie którego internet ma obecnie obsesję. Szybko stał się dominującym przykładem wpływu treści generowanych przez sztuczną inteligencję w przyszłości, pokazując, jak potężne mogą być te narzędzia. Jest tworzony przez OpenAI, czyli dobrze znanego z opracowania generatora tekstu na obraz DALL-E. Na dzień pisania […]

Programy AI do obrabiania filmów 

Potrzebujesz świetnej, wysokiej jakości filmów, ale brakuje Ci umiejętności lub cierpliwości do edycji? A może uważasz, że programy do edytowania są żmudne i czasochłonne? Dlaczego by zatem nie pozwolić, aby sztuczna inteligencja wykonała za Ciebie te ciężkie zadania? Nie jest tajemnicą, że edycja wideo wymaga wysiłku – od zawsze był to długi i pracochłonny proces. […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star