Jak założyć konto przez selfie?

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 8 listopada 2022
ikona autora biały
fintech

Kiedyś proces zakładania konta w banku nie był tak prosty jak dziś. Trzeba było się udać do placówki, odstać swoje w kolejce i podpisać własnoręcznie umowę. Dziśdostępna jest znacznie wygodniejsza opcja: założenie konta przez selfie za pomocą smartfona. Wraz z rozwojem cyfrowej bankowości, przyjmuje się zupełnie nowy standard, a mianowicie zakładanie konta w banku online i to na nim skupimy się w tym artykule. W kolejnych sekcjach krok po kroku wyjaśnimy Ci jak założyć konto na selfie na przykładzie jednego z najpopularniejszych banków w Polsce. Tak więc, zaczynamy!


Proces założenia konto przez selfie

Zakładanie konta w banku nigdy nie było tak proste. Od kiedy mBank wprowadził możliwość założenia konta na selfie, jedyne czego potrzebujesz to dowód osobisty pod ręką oraz smartfon z aparatem. Nie musisz wychodzić do placówki, czy podpisywać umowy u kuriera. Za pomocą zdjęcia dowodu i wideo twarzy potwierdzisz swoją tożsamość w 100% zdalnie. W tym poradniku przeprowadzimy Cię przez proces zakładania konta krok po kroku! Najpierw jednak przeanalizujmy jakie zalety ma takie rozwiązanie, bo jest ich sporo:

 • Wygoda - Zakładając konto na selfie w mBank nie musisz nawet wychodzić z domu. Możesz wygodnie rozsiąść się w swoim fotelu!
 • Oszczędność czasu - zakładanie konta w banku online oszczędzi Ci kupę czasu!
 • 24/7/365 - konto na selfie możesz założyć kiedy chcesz 24/7 i 365 dni w roku!
 • Bezpieczeństwo - aplikacja mBanku posiada mocne zabezpieczenia, co gwarantuje, że Twoje dane są bezpieczne

Ok. Skoro wiesz już dlaczego warto założyć konto na selfie, przejdźmy do konkretów. W kolejnej sekcji znajdziesz informacje dot. tego czego potrzebujemy do założenia konta na seflie, a w jeszcze kolejnej dokładną instrukcję krok po kroku, która przeprowadzi Cię przez cały proces.


Czego potrzebujemy do założenia konta przez selfie?

Zakładanie konta na selfie nie różni się za bardzo od zakładania normalnego konta w banku. Najpierw oczywiście musimy wypełnić wniosek na stronie internetowej. Główną różnicą jest jednak sposób weryfikacji tożsamości.

Będziesz musiał wysłać zdjęcie swojego dokumentu oraz zrobić sobie selfie aby aplikacja mogła porównać zdjęcie z dokumentu ze zdjęciem wykonanym i przesłanym smartfonem. Czego więc potrzebujemy do założenia konta przez selfie? Generalnie potrzebne nam są tylko trzy rzeczy:

 • Dokument tożsamości
 • Smartfon
 • Aplikacja banku w którym chcemy założyć konto (ta sama aplikacja będzie później służyć do obsługi konta).

Jak założyć konto na selfie na przykładzie mBanku?

Proces zakładania konta na selfie w mBanku jest bardzo prosty. Całą procedura podobnie będzie wyglądać w innych bankach z listy banków w których założymy konto na selfie. W zasadzie wszystko sprowadza się do wykonania kilku prostych kroków. Oto one:

Krok 1: Najpierw musisz wejść na stronę mBanku: www.mbank.pl i pobrać aplikację. Zobaczysz okno jak poniżej. Kliknij Zaczynamy.

Założenie konto przez selfie krok 1

Krok 2: Teraz musisz wpisać swoje imię i nazwisko i kliknąć Dalej.

Założenie konto przez selfie krok 2

Krok 3: Kolejnym krokiem jest wpisanie numeru telefonu oraz dwukrotnie adresu email. Zaznacz też opcję Mam identyfikator polecającego od znajomego i wpisz w polu kod: XXXXX.

Założenie konto przez selfie krok 3

Krok 4: Teraz musisz wybrać czy chcesz zamówić kartę do swojego konta, czy nie chcesz. Nie musimy chyba tłumaczyć do czego służy karta bankowa. Wybierz też opcję wysyłki: poczta (za darmo) lub kurier (25zł).

Założenie konto przez selfie krok 4

Krok 5: Możesz wybrać opcję oszczędzania. Polega ona na tym, że po każdej płatności kartą i przelewie drobne kwoty odłożą się automatycznie na Twoim "celu", czyli po prostu rachunku oszczędnościowym.

Założenie konto przez selfie krok 5

Krok 6: Teraz będziesz musiał podać więcej danych, tj. PESEL, obywatelstwo, państwo urodzenia, miejsce urodzenia i nazwisko panieńskie matki.

Założenie konto przez selfie krok 6

Krok 7: Teraz podaj dane z dokumentu tożsamości, a konkretnie serie i nr. dowodu, datę wydania oraz datę ważności.

Założenie konto przez selfie krok 7

Krok 8: Wypełnij adres zamieszania. Jeżeli adres do wysyłki karty jest inny, zaznacz odpowiednie pole.

Założenie konto przez selfie krok 8

Krok 9: Złóż oświadczenie o rezydencji podatkowej. Musisz potwierdzić, że jesteś tylko i wyłącznie polskim rezydentem pod tym względem.

Założenie konto przez selfie krok 8

Krok 10: Wybierz rodzaj konta: Indywidualne lub Wspólne w zależności od własnych preferencji.

Założenie konto przez selfie krok 9

Krok 11: To by było na tyle jeżeli chodzi o formalności. Teraz to wypełnieniu wniosku został już tylko jeden krok, a mianowicie weryfikacja. W aplikacji będziesz musiał zrobić zdjęcie i nagrać filmy dowodu osobistego - zarówno z przodu, jak i z tyłu. Następnie zrób selfie swojej twarzy i nagraj dwa krótkie filmiki - będziesz musiał wykonywać ruchy, tak jak poinstruuje cię aplikacja. Generalnie proces ten wygląda podobnie jak przy zakładaniu np. konta na Revolut. Jeżeli wszystkie zdjęcia będą odpowiedniej jakości i mBank je zaakceptuje, wyśle ci smsa z kodem. Wpisanie go w aplikacji oznacza zapoznanie się i zaakceptowanie warunków umowy.

To tyle! mBank powiadomi Cię o otwarciu konta na selfie w ciągu maksymalnie jednej doby!


Gdzie założyć konto na selfie - lista banków

Bankowość to ogromna, konkurencyjna branża. Banki, aby ze sobą konkurować muszą cały czas wprowadzać nowe usługi, które usprawniają doświadczenia ich klientów. Oznacza to, że mBank nie jest jedynym bankiem oferującym konto na selfie. Lista tego typu instytucji jest znacznie dłuższa (znajdziesz ją poniżej). Warto jednak wspomnieć, że w większości banków proces zakładania konta na selfie jest bardzo podobny, tak więc jeżeli zapoznałeś się z powyższą instrukcją, powinieneś poradzić sobie bez żadnego problemu.

 • mBank
 • Bank Pekao
 • ING Bank Śląski
 • Millennium Bank
 • PKO Bank Polski
 • Credit Agricole
 • BNP Paribas
 • Santander
 • Aion Bank
 • Alior Bank

Czy zakładanie konta przez selfie jest bezpieczne?

Jak już kilkukrotnie wspominaliśmy, konto na selfie zakłada się przez aplikację mobilną. Być może to budzi w tobie obawy o bezpieczeństwo. Muszę Cię jednak uspokoić. Banki naprawdę dbają o bezpieczeństwo swoich klientów, wdrażając najnowocześniejsze standardy.

Niemniej jednak, bezpieczeństwo leży także w dużym stopniu po Twojej stronie. Pamiętaj, aby podczas zakładania konta na selfie użyć mocnego hasła (składającego się z małych i wielkich liter, cyfr oraz symboli). Zwróć też uwagę, czy aby na pewno korzystasz z oficjalnej strony/aplikacji danego banku. Pamiętaj również, aby nie wypełniać takiego wniosku korzystając z publicznej sieci WiFI.

Jeżeli ze swojej strony będziesz przestrzegał głównych kwestii dot. bezpieczeństwa w sieci, założenie konta na selfie będzie równie bezpieczne co założenie konta w placówce banku.


Konto w banku na selfie - podsumowanie

Mam nadzieję, że wyjaśniliśmy Ci jak założyć konto na selfie i poradziłeś sobie z tym procesem. Jeżeli tak, to z całą pewnością zauważyłeś jak wiele korzyści niesie za sobą to rozwiązanie. Po pierwsze, możesz wszystko zrobić za pomocą smartfona wylegując się w wygodnym fotelu. Po drugie i najważniejsze: oszczędzasz mnóstwo czasu na wycieczki do placówek, a jak wszyscy dobrze wiemy, czas to pieniądz.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Te akcje spadły o kilkadziesiąt procent od swoich rekordów - Czy to czas, aby je kupić?

Przy niepokojących poziomach inflacji i rosnących stopach procentowych, które wprowadzają na rynek niedźwiedzie nastroje, ostatnie miesiące były trudne dla inwestorów skoncentrowanych na technologii, co widać na wykresie indeksu Nasdaq 100. Tymczasem rynki akcji prawdopodobnie pozostaną niestabilne. Jednak silne spółki będą w stanie przetrwać trudne czasy, a obecna seria problemów makroekonomicznych doprowadziła do obniżenia wycen niektórych […]

Inwestowanie w drony - Wszystko, co musisz wiedzieć

W dzisiejszych czasach ogólnej niepewności, kiedy większość konserwatywnych aktywów nie jest w stanie utrzymać swojej wartości, nie mówiąc już o generowaniu zysków, musimy szukać innych, alternatywnych sposobów inwestowania. Jedną z takich okazji może być rynek dronów, który w ostatnich latach znacząco się rozwija, a także przeszedł duże zmiany legislacyjne. W tym artykule przyjrzymy się bliżej […]

Jakie są alternatywy dla ChatGPT? 

Od momentu uruchomienia, ChatGPT stał się popularnym chatbotem opartym na sztucznej inteligencji i opracowanym przez OpenAI. Umożliwia on użytkownikom uzyskiwanie szczegółowych i ludzkich odpowiedzi na różnorodne pytania. ChatGPT nie tylko udostępnia użytkownikom linki, ale także potrafi rozwiązywać skomplikowane problemy i dostarczać zniuansowanych informacji, co może całkowicie zmienić sposób, w jaki ludzie będą korzystać z wyszukiwarek. […]

Jak korzystać z ChatGPT? 

Do tej pory prawdopodobnie słyszałeś o ChatGPT, prototypie chatbota ogólnego przeznaczenia, na punkcie którego internet ma obecnie obsesję. Szybko stał się dominującym przykładem wpływu treści generowanych przez sztuczną inteligencję w przyszłości, pokazując, jak potężne mogą być te narzędzia. Jest tworzony przez OpenAI, czyli dobrze znanego z opracowania generatora tekstu na obraz DALL-E. Na dzień pisania […]

Programy AI do obrabiania filmów 

Potrzebujesz świetnej, wysokiej jakości filmów, ale brakuje Ci umiejętności lub cierpliwości do edycji? A może uważasz, że programy do edytowania są żmudne i czasochłonne? Dlaczego by zatem nie pozwolić, aby sztuczna inteligencja wykonała za Ciebie te ciężkie zadania? Nie jest tajemnicą, że edycja wideo wymaga wysiłku – od zawsze był to długi i pracochłonny proces. […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star