OpenAI zatrudnił byłych pracowników Google do stworzenia ChatGPT

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 10 lutego 2023
ikona autora biały
openai

Kilka miesięcy przed wydaniem ChatGPT, OpenAI zatrudnił co najmniej pięciu inżynierów Google AI, którzy odegrali kluczową rolę w rozwoju chatbota. Informację na ten temat podał serwis The Information.

Według publikacji, startup nadal zatrudnia byłych pracowników giganta technologicznego.

W styczniu badacz dołączył do laboratorium AI, aby pomóc w tworzeniu rodzaju modelu uczenia maszynowego dla wyszukiwarki Google. OpenAI później zintegrował podobny algorytm z ChatGPT.

W ciągu ostatnich kilku tygodni startup zatrudnił co najmniej czterech kolejnych pracowników z działu sztucznej inteligencji korporacji, Brain.

OpenAI przytoczyło nazwiska byłych inżynierów Google w publikacji dotyczącej uruchomienia ChatGPT.

Według profili na LinkedIn od września 2022 roku do OpenAI przeniosło się co najmniej sześciu kolejnych pracowników z działu Brain i laboratorium DeepMind AI.

Jednym z nich był Jacob Devlin, który brał udział w tworzeniu modelu językowego BERT. Drugi, Alexander Passos, był starszym inżynierem w Brain.

Źródła agencji medialnej sugerowały, że odejście pracowników z Google spowodowane było nadmierną biurokracją w firmie.

Według byłego inżyniera Brain, kierownicy działu AI pozbawili niektóre zespoły zasobów do trenowania modeli językowych.

Obecny pracownik korporacji zauważył, że próba wprowadzenia nowego produktu ze sztuczną inteligencją zwykle napotyka wiele biurokratycznych przeszkód.

W 2022 roku inżynierowie Google musieli poprosić o dostęp do generatorów obrazów AI, aby zapobiec "nadużyciom". Według jednego z pracowników, wymagano od nich podpisania zrzeczenia zwalniającego giganta technologicznego z odpowiedzialności za treści stworzone przez system.

Źródła powiedziały, że od końca 2022 roku wzrosły wymagania wobec inżynierów Braina i zwiększyło się tempo pracy. Jednak z powodu rosnącej konkurencji kierownictwo zaczęło akceptować kompromisy w imię przyspieszenia wydania rozwiązań AI.

Według publikacji, CEO Google Sundar Pichai obiecał w rozmowie z inwestorami na początku lutego zintegrować AI ze wszystkimi produktami, w tym z Search i Gmail.

Przypomnijmy, że w listopadzie 2022 roku OpenAI uruchomiło ChatGPT, czyli chatbota. W styczniu 2023 roku Microsoft zawarł wielomiliardową umowę z OpenAI. Gigant technologiczny zintegrował chatbota z wyszukiwarką Bing.

W lutym Google udostępniło ograniczonej liczbie testerów usługę konwersacyjnej AI Bard.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Złoto na nowych szczytach, jaka będzie jego przyszłość?

Złoto przełamało psychologiczny poziom 2 000 USD! Poszukiwanie bezpiecznej przystani dla kapitału inwestycyjnego to niekończący się proces, w którym pieniądze są przenoszone z jednego aktywa na drugie, w celu utrzymania wartości kapitału, a najlepiej jej zwiększenia. Złoto w ciągu ostatnich 6 miesięcy wykazało się wzorowym wzrostem - cena tego towaru zyskała ponad 24%. W tym […]

Rosnące stopy procentowe zawsze prowadziły do krachu giełdowego

W tej chwili akcje są mniej więcej na plusie. Jak na razie jest to powściągliwy wzrost, ale z czasem może się to zmienić. Wszystko obecnie kręci się wokół ostatniego posiedzenia Rezerwy Federalnej. My jednak dziś chcemy się skupić na obecnym cyklu stóp procentowych. I pokazać, co działo się z rynkiem akcji w przeszłości, gdy Fed […]

Swift chwali się wynikami pilotażu blockchaina dla danych z działań korporacyjnych

Międzybankowa kooperatywa Swift z powodzeniem zakończyła swój pilotażowy program działań korporacyjnych oparty na blockchainie, opisując go jako "przekonujące rozwiązanie". Pilotaż - przeprowadzony z sześcioma uczestnikami branży papierów wartościowych, w tym American Century Investments, Citi i Northern Trust - miał na celu zbadanie sposobów zmniejszenia kosztownych ograniczeń związanych z komunikowaniem istotnych wydarzeń korporacyjnych inwestorom. W wyniku […]

Amerykańscy scenarzyści porównują AI do plagiatu

Writers Guild of America East (WGA) stwierdziła, że algorytmy sztucznej inteligencji nie powinny być wykorzystywane do pisania. The WGA’s proposal to regulate use of material produced using artificial intelligence or similar technologies ensures the Companies can’t use AI to undermine writers’ working standards including compensation, residuals, separated rights and credits. #WGAStrong 🧵 1/7 — Writers […]

Te akcje spadły o kilkadziesiąt procent od swoich rekordów - Czy to czas, aby je kupić?

Przy niepokojących poziomach inflacji i rosnących stopach procentowych, które wprowadzają na rynek niedźwiedzie nastroje, ostatnie miesiące były trudne dla inwestorów skoncentrowanych na technologii, co widać na wykresie indeksu Nasdaq 100. Tymczasem rynki akcji prawdopodobnie pozostaną niestabilne. Jednak silne spółki będą w stanie przetrwać trudne czasy, a obecna seria problemów makroekonomicznych doprowadziła do obniżenia wycen niektórych […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star